Esileht Pereelu ja suhted Mis selliset elust arvata???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Mis selliset elust arvata???

Postitas:

Palju aitavad Teid just mehe vanemad. Kas aitavad rahaliselt,või hoiavad lapsi?
Minul küll eriti ei taha nemad lastega tegeleda. Ei aita rahaliselt ja ka hoida ei taheta eriti lapsi,lapsed 4 aastased . Rahaliselt ka mitte,kuigi mõlemad käivad tööl ja saavad pensioni. Aga samas näiteks on mehel õed kes on mõlemad vanatüdrukud ja elavad vanemate juures(31 aastased),neid nagu aidatekse ja elavad ema isa kulul,kumbki tööl ei käi. Mis te sellisest elust arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 11:49; 20.02 11:58; 20.02 12:04; 20.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et igaühel on elamiseks oma elu. vanematelt oleme elu saanud, meid on täisealiseks kasvatatud, nüüd on aeg oma elu hakata elama. miss mõttes sa aitamisest räägid? et kuigi mõlemad käivad tööl ja ikka sind ei aita? sa käid ju ka mehega mõlemad tööl, miks te hoopis neid ei aita? mis ma tahan öelda, su loogika lonkab veidike. keegi ei pea kellelegi raha andma. lapsehoidmisega on ka nii, et kuna mõlemad su vanemad käivad tööl, siis arvata võib, et õhtuks on nad väsinud, vanus pole ka enam see, eks. ja nädalavahetusel vaja olmeprobleemidega tegeleda ja algavaks töönädalaks välja puhata. ma ei taha öelda, et vanavanemad peaks lapselaste elust eemale hoidma, ei sugugi, aga antud kontekstis väljend \”aitama\” ei ole mu meelest kohane. ise olen muide vanaema :). olen nii noori rahaliselt aidanud kui ka nende lapsi hoidnud siis, kui endalgi raske. ühel päeval mõistsin, et see on täiesti vale nii minu enda kui ka nende suhtes. nad ei õpigi nii oma eluga hakkama saama. aga su mehe õed – nemad ei ole sinu probleem, eks :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et mehe õed on nats imelikud, kas nad on vaimupuudega või on lihtsalt töö kaotanud? ja samas arvan ka seda, et kogu nende ülalpidamine läheb nii kalliks maksma, et teile ei jää ei raha ega ka aega mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siis sellest arvata? Ega midagi teha pole.
Ma pean ka manguma, kui last tahan mehe vanemate juurde viia. Kas siis on ämmal stress, toad külmad, lihtsalt paha tuju jne. Ühesõnaga-otsib vabandusi. Samas helistab vahel, et \”Ninnunännu, lapselast ka üldse minu juurde ei tooda jne.\” Raha küsitakse mu mehelt, kuigi mõlemad käivad tööl, äi isegi Soomes ametlikult, kus ometigi peaks head palka saama!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õed ei käi lihtsalt sellepärast tööl,et neile ei sobi ükski töö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 11:49; 20.02 11:58; 20.02 12:04; 20.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks minu ja minu abikaasa st meie lapsi hoidma või aitama rahaliselt minu või mehe vanemad?

Laste eest hoolitsevad nende ema ja isa.

Kui tehakse mõni kingitus(jõuluks, sünnipäevaks) on tore. Kui ei tehta, mis siis ikka.
Kui pakutakse võimalust suvel paar päeva-nädal lapsi neile viia-tore. Kui ei, mis ikka.

Minu ema elab meist u 200 km kaugusel, ämm u 150 km.
Pole mõtteski, et aidaku jne.

See, et kodus elav järeltulija on pere liikmena n ö eelisseisus on sõnadetagi selge.
Siin kaob ära arusaamine, et tegu on juba iseseisvatega, sest kõik on nagu enne-ühine kodu, söögilaud jne

