Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab meie pensionitest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Teema: Mis siis saab meie pensionitest?

Postitas:
Kägu

Kas olete mõelnud sellele, et kuidas plaanite pensionieas hakkama saada? Mina olen 40, pensini veel pikk maa, aga teeb murelikuks küll. Mis arvate, mis võib olla pensionite olukord 20- 30 aasta jooksul/pärast? Ma olen mõelnud, et aga mida ma muretsen, äkki ei elagi niikaua, eks? Aga arstiteadus areneb, äkki elan? Kinnisvara on olemas, teoreetiliselt ei tohiks kuuse alla sattuda, aga mis saab siis, kui pensionid muutuvad nii väikeseks, et ei jaksa kommunaalegi nende eest maksta? Ühesõnaga, minu visioon ei ole paraku sugugi positiivne. Millised on teie mõtted sellel teemal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis saab siis, kui pensionid muutuvad nii väikeseks, et ei jaksa kommunaalegi nende eest maksta?

Miks nad väiksemaks paks muutuma?
Siiani on iga valitsus tõmmelnud ju vaid selle nimel, et pensione tõsta.
Või kujutad ette kellegi valimislubadust, et “Langetame kindlasti pensione!”?

Elanikkonna vananemina jne bla-bla, ok, pisut vananeb, aga ega lapsed ka tulemata ei jää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis saab siis, kui pensionid muutuvad nii väikeseks, et ei jaksa kommunaalegi nende eest maksta?

Miks nad väiksemaks paks muutuma?

Siiani on iga valitsus tõmmelnud ju vaid selle nimel, et pensione tõsta.

Või kujutad ette kellegi valimislubadust, et “Langetame kindlasti pensione!”?

Elanikkonna vananemina jne bla-bla, ok, pisut vananeb, aga ega lapsed ka tulemata ei jää.

Mhh, no ma ei pea üldse ühtegi valitsust silmas. Neid valitsusi jõuab selle ajaga muutuda küll ja veel. Valimislubadustele ma ei panusta, mõtlengi reaalsele olukorrake riigis, sest kus ei ole, seal ei ole. Pensionite raha peab kuskilt tulema ju, üldiselt tuleb see töötavate inimeste maksudest. Mina näen praegu, et väga paljud noored, kes on pere loomise eas ei saa lapsi. Mõned muidugi saavad, aga siiski on palju neid kes ei saa. Seega jah. Meie rahvaarv väheneb, oleme piisavalt rassistlik rahvas ka selleks, et võõraid juurde lasta siia, meile tööle ja makse maksma. Eesti palgad on väikesed ja seetõttu on ka maksusummad väikesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie rahvaarv väheneb, oleme piisavalt rassistlik rahvas ka selleks, et võõraid juurde lasta siia, meile tööle ja makse maksma.

Peavoolumeedia möga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 40 ja üsna kindel, et märkimisväärset pensioni meie põlvkond saama ei hakka. Valimislubadused võivad ju olla, aga kui rahvastik vananeb ja võõrtööjõudu riiki ei lasta, on 30 aasta pärast igal töötajal 2 pensionäri ülal pidada ja raha pensionite tõstmiseks või sãilitamiseks lihtsalt ei jätku.
Praegu valmistun ehitades väikest soojapidavat maja, kus on ka puupliit, et kütmise ja toidu valmistamise kulud oleks madalad. Samuti on plaan soetada väike kinnisvara välja üürimise eesmärgil. 3 last on ka – äkki keegi neist võtab mu vajadusel oma toanurka lapselapsi hoidma vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie rahvaarv väheneb, oleme piisavalt rassistlik rahvas ka selleks, et võõraid juurde lasta siia, meile tööle ja makse maksma.

Peavoolumeedia möga.

Tõesti? Ma ei taha üldse poliitikast ja meediast rääkida praegu. Mismoodi sina, inimesena neid asju näed? Millisena sa näed meie riigi tulevikku mitmekümne aasta pärast?

