Esileht Hobinurk Mis siis halvenemas on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Teema: Mis siis halvenemas on?

Postitas:
Kägu

Igalt poolt on kosta, et nüüd alles elu läheb tõeliselt halvaks, maksud meeletult suureks jnejne. Mis siis aga tavainimese jaoks halvemaks muutumas täpsemalt on?

+20
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud varem midagi halvasti, ega tule ka nüüd.

+29
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrgepalgalistel polegi muret, loobuvad ehk mõnest reisist aastas ja elu läheb edasi.

Minu ostujõud on praegugi väga madal, vaevu tulen omadega välja. Hoian kokku nii pere riiete kui oma kõhu arvelt, et lastel (2) oleksid kõhud täis ja koht, kus elada. Edasi tuleb see, et maksukoorem tõuseb veelgi nii kaudselt kui otseselt ja tekib küsimus, kas elus püsimine tingimustes, mida isegi närutamiseks keeruline pidada, on üldse mingit vaeva väärt. Ehk et mõte suitsiidist on praegu see, mis mind lohutab. Nojaa, aga lapsed, eks… Alternatiiv oleks jätta see riik ja närutada mõnes soojemas ja valgemas kohas.

“Õpi midagi muud” hetkel ei päde, sest olen kogu aeg tööl. Töötan end surnuks või suitsiidini ja raha ikka pole.

+8
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrgepalgalistel polegi muret, loobuvad ehk mõnest reisist aastas ja elu läheb edasi.

Ei, ma küll ühestki reisist loobuda ei kavatse. Pigem vastupidi- olen rohkem välismaal, kuna kõigele lisaks on seal ka odavam. Saab rohkem raha panna Bondorasse, kes seda Eesti vaestele kirve intressiga edasi laenab.

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Saab rohkem raha panna Bondorasse, kes seda Eesti vaestele kirve intressiga edasi laenab.

Kõlab nagu halb stsenaarium, sest need vaesed ei suuda mingil hetkel enam võlgu tagasi maksta ja oledki kõigest ilma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksud tõusevad 2% ja mitte kohe – ei saaks ju öelda, et meeletult tõsuseksid.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrgepalgalistel polegi muret, loobuvad ehk mõnest reisist aastas ja elu läheb edasi. Minu ostujõud on praegugi väga madal, vaevu tulen omadega välja. Hoian kokku nii pere riiete kui oma kõhu arvelt, et lastel (2) oleksid kõhud täis ja koht, kus elada. Edasi tuleb see, et maksukoorem tõuseb veelgi nii kaudselt kui otseselt ja tekib küsimus, kas elus püsimine tingimustes, mida isegi närutamiseks keeruline pidada, on üldse mingit vaeva väärt. Ehk et mõte suitsiidist on praegu see, mis mind lohutab. Nojaa, aga lapsed, eks… Alternatiiv oleks jätta see riik ja närutada mõnes soojemas ja valgemas kohas. “Õpi midagi muud” hetkel ei päde, sest olen kogu aeg tööl. Töötan end surnuks või suitsiidini ja raha ikka pole.

Las ma arvan, üürikorter?

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Copy FB-st:

Tõstetakse makse, pannnakse koolid kinni, võetakse peredelt toetused ära, võetakse maksudeklaratsioonist abielupaaride ühised võimalused veel midagigi tagasi saada ära, laste pealt maksutagastused ära, ilmselgelt tehakse varsti kõigile ka kinnisvaramaks, lõpetatakse ära eluaseme müük tulumaksu vabalt…ja kõiki inimestelt nende raha äravõtmise projekte me ilmselt ka veel ei tea.

Aga seda ikka teate, et samal ajal, kui Eestis sulgeme koole ja raamatukogusid ja kultuurimaju , sest raha ei ole ega tule, ehitab Eesti riik juba üles Žitomiri oblastis lasteaeda ning Kaja Kallas on lubanud, et Eesti ehitab üles terve Žitomiri oblasti! Terve Žitomiri oblasti!!!

Selleks ongi vaja siis tõsta meil makse ja kröönida oma inimeste heaolu, avalike teenuste ja kõige arvelt, et oleks võimalik võõrsil ehitada maju, rajada infrat, luua heaolu ja ilu.

Need on meeletud mahud, mida Eesti on läinud tagama. Ja võtnud ka vastavad kohustused.