Sellest saad aru, kui sul endal on osa lapsi veel kodus ja osa juba mujal 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:59; 20.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad peaksid rahaliselt teid ülal pidama? Ise ei oska hakkama saada? Minu esimese lapse isapoolsed vanavanemad ei aita ka rahaliselt ega tee eriti lapsest ka välja, aga ma nagu ei eeldagi seda. Praeguse ämma-äia poolt ka ei eelda mingit rahalist abi, kuid õnneks last ikka nunnutavad kui kokku saame. Samas püüa muigega mõista ämma-äia – kuhu nad oma saamatud tütred siis ikka saadavad, kui nood oma jõul hakkama ei saa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris imelik arusaamine. Miks peaks vanemad sind rahaliselt aitama? Oled ju ise täiskasvanud töövõimeline inimene. Häbi peaks olema pensionäridelt abi vastu võtta, isegi kui pakutaks. Ikka vastupidi – sina peaksid oma vanemaid vajadusel toetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole ju ülalpidamises,minu ema ja ise on mõlemad pensionil ja püüavad ikka natuke aidata,Ostavad lastele aju ja vahest rideid. Aga nemad pole 4 aasta jooksul ühtegi asja lastele toonud,kui on siis vanu ja oma kodust mis on üle.Meie jah teenime mehega ,aga on ju erinevus laste vahel.Kui on kolm last siis peaks kõike aitama. Mis siis õdesid aidatakse ja poega ei???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 11:49; 20.02 11:58; 20.02 12:04; 20.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan seda, et mis see sinu asi on? Veri on paksem kui vesi ja sina nende veri pole. Järelikult pole see ka sinu asi, kes keda seal aitab.
Rahaliselt peaks nad siis sinu meelest teid aitama? Te tegite lapsed, järelikult pidite olema ka valmis nad ISE üles kasvatama. Ilma teiste abita.
Kui nad mõlemad tööl käivad ja pensioni saavad, siis see ongi ju nende raha kurat võtaks.
Ja lapsi ei taha hetkel paljud vanavanemad hoida. Ajad on muutunud selles osas. Nüüd peavad vanemad siiski rohkem ise oma lastega hakkama saama. Seda enam ,kui nad käivad tööl, siis vaevalt nad tahavad oma puhkehetki lastega eriti veeta. Eks vahest ikka ju näevad nad lapselapsi. Ja muidugi võib alati olla põhjus ka selles, et teie lapsed pole mingid kukununnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:06; 20.02 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütred on alati emasüdamele lähemal kui pojad ja miniast ei saa 90% juhul tütart, kuigi väimehest võib saada kergesti poeg. See on elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:59; 20.02 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et pole sinu asi, kuhu teised inimesed oma raha kulutavad. Pensionäridel kaks töötut last toetada ja nüüd sina ka veel ninapidi rahakotist oma osa nõudmas, piinlik peaks olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Närvi ajab veel see,et tüterkesed on kodus ,ei aita majapidamises,nõuavad süüa ainult head ja paremat,valivad süüa,kõike ei söö. Maal ei tee ka tütere kumbki midagi,ei rohi peendraid,ei korja marju ,ainult istuvad toas teleka ees. Kui on abi vaja siis jooksevad pojakese juurde.Hullud inimesed,kes on minu arvates endast heal arvamusel…Huvitav on näha,mis saab tütrekestet siis kui emmeke ja issike ära surevad???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 11:49; 20.02 11:58; 20.02 12:04; 20.02 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks elagu ikka enda elu. Ja loomulikult ei ole su ämm kohustatud lapsi hoidma ja rahaliselt toetama. Kui ämm ei tunne laste vastu huvi, siis pole sinna midagi parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Närvi ajab veel see,et tüterkesed on kodus ,ei aita majapidamises,nõuavad süüa ainult head ja paremat,valivad süüa,kõike ei söö. Maal ei tee ka tütere kumbki midagi,ei rohi peendraid,ei korja marju ,ainult istuvad toas teleka ees. Kui on abi vaja siis jooksevad pojakese juurde.Hullud inimesed,kes on minu arvates endast heal arvamusel…Huvitav on näha,mis saab tütrekestet siis kui emmeke ja issike ära surevad??? [/tsitaat]Jube, missugused inimesed tegelikult on. Ikka rohkem ja rohkem ütlen, et see pole sinu asi.
Kui emme ja issi ära surevad, siis elavad nad ikka nende kodus edasi.
Võtavad älkki endile mehegi majja ja siis elatavad endid ikka ära.
Mul on kohe kahju, et nad sinusuguse nimia endale saanud on.
Kujutan juba ette, kuidas sa tegelikult juba ootad isegi ämma ja äia surma, et siis saaksid sina hakata nõudma selle kodu mahamüümist ja vara jagamist.
Kui mina surgiksin niimodi oma mehe vendade elus, siis mu mees saadaks mu pikalt kohe ma arvan. Ja sama teeks ma oma mehega, kui ta tuleks rääkima kui valesti minu õde ja vend elavad.
Loodan, et su kibestumus sulle ükskord niimodi kätte maksab, et taipad, miks see on nii vale – sinu mõtlemine siis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:06; 20.02 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mugavad õekesed ,kes elavad ema isa kulul.Meie kodus ei lubatud nii elada. 31 aastaselt elada ema isa kukil,kummaline. Ma arvan,et viga on siiski vanemates,kes tütrekestelt midagi ei nõua. ÜKSKI TÖÖ EI KÕLBA…ja kodus vanemate seljas kõlbab istuda,vot huvitavad vanemad??? Mina ei suhtleks sellise äia ja ämmaga .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe vanemad võtavad oma poega nagu täismeest, iseseisvat pereinimest, keda pole vaja tupsutada ja nunnutada, nii nagu üks mees peabki olema. Kodus elavad tütred on aga veel natuke nagu lapseseisuses, kuigi vanuseliselt juba ülekasvanud, aga nemad ei ole veel vanematele näidanud enesega hakkamasaamist, seepärast neid nii ka koheldakse.
Aga sellist miniat, kes ämma-äia pensioni- ja palgaraha kokku rehkendab ning sealt oma osa tahaks välja kiskuda, ma küll oma peres näha ei tahaks. Kui pojal oleks selline naine, oleksin ikka tõsiselt pettunud ja püüaksin temast igal moel eemale hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju aitavad Teid just mehe vanemad. Kas aitavad rahaliselt,või hoiavad lapsi?
Minul küll eriti ei taha nemad lastega tegeleda. Ei aita rahaliselt ja ka hoida ei taheta eriti lapsi,lapsed 4 aastased . Rahaliselt ka mitte,kuigi mõlemad käivad tööl ja saavad pensioni. Aga samas näiteks on mehel õed kes on mõlemad vanatüdrukud ja elavad vanemate juures(31 aastased),neid nagu aidatekse ja elavad ema isa kulul,kumbki tööl ei käi. Mis te sellisest elust arvate? [/tsitaat]

