Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Teema: Mis rahvusest on teie elukaaslane?

Postitas:
Kägu

Käod 11:26 ja 18:56, mind huvitab hoopis mis juurtega ameeriklastega on tegu. Kas Euroopa mandri omad või teistsuguse taustaga-Juudi, India, jne.

Päris Ameerika ameeriklast kohtab üha harvemini.

Ma pole küll ülalviidatud kägu, aga minugi mees on ameeriklane ja elame USA-s. Põhja-Ameerika põliselanik ta ei ole küll (neid niikuinii otsi tikutulega taga) aga esivanemad üsna pärast nn avastamist Euroopast siia laekunud. Seega võibolla isegi kategoriseerub ehtsaks ameeriklaseks? Ennetavalt- lapsed räägivad puhast eesti keelt ja meeski on estofiil. Koliks kohe Eestisse, kui töökoht lubaks.

Mis keelenüanssidesse puutub, siis jah, ma isiklikult mindi kudrutaja pole ja suur osa meie vestlusest on siiski praktilist laadi. Küll aga on mul pikk suhe olnud inimesega, kelle jaoks inglise keel ei olnud emakeel aga see ei takistanud tal vägagi pikki ja õrnusi täis pikitud vestlusi pidama. See vast ikka pigem inimeses kinni.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elukaaslasest sai abikaasa, puhastverd bulgaarlane on. Eestis ei tule selle peale keegi, sest silmad on vesihallid ja juuksed tavalise eesti kartulikoore karva. Kui suu lahti teeb ja slaavi aktsendiga eesti keelt räägib, peetakse muidugi venelaseks, venelased ise ka. Põmm, kohe jama lahti, sest ta oskab vene keelt suht algeliselt.

Mina olen ka täitsa tavaline kahvatu eesti tuhkblond ja Bulgaarias saab alati muiata, kui mehe sugulastele külla lähme ja nt turul müüjad arvavad, et nüüd on kaks lääne turisti laekunud.

Õudne. Ja ise veel uhke ka selle üle. Ei ole auasi see välismaalasega armatsemine. Oma rahvus peab ühte hoidma eriti kui neid vähe. Ma saan aru, kui eestlane valib endale Skandinaavia maadest või Balti riikidest elukaaslase aga kuskilt 7 maa ja mere tagant pole küll mingi asi käia endale elukaaslast püüdmas.

Vast ehk nimetaksid siis, missuguse mere TAGA Bulgaaria sinu arvates Eesti poolt vaadates asub? Kas on ehk vahepeal kontinendid nihkunud või mõni muu tektooniline draama toimunud, mille ma maha magasin?
Bulgaarlased, muidu, on pisut konservatiivne rahvas, õigeusklikud ikkagi, seega, kui sa just pead teadma, siis traditsiooniliselt mees püüdis mind, mitte vastupidi. Käima ka mina kusagil ei pidanud, kohtusime Eestimaa pinnal.
Sinu geograafiline teooria, muideks, ei päde. Rootsist ja Taanist võib, (sest need on ainult ühe mere taga või miks?), Lätist võib ka, aga näe, Venemaa oled puhta välja jätnud. See ju ka kohe siinsamas piiri taga, palju lähemal kui Rootsi. Oioioi, kui kahepalgeline, piinlik kohe!

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soomlane, elame Soomes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänks temperamendi selgitamise eest, võõras EKI-võlur. Ma juba ohkasin, et kas pean nüüd tõesti hakkama…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elukaaslasest sai abikaasa, puhastverd bulgaarlane on. Eestis ei tule selle peale keegi, sest silmad on vesihallid ja juuksed tavalise eesti kartulikoore karva. Kui suu lahti teeb ja slaavi aktsendiga eesti keelt räägib, peetakse muidugi venelaseks, venelased ise ka. Põmm, kohe jama lahti, sest ta oskab vene keelt suht algeliselt.

Mina olen ka täitsa tavaline kahvatu eesti tuhkblond ja Bulgaarias saab alati muiata, kui mehe sugulastele külla lähme ja nt turul müüjad arvavad, et nüüd on kaks lääne turisti laekunud.

