Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis sai Saku lapsest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 229 )

Teema: Mis sai Saku lapsest

Postitas:
Kägu

Kas on teada ka, mis sai Sakus liivakastis õnnetusse sattunud lapsest? Meedia avaldab 10 uudist, et õnnetus juhtus, aga mis siis sai? Siin ilmselgelt on suur avalik huvi – me kõik oleme lapsevanemad ja tahaks teada, kas kasvataja tegi mingeid vigu või oli tegu õnnetusega. Ise arvan, et sellest juhtumist tuleks ikkagi teha mingeid järeldusi ja kõikidesse lasteaedadesse kaamerad paigaldada. Vastasel korral ongi kõik juhtumid lastega õnnetused ja keegi ei tee hiljem kindlaks kas õpetaja lobises teiste õpetajatega või jälgis lapsi.

+33
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et sinu koju tuleks kaamera paigaldada ning igast päevast ajakirjandusse kokkuvõte teha. Eks siis lugejad otsustavad, kas sa oled päeva õigesti veetnud või mitte. Sest lugejad ju teavad palju paremini kui mingid uurijad või komisjonid, kuidas asjad on ja olema peaks. Ning neil on ka nii tohutu avalik huvi.

+43
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu teada pole lapse seisundi kohta rohkem uudiseid tulnud. Viimane oli err-s (kolmapäeval vist), et endiselt haiglas raskes seisus.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis see sinu asi on, va klatšimoor? Ja tõesti arvad, et keegi meelega mattis lapse liiva alla?

+16
-59
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ei tohi seda teada? Mina ka mõtlen selle väiksekese peale. Ei soovigi mingeid detaile teada, aga ikka ootan uudist, et on paremaks läinud.

+63
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ei tohi seda teada? Mina ka mõtlen selle väiksekese peale. Ei soovigi mingeid detaile teada, aga ikka ootan uudist, et on paremaks läinud.

Tohib ikka tahta teada, normaalne on tunda huvi – aga mitte nõuda, nagu seda tegi teemaalgatus. Ja lisaks veel kaamerad ja “tahaks teada, kas kasvataja tegi vigu” … oeh.

+31
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen igapäev sellele mõelnud, et kuidas tal läheb, kuigi ma ei tunne neid. Mitte klatšimise mõttes, vaid ma südamest hoian pöialt, et ta terveks saaks.

Lasteaia puhul mul on savi, lapse tervis huvitab mind.

+55
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina õpetajana ootan kaameraid rühma. Istuge siis päev läbi ekraani taga ja jälgige! Teiste elualade inimesed saavad kaamerate all töötada, saame meie ka. Kuidas seda õues korraldada? Selle asemel, et ventilatsiooni paigaldada paneme hoopis kaamerad, sest lapsevanem! ei usalda ÜLDSE! lasteaiatöötajaid. Või hoolitseda, et rühmas oleks vähem lapsi ühe täiskasvanu kohta ja tugispetsialiste oleks rohkem. See ju hoopis teisejärguline! Kuidas sa küll oma lapse saad üldse sinna lubada?

+28
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et kui on, mida kirjutada, küll siis tuleb uudis ka. Uudishimu pole patt, aga ilmselt praegu pole suuri arenguid ega taandarenguid ning õnnetuse uurimine samuti alles pooleli.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või hoolitseda, et rühmas oleks vähem lapsi ühe täiskasvanu kohta ja tugispetsialiste oleks rohkem.

Olen olnud nii lasteaias kui koolis individuaalne tugispetsialist. Seaduse järgi on lubatud “omada” vaid ühte last.
Jah, asutused kipuvad spetsialisti kui lisa täiskasvanut ära kasutama ja üsna inimlik on ka vaadata silmanurgast teisi lapsi, aga kohustus see pole ning eeskätt on ministeerium palganud ja koolitanud inimese ikka 1:1-le kindla lapse jaoks. Pealegi, kui see laps puudub, pole ja tugiisikut kohal, seega vähe tolku igapäevaselt ning temaga arvestamisel.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei huvita, kas on põhjust kedagi risti lüüa või mitte. Küllap asjaomased teavad, teised said ka õppetunni, et isegi liivakastis võib suur õnnetus juhtuda.
Hoian lapsele pöialt.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või hoolitseda, et rühmas oleks vähem lapsi ühe täiskasvanu kohta ja tugispetsialiste oleks rohkem.

Olen olnud nii lasteaias kui koolis individuaalne tugispetsialist. Seaduse järgi on lubatud “omada” vaid ühte last.

