Esileht Pereelu ja suhted Mis see nüüd siis tähendab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Mis see nüüd siis tähendab?

Postitas:

Hõõrun silmi, sest uuringu järgi last kasvatav vanem on elanud “mugavas roosas mullis”.

“Keskmine kulu lapsele on 373 eurot kuus, ehk siis 172 euro suurune miinimumelatis peaks katma enamike laste eluvajadustest. Lapsevanemad, kes endiselt arvavad, et minimaalne elatis peaks olema Perekonnaseaduse järgi 292 eurot ühe vanema poolt, võivad kohtusse pöördudes saada üllatuse osaliseks, et nii see tegelikult ei olegi.

Samuti on oluline, et need vanemad, kellelt on juba väljamõistetud min elatis, pöörduksid elatise vähendamise nõudega kohtu poole. Elatist ka suure tõenäosusega vähendatakse”.

+5
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.07 13:23; 04.07 15:12; 04.07 15:38; 14.07 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii? Kas see on sulle uudis? Seda teemat on nii meedias kui ka siin perekoolis ikka juba mitu aastat jahutud, uuesti hoogustus jaanuaris, kui elatis taas tõusis. Kui see on sulle uudis, siis oled jah elanud roosas mullis.

Või tahad sa öelda, et sul kulub ühele lapsele kokku igakuiselt 580 eurot? Ja jätame välja erandid, kus laps on pisikesest peale tegelenud mingi hirmkalli hobiga või vanem elab lapsega kahekesi 5-toalises majas 🙂

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

+11
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb juurde liita veel 60 eurot riigi poolt makstavat toetust. Seega 2×292+60 ehk siis 644,00 eurot. Kui su laps ei õpi just Tallinnas, et maksad üürika eest, siis on see summa ikkagi väga suur.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

Ma ei mõista, kas lapse tegid sa iseendale või riik andis ta sulle kasvatada? Miks keegi peab sulle sinu enda lapse kasvatamise kinni maksma? Kuidas sul on õigus nõuda raha teistelt?

+22
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:54; 03.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, st saan riigilt 500. Ütlen ausalt, et mul ei kulu see summa igakuiselt lastele. Vahel on suuremaid väljaminekuid (rattad, telefonid, õueriided) aga enamasti jääb sealt ka nö pere rahakotti. Kui mees peaks maksma mulle praegust miinimumelatist (s.o. pea 900 kuus), siis oleks püstirikas. Palka ju saan ka.

+22
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 15:09; 03.07 20:43; 04.07 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista. Ja tööväline aeg ongi vaba aeg, lihtsalt igaüks saab ise otsustada, mida ta sel ajal teeb – veedab selle aja oma lapse/lastega, vedeleb diivanil jne. Lapse kasvatamine ei ole töö – see on siiski eelis, sest sina saad oma järeltulijaga olla koos, teda elus juhtida ja oma põhimõtete järgi kasvatada. Kui lapse kasvatamine ikka koleda kohustuse ja ränkraske tööna tundub, siis on viimane aeg laps teisele vanemale kasvatada suunata ja ise elatist maksma hakata.

+19
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

See kehtib ainult väga väikeste laste puhul, kes lasteaias ei käi või alles alustanud lasteaiateed. Viimastes rühmades käiva lapse ja koolilaste kõrvalt ei ole enamikel vanematel mingeid probleeme tööl käia. Olen kolme lapse ema ja ootan neljandat, aga mina leian küll, et pean ikka ise ka enda lastesse panustama, mitte ainult virisema ja teiste najal puuklema.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

Jajah…et siis kannaks kuludesse(mille eraldielav vanem peaks kinni maksma elatise näol) ka tasu lapsega tegelemise eest? Mängimise eest, talle söögivalmistamine ja lapse pesu pesemine ja unejutu lugemise eest?

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las olla rohkem, saab üleliigse eest ninanipsu teha ja kk-le annetada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

Jajah…et siis kannaks kuludesse(mille eraldielav vanem peaks kinni maksma elatise näol) ka tasu lapsega tegelemise eest? Mängimise eest, talle söögivalmistamine ja lapse pesu pesemine ja unejutu lugemise eest?

