Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab meie pensionitest?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Mis siis saab meie pensionitest?

Postitas:
Kägu

Aga neid tulevasi maksumaksjaid ei ole piisavalt. Ja vaata oma teise samba summat ja proovi see jagad ant 20 aasta peale, palju kuus tuleb? Alla 100 euro, eks?

Käisin uurimas, et kui palju ma siis II-st sambast juurde saan. LHV kutt arvutas, arvutas, sai summaks 30euri…????
Küsisin, et mismõttes, ma ju ei ela 120 aastaseks, et kuhu see ülejäänud raha siis läheb? Pidi lastele päranduma, aga kas makstakse neile välja või mitte, seda isegi ei osanud öelda.
Ehk siis taas mingi tüng.

Sellega olen nõus, maksumaksjaid jääb vähemaks. AGA mitte poole vähemaks ja mitte hüppeliselt. Lisks, on meil majanduskasv. Palgad ju, olegem ausad, on järjest suurenenud.
Bismarcki idee oligi, et pension on fond. Mida haldab riik ja aitab inimesi, sest inimesed ise ei saa hakkama, laristavad ära jne. Aga see ei tööta meil.
Samuti ei tööta see II sammas, mille abil ainult panagad omale tulu teeivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tulevik on tume. Eks me hakkame 30 aasta pärast nägema ennast surnuks töötavaid rauku ja tänavatel kerjavaid kodutuid vanainimesi. Ega selle vastu väga midagi ka teha ole, sest lapsed jäid lihtsalt sünnitamata ja sisserändajatest ka pole tööturul vist suurt tolku. Arvan, et noorte väljaränne hakkab vananevas ühiskonnas suurenema, sest noored ei taha elada riigis, kus nende maksud lähevad põhiliselt vanainimeste peale.
Sammastesse ei usu, sest need saavad toimida ainult normaalse rahvastikupüramiidiga, kinnisvara jääb siis suurtes kogustes üle ja rentnikke ei leidu. Võib-olla kui lastetuks jäänud praegune 40-50ndates põlvkond hakkaks välismaalt massiliselt lapsi adopteerima, saaks veel olukorra päästa, see maandaks paljud sisserändajate risked eos. Kuid see ei ole väga tõenäoline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mure on II sambasse riigi poolt lisatud 4%. Paljud ei tea siiani, et see raha võetakse inimese I-sest sambast.

just sel põhjusel ma omal ajal II sambaga ei liitunudki.
noorematel seda võimalust paraku pole olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tore lugeda, kuidas siin kõik hakkavad pensipõlves põldu pidama, noori toetama ja lapsi hoidma. Kes meist seda ei tahaks. Reaalsus on paraku see, kui sa sinna pensipõlve üldse jõuad, oled omadega nii läbi, et paremal juhul lebad laste juures ahju taga, halvemal juhul kõnged aeglaselt kuskil viletsas hooldekodus, sest hea jaoks pole lastel raha.
Nii palju on su teisest sambast kasu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu mure on II sambasse riigi poolt lisatud 4%. Paljud ei tea siiani, et see raha võetakse inimese I-sest sambast.

Huvitav on vaadata oma II sambasse kogunenud raha ja see korraga välja võtta aga reaalsuses kas äkki tõstab riik nüüd kõigepealt selle “omalt poolt lisatud” 4% I-sse sambasse tagasi?

muidugi tõstab. see see mõte ongi teise samba reformil – et saada tänaseid pensione tõsta selle arvelt kui ei pea enam teisest samabast loobujetele 4% maksma.

selle põhjusel ma kiuste ei loobu oma teisest sambast.

Mina loobun kohe, kui reform ära tehakse – oleneb muidugi, milline see välja kukub. Tean juba praegu, mida ma selle rahaga tuleviku tarbeks teeksin. Ei mõista, mis loogiline ajend peaks olema seda teist sammast taguda, kui see enam kohustuslik pole? Te ju kaotate selle raha, sada protsenti kaotate, hea küll, 95%. Milleks sinna maksta?

jutt käib keskmise palga korral 20-30 eurost kuus. tuleviku otstarbeks saad selle eest iga kuu multivitamiini osta et vanana tervis kauem parem püsiks. mitut erinevat (nii maksakaitse + antioksüdandid + multivitamiin+ toidulisandid altshaimeri ennetamiseks) selle raha eest ei saa.
või mis suur plaan sul on oma 25 euroga?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin uurimas, et kui palju ma siis II-st sambast juurde saan. LHV kutt arvutas, arvutas, sai summaks 30euri…????