Please wait...
Postitas:
Tõutäkk

Pension võikski jääda väikseks, aga kodanikupalk peaks olema suur ja maksud selle kodanikupalga maksmiseks peaks tulemagi võõrtööjõult, st makse maksaksid kõik, aga kodanikupalka saaksid vaid kodanikud. Minul isiklikult poleks siis selle vastu midagi, kui siin võõrtööjõud töötaks, tehku tööd, maksku maksud ja kui enam tööd teha ei viitsi/ei saa, siis mingu koju tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pensionist st riiklikust, ei saa midagi. meil ei ole kedagi, kes seda maksaks. viimaselegi piskule tõmbab vee peale praegune lammutamine. kuulasin täna hommikul raadiost, mis inimesed arvavad. kõik on nii rõõmsad, et ootamatu raha tuleb. kes maksab üürivõla ära, kes läheb reisile. nunnu.
minul on juba ammu paksu metsa maja ostetud. seal on puurkaev ja autonoomne elekter. köögivilja- ja puuviljaaed. kui pinsile jään, võtan kitsed ja mesilased, oma toidu kasvatan ise. linnas on kaks korterit. üks jääb välja üürimiseks, et ikka veits jooksvat raha ka oleks. teise müün maha ja panen 150 000.- sukasäärde. lapsi on kolm, keegi neist mind kuuse alla ei jätaks, aga pigem plaanin neid munade ja piima, värske köögivilja ja omatehtud hoidistega toetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma ei taha üldse poliitikast ja meediast rääkida praegu. Mismoodi sina, inimesena neid asju näed? Millisena sa näed meie riigi tulevikku mitmekümne aasta pärast?

Aga rassistlikust rahvast ometigi tahtsid rääkida?

Ja sellest põhiargumendist, et pensioni maksavad meile meie lapsed.
Ma usun, et tulevikus sellist juttu enam ei räägita ja kõik saavad aru, et pension on fond, kuhu töötavad inimesed teevad elu jooksul sissemakseid, millest nad saavad hiljem, kui enam tööl ei käi, ära elada.
Praegu sa ju samuti maksad makse, KUHU see raha sinuarust siis jääb? Riik ja reformierakond raiskab ära ja sinu lapsed peavad selle uuesti tekitama? Sellisel juhul peab ju ka poliitikast rääkima, kui nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga rassistlikust rahvast ometigi tahtsid rääkida?

Ja sellest põhiargumendist, et pensioni maksavad meile meie lapsed.

Ma usun, et tulevikus sellist juttu enam ei räägita ja kõik saavad aru, et pension on fond, kuhu töötavad inimesed teevad elu jooksul sissemakseid, millest nad saavad hiljem, kui enam tööl ei käi, ära elada.

Praegu sa ju samuti maksad makse, KUHU see raha sinuarust siis jääb? Riik ja reformierakond raiskab ära ja sinu lapsed peavad selle uuesti tekitama? Sellisel juhul peab ju ka poliitikast rääkima, kui nii on.

No aga kas ei ole siis nii? Meie rahvas ongi keskmisest sallimatum võõraste suhtes. Ja meie pensioni hakkavadki maksma meie lapsed. Kas sinumeelest on kuskil arvel seismas mingi raha mida praegused pensionärid omal ajal teenisid ja nüüd siis jupi kaupa niristatakse seda neile?
Loomulikult maksan ma praegu makse, see raha läheb jooksvalt riigi ülalpidamisse- meditsiin, pensionid, teede ehitus jm. Keegi ei pane minu makse kuskile riiulile seisma selleks, et neid hiljem mulle pensionina tagasi maksta. Maksud lähevad otse riigi toimimisse. Naljakas küsimus, et kuhu raha kaob?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka täpselt 40 nagu siin mitmed. Lapsi pole soovinud, oleme mehega kahekesi. Teist sammast samuti pole.
Oma aed on, kui nüüd eriti must stsenaarium maalida.
Tööd olen rabanud, kaks korda olen haiguslehel olnud u 17,5 aasta järjestikuse töötamise ajal.