Samas tuleks lahuselava, elatist maksva vanema makstavast elatisest lahutada kõik sellised kaudsed kulud, nagu nt et ta ei saa osa lapse kasvamisega seotud rõõmudest, ei näe oma last iga päev, on lapse jaoks taandatud ainult kõndivaks rahakotiks, ei saa otsustada lapse kasvatuspõhimõtete ega temale tehtavate kulude eest jne jne jne.

+17
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 16:43; 03.07 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju inimese peale on normaalne kulu? Üleüldse. Kas 700 eurot kuus peaks ühele täiskasvanud inimesele paras kuupalk olema?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista.

Tööl käimist ei takista. Aga üksi last kasvatades pead valima töökoha selle järgi, kus saad arvestada lasteaedade ja kooliga, kust saad vajadusel töövõimetuslehel olla (eriti alguses tuleb seda lastega tihti ette), kust saad vajadusel tunnikese vabaks, et lastega arstil käia ja kus ei pea tööreisidel käima. See kõik tähendab seda, et sa võibolla pead leppima kehvema palgaga töökohaga. Lisaks kaotad rahas iga kord, kui lapsega haiguslehel oled, jäävad saamata tööreisidelt saadavad päevarahad (oleneb muidugi reisi sihtkohast, aga kui ma Lätis või Leedus käin, siis päevaraha ületab küll seal kuluva raha). Seega võrreldes eraldielava vanemaga võib su sisseutlek olla üksjagu väiksem (kuigi haridus ja oskused on ehk samad).

+21
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 20:02; 03.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista.

Tööl käimist ei takista. Aga üksi last kasvatades pead valima töökoha selle järgi, kus saad arvestada lasteaedade ja kooliga, kust saad vajadusel töövõimetuslehel olla (eriti alguses tuleb seda lastega tihti ette), kust saad vajadusel tunnikese vabaks, et lastega arstil käia ja kus ei pea tööreisidel käima. See kõik tähendab seda, et sa võibolla pead leppima kehvema palgaga töökohaga. Lisaks kaotad rahas iga kord, kui lapsega haiguslehel oled, jäävad saamata tööreisidelt saadavad päevarahad (oleneb muidugi reisi sihtkohast, aga kui ma Lätis või Leedus käin, siis päevaraha ületab küll seal kuluva raha). Seega võrreldes eraldielava vanemaga võib su sisseutlek olla üksjagu väiksem (kuigi haridus ja oskused on ehk samad).

Väga valed naised saavad sellisel juhul emaks, teinekord kasuta ikka vahendeid eks.

+10
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:54; 03.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista.

Tööl käimist ei takista. Aga üksi last kasvatades pead valima töökoha selle järgi, kus saad arvestada lasteaedade ja kooliga, kust saad vajadusel töövõimetuslehel olla (eriti alguses tuleb seda lastega tihti ette), kust saad vajadusel tunnikese vabaks, et lastega arstil käia ja kus ei pea tööreisidel käima. See kõik tähendab seda, et sa võibolla pead leppima kehvema palgaga töökohaga. Lisaks kaotad rahas iga kord, kui lapsega haiguslehel oled, jäävad saamata tööreisidelt saadavad päevarahad (oleneb muidugi reisi sihtkohast, aga kui ma Lätis või Leedus käin, siis päevaraha ületab küll seal kuluva raha). Seega võrreldes eraldielava vanemaga võib su sisseutlek olla üksjagu väiksem (kuigi haridus ja oskused on ehk samad).

No mingisuguse nö turvavõrgu peale tasub mõelda ka kooselus olles. Paremal juhul saab vajadusel aidata sugulane või tuleb otsida hoidja. Eriti normaalne, kui laps on aegajalt ka selle issi juures, kellelt oodatakse kõige kinni plekkimist.

On naisi, kes saavad laste kasvatamisega hakkama ka juhtivatel kohtadel vastutusrikast tööd tehes, ning on naisi, kes ei saa kuidagi hakkama.

+10
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 15:09; 03.07 20:43; 04.07 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista.

Tööl käimist ei takista. Aga üksi last kasvatades pead valima töökoha selle järgi, kus saad arvestada lasteaedade ja kooliga, kust saad vajadusel töövõimetuslehel olla (eriti alguses tuleb seda lastega tihti ette), kust saad vajadusel tunnikese vabaks, et lastega arstil käia ja kus ei pea tööreisidel käima. See kõik tähendab seda, et sa võibolla pead leppima kehvema palgaga töökohaga. Lisaks kaotad rahas iga kord, kui lapsega haiguslehel oled, jäävad saamata tööreisidelt saadavad päevarahad (oleneb muidugi reisi sihtkohast, aga kui ma Lätis või Leedus käin, siis päevaraha ületab küll seal kuluva raha). Seega võrreldes eraldielava vanemaga võib su sisseutlek olla üksjagu väiksem (kuigi haridus ja oskused on ehk samad).

