Esileht Ilu Mis reaalselt aitaks kuivade juuste puhul?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mis reaalselt aitaks kuivade juuste puhul?

Postitas:
Kägu

Mu oma juuksetüüp on loomult kuiv ja kahusem.
Kahjuks tundub, et miski ei aita.
On soovitusi, mis reaalselt võiks loomult kuivade juuste puhul leevendust pakkuda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul ka.
Aitab rasvane kala, munad, pähklid, avokaado, köögiviljad, head õlid, oomega 3 rasvhapped, hüalüroon, kollageen, räni, E-vitamiin, A-vitamiin, need kõik siis sissevõetuna, mitte pähemäärituna ja mitte korraga muidugi.
Pesta ja kuumtöödelda võimalikult vähe, käia korrapäraselt juuksuri juures kahuseid otsi maha lõikamas, kanda mütsi külmaga ja ereda päikesega. Ise värvin hennaga, sünteetiliste värvide kohta ei oska midagi arvata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälgin ka teemat. Endal samuti kuivad ja kahused juuksed, loomuliku lokiga. Nüüd talvel olen oma juuksed ülekuivatanud, kasutasin sügavpuhastavat šampooni pidevalt, föönitan iga kord peale pesu, lisaks sirgendan iga päev. Nüüd siis hakkasid juukseotsad murduma. Masendav. Ilma föönitamata , sirgendmata ei saa, juuksed hoiavad hommikuti täiesti isemoodi igalt poolt.
Ostsin argaaniaõli, riitsinuseõli maski tegemiseks.Ei ole veel teinud, aga riitsinuseõli pidi muidu juustele hästi mõjuma, ehk et siis tuleks võimalikult palju niisutada. Lisaks Davinese nounou sarja šampooni ja taastava juuksemaski. Paljudel toodetel on aga sees vesilahustumatu silikoon mis visuaalselt teeb juuksed mõnusaks aga tegelikuses talletub juuksekarva ja ei mõju hästi.Maha pestav sügavpuhastava šampooniga. Tradehousis soovitati mulle Goldwelli Kerasilk sarja palsam -kuumakaitset, mille ka ostsin aga siis nüüd uurides avastasin sealt koostisest ka selle silikooni. Juuksurid ei oska ka midagi soovitada, pigem nenditakse, et loomuliku lokiga juuks ongi kuiv, mnjah.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sügavpuhastavat šampooni muidugi ei tohi kasutada, see võtab viimasegi loomuliku niiskuse ära. Korra kuus maksimaalselt, mina kasutan enne värvimist, siis avab juuksesoomused ja henna kinnitub veel paremini ja veel sügavamale.
Väljastpoolt niisutamine ei aita. Ma ei tea, misasjad on Doldwell, balsam ja kuumamaitse.

Ise leidsin ülihea šampooni, ilma silikooni ja mineraalõlideta. Olen veel vähe kasutanud, ei julge lõplikke järeldusi teha. Linki ju panna ei või, siis on kohe reklaam, aga vaata Holika Holika lehelt, seal ainult üks šampoon ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sügavpuhastavat šampooni muidugi ei tohi kasutada, see võtab viimasegi loomuliku niiskuse ära. Korra kuus maksimaalselt, mina kasutan enne värvimist, siis avab juuksesoomused ja henna kinnitub veel paremini ja veel sügavamale.

Väljastpoolt niisutamine ei aita. Ma ei tea, misasjad on Doldwell, balsam ja kuumamaitse.

Ise leidsin ülihea šampooni, ilma silikooni ja mineraalõlideta. Olen veel vähe kasutanud, ei julge lõplikke järeldusi teha. Linki ju panna ei või, siis on kohe reklaam, aga vaata Holika Holika lehelt, seal ainult üks šampoon ongi.

Aitäh märkamast, see lause sai tõesti väga vigaselt siia kirja. Mõtlesin ikka Goldwell palsam-kuumakaitset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälgin ka teemat. Endal samuti kuivad ja kahused juuksed, loomuliku lokiga. Nüüd talvel olen oma juuksed ülekuivatanud, kasutasin sügavpuhastavat šampooni pidevalt, föönitan iga kord peale pesu, lisaks sirgendan iga päev. Nüüd siis hakkasid juukseotsad murduma. Masendav. Ilma föönitamata , sirgendmata ei saa, juuksed hoiavad hommikuti täiesti isemoodi igalt poolt.

Ostsin argaaniaõli, riitsinuseõli maski tegemiseks.Ei ole veel teinud, aga riitsinuseõli pidi muidu juustele hästi mõjuma, ehk et siis tuleks võimalikult palju niisutada. Lisaks Davinese nounou sarja šampooni ja taastava juuksemaski. Paljudel toodetel on aga sees vesilahustumatu silikoon mis visuaalselt teeb juuksed mõnusaks aga tegelikuses talletub juuksekarva ja ei mõju hästi.Maha pestav sügavpuhastava šampooniga. Tradehousis soovitati mulle Goldwelli Kerasilk sarja palsam -kuumakaitset, mille ka ostsin aga siis nüüd uurides avastasin sealt koostisest ka selle silikooni. Juuksurid ei oska ka midagi soovitada, pigem nenditakse, et loomuliku lokiga juuks ongi kuiv, mnjah.