Eks töötame lõpuni ja kui see ei aita, siis on tähtis õigel ajal ära surra, mis muud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu sa ju samuti maksad makse, KUHU see raha sinuarust siis jääb?

Kas sa arvad reaalselt, et praegune 80-aastane naine (sünd 1939), kes jäi pensionile 55-aastaselt, tema tööiga oli siis 1957-1994 saab pensioni sellest rahast, mis Nõukogude Liit talle jättis? Mul on sulle uudis, ei, ei saa. Tema pension makstakse välja sinu ja minu ja teiste sotsiaalmaksust. Lisaks kulub sinu sotsiaalmaksu veel sinu ja su laste ja su vanemate arstiabile, mis te elu jooksul saanud olete.

Ma ei tea, kui suur su palk on, aga nt keksmist palka saav inimese eest masktakse hetkel sotsiaalmaksu ~460 eurot kuus. Sellega suudab see keskmist palka teeniv inimene maksta ehk ühe oma vanema pensioni. Arstiabi tuleb juba kellegi teise arvelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pension võikski jääda väikseks, aga kodanikupalk peaks olema suur ja maksud selle kodanikupalga maksmiseks peaks tulemagi võõrtööjõult, st makse maksaksid kõik, aga kodanikupalka saaksid vaid kodanikud. Minul isiklikult poleks siis selle vastu midagi, kui siin võõrtööjõud töötaks, tehku tööd, maksku maksud ja kui enam tööd teha ei viitsi/ei saa, siis mingu koju tagasi.

Sinu ideega võiksid liituda ka teised riigid. Jumal hoidku, neid väljamaalt koju tagasi saadetavaid kodanik-usinnäppe oleks tuhandeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ka täpselt 40 nagu siin mitmed. Lapsi pole soovinud, oleme mehega kahekesi. Teist sammast samuti pole.

Oma aed on, kui nüüd eriti must stsenaarium maalida.

Eks töötame lõpuni ja kui see ei aita, siis on tähtis õigel ajal ära surra, mis muud:)

Kusjuures, selles mõttes on teie seis pingevabam. Minu mure ongi selles, et ei taha laste kaelale jääda. Ma ei taha, et nad tulevikus peaksid oma vanemaid üleval pidama. Tahaksin, et nad saaksid oma perele mõelda ja minu suhtes oleks neil tunne, et saan hakkama ja kõik on hästi. Õigel ajal suremine on ka probleem, arstiteadus on nii kaugel, et kui arstide juurde jõuad, siis väga suure tõenäosusega ka elad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 40 ja üsna kindel, et märkimisväärset pensioni meie põlvkond saama ei hakka. Valimislubadused võivad ju olla, aga kui rahvastik vananeb ja võõrtööjõudu riiki ei lasta, on 30 aasta pärast igal töötajal 2 pensionäri ülal pidada ja raha pensionite tõstmiseks või sãilitamiseks lihtsalt ei jätku.

Praegu valmistun ehitades väikest soojapidavat maja, kus on ka puupliit, et kütmise ja toidu valmistamise kulud oleks madalad. Samuti on plaan soetada väike kinnisvara välja üürimise eesmärgil. 3 last on ka – äkki keegi neist võtab mu vajadusel oma toanurka lapselapsi hoidma vms.

sul on loogikaviga selle kinnisvara soetamisega. kui rahvastik vananeb ja väheneb, siis ei ole sul sinna kerge üürilist leida ja oled sunnitud tühjalt seisva korteri kommunaale ikkagi tasuma