Kui sa nii saamatu oled, siis sünnita ikka lapsi juurde, iga kord eri mehega ja kindlasti mine lahku, kui laps on titt. Ikka suurem sissetulek tagatud, kui sa oma saamatusega tööl käies teeniksid.

+10
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 16:43; 03.07 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati neid väiteid lugenud ja ei ole kunagi aru saanud, kuidas laps takistab vanemal palgatööl käimist? Palun too konkreetne näide! Jah, lasteaia/kooli järgi tuleb tööaega seada, kuid tööl käimist normaalse lapse/laste kasvatamine ei takista.

Tööl käimist ei takista. Aga üksi last kasvatades pead valima töökoha selle järgi, kus saad arvestada lasteaedade ja kooliga, kust saad vajadusel töövõimetuslehel olla (eriti alguses tuleb seda lastega tihti ette), kust saad vajadusel tunnikese vabaks, et lastega arstil käia ja kus ei pea tööreisidel käima. See kõik tähendab seda, et sa võibolla pead leppima kehvema palgaga töökohaga. Lisaks kaotad rahas iga kord, kui lapsega haiguslehel oled, jäävad saamata tööreisidelt saadavad päevarahad (oleneb muidugi reisi sihtkohast, aga kui ma Lätis või Leedus käin, siis päevaraha ületab küll seal kuluva raha). Seega võrreldes eraldielava vanemaga võib su sisseutlek olla üksjagu väiksem (kuigi haridus ja oskused on ehk samad).

Ma isiklikult ei saaks ka oma tööd teha ja oleksin sunnitud valima sellise töö, mille puhul ma saaksin arvestada lasteaia lahtioleku ajaga. Teen hetkel sellist tööd mida ma väga armastan ja mul läheb seal ka väga hästi, kuid ainuke miinus on see, et töö on graafikuga ning vahetused on 12-14 (oleneb päevast) tunnised. Vahel läheb ka veel pikemalt.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nii saamatu oled, siis sünnita ikka lapsi juurde, iga kord eri mehega ja kindlasti mine lahku, kui laps on titt. Ikka suurem sissetulek tagatud, kui sa oma saamatusega tööl käies teeniksid.

Ei, mina ei ole saamatu. Mina suutsin oma lapsed suureks kasvatada ja kõrvalt ka hästitasustatud tööd teha ning tööreisidelgi käia (kuidas muidu ma oskaskin üldse päevarahade suurusest rääkida?). Ma lihtsalt kirjeldasin, mis on see, miks üksi last kasvataval vanemal samal tasemel raha teenimise keerulisemaks teeb.

No mingisuguse nö turvavõrgu peale tasub mõelda ka kooselus olles. Paremal juhul saab vajadusel aidata sugulane või tuleb otsida hoidja. Eriti normaalne, kui laps on aegajalt ka selle issi juures, kellelt oodatakse kõige kinni plekkimist.

No kui see issi on nõus selle lapse ta haiguste või ema tööreisidel oleku ajal võtma (ja see ka reaalselt teostatav on, kui elukohtadel sadu kilomeetreid vahet on, siis ei saa koolilaps kooli ajal issi juurde kolida), siis on loomulikult isa parim variant. Aga kui isa nõus ei ole/see võimalik ei ole ja tasuta turvavõrk on ka liiga kaugel, siis tasuline hoidja on jälle midagi, mille raha on lapse kulu ning suurendab ka isa makstavat elatist. Seda te ju ei taha taas. Või tahate? Olete valmis maksma nt 300-400 eurot elatist, sest hoidja, kes võtab teie lapse nt nädalaks kuus hoida ka öödeks, soovib saada 400 eurot selle eest (5 eurose tunnitasuga täiesti normaalne hind, arvestades, et laps on 5*16 tundi hoidja vastutusel, lasteaiast/koolist ülejäänud aeg). St sellele keskmisele lapse kulule 373 eurot, lisandub hoidjale makstav 400, kokku 737, mis pooleks jagades on üle 350 euro kummalegi vanemale. Einoh, kui teile sobib, siis muidugi. Või eelistaksite siiski, et ema töötaks ametikohal, kus ei pea lapsi öödeks hoidjaga jätma?