Jah, asutused kipuvad spetsialisti kui lisa täiskasvanut ära kasutama ja üsna inimlik on ka vaadata silmanurgast teisi lapsi, aga kohustus see pole ning eeskätt on ministeerium palganud ja koolitanud inimese ikka 1:1-le kindla lapse jaoks. Pealegi, kui see laps puudub, pole ja tugiisikut kohal, seega vähe tolku igapäevaselt ning temaga arvestamisel.

Ma ei kirjutanud tugiisikut, sellel on hoopis teine tähendus, kui tugispetsialistil. Rühmades on erinevaid lapsi, kes vajavad TUGIsptesialisti abi- psühholoogi, logopeedi, eesti keele õpetaja, eripedagoog, isegi tegelusterapeudi abi.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei huvita, kas on põhjust kedagi risti lüüa või mitte. Küllap asjaomased teavad, teised said ka õppetunni, et isegi liivakastis võib suur õnnetus juhtuda.

Hoian lapsele pöialt.

see ei ole esimene kord, kui lasteaias laps peadpidi liiva alla on jäänud, varasemad korrad on lihtsalt õnnelikult lõppenud. tean ise aastatetagust juhtumit, kus lapse tõmbas välja juhuslikult lasteaiast mööda jalutanud inimene, kes seda nägi, kasvatajad kõik olid kaugel ja ajasid omavahel juttu. kui see inimene poleks möödunud, siis oleks ehk ka too laps 20 minutit liiva all olnud.

kurb, aga paljud (vanakooli) kasvatajad viidavad tänini aega õues kolleegidega jutustades, mitte ei tegele lastega

+29
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

sest lapsevanem! ei usalda ÜLDSE! lasteaiatöötajaid.

Arvata on, ei usalda! Ma olen töödanud mitmes lasteias ja ma näinud mis lasteaedades päriselt toimub, seega jah, mina oma last lasteaeda ei usalda.

+21
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et kui on, mida kirjutada, küll siis tuleb uudis ka. Uudishimu pole patt, aga ilmselt praegu pole suuri arenguid ega taandarenguid ning õnnetuse uurimine samuti alles pooleli.

Arvan sama. Lihtsalt mõttetu on mingit lugu kirjutada olukorras, kus midagi uut lisada ei ole.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ajakirjandusest võis kuulda-lugeda, et kahe täiskasvanu kohta oli tol päeval 11 last – kas seda on tõesti palju?

+30
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Normaalne, et huvi tuntakse, aga mis ei ole ok, on see, et kohe hakatakse spekuleerima, fantaseerima ja süüdlast risti lööma.  Kui ei teata, mis täpselt juhtus, siis miks ei suudeta oodata, kuni selgub, kuidas asi oli? Kust võetakse, et laps oli 20 minutit liiva alla ja muud alusetud väited?  See on lihtsalt nõme. Sellise juhtumi puhul ei ole vaja mingit klatši, see on minu meelest lugupidamatu.

Teine asi on süüdlase leidmine. Jah, kindlasti on õpetajaid, kes ei jälgi lapsi piisava hoolega, aga seda, kas too õpetaja oli piisavalt hoolas teab ilmselt ainult tema ise. Esmalt tasub ikka alati inimestest aga head mõelda, muidu võib teha kellelegi vägagi liiga. Sellised juhtumid toovad esile, milline vastutus tegelikult lasteaiaõpetajal on. Ise ei tahaks küll kuidagi nii paljude laste eest vastutada, ei kujuta ettegi, kui halvasti ennast tunneksin, kui minu valve all mõne lapsega tõsine õnnetus juhtuks. Fakt on, et lastega juhtub õnnetusi. Nii kodus, lasteaias kui ka igalpool mujal. Käin ka ise lapsega mänguväljakul ja näen kui palju on neid emasid, kes sõbrannaga jutustavad või ninapidi telefonis on ( ise ka patune).   Ei ole sugugi nii, et pingsalt iga lapse liigutust jälgitakse. Paneme nüüd sinna ka igalepoole kaamerad? Ega see paraku õnnetusi ära ei hoia.  Õnnetus võib ka sul silme all juhtuda. Kui täpselt selgub, mis ja kuidas juhtus seal liivakastis, siis küllap on see kõigile õppetunniks.  Ka ise ei oleks kuidagi osanud liivakastis mingit õnnetust karta.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaamerad tegelikult ei ole loll mõte. Ega nende pilti ei pea internetti striimima, vaid seda vaadataks vaid siis, kui on põhjust ja ainult nende inimeste poolt, kellel on selleks õigus ehk niisama uudishimutsemiseks ei saaks seda kasutada nii nagu ei saa praegugi iga suvaline tont sind linna turvakaamerast vaadata. Kui midagi juhtub, siis on oluline teada saada, mis ja miks juhtus ja kuidas seda ära hoida, siin ei ole mingit pistmist klatšimisega. Loomulikult oli see õnnetus, kuid ka õnnetusi tuleb ära hoida. Ja tõsiasi on, et just selleks kasvatajad õues ongi ehk vaikimisi on kasvataja süüdi lohakuses, turvakaamera salvestus võib-olla vabastaks ta süüst.