Sa saad ju ise ka aru, et esmalt aitab ainult föönitamise ja sirgendamise lõpetamine.
Sügavpuhastav shampoon max kaks korda kuus.
Ise võin soovitada Joico nii keratiini kui niisutavat hooldust(samuti shsmpooni).
Enne pesu võib teha kooskosõli maski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

föönitamine, sirgendamine ja sügavpuhastamine just kuivatavad juukseid.
Ma ise ka kahupea, kasutan seerumeid ja pähejäetavaid palsameid. Järjekindlus on oluline, nii kui panemata jätan, on õled peas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu eelpool juba öeldi, siis ära kasuta silikoone sisaldavaid palsameid, maske jms. Kui silikoonitatud juustele õli, seerumit (ka nendes on väga tihti silikoone, levinud on näiteks dimethicone) peale panna, ei ole sellest absoluutselt mitte mingit kasu, sest palsam on juustele kleepinud justkui plastikust kihi, niisutus ei pääse sisse. Silikoonist saab lahti sulfaatidega, mis on karmid puhastajad ja kuivatavad juust meeletult (SLS kasvõi, paljudes šampoonides koostisosade nimekirjas teisel kohal). Poes uuri silte või guugelda enne koostisosi, sest isegi need tooted, millede pudelitel kirjas, et on kõigevabad, võivad negatiivselt üllatada. Alguses tundub, et õigeid asju justkui ei leiagi, vanad lemmikud ei sobi, aga neid õigeid on! 🙂

Soovitan seda, mis minu puhul aitas. Mul endal ka kuivad, kahused ja loomuliku lokiga juuksed, mis nüüd paranemismärke näitavad. Pese viimast korda sulfaate sisaldava šampooniga, et silikoonid eemaldada. Edaspidi kasuta sulfaatide-silikoonide vabasid juuksehooldustooteid (tegelikult ideaalis võiks ka kuivatavatest alkoholidest (alcohol denat, isopropyl alcohol) loobuda, et tulemused kiiremini end näitaks, kasulikest (cetearyl alcohol) ei pea) ning tee kord nädalas juuksemaski. Ära kuumtöötle või ürita seda võimalikult harva teha. Samuti ära pese igapäevaselt, lokid on niigi kuivemad. Aega võtab aga juuksed muutuvad palju ilusamaks ja mõnusamaks 🙂 Sulgudesse panin mõned näited, mida vältida või valida, aga neid on veel palju. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelpool kirjutanuga 100% nõus, tuleb tooteid hoolega valida. Vahepeal kui juuksed juuksuri poolt värviga said ära rikutud, võtsin ette ja viskasin kõik “halvad” tooted välja. Asemele ostsin ainult lubatud koostisosadega. Ja see on ka õige, et tuleb kodus eeltööd teha, koostisosad üle vaadata. Ma mõnikord tegin telefoniga tootest pildi kuna netist koostisosasid teada ei saanud ja siis kodus vaatasin. Siit leheküljelt nt. saab teada kas koostisosa on hea või halb : http://www.biodizionario.it/. Tegelen just praegu sobivate toodete leidmisega, tean mis šampoonid ja palsamid on ok, eesti omadest Luuv ja turbašampoon nt. aga tundub, et pole olemas silikoonivaba kuuumuskaitset..? Olen kõvasti guugeldanud, aga tulemusteta. Mida siis kasutada? Mõnda õli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

apteegis on hää shampoon ja balsam Vichy Dercos, mul aitas küll

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks kui juuksestruktuur on loomult lokkis ja kahune, siis päris siledat tulemust ongi palju loota. Keegi siin varasemalt mainis, et juuksurid nendivad, et juuksestruktuur ongi selline, minule on ka nii öeldud ja küllap juuksuritel see teadmine kuskilt tuleb.

Mina olen läbi aastate proovinud igasugu erinevaid sarju ja tooteid, aga pigem head tooted lihtsalt leevendavad olukorda. Enda puhul olen küll täheldanud, et mida vähem kuumtöötlemist ja värvimist, seda paremaks juuste olukord muutub. Mõni periood, kus olen rohkem sirgendanud, on juuksed ikka nähtavalt kahusemad peale pesemist. Värvinud pole ma juukseid juba aastaid ja ilmselt on mul nüüd värvitud osa ka täielikult välja kasvanud.
Tean, et töötlemisest hoidumine on selliste juuste puhul raske, sest tahaks ju ikka ka lahtiste juustega käia – minu puhul nt ongi valik kas krunn, punutis või sirgendatud pea, kuna oma “afroga” ma küll tööle ei julgeks minna. Värvimisest hoidumine on jällegi neil raskem, kes halli peita tahab.

