Esileht Sünnitus Mis riided sünnitusel seljas

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Mis riided sünnitusel seljas

Postitas:
july313

Kuna siin enamus juba sünnitanud, siis küsiks teie käest, et mis teil sünnitamise ajal seljas oli? Kas võtsite midagi ise kodust kaasa või anti haiglas midagi selga?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Mis riided sünnitusel seljas

haiglast anti kittel selga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin teisele sünnitusele ise pika t-särgi kaasa, sest haiglaürp oli liiga segav – pikk ja jäik, jäi pidevalt küljekeeramisel puntrasse ja spiraali ümber keha, no ei olnud mugav sellega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene sünnitus haiglaürbis, teine paksu kampsuni ja salliga:) Kiireks läks:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemal korral sünnituse alguses haigla öösärk seljas aga kuna sai vannis käidud ja sünnitused samas ka kiired olnud, siis lõppakord ikka alasti olles:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemal sünnitusel oli haigla öösärk. Pärast sünnitust anti kohe ka puhas öösärk ja hommikumantel. Oma riided olid ka kaasas, aga need panin pärast seda, kui olin du¨i all ära käinud ja juba sünnitusjärgses palatis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
muff38

Haigla öösärk mis peale sünnitust puhta vastu välja vahetati. Siiski panin järgmisel päeval oma riided selga, oli mugavam.

0
0
Please wait...

Postitas:
july313

Tänan vastajaid. Eks siis loodan haigla riietele või võtan mehe t-särgi selga. Esimene sünnitus oli plaaniline keiser ja siis olin nagunii alasti, seega tekkis nüüd huvi, et mida selga võiks panna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka tuleb siia nii lambi teemasid, et naera puruks. Mul 1 laps ja ma sünnitama minnes ei mõelnud absoluutselt sellele, et kas mul tuleb sünnitusel kakat, mis mul seljas on ja kas ma üldse tahan midagi selga panna ning kas ma olen raseeritud või ei. Sama asi on ka ämmakatel. Nad võtavad päevas mitmeid sünnitusi vastu, neil on kama, kas ja mis jne. Neile on oluline et sünnitus ise läheks hästi ja laps tuleks tervena välja ja emaga oleks kõik hästi.
Mina olin paljas sünnitusel algusest kuni lõpuni. Kodus tulid veed ära ja kohe läksid mega tugevad valud lahti. Karjusin ja vaevlesin, veed aina jätkasid tulemist tükk aega ka haiglas iga kokkutõmbe korral. Ma koorisin kiiresti riided seljast ära ja laua peale. Vahepeal käisin ka vannis, siis jälle tagasi lauale. Laual oli tekk mul peal. Vahepeal higistasin, võtsin selle ise ära. Vahepeal oli külm ja sikutasin seda natuke tagasi omale. Ehk tegele sellega, et mõtle mis asendid sulle sobiks sünnitusel, katsu tasuline ämmakas võtta omale kõrvale, sest tava ämmakatel eriti su jaoks aega ei ole. Valmista oma mees ette selleks, milline saab olema sünnitus jne ja vaata et kõik lapsele olemas oleks. See mis riided ja kas riided jne, see ei ole oluline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk tegele sellega, et mõtle mis asendid sulle sobiks sünnitusel, katsu tasuline ämmakas võtta omale kõrvale, sest tava ämmakatel eriti su jaoks aega ei ole. [/tsitaat]