No palju sul see summa kokku oli kogutud? Mingi 10 000 max ja loodad teist sama palju juurde koguda? Tee ise lihtne arvutus ja saad isegi aru, et nende summadega, mis sa maksad ei olegi võimalik mingit korralikku pensioni saada. Üllatav, et sa siiani olid nii veendunud, et elad oma teisest sambast rõõmuga ära ja mingit maksumaksjate raha ei vajagi…

Mina hetkel saaksin kalkulaatori abil arvutatuna mingi 120 lisaraha teisest sambast. No selleks ajaks, kui pensionile jään, on see summa ehk 50 euri rohkem (ma hetkel 48). Ja ma olen üsna suurepalgaline. Kui esimest sammast juurde ei saa, see nulli tõmmatakse maksumaksjate puuduse tõttu, siis olen põhimõtteliselt näljasurmas, kui ainult teise samba pensioniga arvestan.

Kalkluaator, kust oma esimese ja teise samba prognoositavat summat arvuada saad on siin: https://www.pensionikeskus.ee/eesti-pensionisusteem/kalkulaatorid/kogumispensioni-sissemakse-kalkulaator/

Ja arvesta, et see esimene sammas tuleb ikka tolle aja maksumaksjatelt, mitte mingi kogutud raha. Kui maksumaksjaid piisavalt ei ole, siis süsteemi muudetakse ja su esimesse sambasse jääb vähem või üldse mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tore lugeda, kuidas siin kõik hakkavad pensipõlves põldu pidama, noori toetama ja lapsi hoidma. Kes meist seda ei tahaks. Reaalsus on paraku see, kui sa sinna pensipõlve üldse jõuad, oled omadega nii läbi, et paremal juhul lebad laste juures ahju taga, halvemal juhul kõnged aeglaselt kuskil viletsas hooldekodus, sest hea jaoks pole lastel raha.

Nii ta on. Retsept: saage lapsi ja saage neid palju. Siis mõni võtab ikka enda juurde või kui on palju lapsi, on ka hea hooldekodu arve laste vahel ärajagamisel üsna väike koormus.

Kõrval foorumis on just järjekordne teema “kes ei taha lapsi ja miks”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jutt käib keskmise palga korral 20-30 eurost kuus. tuleviku otstarbeks saad selle eest iga kuu multivitamiini osta et vanana tervis kauem parem püsiks. mitut erinevat (nii maksakaitse + antioksüdandid + multivitamiin+ toidulisandid altshaimeri ennetamiseks) selle raha eest ei saa.

Sa ei saanud nagu aru vist. Ma räägin sellest, kui reform ära tehakse ja ma saan oma kogutu tänapäev fondist kätte. Ma tean, et palju seda pole, aga natuke ikka, ja mul on plaan valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud nagu aru vist. Ma räägin sellest, kui reform ära tehakse ja ma saan oma kogutu tänapäev fondist kätte. Ma tean, et palju seda pole, aga natuke ikka, ja mul on plaan valmis.

oled arvestanud et saad 1/3 ja pead sealt tulumaksu maksma?
mul on ka seal 10000 teises sambas aga välja võttes saaksin umbes 2600. keskpärase puhkusereisi saaksin selle eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on ka seal 10000 teises sambas aga välja võttes saaksin umbes 2600. keskpärase puhkusereisi saaksin selle eest.

Olen arvestanud. Ütlesin ju, et palju seda pole. Kui sa saad 2600, siis on see rohkem kui üldse mitte midagi, nagu see oleks, kui fondi alles jätaksid. Ja taod veel juurdegi, tühja. Oma asi, kas teed sellega keskpärase puhkusereisi või midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen arvestanud. Ütlesin ju, et palju seda pole. Kui sa saad 2600, siis on see rohkem kui üldse mitte midagi, nagu see oleks, kui fondi alles jätaksid. Ja taod veel juurdegi, tühja. Oma asi, kas teed sellega keskpärase puhkusereisi või midagi muud.

mina parema meelega maksan 25 eurot kuus selle eesmärgi nimel et tänastel pensionäridel EI TÕSTETAKS pensione ja loodan et lõpuks oma sissemakstud osa ehk kuidagi ikka saan tagasi.
pensionisüsteem sellisel kujul pole elujõuline ega aus ja oleks aeg see lõpetada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ta on. Retsept: saage lapsi ja saage neid palju. Siis mõni võtab ikka enda juurde või kui on palju lapsi, on ka hea hooldekodu arve laste vahel ärajagamisel üsna väike koormus.

Kõrval foorumis on just järjekordne teema “kes ei taha lapsi ja miks”.