Ei aita nad meid, raha ei tahaks, aga laste vastu huvi tundmine oleks nagu miinimum. Ei midagi – mitte mingit huvi, matsid ja egotsentrikud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju aitavad Teid just mehe vanemad. Kas aitavad rahaliselt,või hoiavad lapsi?
Minul küll eriti ei taha nemad lastega tegeleda. Ei aita rahaliselt ja ka hoida ei taheta eriti lapsi,lapsed 4 aastased . Rahaliselt ka mitte,kuigi mõlemad käivad tööl ja saavad pensioni. Aga samas näiteks on mehel õed kes on mõlemad vanatüdrukud ja elavad vanemate juures(31 aastased),neid nagu aidatekse ja elavad ema isa kulul,kumbki tööl ei käi. Mis te sellisest elust arvate? [/tsitaat]

Ja sa kohe päriselt ka tahaksid, et mehe vanemad teid rahaliselt aitaksid? Kohe tõsiselt?
Me oleme alati hinnanud pigem ise hakkama saamist. Kuigi mehe vanemad on oluliselt suurema sissetulekuga kui meie pere.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:51; 20.02 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi pole ju ülalpidamises,minu ema ja ise on mõlemad pensionil ja püüavad ikka natuke aidata,Ostavad lastele aju ja vahest rideid. Aga nemad pole 4 aasta jooksul ühtegi asja lastele toonud,kui on siis vanu ja oma kodust mis on üle.Meie jah teenime mehega ,aga on ju erinevus laste vahel.Kui on kolm last siis peaks kõike aitama. Mis siis õdesid aidatakse ja poega ei???[/tsitaat]

Kas te ise ei tule oma eluga toime, või miks arvad, et teid nii väga aitama peaks? Miks sa tahad, et keegi teine sinu lastele riideid vm taolist ostaks?
Mina ise eelistaksin igal juhul oma lastele ise riideid valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:51; 20.02 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle asja nimi on kadedus 🙂 . teised saavad raha ja teemaalgataja mitte.