Ja kui juba oli 10 uudist sellest õnnetuses, siis on ka väga mõistetav inimeste soov teada saada, et mis sellest siis sai, ainult idioot nimetab seda klatšiks.

+35
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan sama. Lihtsalt mõttetu on mingit lugu kirjutada olukorras, kus midagi uut lisada ei ole.

Seda küll. Aga ikkagi oleks nii tore näha juba uudist paranemisest. Mida kaugemale see lükkub, seda vähem tõenäoline on? Alguses oli ka mingit arusaamatut hämamist kellaaegadega, mille puhul oli täiesti arusaamatu, kuidas sealt veel kedagi haiglasse viia oli. Kui selgus, et numbrid on kellegi omalooming, tekkis lootus, et ehk olukorda kirjeldati alguses ülevõimendatuna ja ei olnudki lapsele sündinud kahju väga suur ja seda enam oleks juba aeg paremateks uudisteks. Aga vist ei ole mu oletused õigel teel.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu pensionil ema on väga pabistis. Paistis eriti lastelastega silma. Lihtsalt nii palju koolitusi, kus õnnetustest räägiti ja muidugi elukogemus. Töötas nii lastekodus, kui lasteaias. Ta viis meid lasteaias metsa ja liivakarjääri, palju loodusesse. Midagi ei juhtunud, peale puukide. A enne lõunauinakut olime trussikutega ja vaatas meid kõiki üle. Niisamuti olime juba lapsest peale suviti hommikust õhtuni järve ääres, keegi meil silma peal ei hoidnud. Õhtul hakkasid vanemad järjest koju hõikuma. Alates kaugematest majadest, nii selle sosistamise mängu moodi. Mäletan, et vaid üks joodik uppus ära.

+2
-14
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu akna all on nõukaaegne rauast kaarjas redel. Vahel mõni laps seal ronib ja mina ei suuda seda kunagi väga pikalt vaadata, sest tänapäeva lapsed on üpris kohmakad ja enamasti lõppeb ronimine prantsatusega. Ükskord olid seal kaksikud poisid, kes üritasid üksteist julmalt alla togida ja nii nad sealt kordamööda nagu küpsed õunad ka maa peale potsatasid. Ema passis eemal telefoni. Madalat liivakasti poleks ma ka unes osanud ohtlikuks pidada. Oletan, et ka kasvatajad on harjunud pigem neid redeleid ja liumägesid passima. Tänapäeva lapsed pole harjunud iseseisvalt toimetama ja mina kasvataja küll olla ei julgeks ja mis väike palk neil selle suure vastutuse eest veel on. Nad ei saa omale mingit vabaaja lõõgastumist lubada.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei saa omale mingit vabaaja lõõgastumist lubada.

Ei peagi saama tööajal!

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei peagi saama tööajal!

Ma rääkisin vabast ajast!!!! Nemad oma väikse palgaga ei saa lubada spaatamist, reisimist, teatrit ega kino.

Tohoh, lasteaiaõpetajal ikka nii väike palk nüüd ka ei ole, et kinno v teatrisse minna ei saaks. Sel juhul peaks pool Eestit neist “vabaaja lõõgastumistest” ilma olema. Lasteaiaõpetajate miinimumpalk on siiski suurem kui Eesti mediaanpalk.

+21
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei peagi saama tööajal!

Ma rääkisin vabast ajast!!!! Nemad oma väikse palgaga ei saa lubada spaatamist, reisimist, teatrit ega kino. Küll aga peab suutma jälgida igat sekundit, mida sinu lapsuke teeb. Ja veel tervet hulka, kellede hulgas on tänapäeval palju käitumishäireid ja anomaaliaid. Täna ja praegu ma soovitaks neil küll pigem kassapidaja olla. Suurem palk ja vähem vastutust, närvipinget. Las vanemad hakkavad ise kordamööda kasvataja tööd tegema.

Kas õpetajaks hakkamine on kohustus? Ja palk neil nüüd nii väike ka pole.