No vot, mul on kolm last, aga ma ei taha, et nemad peaksid mind tulrvikus enda juurde võtma, või minu hoolduse arveid maksma. Ma olen alates 16 eluaastast tööl käinud, sh. Õppinud kooli kõrvalt ja lapsi kasvatanud. Mul on õigus väärikalt vanaks saada ja jääda endaga hakkama saavaks. Praegu mõtlengi, et kuidas seda teha? Mul on 20 aastat, et pensioni aega parandada..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kardan ka, et meie ei saa enam mingit pensioni. Lapsi on minulgi kolm, aga nende kaela ei taha mingil juhul jääda, see tuleks ju lapselaste arvelt. Ja olles juba nüüd 40-ndates saanud mõned vastikud kroonilised haigused kaela, ei ole mul ka erilist illusiooni selles osas, et ma pensionärina nii reibas oleksin, et end mingi põllumajandusega vms ära elatada.
Aga muretsema see mind siiski eriti ei pane – kui elu mingil põhjusel väljakannatamatuks muutub, siis suren lihtsalt ära, küll ma sobiva võimaluse leian.
Minu hinnangul on praegune keskmine pension üsna piisav tagasihoidlikult elamiseks, minu ema näiteks peab oma pensionist juba pikemat aega üleval ka mu joodikust töötut venda. Paljud nooremad pensionärid käivad lisaks veel tööl, samas ei ole nende kulud enam kaugeltki nii suured kui tööealistel inimestel, kes veel lapsi kasvatavad. Pigem võiks suunata raha otse neile, kel vajadused suuremad – näiteks lihtsamate hooldekodude kohamaksul peaks olema pensionist puudujääv osa riigi/omavalitsuse poolt kompenseeritud, mitte järeltulijate kanda. Vastasel juhul ei saagi meil iive kuidagi tõusta, sest inimesed ei julge üle kahe lapse saada – mine tea, millal vanade vanemate tervis enam iseseisvalt hakkamasaamist ei võimalda ja võimalikud ressursid hoopis nende hooldamisele vaja suunata on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule see reform ei meeldi, kuna mõjub riigi usaldusväärsusele halvasti. Teiseks on mõte tuleviku tarbeks kohustuslikult koguda ju õige, arvestades meie madalat iivet. Isegi hädavajalik. Probleem on väljamaksete süsteemi ning liiga kõrgete haldustasudega. Nendega peaks tegelema.
Välja saab ilmselt võtta ainult selle 2%, mille oled ise sisse maksnud ning 4% liigutab riik tagasi oma pensionikassasse. Seega võid vaadata oma hetke pensionikonto seisu ning arvestada, et välja saad võtta 1/3 sellest summast ning sellest lahuta ka 20% tulumaksu maha. Kui lubataks välja võtta ka 4%, siis ma arvan jõuab asi riigikohtusse (ebaõigane nende suhtes, kes pole II sambaga liitunud).
Mulle tundub, et kõrgepalgalistel tasub sammas alles jätta, sest mida rohkem pensioni enda nimele isikustada seda parem. Madalapalgalistel tasub välja võtta, sest riik on niikuinii liikumas aina rohkem solidaarsema I samba poole. See tähendab, et I sambast saadav pension sõltub aina vähem palga suurusest ja rohkem töötatud perioodist. Seega polegi suurt vahet, kui suuri summasid sinu palgalt sinna arvestatakse. See süsteem jõuab seal muutuda veel mitmeid kordi ja pigem solidaarsuse suunas (hetkel oli kaldu suurepalgaliste kasuks, kes võisid ühe aasta makstud maksudega teenida kordades tööaastaid võrreldes madalapalgalistega).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üllatav, et sa siiani olid nii veendunud, et elad oma teisest sambast rõõmuga ära ja mingit maksumaksjate raha ei vajagi…

Üllatav on pigem see, et sa kuskilt selle välja lugesid, et “ma olin veendunud”.
Tegelt ei ole üllatav, ma tean, et perekoolikas lugeda ei oska. Teine sammas, lihtsalt kunagi liitusin ja mingil ajal tundsin huvi, et kuidas see aitab.
Ei aita, sest käib mingi pankade omavoli.

Kas saada 500e+30e pensioni või 1000e+30e, väga vahet ei ole. See 30 ei ole mingi raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vot, mul on kolm last, aga ma ei taha, et nemad peaksid mind tulrvikus enda juurde võtma, või minu hoolduse arveid maksma. Ma olen alates 16 eluaastast tööl käinud, sh. Õppinud kooli kõrvalt ja lapsi kasvatanud. Mul on õigus väärikalt vanaks saada ja jääda endaga hakkama saavaks. Praegu mõtlengi, et kuidas seda teha? Mul on 20 aastat, et pensioni aega parandada..