Ja loomulikult saavad ka juhtivatel kohtadel naised laste kasvatamisega hakkama, olen ise üks neist. Aga siis ongi emal kõrval kas mees, kellega jagada aega, kus ta ise ei saa lapsele lasteaeda järgi minna. Või hoidja. Ja hoidja maksab. Minul oli laste väikelapse ajal mees kõrval, nii et minul polnud probleemi, sain rahulikult tööreisidel vajadusel käia (ja minu ametikohal, kus alluvad on erinevates riikides laiali, on see vajalik).

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 20:02; 03.07 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on selles uuringus arvestatud otseste kuludega. Aga kaudsed kulud, näiteks kasvõi see, et last kasvataval vanemal on piiratud võimalus palgatööd teha, vaba aega vähem jne.

Ma ei mõista, kas lapse tegid sa iseendale või riik andis ta sulle kasvatada? Miks keegi peab sulle sinu enda lapse kasvatamise kinni maksma? Kuidas sul on õigus nõuda raha teistelt?

Aga see teisel on õigus jätta suur osa kulusid esimese kanda? Hoolduslehel olemine, ületundide ärajätmine, komandeeringutest ja koolitustest loobumine (seeläbi kannatab karjäär), tööajast arstile või koolikoosolekule tormamine jne on kulukas.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, et vastav uuring tehti. See tõestab hästi, et elatist maksvale vanemale tehakse liiga ja tema kanda on kõik rahalised kulud.
Loodetavasti saab uus elatissüsteem selline, kus arvestatakse ka mitme lapse puhul mastaabisäästu, laste elukohta, lastetoetustega ja päevade arvu, mil lapsed on elatise maksja juures.

+14
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 23:37; 05.07 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, st saan riigilt 500. Ütlen ausalt, et mul ei kulu see summa igakuiselt lastele. Vahel on suuremaid väljaminekuid (rattad, telefonid, õueriided) aga enamasti jääb sealt ka nö pere rahakotti. Kui mees peaks maksma mulle praegust miinimumelatist (s.o. pea 900 kuus), siis oleks püstirikas. Palka ju saan ka.

Kolme lapse peale ei kulu 500.-ära? Minu jaoks ulme.
Kas need lapsed huvialadega tegelevad, mingil alal tippu pūrgivad? Ei mingeid eratrenne, spordivahendeid? Teatris ja kinos sõpradega ei käi? Väljas söömas, kohvikus, spaas, muuseumis ei käi?
Teismeline kunagi taksoga hilisöistelt üritustelt koju ei sõida?
Ükski tegevustega otsast otsani kaetud päev ei veni lapsel nii pikaks, et vahepeal on vaja linnas sooja sööki syya?
Ilmselt lastel ongi erinevad elud, mis muud.

Meil ka kolm last. 1500.- on miinimum, kui sel kuul juhtumisi lapsed välisreisil ei ole.

+9
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kolm last. 1500.- on miinimum, kui sel kuul juhtumisi lapsed välisreisil ei ole.

Kuna sul rahalisi probleeme ei tundu olevat siis palka endale mõni matemaatika tudeng või õpetaja kes teeks sulle selgeks mõisted “miinimum” ja “keskmine”. Raske on diskuteerida kui inimesed saavad mõistetest aru erinevalt.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 08:02; 04.07 08:58; 04.07 22:58; 05.07 09:25; 05.07 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli! Nüüd ootame järgmist sammu, et kõikide inimeste palgad kärpida selliseks, et sellest piisaks vaid “eluvajaduste katmiseks”.

Või noh, millest ma räägin, inimese eluvajadused on ju samad – miinimumpalk muuta 373 euro suuruseks kuus, see uuring on ära teinud suure töö, eluvajadused on numbriliselt kirja pandud, nüüd saab hakata jõudsalt kulusid kärpima!

Aga kui nüüd keegi siin hakkab vastu vaidlema, et 373 euro eest kuus ei ela täiskasvanud inimene ära, siis mõelge uuesti sellele, et kuidas siis laps sellega ära elab? Lapsel on täpselt samasugune eluvajadus nagu täiskasvanul.

