Esileht Ilu ja tervis Mis see võib olla? Insult…või miski muu? Kuhu pöörduda?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mis see võib olla? Insult…või miski muu? Kuhu pöörduda?

Postitas:

Tana, tund tund tagasi, istudes tööl – arvuti eest – järsku hakkasid tähed sõnades liikuma, siis te´kkis selline tunne nagu oled joobes, ja väga halb enesetunne – sellel hetkel ma isegi ei suutnud öelda midagi oma töökaaslastele. Kõik see kestis kuni 5 min ja läks üle. Jäi vaid nõrkus ja hirm. Olen natukene üle 50. Töökaaslased hirmutavad mini insuldiga ja tromboosiga. Muideks, 1-2 tundi ennem oli selline meeltu ärevus imelik ( põhjusetu), peas nagu putru. Hetkel istun tööl. Kas peaks sellise probleemiga pöörduma EMOsse? On keegi sellist asja kogenud? Mis see võiks olla? Kunagi, 2 aastat tagasi tundsin midagi sarnast ja ka tööl, kuid see hoog oli palju hullem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EMO-sse pöördumiseks pole alust. Konsulteeri perearstiga.
Foorumis võib kõike pakkuda, esmalt näiteks palavusest?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 15:48; 30.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti räägi perearstiga.
Kuidas vererõhk on? Minul on sellised sümptomid olnud, kui rõhk väga madalale langes- mõni tund varem hakkas juba värin ja nõrkus, hiljem joobes tunne, kohin ja pudru peas. Järgnes meeletu südamepekslemine, kuni pikemalt lamades lõpuks kõik üle läks. Korduvalt elu jooksul kogetud ja ega selle vastu ravi ei olegi.
Muidugi võib se olla ka miskit muud, nõu anda ja diagnoosi panna saab ainult arst.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 16:07; 11.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EMO-sse pöördumiseks pole alust. Konsulteeri perearstiga.
Foorumis võib kõike pakkuda, esmalt näiteks palavusest?

Insuldi ja trombi kahtluse korral tuleb loomulikult koheselt EMOsse minna. Hetkel kella vaadates, ilmselt helistaks perearsti infotelefonile ja küsiks nõu, kas on mõtet õhtul EMO tiir teha või kannatab homseni oodata ja perearstiga rääkida.

See võis ka lihtsalt paanikahoog olla.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõte läheb epilepsiahoole. Neid on ka igasuguseid, ei pea sugugi krampe tähendama. Ajutine tajude muutus ning teadvuse hämardumine sobib skeemi küll.
Helista 1220 ja küsi, mis teha, kas vaja EMOsse minna või homme perearstile helistada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Insuldi või tromboosi korral oleks sa juba audis, mitte ei trükiks perekoolis.
Veresuhkur pigem.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 18:06; 29.07 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 min ennem võtsin climaxin, või mingi taoline vitamiin. Kas see võis põhjustada sellist olekut? Naistearst soovitas võtta, kuna hormoone ma ei tohi tarbida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ravimilehe viskasid ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 18:06; 29.07 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvaltoinetest pole sõnagi, ju siis ei tohiks olla. Pea on ikka imelik ja magada tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vitamiinid võivad tühja kõhu peale võetuna tekitada väga halba enesetunnet. Ma olen vist kunagi isegi öökinud, kui olin mingit lihtlabast vitamiini võtnud tühja kõhu peale.

Ma ei ole küll arst, aga mina tajun ka aegaajalt sarnaseid tundeid kui teemaalgataja. Seni olen seda seostanud ärevusega või paanikahäirega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Insuldi kahtluse korral on kolm asja: proovi, kas saad naeratada, nii et mõlemad suunurgad tõusevad ühtmoodi üles ja teiseks, tõsta mõlemad käed üles. Kui sa neid asju teha ei saa ja ka kõne on segane, tuleb kutsuda kiirabi.

Üldiselt, kui jaksasid veel siin teemat teha, siis pigem paanikahoog.