Vanasti jäid kõik vanad laste kaela. Kas midagi on ühiskonnas põhimõtteliselt teisiti, et nüüd ei peaks nii olema? See, et “mul on õigus väärikalt vanaks saada ilma lastepoolse panuseta” ei ole laias plaanis põhimõtteliselt võimalik.
Võib-olla on lastel selle võrra lihtsam, et praegused täiskasvanud pannakse kuhugi robotvanadekodusse, kus robothooldajad hooldavad ja robotsuhtlejad lõbustavad. Aga laste kaelas oled ikka, sest keegi peab ka neid roboteid välja töötama ja hooldama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule see reform ei meeldi, kuna mõjub riigi usaldusväärsusele halvasti. Teiseks on mõte tuleviku tarbeks kohustuslikult koguda ju õige, arvestades meie madalat iivet. Isegi hädavajalik. Probleem on väljamaksete süsteemi ning liiga kõrgete haldustasudega. Nendega peaks tegelema.

Välja saab ilmselt võtta ainult selle 2%, mille oled ise sisse maksnud ning 4% liigutab riik tagasi oma pensionikassasse. Seega võid vaadata oma hetke pensionikonto seisu ning arvestada, et välja saad võtta 1/3 sellest summast ning sellest lahuta ka 20% tulumaksu maha. Kui lubataks välja võtta ka 4%, siis ma arvan jõuab asi riigikohtusse (ebaõigane nende suhtes, kes pole II sambaga liitunud).

Mulle tundub, et kõrgepalgalistel tasub sammas alles jätta, sest mida rohkem pensioni enda nimele isikustada seda parem. Madalapalgalistel tasub välja võtta, sest riik on niikuinii liikumas aina rohkem solidaarsema I samba poole. See tähendab, et I sambast saadav pension sõltub aina vähem palga suurusest ja rohkem töötatud perioodist. Seega polegi suurt vahet, kui suuri summasid sinu palgalt sinna arvestatakse. See süsteem jõuab seal muutuda veel mitmeid kordi ja pigem solidaarsuse suunas (hetkel oli kaldu suurepalgaliste kasuks, kes võisid ühe aasta makstud maksudega teenida kordades tööaastaid võrreldes madalapalgalistega).

Sa oled naiivne idealist. Su arutlus rajaneb aksioomil, et riik ja pangad, kogu süsteem püsib. Aga see ei ole aksioom. Püsimine on äärmiselt küsitav, sa taod lihtsalt protsendi oma palgast musta auku, sinul endal suure tõenäosusega seda raha iial kasutada ei õnnestu. Ja ma ütlen, et parimal juhul saad pensionipõlves oma “kogutud” raha eest osta kaks pätsi leiba kuus. Parimal juhul. Kõige reaalsemal juhul ei näe sa sellest sentigi. Aga haldurid ja pangad on oma juba täna kätte saanud, ongi kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üllatav on pigem see, et sa kuskilt selle välja lugesid, et “ma olin veendunud”.
Tegelt ei ole üllatav, ma tean, et perekoolikas lugeda ei oska. Teine sammas, lihtsalt kunagi liitusin ja mingil ajal tundsin huvi, et kuidas see aitab.
Ei aita, sest käib mingi pankade omavoli.

Kas saada 500e+30e pensioni või 1000e+30e, väga vahet ei ole. See 30 ei ole mingi raha.

No aga mida sa siis täpselt mõtlesid kirjutades:

Ja sellest põhiargumendist, et pensioni maksavad meile meie lapsed.
Ma usun, et tulevikus sellist juttu enam ei räägita ja kõik saavad aru, et pension on fond, kuhu töötavad inimesed teevad elu jooksul sissemakseid, millest nad saavad hiljem, kui enam tööl ei käi, ära elada.

Esimene sammas tuleb jooksvalt hetke maksumaksjate rahast, mitte ei koguta su praegust sotsmaksu kuskile fondi, kust hiljem pensionieas täpselt omamaksutud summa kätte saad. Fondid on teine ja kolmas sammas. Ja neist sulle äraelamiseks ei jagu, selles veendusid ise ka.