Ja seda kõike hakkame tulevikus meie, eestlased täies mahus kinni maksma.

Kui hävitatakse oma riik ja rahvas, kui hävitatakse meie oma rahvuslik majandus, meie konkurentsivõime, kui hävitatakse meie oma inimeste usk tulevikku, meie laste tulevikku, siis pole vaja ka mingist rahvuslikust julgeolekust enam rääkida.

+17
-32
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on halvenemas see, et kaotatakse täiendav tulumaksutagastus laste ja eluasemelaenu pealt. Üksikemana kulub kogu minu sissetulek elamiseks ja see tagastus on olnud selline tagavararaha, millest maksta ootamatuid kulusid ja teha suvel üks Eestisisene reis lastega. Ma tõesti ei oska kuskilt enam kokku hoida, hinnatõusud lihtsalt söövad raha ära.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksud tõusevad 2% ja mitte kohe – ei saaks ju öelda, et meeletult tõsuseksid.

Matemaatikaga pole sul väga hästi?

Maksutõus 20-lt 22-le tähendab siiski 10%-list maksutõusu.

Aga mis seal imestada, kui nii räägitakse ka koalitsioonilepingus ja meedias. Eriti kõva pärli pani Jüri Mõis: «Kui sa kannatad eurose asja osta, siis sa kannatad ka euro ja kahe sendise asja osta.»

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksud tõusevad 2% ja mitte kohe – ei saaks ju öelda, et meeletult tõsuseksid.

Matemaatikaga pole sul väga hästi?

Maksutõus 20-lt 22-le tähendab siiski 10%-list maksutõusu.

Aga mis seal imestada, kui nii räägitakse ka koalitsioonilepingus ja meedias. Eriti kõva pärli pani Jüri Mõis: «Kui sa kannatad eurose asja osta, siis sa kannatad ka euro ja kahe sendise asja osta.»

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

Oh pekk, Jüri Mõisaga läks nihu mul endal ka :D, vabandust.  Kahjuks ei lase enam postitust muuta ka.

Aga maksutõus on ikkagi 10%

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga maksutõus on ikkagi 10%

Maksutõus on 10% senisest KMst, mitte kauba hinnast. Ja oluline on ikka kauba alghind ning sellele lisanduv KM. Meil on KM tõusnud ka palju rohkem kui 10% eelnevast, kui sa maksu enda protsenti tahad arvestada .

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võetakse maksudeklaratsioonist abielupaaride ühised võimalused veel midagigi tagasi saada ära

Eluasemelaenu intressidelt 60€ tagasi saada ei ole just märkimisväärne summa, sellest mul kahju pole. 10a tagasi oli ühisdeklaratsioonist kasu , aga nüüd enam mitte juba mitu aastat. Niiet reaalselt seal ei muutu mitte midagi

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga maksutõus on ikkagi 10%

Mis krdi 10 protsenti, sul on 1 euro ja 1,01 vahe 10 protsenti?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eluasemelaenu intressidelt 60€ tagasi saada ei ole just märkimisväärne summa, sellest mul kahju pole. 10a tagasi oli ühisdeklaratsioonist kasu , aga nüüd enam mitte juba mitu aastat. Niiet reaalselt seal ei muutu mitte midagi

Inimesele ei muutu, aga riik läheks kohe pankrotti kui seda ei saaks või?

Aastaid tagasi tõsteti 18 %-line käibemaks AJUTISELT 20-ks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav matemaatika, mina osutan teenust 100 eurot tund +km, eks 120 eurot tund 100×1,2). Kui käibemaks tõuseb 2%, siis on minu tunnihind 122 eurot, eks siis 2 eurot kallim (100×1,22).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eluasemelaenu intressidelt 60€ tagasi saada ei ole just märkimisväärne summa, sellest mul kahju pole. 10a tagasi oli ühisdeklaratsioonist kasu , aga nüüd enam mitte juba mitu aastat. Niiet reaalselt seal ei muutu mitte midagi

Inimesele ei muutu, aga riik läheks kohe pankrotti kui seda ei saaks või?

Aastaid tagasi tõsteti 18 %-line käibemaks AJUTISELT 20-ks.