Miniinsuldi korra ei pruugi neid sümptomeid olla.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 22:15; 17.08 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et sul parem. Kõlab nagu insuldieelne seisund. palun mine kohe perearstile, võimalusel mõõda vererõhku.Kordumisel kutsu kiirabi hoopiski.
Arst.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju perimenopaus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täna pole veel olnud seda tunnet. Pea on natukene imelik, ja keha ka, samas voib olla liiga jälgin nüüd ennast. Vererõhk on normide piires. Kui oleks midagi tõsist – siis arvatavasti täna tunneksin ennast halvasti. Või siiski vaja minna perearsti juurde? Ma lihtsalt ei kujuta ette mida ta mul kontrollib ja kuidas, teades teda. Nädala pärast ma saan tema juurde jutule, heal juhul EKG ja minimaalne veri…või seda siiski vaja teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või siiski vaja minna perearsti juurde? Ma lihtsalt ei kujuta ette mida ta mul kontrollib ja kuidas, teades teda.

Miks sa pead arsti eest asj mõtlema? Algusest peale juba soovitatud ju perearstiga konsulteerida, mida veel ootad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 15:48; 30.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt terve päev helistan perearstile – keegi ei vasta, kuigi hetkel on vastuvõtt, homme arst vaba…ja ma saan talle helistada alles neljap! Ootan siis naljapäeva! tahtsin ennast rahustada kuidagi – et pole hullu, et kannap neljapaevani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutav on see, et igasugused hüpohondrikud tüütavad oma paanikahäiretega arstid nii ära, et tõsised haiged jäävad abita. Insuldi ja infarkti puhul on aega paar tundi, siis hiljem on juba pöördumatud tervisekahjustused. Aga kuidas eristada insuldi-infarkti üleelanut nendest lõpututest paanitsejatest, kes iga nädal midagi oma arust üle elavad?
Kui sul kunagi varem pole paanikahäiret esinenud ja sa pole hüpohondrik, siis peaks minema kindlasti arstileja tegema EKG, mõõtma rõhku jne. Kui aga on varemgi esinenud, siis ikka viirpuu ja magneesium ja õhtused jalutuskäigud ja sport.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopaus? Premenopaus? Perimenopaus? Lugedes sinu vanuse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vertiigo või paanikahäire.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, teemaalgataja, kuidas siis insuldiga lood on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 19:54; 09.08 10:45; 11.08 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tana, tund tund tagasi, istudes tööl – arvuti eest – järsku hakkasid tähed sõnades liikuma, siis te´kkis selline tunne nagu oled joobes, ja väga halb enesetunne – sellel hetkel ma isegi ei suutnud öelda midagi oma töökaaslastele. Kõik see kestis kuni 5 min ja läks üle. Jäi vaid nõrkus ja hirm. Olen natukene üle 50. Töökaaslased hirmutavad mini insuldiga ja tromboosiga. Muideks, 1-2 tundi ennem oli selline meeltu ärevus imelik ( põhjusetu), peas nagu putru. Hetkel istun tööl. Kas peaks sellise probleemiga pöörduma EMOsse? On keegi sellist asja kogenud? Mis see võiks olla? Kunagi, 2 aastat tagasi tundsin midagi sarnast ja ka tööl, kuid see hoog oli palju hullem.

Kindlasti EMO-sse pöörduda selliste nähtuste puhul. See võib olla nö esimene kell, et midagi on korrast ära. Sinu puhul juba nö teine kell.
KÕIK, mis on seotud pearingluse, nägemishäirete, ootamatute iiveldushoogude, halva enesetunde, sõnade segamini ajamise jms – cito EMO-sse!!!!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti EMO-sse pöörduda selliste nähtuste puhul. See võib olla nö esimene kell, et midagi on korrast ära. Sinu puhul juba nö teine kell.
KÕIK, mis on seotud pearingluse, nägemishäirete, ootamatute iiveldushoogude, halva enesetunde, sõnade segamini ajamise jms – cito EMO-sse!!!!

Päris imelik oled?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 19:54; 09.08 10:45; 11.08 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin emos. Võeti verd, uriini, küsiti paar küsimust ja lasti koju. Soovitati teha gastroskoopia. Sellest juba nädal möödas, ikka imelik ja halb. Südames rütmihäired, kohati järsku halb olla, nii halb – et tekkib surma hirm, siis veel imelik tunne nagu terve keha õhetab? Või palav? Mina kõik need päevad püüan ennast rahustda, püüan endale sisestada et see ärevus. Muud ei jää üle. Gastroskoopiat teen kuu lõppus muud ei ole määratud, veri ju korras…kuigi enesetunne sitt ja paha. Ekg pole tehtud EMOS ja ka perearst ei pidanud vajalikuks teha. Tööl mainides, et tunnen ennast halvasti, kuulsin vastu et kui raha pole sind keegi ei uuri!..ja juurde palju näiteid et kui maksta siis uuritakse ja leitakse j aravitakse. Raha mul sellist pole, midagi ei jää üle..kannatan. Mõtlen hakkata tarbima tugevaid rahusteid, et maha suruda sümptomeid ja mõtteid. Tekkib ka deprekas juba, vanus, raha pole, palk väike, trvis selline nagu ta on, õnnelik elu. Teatris saan käia kord aastas soodus hinnaga:) Nüüd hakkasin halama:))) Lähen kõnnin väljas, siis teen süüa, loen raamatut, siis mõtlen et midagi ei muutu..samad sümptomid, homme päev…tahaks väga seda näha! Ja mõte…et paremaks enma ei lähe, ja kellegile mind pole vaja, ja minu vanuses keegi ei hakka mind uurima…veri korras, järelikult terve. Ja kui nõus selleg apole, määrame AD;):)