Õudne. Ja ise veel uhke ka selle üle. Ei ole auasi see välismaalasega armatsemine. Oma rahvus peab ühte hoidma eriti kui neid vähe. Ma saan aru, kui eestlane valib endale Skandinaavia maadest või Balti riikidest elukaaslase aga kuskilt 7 maa ja mere tagant pole küll mingi asi käia endale elukaaslast püüdmas.

Vast ehk nimetaksid siis, missuguse mere TAGA Bulgaaria sinu arvates Eesti poolt vaadates asub? Kas on ehk vahepeal kontinendid nihkunud või mõni muu tektooniline draama toimunud, mille ma maha magasin?

Bulgaarlased, muidu, on pisut konservatiivne rahvas, õigeusklikud ikkagi, seega, kui sa just pead teadma, siis traditsiooniliselt mees püüdis mind, mitte vastupidi. Käima ka mina kusagil ei pidanud, kohtusime Eestimaa pinnal.

Sinu geograafiline teooria, muideks, ei päde. Rootsist ja Taanist võib, (sest need on ainult ühe mere taga või miks?), Lätist võib ka, aga näe, Venemaa oled puhta välja jätnud. See ju ka kohe siinsamas piiri taga, palju lähemal kui Rootsi. Oioioi, kui kahepalgeline, piinlik kohe!

Mul on sinu pärast piinlik, et sa okupandid mängu tood. Ainult juurteta ja südametunnistuseta inimene suudaks oma riigi okupandiga suhte luua. Pigem on kahepalgelised just need piiri tagant suhteotsijad.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

puhtatõuline araablane

Hobust mõtled, Araabia hobune?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlane, grusiini juurtega. Elame Eestis.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on sinu pärast piinlik, et sa okupandid mängu tood. Ainult juurteta ja südametunnistuseta inimene suudaks oma riigi okupandiga suhte luua. Pigem on kahepalgelised just need piiri tagant suhteotsijad.

Okupandid. Meil elab Eestis tuhandeid ja tuhandeid vene intelligentide perekondi, kes elasid siin Eesti Vabariigi esimesel ajal. Mida paganat. Minu isiklik osa vene verd on Eestis sellest ajast, kui revolutsioon toimus. 1917-1918 ajal proletariaadi silmis aadlikud ja tsaari lähikondlased ei olnud väga populaarsed, kui pehmelt väljenduda. Minu esiisa oli tsaari tallimees, st mitte tavaline sõnnikuviskaja, vaid ta vastutas tsaari hobuste eest. Minu teada oli neid tallikomplekse mitu ja minu esiisa siis juhtis üht neist. Aadlik ei olnud, aga ometi ta arreteeriti ja töölised-talupojad lõid ta maha. Enne seda või pärast seda, keegi täpselt ei tea, õnnestus neil sokutada kolm tütart kuidagi Eestisse, turvalisse paika. Lapsed olid siis umbes 12, 9 ja 4. Eestis jaotati need lapsed perede vahel ära, et nende päritolu välja ei tuleks. Nimi vahetati, aga venepärase vastu, sest nad ju olid venelased. Nad ei kohtunud enam kunagi omavahel. Esiemal oli kaasas pamp, kruus, lusikas, suurrätik ja vaid üks pilt kolmest õest ja pilt isast, valges paraadmundris.

Väidetavalt nende ema suri mingis vangilaagris, sest tal oli jultumist olla abielus mehega, kes töötas otseselt tsaari heaks. Valge pursui, rahva kurnaja.

Ja siis minu esiema on nagu okupant, kuna ta 10-aastaselt kuskil Võrumaal öösel Venemaalt Eestisse hiiliti ja kästi joosta nii kuidas jalad võtavad ja mingist natuke kaugemast talust abi küsida? Tema õed ka on okupandid? Peipsi venelased, kes elavad seal 16. või 17. sajandist alates on okupandid?