+14
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

me kõik oleme lapsevanemad ja tahaks teada, kas kasvataja tegi mingeid vigu või oli tegu õnnetusega.

Enamiks õnnetusi lastega juhtub kodus, ema vahetus läheduses. Tänaval ja mänguväljakutel näpivad vanemad oma telefone, randades on lapsed ilma täiskasvanu järelvalveta. Kodudes käib tipsutamine. Ja kõige selle peale me küsime, kelle viga.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

me kõik oleme lapsevanemad ja tahaks teada, kas kasvataja tegi mingeid vigu või oli tegu õnnetusega.

Enamiks õnnetusi lastega juhtub kodus, ema vahetus läheduses. Tänaval ja mänguväljakutel näpivad vanemad oma telefone, randades on lapsed ilma täiskasvanu järelvalveta. Kodudes käib tipsutamine. Ja kõige selle peale me küsime, kelle viga.

See konkreetne õnnetus juhtus lasteaias. Mis see kodu ja võimalikud õnnetused siia puutuvad?

Et palgata rohkem kasvatatajaud, on vaja tõsta lasteaiatasu. See 50-60 eurot, mis lapsevanem maksab, katab terve rühma peale vaevu ühe kasvataja palga. Lasteaia ülalpidamine, küte, remont jne jne maksab ja mitte vähe. Loodan, et ükski vanem vast ei mõtle, et ca 50  kuus ongi kogu summa, mis lapse hoidmise peale lasteaial/KOV-l kulub?

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei peagi saama tööajal!

Ma rääkisin vabast ajast!!!! Nemad oma väikse palgaga ei saa lubada spaatamist, reisimist, teatrit ega kino.

Tohoh, lasteaiaõpetajal ikka nii väike palk nüüd ka ei ole, et kinno v teatrisse minna ei saaks. Sel juhul peaks pool Eestit neist “vabaaja lõõgastumistest” ilma olema. Lasteaiaõpetajate miinimumpalk on siiski suurem kui Eesti mediaanpalk.

Õpetaja kohus ongi vaid õpetada, mitte valvata. Ta ei õppinud ülikoolis laste valvamist. Selleks on abid, kes saavad pool sellest palgast, mida õpetaja.

Õpetaja kohus on tagada ka lapse ohutuse. See on tema kohus(!!). Ja ei ole ainult abide kohus – nemad koristavad rühma, kui õpetaja lastega õues on.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti on laste koduste traumade poolest Euroopas esirinnas.

Täiesti idiootne on hakata lasteaias väga traagilise õnnetuse loo juures rääkima, et kodus juhtub rokem õnnetusi.

Igal pool maailmas juhtub kõige rohkem õnnetusi kodus. See fakt iseenesest ei muuda kuidagi pehmemaks lasteaiakasvataja süüd. Saaks veel aru, kui tõesti on selline õnnetus, et korraks keerad selja, ja juba on mingi pauk käinud. Aga siin on tegemist siiski aeglase lämbumisega, mitte mingi ups-juhtus õnnetusega. Fakt on see, et täiskasvanud ei jälginud lapsi piisavalt ja see, et kuskil mõni lapsevanem on selline, kelle lapsega samuti võib midagi juhtuda, ei muuda lasteaias toimunut kuidagi selliseks, et lasteaia lohakatele töötajatele kaasa tunda. Nad on tööl, nad saavad selle eest palka, nende kohus on tagada laste ohutus.

Kasvatajal ei ole vabandust sellise juhtumi puhul.

+22
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti on laste koduste traumade poolest Euroopas esirinnas. Täiesti idiootne on hakata lasteaias väga traagilise õnnetuse loo juures rääkima, et kodus juhtub rokem õnnetusi.

Kas kodus on ka lapse hoidmiseks tühi ruum ja vanematel ei ole midagi muud vaja teha, ainult last jälgida?

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei kirjutanud tugiisikut, sellel on hoopis teine tähendus, kui tugispetsialistil. Rühmades on erinevaid lapsi, kes vajavad TUGIsptesialisti abi- psühholoogi, logopeedi, eesti keele õpetaja, eripedagoog, isegi tegelusterapeudi abi.

Ja mina kirjutan, et olen olnud tugispetsialist ning lõppu lisan, et ka tugiisik. Olen õppinud füsioterapeudiks ning logopeed-eripedagoogiks. Viimast ametit pean koolis, lasteaias enam ei tööta.

Kas sa arvad, et logopeed peaks (õues) rühma laste järele vaatama või mis point nendel spetsialistidel oleks, et kirjutad, et neid oleks juurde vaja?

+4
-11
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 229 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis sai Saku lapsest