Miskipärast laste eluvajaduse puhul arvestatakse alati vaid seda, et oleks mingi lobi ees ja särk seljas, kas ka katus peakohal ja voodi külje all ning tuba soe on, see kuidagi nagu lapse eluvajadusse üldse ei puutu.

+16
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või noh, millest ma räägin, inimese eluvajadused on ju samad – miinimumpalk muuta 373 euro suuruseks kuus, see uuring on ära teinud suure töö, eluvajadused on numbriliselt kirja pandud, nüüd saab hakata jõudsalt kulusid kärpima!

Aga kui nüüd keegi siin hakkab vastu vaidlema, et 373 euro eest kuus ei ela täiskasvanud inimene ära, siis mõelge uuesti sellele, et kuidas siis laps sellega ära elab? Lapsel on täpselt samasugune eluvajadus nagu täiskasvanul.

Loogika, et kui ühe muna keetmiseks läheb viis minutit ja x-liitrit vett siis kahe muna keetmiseks läheb 10 minutit ja 2x-liitrit vett on pehmelt öeldes vildakas. Otsemalt öeldes võiks enne kommenteerimist omada vähemalt baasteadmisi kommenteeritavast valdkonnast.

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 08:02; 04.07 08:58; 04.07 22:58; 05.07 09:25; 05.07 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 last, st saan riigilt 500. Ütlen ausalt, et mul ei kulu see summa igakuiselt lastele. Vahel on suuremaid väljaminekuid (rattad, telefonid, õueriided) aga enamasti jääb sealt ka nö pere rahakotti. Kui mees peaks maksma mulle praegust miinimumelatist (s.o. pea 900 kuus), siis oleks püstirikas. Palka ju saan ka.

Kolme lapse peale ei kulu 500.-ära? Minu jaoks ulme.

Kas need lapsed huvialadega tegelevad, mingil alal tippu pūrgivad? Ei mingeid eratrenne, spordivahendeid? Teatris ja kinos sõpradega ei käi? Väljas söömas, kohvikus, spaas, muuseumis ei käi?

Teismeline kunagi taksoga hilisöistelt üritustelt koju ei sõida?

Ükski tegevustega otsast otsani kaetud päev ei veni lapsel nii pikaks, et vahepeal on vaja linnas sooja sööki syya?

Ilmselt lastel ongi erinevad elud, mis muud.

Meil ka kolm last. 1500.- on miinimum, kui sel kuul juhtumisi lapsed välisreisil ei ole.

Oeh, meil selline luuserpere, et tippsporti ei tee mitte keegi, 20-40- eurose kuumaksega niisama trenne/kunstiringe on küll, kuhu pole vaja enamat kehalise kasvatuse riietest. Pikemate päevade puhul on lastel koolis lisatoidu süsteem, mis maksab väga vähe. Lapsed pole veel nii suured, et öösel linnas liiguks ja taksoga sõidaksid. Nooremad kannavad vanemate laste riideid+meil suguvõsas süsteem, et riided antakse edasi.
Suvel ei toimu trenne, siis raha pmt ei kulu muule kui toidule-lõbustusele. Spaad jmt väljasõidud ma hetkel põhiväljaminekute sisse ei arvesta. Jutt on elatise miinimumist, mis peab olema vastavuses lapse vajaduste ja maksja palgaga. Spa ei ole mu arust otseselt eluks vajalik.
Muidugi, kui isal on suur palk ja lapsel suured püsikulud-kallid erihobid, siis on ok maksta ka suurt elatist. Jutt käib miinimumist.

Ma siiski korrigeerin, et see 500 ikka kulub vist lastele ära, kui mingi protsent majapidamiskulusid sinna kanda. Aga 1500 eurot kuus kohe kindlasti puhtalt lastele ei kulu, isegi kui spaas-muuseumis-teatris käime. Puusalt ja arvutamata tulistan, et aasta keskmine kolmele lapsele võiks jääda sinna 500-600 euro ringi kuus.
Välisreisid muidugi kallimad, kuid see pole miinimumelatise teema.

Isegi sul kulub kolmele lapsele vähem, kui praegune elatismiinimum arvab, et peaks, st isa panus on 270+ema panus 270 lapse kohta=540. Kolm last= 1620+ riigi panus520= 2140. Selline on ametliku miinimumelatise hetkeseis arvestuslikult juhul, kui mees peaks hakkama MIINIMUMI maksma. Sellesse peaks isegi reisid mahtuma.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 15:09; 03.07 20:43; 04.07 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli! Nüüd ootame järgmist sammu, et kõikide inimeste palgad kärpida selliseks, et sellest piisaks vaid “eluvajaduste katmiseks”.

