Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab kui üksiolles ära minestada?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mis siis saab kui üksiolles ära minestada?

Postitas:
Kägu

Lõikasin täna kätte, lõikehaav polnud suur 1cm, aga verd tuli palju ja pilt hakkas eest minema, heitsin pikali ja tõstsin jalad peast kõrgemale. Siis püüdsin tõusta ja ikka oli tunne, et kohe minestan, olin veel pikali.

Seoses sellega tekkis küimus, mis siis inimesest saab, kui ta üksiolles ära minestab? Kas siis mingi aja pärast hakkab parem lihtsalt, minestanuna ei saa ju ise nuuskpiiritust ka nina alla panna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mis siis saab kui üksiolles ära minestada?

Mina olen korduvalt üksi olles kokku kukkunud. Lihtsalt ärkan üles uuesti. Midagi hullu peale paari muhu pole juhtunud.

Please wait...
Postitas:
Valvejoodik

Äärmisel juhul võib mõnikord ära surra, aga midagi tõsisemat küll ei saa juhtuda.

Please wait...
Postitas:
kaarel

liiga palju filme näinud minestamisest ja nuuskpiiritusest

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi ei juhtu. Mingi aja pärast tuleb pilt ette tagasi ja elu läheb edasi. Korduvalt juhtunud. Üksi ongi parem – ei hakka mignit hüsteerikud paanitsema ja nuuskpiiritusega lämmatama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul ka korduvalt pildi tasku pannud- noh, mõne aja pärast tuleb välja jälle ja saabki rahulikult toibuda, mitte ei pea hakkama shokis lähedasi rahustama ja kiirabi tagasi saatma 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole suurt midagi – varsti tuleb pilt ise tagasi jah. Siis pikutad veidi ja toibud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi ei juhtu, ärkad üles ja kui veab, siis näed vahepeal unes multikat. Mina nägin, kolme põrsakest-olin siis 7-aastane ja minestamise põhjuseks oli ülim vastumeelsus tuulerõuge punnide peitsimisele briljantrohelisega :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minestamine on kaistereaktsioon selleks, et aju saaks hapnikurikast verd. Pikali olles saab paremini. Nii et ärkadki üles. Surra võib pigem siis, kui aju verevarustus on häiritud, aga keegi hoiab sind nt minestanuna vägisi püsti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on lihtsalt kehvveresus või madal veresuhkur. Sel puhul soovitan enne veristamist kõht täis süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea veel kui üksi oled. Mul läks kord pilt tasku siis, kui oma sel ajal aastase lapsega kahekesi kodus olin. Õnneks oli see vaid hetkeline nõrkus, kuid pani mõtlema mis siis saaks, kui oleks olnud pikemalt või oleksin ennast kukkudes korralikult ära löönud.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

minestamine on rohkem psüühika ülekuumenemise kaitse. kui maha jahtud, ärkad üles. kogu moos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhiline oht on seotud sellega, et kukkudes võib pea ohtlikult ära lüüa. Kui seda ei juhtu, on minestamine täiesti tühine asi. Minestamisele on iseloomulik teadvuse kiire taastumine, muuhulgas tagab selle pikali vajudes ka kehaasend, mis võimaldab ajule parema verevarustuse.

Hoopis teine teema on see, kui teadvus kaotatakse mitte minestuse tõttu, vaid on mingi eluohtlik seisund, mille korral teadvus ei pruugi kiiresti taastuda ning tõesti oleks vaja kohest meditsiiniabi. Noore inimese puhul on sellised seisundid küll õnneks haruldased.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab kui üksiolles ära minestada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.