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei saagi mingit pensioni. Paljudes riikides ei saa inimesed solidaarset vanaduspensioni. Ise pead enda kindlustama, kui tervis lubab, siis töötad surmani. Selline pensionisüsteem. nagu meil on jäänuk nõukaajast ja läheb ehk kokku sotsiaaldemokraatide unistusega. Parempoolsete vaadetega riikides, kelleks ka ilmselt Eesti saab, kogub inimene ise endale eelu jooksul raha või laseb oma lastel ennast ülal pidada.
Need solidaarsed haigekassa-, pensioni- jms. süsteemid ei ole jätkusuutlikud. Ise leiad endale kindlustuse, kes su ravikulusid tasub, sama ka pensionifondiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa arvad reaalselt, et praegune 80-aastane naine (sünd 1939), kes jäi pensionile 55-aastaselt, tema tööiga oli siis 1957-1994 saab pensioni sellest rahast, mis Nõukogude Liit talle jättis?

Ma arvan reaalselt, et nõukogude liitu meile enam ei tule.
Ja kui praegu jõuab Eesti riik maksta PEALE, n.ö. NLiidu vanu võlgu, siis praeguste töötajate eest ta ju ei pea tulevikus lisaks maksma, need ju koguvad ise praegu oma raha.
Kui keegi selle ära raiskab, siis on midagi valesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline pensionisüsteem. nagu meil on jäänuk nõukaajast

Ole kena, guugelda: Saksamaa riigikantsler Otto von Bismarck ja ära aja lauslollust suust välja.
Maailm ei tekkinud nõukaajal, nii uskumatu kui see ka tunduda võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

praegused pensionid on välja mõeldud eeldusega et rahvaarv kasvab lõpmatult.
selle kohta öeldakse püramidskeem kui lai püramiidi alus peab kitsale püramiidi tipule maksma ja loodab et varsti on ta ise püramiidi tipus.
kui just ise omale midagi ei korja või kindlusta siis ei tasu väga loota pensionitele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen 42 ja kindel, et minuealised mingit erilist pensionit riigilt saama ei hakka. Arvestan, et pean ise hakkama saama. Olen investeerinud kinnisvarasse, mis mulle praegu juba korralikku igakuist tulu toodab. Teine ja kõige tähtsam investeering on enda tervisesse, et saaksin raha teenida veel kõrges vanuses. Armastan oma tööd ja õnneks on see töö, mida saab veel 100+ vanuses teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui pinsile jään, võtan kitsed ja mesilased, oma toidu kasvatan ise. linnas on kaks korterit. üks jääb välja üürimiseks, et ikka veits jooksvat raha ka oleks

Mul on täpselt sama plaan, muretsen ainult, et ega mesilased vahepeal välja ei sure…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina oma II sammast välja ei võta. Las tiksub. Pensioni kindlustan eelkõige läbi laste, toetades nende haridust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saagi mingit pensioni. Paljudes riikides ei saa inimesed solidaarset vanaduspensioni. Ise pead enda kindlustama, kui tervis lubab, siis töötad surmani. Selline pensionisüsteem. nagu meil on jäänuk nõukaajast ja läheb ehk kokku sotsiaaldemokraatide unistusega. Parempoolsete vaadetega riikides, kelleks ka ilmselt Eesti saab, kogub inimene ise endale eelu jooksul raha või laseb oma lastel ennast ülal pidada.

Need solidaarsed haigekassa-, pensioni- jms. süsteemid ei ole jätkusuutlikud. Ise leiad endale kindlustuse, kes su ravikulusid tasub, sama ka pensionifondiga.

Et siis arstiabi on vaid rikastele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui praegu jõuab Eesti riik maksta PEALE, n.ö. NLiidu vanu võlgu, siis praeguste töötajate eest ta ju ei pea tulevikus lisaks maksma, need ju koguvad ise praegu oma raha.

Jah, nõukogude liit meile enam ei tule. Aga praegu sinu makstud sotisaalmaks läheb praeguste pensionäride ülalpidamiseks ning sinu ja teiste tervisekuludeks. Seega ei kogu sa midagi, vaid pead praeguseid pensionäre üleval.