Või noh, millest ma räägin, inimese eluvajadused on ju samad – miinimumpalk muuta 373 euro suuruseks kuus, see uuring on ära teinud suure töö, eluvajadused on numbriliselt kirja pandud, nüüd saab hakata jõudsalt kulusid kärpima!

Aga kui nüüd keegi siin hakkab vastu vaidlema, et 373 euro eest kuus ei ela täiskasvanud inimene ära, siis mõelge uuesti sellele, et kuidas siis laps sellega ära elab? Lapsel on täpselt samasugune eluvajadus nagu täiskasvanul.

Miskipärast laste eluvajaduse puhul arvestatakse alati vaid seda, et oleks mingi lobi ees ja särk seljas, kas ka katus peakohal ja voodi külje all ning tuba soe on, see kuidagi nagu lapse eluvajadusse üldse ei puutu.

jutt on miinimumist, mitte keskmisest. miinimumpalka saav 1 lapsega inimene (nt müüja) elabki 373 eurost ära ja jääb lapselegi järgigi. tean isegi 3lapselist üksikemast müüjat 🙂

praegune pool min palka on keskmine või rohkemgi elatis, mitte miinimum. miinimum peaks olema selline summa, mida suudab maksta min palka saav inimene ja siis ka ise ellu jääda. kui inimene teenib miinimumist rohkem, siis maksab ka elatist rohkem.

keskmist palka teeniv inimene suudab maksta praegust min elatist

ka toimetulekutoetuse puhul on esimese pereliikme toetus suurem, sest kulud ei kasva iga lisanduva inimesega kahekordseks: 2020. aastal on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 150 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 120 eurot kuus.
kahetoalise korteri kulud ei ole 2x suuremad kui ühetoalise. meie majas oli ühetoaline 30 ruutmeetrit, 2toaline 45 ruutmeetrit, kommunaalid ei ole kahekordsed, vaid 1,5kordsed.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.07 10:07; 05.07 10:46; 05.07 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse normaalseks inimeseks kasvatamine on nii suur töö, et seda ei korva ükski raha.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegune pool min palka on keskmine või rohkemgi elatis, mitte miinimum. miinimum peaks olema selline summa, mida suudab maksta min palka saav inimene ja siis ka ise ellu jääda. kui inimene teenib miinimumist rohkem, siis maksab ka elatist rohkem.

Palju neid miinimumpalka saavaid mehi sinu arust on? Ma ei tea ühtegi. Probleem tekib ikka sellest, et minema lehvitakse uue proua sabas, kellega jälle usinalt paljunema asutakse. Siis tunduvad need nö vanad lapsed liigne koorem kanda, hea meelega unustaks üldse ära.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 10:59; 04.07 12:50; 04.07 15:06; 04.07 15:27; 04.07 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et nii suur tigedus üksikemade vastu siin. Kumab läbi pahameel selle niigi väikese raha üle. Need mehed, kes minema kõnnivad, peaksid just oma eksnaistele tänulikud olema, et nende laste eest hoolitsetakse.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 12:45; 04.07 23:52; 04.07 23:54; 05.07 10:34; 05.07 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et nii suur tigedus üksikemade vastu siin. Kumab läbi pahameel selle niigi väikese raha üle. Need mehed, kes minema kõnnivad, peaksid just oma eksnaistele tänulikud olema, et nende laste eest hoolitsetakse.

See on see üks kibestunud tüüp, kes neid teemasid siin treib ja kogu aeg mingist uuringust jahvatab. Nagu katkine plaat igas teemas. Teised vist mingid uued naised ja armukesed, kellele see elatise maksmine kohutavalt pinda käib, sest endal lapsed ja tahaks mehe rahale paremini käpad taha ajada. Tegelikus elus ma selliseid tegelasi väga ei tea. Minu tuttavad lahkuläinud pered ei kraakle lapse söögiraha pärast. Miinimumi ei teeni keegi, ei mehed ega naised.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.07 10:59; 04.07 12:50; 04.07 15:06; 04.07 15:27; 04.07 15:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis see nüüd siis tähendab?