Märkimisväärne summa jääks riigi rahakotti alles. Vaadates palju iga aasta tagasi makstakse, siis kõikidelt kärbetelt jääb riigile päris palju oma kulude katteks. Mina sain see aasta esimest korda eluasemelaenu intressidelt raha tagasi, samuti kahe lapse lisatulumaksu. Niiet mul pole tõesti midagi taga igatseda. Summa oli ilus, mis tuli kokku, aga sain siiani selle summaga hakkama, saan ka edasi

 

 

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu elu läheb ilusamaks. Saan sama bruto juures 100 eurot rohkem kätte edaspidi. Ühestki toetusest ega soodustusest ilma ei jää, sest polegi midagi saanud kunagi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, ma küll eriti ei muretse. Ei ela ka praegu teab mis hästi, pean valima, kas hambaarst või väljamaa reis. Aga ei karda, et maksudega hakkama ei saa, ju siis näeb, kui see häda käes on. Alati on hakkama saadud, saab ka edaspidi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu elu läheb ilusamaks. Saan sama bruto juures 100 eurot rohkem kätte edaspidi. Ühestki toetusest ega soodustusest ilma ei jää, sest polegi midagi saanud kunagi.

Sama siin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

Mis kõrgem matemaatika see veel on? Ma ülikoolis õppisin ka kõrgemat matemaatikat, aga vot seda rehkendust ei mõista kohe teps mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

Mis kõrgem matemaatika see veel on? Ma ülikoolis õppisin ka kõrgemat matemaatikat, aga vot seda rehkendust ei mõista kohe teps mitte.

Igaks juhuks panen sellele matemaatikule  kirja ka, et 0,83 eur + km 22% on kokku 1,01 eurot (1,0126 ehk 1,01 ümardatult)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igalt poolt on kosta, et nüüd alles elu läheb tõeliselt halvaks, maksud meeletult suureks jnejne. Mis siis aga tavainimese jaoks halvemaks muutumas täpsemalt on?

EKRE-poistel läheb elu kibedamaks muud midagi. Peab ju pidevalt leidma midagi, mille pärast vinguda vöi kohtusse kaevata ja no see pole ju kerge.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

Mis kõrgem matemaatika see veel on? Ma ülikoolis õppisin ka kõrgemat matemaatikat, aga vot seda rehkendust ei mõista kohe teps mitte.

Igaks juhuks panen sellele matemaatikule kirja ka, et 0,83 eur + km 22% on kokku 1,01 eurot (1,0126 ehk 1,01 ümardatult)

Ma ka imestasin silmad peast selle algse käo matemaatikat ja tahtsin kommenteerida, aga sa jõudsid juba ette.

Aga algsele käole veel, et lihtsam oleks, siis arvuta parem nii. Kui asi maksab poes 1 euro 20 senti, siis 20 senti sellest on käibemaks. Kui nüüd käibemaks tõuseb 22%-nii, siis see asi hakkab maksma 1 euro 22 senti. Pole just suur, kui see jääkski ainult selle 2% käibemaksul otsa tasemele. Aga ju hakkavad kaupmehed selle käibemaksu tõusmise varjus veel lisaks hinda tõstma, nagu alati.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks üks ettevõtja siiski teada, et kui asi maksab poes 1 euro, siis tähendab see hinda ilma käibemaksuta 0,83 + käibemaks 0,17. Kui nüüd käibemaks tõsta 22%-le, siis oleks hind 0,83+0,18 ehk hind koos käibemaksuga 1,18 (mitte 1,02).

Mis kõrgem matemaatika see veel on? Ma ülikoolis õppisin ka kõrgemat matemaatikat, aga vot seda rehkendust ei mõista kohe teps mitte.

Igaks juhuks panen sellele matemaatikule kirja ka, et 0,83 eur + km 22% on kokku 1,01 eurot (1,0126 ehk 1,01 ümardatult)

No sa oleks võinud enne iroonitsemist selle kommenteerija järgmise postituse ka läbi lugeda, milles ta vabandas, et läks pekki jah.

Igaks juhuks panen sulle ka kirja, et 1-eurose kauba KMta hind on 83.33 senti ja lisanduv 22%-ne KM oleks tulevikus 18.33 senti, mis teeb summaks siiski 1.02€. Õigesti ümardatult. Ei ole kõrgemat matemaatikat õppinud, aga lihtsaid arvutusi oskan siiski sendipealt teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koole on pandud iga valitsuse ajal kinni ja samuti ka makse tõstetud, soodustusi muudetud jne. Kooli sulgemise otsustab KOV ja nüüd maamaksu muudatusega saab äkki mõni kool pikendust.

