Esileht Pereelu ja suhted Mis sai, kui ütlesid, et tahad lahku minna?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Mis sai, kui ütlesid, et tahad lahku minna?

Postitas:
Kägu

Aga mina ei teagi, kas mind jäeti maha või mina jätsin? Olime noored, lapse pärast hakkasime koos elama. Üsna nagu kass ja koer tülitsesime pidevalt. Elasime üürikorteris. Mehe vanemad ostsid talle korteri majja, mida alles ehitati. Oli nagu juttu, et juulis saab valmis. Võis olla juuni algus, kui küsisin, kas see korter siis saab valmis juulis? Mees vaatas mind ja ütles: “Saab küll, aga ma ei tea, kas ma sind tahan sinna kaasa.” See repliik mul jalgu alt ära küll ei löönud. Eks ma olin lahkumineku mõtteid ise juba ammu ka kaalunud. Kehitasin õlgu ja ütlesin, ahah, hakkan siis homme endale ja lapsele uut kodu otsima. Hakkasin ka. Kolisin välja enne kui mees. Pärast oli mees tige, et ma niimoodi kohe hakkasin uut kodu otsima. Et tema niisama tahtis mind õrritada. Aga ükskõik, sest ega me kokku poleks jäänud. Praegu mul on nii hea rahulik ja teineteisest lugupidav suhe juba üle kümne aasta. Kuidas selle esimese mehega oleks olnud, seda mõtlen vahel, kui perekoolis mõnda kurtmise teemat loen.

Mina seda lugedes justkui tajun, et pigem sind jäeti maha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul sai lahutuse peapõhjuseks alkoholism ja autoga sõitmine purjuspäi. Ma ei julgenud enam kodustki ära olla ja teda lastega üksi koju jätta, oli ka juhuseid, kus ta lapsed kaasa võttis. Valva nagu titte, et auto kallale purjuspäi ei läheks. Mitu korda ka politseile vahele jäänud, pokris istunud ja ikka midagi ei ei ole aidanud, vähemalt mitte pikaks ajaks. Varsti jälle vanamoodi edasi.

Seekord siis otsustasin, et lahutus ja kõik. Kuigi viimasel ajal asi on kõvasti paranenud, siis minu närvid on läbi. Minu otsuse peale jättis mees päevapealt joomise maha, pole juba mitu kuud võtnud. Aga minu otsus on lõplik. On kahju, tõesti on. Nüüd kui mees on lõpuks ometi normaalne ja tegelikult võiks ju veel proovida, enam ei taha. Asja teeb raskeks ühised lapsed. Mees nüüd tahaks isarolli ka etendada. Ei ole niisama lihtne, et kõnnin minema, ikka jääme seotuks ja peame kuidagi omavahel hakkama saama.

Mu ema andis lahutuse samal põhjusel sisse ning kui enne oli isa tõsine tsüklijoodik, tihti ka vägivaldne joomise ajal, siis nüüdseks kaine 6 aastat. Vanemad on endiselt koos. Küll mitte abielus.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mina ei teagi, kas mind jäeti maha või mina jätsin? Olime noored, lapse pärast hakkasime koos elama. Üsna nagu kass ja koer tülitsesime pidevalt. Elasime üürikorteris. Mehe vanemad ostsid talle korteri majja, mida alles ehitati. Oli nagu juttu, et juulis saab valmis. Võis olla juuni algus, kui küsisin, kas see korter siis saab valmis juulis? Mees vaatas mind ja ütles: “Saab küll, aga ma ei tea, kas ma sind tahan sinna kaasa.” See repliik mul jalgu alt ära küll ei löönud. Eks ma olin lahkumineku mõtteid ise juba ammu ka kaalunud. Kehitasin õlgu ja ütlesin, ahah, hakkan siis homme endale ja lapsele uut kodu otsima. Hakkasin ka. Kolisin välja enne kui mees. Pärast oli mees tige, et ma niimoodi kohe hakkasin uut kodu otsima. Et tema niisama tahtis mind õrritada. Aga ükskõik, sest ega me kokku poleks jäänud. Praegu mul on nii hea rahulik ja teineteisest lugupidav suhe juba üle kümne aasta. Kuidas selle esimese mehega oleks olnud, seda mõtlen vahel, kui perekoolis mõnda kurtmise teemat loen.

Mina seda lugedes justkui tajun, et pigem sind jäeti maha.

Mina jällegi loen välja, et ei tasu tühja-tähja ähvardada ja õrritada oluliste asjadega. Mehe jaoks oli see selgelt üllatuseks, et sa tema sõnu nii tõsiselt võtsid. Kuigi jah, lõpplahendus oli ju tegelikult kõigile hea, nii et polegi vahet kes keda.

Tean ka ühte naist, kes mehega tülide peale lahutust nõudis ning pärast oli üllatunud kui mees nõustus ja lahutus toimuski. Tema ju tahtis ainult õrritada, aga välja öeldud sõnu polegi nii lihtne tagasi võtta…

+2
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Pereelu ja suhted Mis sai, kui ütlesid, et tahad lahku minna?