ja vastates ka teemale. minu peret ei toeta samuti mitte keegi rahaliselt. ei minu vanemad ning veel vähem mehe vanemad. lapsele ka keegi niisama asju ei osta. last hoiab vahepeal natukene minu ema.. aga mitte nii, et öösiti vmt. lihtsalt nt 1x kuus paar tundi.

me saame ise hakkama! ja mind ei huvita, kui palju teistele sugulastele raha antakse või ei anta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh issand! Oma lastega tuleb ise hakkama saada. Mul oleks häbi vanemate inimeste käest raha vastu võtta või kalleid kinke oodata. Asi ikka teistpidi, me noored inimesed, käed otsas, aidata tuleb vanemaid.
Meie lapsi(4) pole ämm-äi kunagi hoidnud, ei ühtegi riideeset lastele, ka uusi mänguasju nulli ringis. Enamasti leitakse kappidest mehe vanu asju.

Aga mul on parimad ämm ja äi maailmas! Mõned inimesed ei mõistaks seda muidugi iialgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu,et sellised ootused on täiskasvanul inimesel ja isegi mitte oma vanemate vaid mehevanemate suhtes!
Sinu mehe kasvatasid tema vanemad ülesse ja see on nende vaba tahe, miks ja kas nad kedagi rahaliselt aitavad või mitte on nende vaba valik.
Te peaksite rõõmsad olema et mehe vanemad veel iseseisvalt hakkama saavad ning Te neid toetama ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, tööle ei ole mõelnud minna? Mis sa persetad seal kodus ja ootad, et sulle raha kotiga ukse taha tuuakse? Lapsed varsti kooliealised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole 15.aastasest saati midagi vanematelt lootnud, isegi pärandust mitte. Aitan ise ema ja endast nooremat venda võimaluste piires neilt midagi vastu ootamata. Küll aga olen eesmärgiks seadnud,et endast vanemat õde ma ei aita, sest tal on mees olemas ja kumbki tööl ei käi ja ükski töö ei kõlba ka, manguvad ainult emadelt ja sugulastelt abi ja seda juba aastaid. Kui \”laenatud\” raha eest poodi lähevad, ostavad aga delikatesse ja õlut.Kui aga ema vanema õe toetamist järgi ei jäta, siis leian,et mul pole tarvis ka ema enam toetada, kuna tema luuserist väimehele süüa viib ja ise seetõttu raskustes on. Ja sina, kallis inimene, nutad veel, et sind ei toetata, kui sul on juba oma pere. Kas te mehega siis ise ei ela ära? Kas uhkust ei ole? Ole õnnelik, et te ise neid toetama ei pea. Minu ämm ja äi lunivad minu mehe käest aegajalt õe-venna lõbustusteks raha, ise pururikkad. Meie pole neilt midagi saanud ja ei tahaks ka, ennem elan kokkuhoidlikult aga almust ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raskematel aegadel aitavad meid rahaliselt MINU vanemad…Mehe vanematel sellist võimalust ei ole.
Üldiselt saame ise hakkama, aga kõigil tuleb ka raskemaid aegu ette ja mina pooldan oma vanemate abi, mitte panga abi 🙂 Oleme ka minu isa vajadusel aidanud:)
Lapsi ei hoia kumbki:D Minu vanemad hoiavad niipalju kui vaja siis kui nad Eestis on(mõlemad töö tõttu enamus ajast välismaal)…mehe omad hoiavad siis kui neil külas oleme ja tahame välja minna…seda tihti ei juhtu. Ei ole ka vajadust.
Meie lapsi hoiab vajadusel mehe õde või minu vanaema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tööle, mitte ära sori teiste rahakotis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saamishimu ja kadedus piiravad sind. Proovi vabaneda ja su elu saab uue kvaliteedi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole selle peale tulnud, et mehe (või ka minu enda) pensioniealised vanemad peaksid meid – kahte täiskasvanud töövõimelist inimest – rahaliselt toetama.

Muudes asjades küll on nad väga vastutulelikud: äi aitab maalt küttepuud ära tuua, ämm annab alati moosi- ja mahlakoti kaasa, kui külas käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik pere. Seanahavedajaist meheõed võiks ju teie lastele päevad läbi teleka ees seepe vahtides vähemalt karupükse ja sokkegi kududa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis selliset elust arvata???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.