Peredelt toetuse ära võtmine – mõtled seda ebavõrdset lastetoetust, kus 3-lapselised üle kullati ja 1 ja 2 lapsega said 20 eurot juurde?

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda ikka teate, et samal ajal, kui Eestis sulgeme koole ja raamatukogusid ja kultuurimaju , sest raha ei ole ega tule, ehitab Eesti riik juba üles Žitomiri oblastis lasteaeda ning Kaja Kallas on lubanud, et Eesti ehitab üles terve Žitomiri oblasti! Terve Žitomiri oblasti!!! Selleks ongi vaja siis tõsta meil makse ja kröönida oma inimeste heaolu, avalike teenuste ja kõige arvelt, et oleks võimalik võõrsil ehitada maju, rajada infrat, luua heaolu ja ilu.

Sa oled ebameeldiv inimene, väiklane ja egoistlik! Sina oma hommikukohvi jood rahulikult ja oma väikeses õelas südames tunned piinu, et võileival on keeduvorst, mitte soolaforell nagu naabritel. Samal ajal Žitomiri oblastis istub Olga keldris, ootab, millal pommirünnak lõpeb ja nutab mehe pärast, kes rindel surma sai. Aga sinusugustel muidugi on ükskõik, kas Venemaa meid vallutab või mitte. Võib-olla ootadki, et Venemaa tuleks siia ka ja saadaks sinu edukamad tuttavad Siberisse. Saaksid kadeduse asemel kahjurõõmu tunda.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maamaksuvärk ikka teeb väga murelikuks, samuti automaks. Maade hindamisega tõsteti hinnad lakke, kui sellele maksimummäär kaela väänatakse, on see ikka väga suur kulu. Mul tuleb krundi eest 2000 eurot, see on üle 200 euro kuus ainult maamaksu peale. Automaksu plaanitakse ka ikka mõnuga panna, mitte 100 eurot aastas nagu Saksamaal. Samas palk on vähenenud, sest hinnatõus on olnud suurem kui palgatõus. Väga mures olen. Söön juba ammu vähem kui enne, autoga sõidan vähem, kõik on juba miinimumi tõmmatud niigi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaks juhuks panen sulle ka kirja, et 1-eurose kauba KMta hind on 83.33 senti ja lisanduv 22%-ne KM oleks tulevikus 18.33 senti, mis teeb summaks siiski 1.02€. Õigesti ümardatult. Ei ole kõrgemat matemaatikat õppinud, aga lihtsaid arvutusi oskan siiski sendipealt teha.

Jah, kui 1 euroga arvutada ning ümardada, on see tõesti 2 senti. Aga selliseid näiteid ei ole hea tuua ümardades, sest see jätabki lõpuks mulje, et hind ei tõuse rohkem, kui käibemaksu võrra. Sest kui inimene ei mõtle ja ise protsente arvutada ei oska, siis teeb inimene kiire järelduse, et kui 1 eurose kauba pealt on peale käibemaksu tõusmist uus hind 1.02, siis 1000 eurose kauba pealt on uus hind 1020 eurot. Lihtne ja loogiline, eks? Aga kui arvutad, saad aru, et tegelikult on see 1020 juba hinnatõus lisaks käibemaksule.

Kui kaup maksab 1000 eurot koos käibemaksuga, siis käibemaksu osa on 20% käibemaksu korral 166.67. Kui see tõuseb nüüd 22% peale, siis oleks käibemaksu osa 16.67 eurot rohkem, ehk siis õige uus hind ei oleks mitte 1020, aga 1016.67.

Nii et kui tahad asja näitlikustada, siis on kõige õigem võtta näiteks sellised arvud, kus ümardama ei pea (20% käibemaksuga poes 1.20 maksnud kaup hakkab 22% käibemaksu korral maksma 1.22). Või kui tahad just ümardamisega näidata, siis kasutad suuremaid algandmeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi teil üldse ÜKS euro maksab, et seda näiteks toote?? Isegi WC-s käik oli kuskil juba 70 senti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )


Esileht Hobinurk Mis siis halvenemas on?