Varasemalt soovitatud Davinesi NOUNOU sari on tõesti kahustele juustele hea, kasutan ise ka juba mitmendat raksu seda šampooni ja kui sama firma teise sarja palsam ükskord otsa saab, kavatsen ka sama palsami juurde osta. Minule näiteks just kookosõli ei sobinud, juuksed olid pärast veel hullemad heinad kui muidu.

Eelkõige tasuks tõesti juuksestruktuuri toetada sisemiselt – palju vett ja juustele kasulikke toitaineid tarbida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan TradeHouse’i kevadise ajakirja järgi: “Kellel on aga paksud ja kuivad, lokkis ja kahused juuksed, peaks teadma, et kohevust andvad tooted teevad need veel kuivemaks. Nemad võiksid eelistada niisutavaid ja siluvaid tooteid.” Ei tasu ka üle hooldada, aga võib kasutada mitut erineva toimega šampooni. “Kui juuksed on kuivad ja rabedad, võib aeg-ajalt proovida lühiperioode, mil šampoone ei kasutagi.” Siin mõeldakse sügavpuhastava palsamiga pesemist (conditioner-only-washing), kui sul on nt lokkis juuksed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kirjutan TradeHouse’i kevadise ajakirja järgi: “Kellel on aga paksud ja kuivad, lokkis ja kahused juuksed, peaks teadma, et kohevust andvad tooted teevad need veel kuivemaks. Nemad võiksid eelistada niisutavaid ja siluvaid tooteid.” Ei tasu ka üle hooldada, aga võib kasutada mitut erineva toimega šampooni. “Kui juuksed on kuivad ja rabedad, võib aeg-ajalt proovida lühiperioode, mil šampoone ei kasutagi.” Siin mõeldakse sügavpuhastava palsamiga pesemist (conditioner-only-washing), kui sul on nt lokkis juuksed.

Seda sügavpuhastavat palsamit kantakse peanahale ka?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka jah, masseerid peanahale, aga sõrmedega kannad siis kogu juuste pikkusele laiali, hoiad veidi peas ja siis pesed maha. See on teooria, ma ise ei ole kasutanud, kuna pole vajadust. Kui netist otsida, leiab infot. Kindlasti võiks oma juuksuri käest ka küsida, kui ta on pädev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind aitas sulfaadivabade šampoonide-palsamite kasutamine, õli rätikukuivadesse juustesse iga kord peale pesu (Kitoko või Moroccanoil) ja sinna peale viimistlustoode (nt lokikreem, neid valin ka hoolega). Samuti vahetasin välja aastaid vana fööni uue kvaliteetse vastu. Läks aega mõni kuu ja korda sai. Juuksur ka kiidab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele postitajale lisan, et hea föön on tõesti oluline. Mul oli mingi vana näkats, millel ei saanud isegi kuumusastet muuta. Ostsin ka uue kvaliteetse fööni ja veidi jahedamaga kuivatades jäävad juuksed palju paremad. Lisaks ei tohiks kahustel juustel kõige suuremat võimsust kasutada, vaid veidi vaiksemat, see aitab kahu vähendada. Lihtsalt ei viitsinud varem uut fööni osta (:

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid kuidas niisutada halle juukseid, mis lisaks ka veel värvitud on?
Ma olen alles 44, kuid juba aastaid hall. Ka mu ema ja vanaema olid juba 30 aastaselt hallid, nii et asi ilmselt geenides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Looduslikud maskid – oliiviõli, mesi, muna. Korralik hooldusõli.
Ise soetasin Joik õlimaski aga erilist vahet ei näe. Üritan ise tehtud maskidega nüüd. Jätsin ka ära sirgendamise, ostsin insight niisutava sprei mis ei tee juukseid raskeks : https://www.mylook.ee/insight-restructurizing-spray-for-damaged-hair-100ml.html ning kerastase Aura botanica sarja naturaalse lavendliõliga juuksesprei lokkide rõhutamiseks : https://www.loverte.com/et/kerastase-aura-botanica-eau-de-vagues-mist-150ml ning olen nüüd lokiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulfaadivaba mask tuleb leida, mul olid ka muudkui pusas, sest hästi peenike juuksekarv. Aga kui hakkasin kasutama Alter Ego kookosemaski, sain korda.

_

Please wait...
Postitas:
Kägu

föönijutule lisaks, et eriliselt hea on ioonidega föön. ei kuivata, ei riku juukseid nii nagu tavalised föönid. minu jaoks on tavalise näkatsfööni ja ioonfööni vahe ikka mega-mega suur.

ja riitsinusõli ka hea, AGA mitte tavaline rafineeritud õli apteegist, vaid rafineerimata maheõli looduspoest, siis on õlis säilinud kõik kasulikud omadused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võimalikult vähe kuumtöötlemist, eriti sirgendamist. Ma pesen ca kord nädalas, siis föönin ning sirgendan (ainult pealmisi salke). Suvel lasin kuivada värskes õhus ja juuksed olid palju tervemad.
Pähejäetav palsam aitab (see asendab mul lakki, vaha, vahtu jm sodi).
Ioonföönist heietan mõtet ammu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Davinesil on head tooted, proovi neid

_

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ilu Mis reaalselt aitaks kuivade juuste puhul?