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa paistad nagu pettunud, et ei saanudki vinget diagnoosi? ma pigem rõõmustaks, et midagi akuutset ei leitud. igaühel on mõnikord halb olla, eriti veel vanuse lisandudes.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma rõõmistan, lihtsalt ei tea – kas uskuda ja usaldada seda diagnoosi ja veri järgi ei saa ju koike kontrolida. Ja kui mõnikord oleks halb ma ei muretseks nii palju, juba mitu nädalat see halb enesetunne. H8nges ikka tahan uskuda et midagi tosist pole;)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.07 15:17; 29.07 18:36; 29.07 19:18; 30.07 14:53; 30.07 16:22; 11.08 15:30; 11.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näed, jube insult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 19:54; 09.08 10:45; 11.08 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin emos. Võeti verd, uriini, küsiti paar küsimust ja lasti koju. Soovitati teha gastroskoopia. Sellest juba nädal möödas, ikka imelik ja halb. Südames rütmihäired, kohati järsku halb olla, nii halb – et tekkib surma hirm, siis veel imelik tunne nagu terve keha õhetab? Või palav? Mina kõik need päevad püüan ennast rahustda, püüan endale sisestada et see ärevus. Muud ei jää üle. Gastroskoopiat teen kuu lõppus muud ei ole määratud, veri ju korras…kuigi enesetunne sitt ja paha. Ekg pole tehtud EMOS ja ka perearst ei pidanud vajalikuks teha. Tööl mainides, et tunnen ennast halvasti, kuulsin vastu et kui raha pole sind keegi ei uuri!..ja juurde palju näiteid et kui maksta siis uuritakse ja leitakse j aravitakse. Raha mul sellist pole, midagi ei jää üle..kannatan. Mõtlen hakkata tarbima tugevaid rahusteid, et maha suruda sümptomeid ja mõtteid. Tekkib ka deprekas juba, vanus, raha pole, palk väike, trvis selline nagu ta on, õnnelik elu. Teatris saan käia kord aastas soodus hinnaga:) Nüüd hakkasin halama:))) Lähen kõnnin väljas, siis teen süüa, loen raamatut, siis mõtlen et midagi ei muutu..samad sümptomid, homme päev…tahaks väga seda näha! Ja mõte…et paremaks enma ei lähe, ja kellegile mind pole vaja, ja minu vanuses keegi ei hakka mind uurima…veri korras, järelikult terve. Ja kui nõus selleg apole, määrame AD;):)

Krt, ma arvasin, et sa oled tõsine hädaline, aga sa ju see tuntud ärevik-hull, kes iga päev teema teeb. Kavalaks muutunud- teema algus tuleb teha teistmoodi, et inimesed õnge läheks. Hea, et sinu peale rohkem kui paar lauset ei raisanud.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 16:07; 11.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südames rütmihäired, kohati järsku halb olla, nii halb – et tekkib surma hirm, siis veel imelik tunne nagu terve keha õhetab? Või palav?

Ärevushäire või paanikahoo põhilised sümptomid. Kui oleks midagi tõsist, oleksid haiglas juba mitte perekoolis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 22:15; 17.08 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südames rütmihäired, kohati järsku halb olla, nii halb – et tekkib surma hirm, siis veel imelik tunne nagu terve keha õhetab? Või palav?

Ärevushäire või paanikahoo põhilised sümptomid. Kui oleks midagi tõsist, oleksid haiglas juba mitte perekoolis.

Jep ärevik pluss tõenäolised menopausi kuumahood. Siis tekib paanikatunne ja nägu nagu õhetab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Mis see võib olla? Insult…või miski muu? Kuhu pöörduda?