St kogud, teise ja kolmanda sambaga, kui need sul on, aga esimene sammas tuleb tulevaste maskumaksjate arvelt, kui neid on. Aga neid tulevasi maksumaksjaid ei ole piisavalt. Ja vaata oma teise samba summat ja proovi see jagad ant 20 aasta peale, palju kuus tuleb? Alla 100 euro, eks? Sellest kogutud rahast mõtled elada või? Või oled kolmandasse sambasse kogunud mingeid sadu tuhandeid? Selleks, et sa saaksid praegust pensioni (nii 400-500 kuus) ilma esimese sambata, peaks sul vähemalt 100 000 olema kogutud teise ja kolmandasse sambasse. Ja neid, kes sellise summa sammastesse koguvad, on ikka kindlasti vähemus. Ja samal ajal inflatsioon sööb seda raha, 400-500 paarikümne aasta pärast, kui mina pensionile jään, on kindlasti juba liiga vähe, et sellega ära elada.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

ära muretse. mitu valitsust tuleb veel enne sinu pensionile jäämist. ja nad kõik jõuavad natuke ka pensioniiga tõsta. seega… väga väga väike osa rahvast saab pensionile. suurem osa sureb enne maha. ja see käputäis, kes pensioni saab, need saavad ikka nii, et elavad ära ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kinnisvara on olemas, teoreetiliselt ei tohiks kuuse alla sattuda,

See pole veel kindel, kui paljud Eesti inimestest kuuse alla satuvad. Loodame väga, et see kõik siin on ainult halb nali.

https://www.eesti.ca/eesti-harri-kingo-ehe-repressioon/article54213

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks, et sa saaksid praegust pensioni (nii 400-500 kuus) ilma esimese sambata, peaks sul vähemalt 100 000 olema kogutud teise ja kolmandasse sambasse. Ja neid, kes sellise summa sammastesse koguvad, on ikka kindlasti vähemus. Ja samal ajal inflatsioon sööb seda raha, 400-500 paarikümne aasta pärast, kui mina pensionile jään, on kindlasti juba liiga vähe, et sellega ära elada.

kolmanda samba hea omadus on et agressivsemad neist on aktsiaturgudel ja tootlus on vähemalt sama suur või suurem kui inflatsioon. esimesel aastal on maksutagatise näol 20% lisatootlust veel juures.
esimene pensionitoode millesse mul natukenegi usku on

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mure on II sambasse riigi poolt lisatud 4%. Paljud ei tea siiani, et see raha võetakse inimese I-sest sambast.
Huvitav on vaadata oma II sambasse kogunenud raha ja see korraga välja võtta aga reaalsuses kas äkki tõstab riik nüüd kõigepealt selle “omalt poolt lisatud” 4% I-sse sambasse tagasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mure on II sambasse riigi poolt lisatud 4%. Paljud ei tea siiani, et see raha võetakse inimese I-sest sambast.

Huvitav on vaadata oma II sambasse kogunenud raha ja see korraga välja võtta aga reaalsuses kas äkki tõstab riik nüüd kõigepealt selle “omalt poolt lisatud” 4% I-sse sambasse tagasi?

muidugi tõstab. see see mõte ongi teise samba reformil – et saada tänaseid pensione tõsta selle arvelt kui ei pea enam teisest samabast loobujetele 4% maksma.
sellel põhjusel ma kiuste ei loobu oma teisest sambast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

muidugi tõstab. see see mõte ongi teise samba reformil – et saada tänaseid pensione tõsta selle arvelt kui ei pea enam teisest samabast loobujetele 4% maksma.

selle põhjusel ma kiuste ei loobu oma teisest sambast.

Mina loobun kohe, kui reform ära tehakse – oleneb muidugi, milline see välja kukub. Tean juba praegu, mida ma selle rahaga tuleviku tarbeks teeksin. Ei mõista, mis loogiline ajend peaks olema seda teist sammast taguda, kui see enam kohustuslik pole? Te ju kaotate selle raha, sada protsenti kaotate, hea küll, 95%. Milleks sinna maksta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 85 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab meie pensionitest?