Masendav arrogantsus.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Okupandid. Meil elab Eestis tuhandeid ja tuhandeid vene intelligentide perekondi, kes elasid siin Eesti Vabariigi esimesel ajal. Mida paganat. Minu isiklik osa vene verd on Eestis sellest ajast, kui revolutsioon toimus. 1917-1918 ajal proletariaadi silmis aadlikud ja tsaari lähikondlased ei olnud väga populaarsed, kui pehmelt väljenduda. Minu esiisa oli tsaari tallimees, st mitte tavaline sõnnikuviskaja, vaid ta vastutas tsaari hobuste eest. Minu teada oli neid tallikomplekse mitu ja minu esiisa siis juhtis üht neist. Aadlik ei olnud, aga ometi ta arreteeriti ja töölised-talupojad lõid ta maha. Enne seda või pärast seda, keegi täpselt ei tea, õnnestus neil sokutada kolm tütart kuidagi Eestisse, turvalisse paika. Lapsed olid siis umbes 12, 9 ja 4. Eestis jaotati need lapsed perede vahel ära, et nende päritolu välja ei tuleks. Nimi vahetati, aga venepärase vastu, sest nad ju olid venelased. Nad ei kohtunud enam kunagi omavahel. Esiemal oli kaasas pamp, kruus, lusikas, suurrätik ja vaid üks pilt kolmest õest ja pilt isast, valges paraadmundris.

Väidetavalt nende ema suri mingis vangilaagris, sest tal oli jultumist olla abielus mehega, kes töötas otseselt tsaari heaks. Valge pursui, rahva kurnaja.

Ja siis minu esiema on nagu okupant, kuna ta 10-aastaselt kuskil Võrumaal öösel Venemaalt Eestisse hiiliti ja kästi joosta nii kuidas jalad võtavad ja mingist natuke kaugemast talust abi küsida? Tema õed ka on okupandid? Peipsi venelased, kes elavad seal 16. või 17. sajandist alates on okupandid?

Masendav arrogantsus.

Nähtud neid Peipsi venelasi. Need kes seal esimese Eesti ajal elasid pole pea kedagi alles. Teised on kõik mingi meelsed aga kindlasti mitte Eesti. Ega okupant ei pea alati relva ja vägivallaga riiki tulema. Mõistlik inimene elab omade keskel omas riigis ja kui tal seda pole leiab sobiva koha. Venelastel ei tohiks küll oma riigi ja elukoha leidmisega seal probleeme olla, et olla oma riigi kodanikud ja patrioodid. Mitte võõras riigis ringi käima rusikas taskus ja näpp noanupul ning vaatama, kus saaks mõnele rahvuslasele ribide vahele susata. Poleks sellisi poleks Eestis ka nii palju rahvus- ja võõraviha.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik inimene elab omade keskel omas riigis ja kui tal seda pole leiab sobiva koha.

Peipsi venelased elavadki omal maal ja endale sobivas kohas, mida nad on asustanud juba vähemalt 4-6 aastasada. Ilmselgelt pole sa ka nende eluga kursis ja omistad neile mõttemaailma, mida mina küll ära ei tunne, kuigi suvitasin nende seas 41 aastat.

Ja sinu arvates käivad Peipsi venelased, vanade vene intelligentide järeltulijad ja minu esiema lapselapselapsed ja tema õdede järeltulevad põlvkonnad ringi, nuga pihus ja otsivad, kellele susata ja eestlasi tappa?

Mina ka ei salli paljusid asju. Matsutamist, täisid ja tühmust näiteks. Aga sinu pime vahkviha on küll täiesti pinnapealne ja tugineb vähesele teadmistele, kitsavõitu silmaringile.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oi, vabandust, okupantidega siis ei tohi kohe mitte ühte heita, aga skandinaavlastega tohib? Ja nüüd vutt-vutt raamatukokku põhikooli ajalooõpikuid lugema, saad ka teada, mis rolli Rootsi ja Taani Eesti ajaloos mänginud on.
Uups! Ja tõmbasidki endale lõplikult vee peale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soomlane, elame Pärnus

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

poolakas ja norras

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlane (kuigi üks vanem on tal venelane, loeb ennast eestlaseks. Käis Eesti koolis, sõbrad eestlased jne), elame Eestis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina eestlane, mees Leedu passiga venelane. Elame Inglismaal, kumbki juba aastaid ja siin ka kohtusime, seega kodukeel on hetkel inglise keel

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlane ja Eestis loomulikult. Ei ole seda põhjamaa verd solkida

Eesti ei ole Põhjamaa.

Lausa laul on olemas “Põhjamaa, mu sünnimaa…” jne

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlasega olen abielus, õigemin küll setu. Ise Põhja-Eestist.

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 91 kuni 107 (kokku 107 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis rahvusest on teie elukaaslane?