Inimesed on erinevad. Osadele annab just kodune riietus turvatunnet ja kindlust juurde. Nii et ka riietele mõtlemine võib olla osa sünnituseks ettevalmistusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult sünnita, milles soovid.
Aga arvesta: sünnitusel võivad riided määrduda okse, lootevee, vere, uriini jms. Kui tahad ainult omi riideid, siis võta mitu komplekti kaasa (juhul kui tuleb vahetada).
Riided peaksid kergesti seljast ära tulema. Eriolukordades, kui on vaja nt kiiresti keisrilõige teha (või lihtsalt epiduraal), tiritakse riided sageli seljast.
Mina sünnitasin plätude väel 🙂 Sünnitus läks nii kiireks, jõudsin vaevalt sünnitusmajja. Talv oli, tükk aega läks talveriiete seljast saamisega. Ämmaemand läks haiglakitlit tooma, mina olin alasti – vaid plätud jala otsas. Paraku läks asi nii kiireks, et kui ta kitliga lõpuks saabus, olin laual pikali ja laps välja tulemas. Kitli panin pärast selga, ja hiljem tuli veel teinegi kittel küsida, sest sünnitusjärgne verejooks oli üsna tugev (nagu laualt püsti sain, oli kittel tagant verine).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes oli see viimane asi millele mötlesin kui sünnitama läksin.Pöhiline oli et köik läheks hästi ja pisiga oleks köik korras.Haiglas anti mugav kitli moodi riietus kuid löpuks kui asi pihta hakkas siis olin täitsa paljas ja ega ei huvitanud ka kes näeb ja arstid kes edasi tagasi käisid ei teinud väljagi sellest.Proovisin ka vanni aga see ei sobinud,ronisin hoopis lauale.Löpuks kui pisi käes,pandi öhem tekk peale aga jah,igaüks teab ise köige paremini.

0
0
Please wait...

Postitas:
july313

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk tegele sellega, et mõtle mis asendid sulle sobiks sünnitusel, katsu tasuline ämmakas võtta omale kõrvale, sest tava ämmakatel eriti su jaoks aega ei ole. Valmista oma mees ette selleks, milline saab olema sünnitus jne ja vaata et kõik lapsele olemas oleks. See mis riided ja kas riided jne, see ei ole oluline.[/tsitaat]

Erinevatele inimestel on erinevad asjad olulised. Minu jaoks ei ole oluline hetkel mõelda ette, mis asendid mulle sobivad sest ma ei tea seda enne, kui hakkan sünnitama. Ja olen siis vastavalt nii nagu mugav on. Mis riided lapsele kaasa võtta, juba tean. Küsimus oligi konkreetselt, et mis teistel endal sünnitusel seljas oli. Loe teemaalgatus uuesti läbi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene kord riietega, millega haiglasse läksin (püksid maha võtta), teine kord jõudsin püksid ise võta ja enne lapse sündi presside vahel võtsid sanitar ja mees ülejäänud riided ka ära. Selleks, et laps saaks ema paljale rinnale maanduda:) Ühesõnaga kiireks läks mõlemal korral.

0
0
Please wait...

Postitas:
kaseke489

mul oli kleit seljas – lai ja lühike ning õhuke.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui on t-särk või kleit vms, siis kuidas lapsele peale sündi nahk-naha kontakti võimaldate? Imetamist? Peale sündi on ju lapsele kasulik, kui saab paljale rinnale kohe? Ma mäletan esimesest seda, et kui laps oli sündinud, siis võeti mul veel rinnahoidja kitli alt ära, aga teisega võeti laual päris paljaks. Kohe kui sündis, kõhule ja tekk peale. Kästi veel käed ka teki alla panna ja lapse seljale, et ikka rohkem ema soojust tunneks. Ma mõtlen, et kõige parem oleks selline parajas pikkuses kleit või kittel, mis eest trukkidega lahti käib, siis pole sünnituse eel ja ajal paljas ja pärast saab kohe eest lahti võtta. Minu sünnitused muidugi nii kiired, et otse lauale ja laps käes, nii et enne mingit koridorides taarumist või patjade najal upitamis polnud, nii et ei oska kaasa rääkidagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
july313

Panen teema lukku. Kuna järgmine nädal ees ootamas teine plaaniline keiser, siis olen nagunii jälle \”paljas kui porgand\”. Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Sünnitus Mis riided sünnitusel seljas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.