Mis 500+30 või 1000+30 sa räägid? Kust see 500 või 1000 su arvates tuleb, sajab ise taevast alla või? Ei, ei saja. Sa saad seda ainult siis, kui su pensioni ajal on maksude laekumine piisav, et selliseks pensioniks jagub. Aga ei ole, kui meie rahvastiku kahanemine jätkub. Seega ela oma 30 euroga, kui oskad. Kui ei oska, siis ei ela.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui praegune trend (palkade kasv 6% aastas) jätkub, saab keskmine kuupalk olema minu pensionile mineku ajaks suurusjärgus 6k€. Normaalne pension selle järgi alates 2,4k€. Sealt veel 20 aastat edasi vaadates ( no ikka loodaks ju natuke pensionipõlve pidada ka ju) võiks keskmine palk olla juba 30k€ ja pension nii 12k€. Kui nad alguses lubavadki enam vähem mõistliku summat, siis aja jooksul selle ostujõud kaob nagu kevadine lumi. Üleüldse, kui pensionit maksvate kindlustusfirmade mõnekümne või -saja euroseid pakkumisi vaadata, siis ega nad palju üle 5-6% aastas sinu pensionifondist sulle korraga välja maksma nõus ei ole. Vägisi tekib tunne, et nad ei plaanigi sellest sulle midagi maksta. Hoopis investeerivad ning võtavad teenitud dividendidelt oma kasumi. Lõpuks, kui sa sured, jääb raha neile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen samuti mõelnud sellest teisest sambast. Sellisel kujul ta mulle ei meeldi.
Tõenäoliselt töötan nii kaua kui vähegi võimalik on. Mul on küll 6 last, kuid ei soovi, et lapsed mind vanaduses toetama peaks.
Mul on endal vanemad, kes vajavad abi ja see on nii väsitav. See tuleb minu pere ja eelkõige laste arvelt (4 last on alaealised).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänasest Postimehe intervjuust Seederiga selgub siiski, et plaanitakse võimaldada võtta köik sambasse kogunenud raha välja ja maksta selle pealt TM. Samas alternatiivina oleks võimalus panna see 2/3, mis riik sinna pannud, sotsiaalfondi ja võtta ainult omapoolne panus välja ja sellelt siis tulumaks maksta. Seega saaksid ikkagi 10000-TM.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt töötan nii kaua kui vähegi võimalik on. Mul on küll 6 last, kuid ei soovi, et lapsed mind vanaduses toetama peaks.

Mul on endal vanemad, kes vajavad abi ja see on nii väsitav. See tuleb minu pere ja eelkõige laste arvelt (4 last on alaealised).

Vanalt sa neid lapsi tegema siis hakkasid, kui oled alles 36 ja vähem, aga juba 6 last ja mõni täisealine veel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanalt sa neid lapsi tegema siis hakkasid, kui oled alles 36 ja vähem, aga juba 6 last ja mõni täisealine veel?

Üsna piiratud mõtlemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nüüd ma saan aru, miks mõned siin plaanivad vanas eas metsa sisse elama minna. Et kiirabi ei jõuaks ja saaks õigel ajal ära surra. Mina pigem hoiduksin suurema linna ligidusse või lausa haigla kõrvale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üsna piiratud mõtlemine.

Miks? Pidasin silmas kohustuslikku 2 sammast, mis muutus kohustuslikuks alates 1983 a sündinutele ja ei tea kedagi, kes selle vabatahtlikult teinud oleks. Selleks 3 sammas olnud. Kaksikutega ja topelt tõesti ei osanud arvestada. Sain muidu vastuse juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siin ikka spekuleerida. Ootame ära, mis lahendustega need ajuhiiglased lagedale tulevad ja alles siis otsustage. Vbl need sambast lahkumise tingimused on nii ajuvabad, et enamus seda ei teegi. Samas, kuna rahanutsakas on ju ikkagi vaja praegu sealt kätte neil saada praeguste penskarite kukrusse, siis arvatavasti pigem tehakse sambast lahkumine lihtsaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ootame ära, mis lahendustega need ajuhiiglased lagedale tulevad ja alles siis otsustage.

Kas sina oled täna see ajuhiiglane, kes väidab, et praegune II samba süsteem on ülihästi töötav?
Et pangad ei teeni hiigelkasumeid ja inimesed saavad metsiku osa pensionile juurde? Või mida sa tahtsid selle “ajuhiiglastega” öelda?

Miks siis pangad praegu, üksteise võidu, teada hakkavad andma, et tegelikult neil II samba “hoolduskulud” äkitselt ja kõigi jaoks “täiesti ootamatult” on hakanud langema?
Swed oli vist esimene…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõte tuleviku tarbeks kohustuslikult koguda on ju õige, arvestades meie madalat iivet. Isegi hädavajalik. Probleem on väljamaksete süsteemi ning liiga kõrgete haldustasudega. Nendega peaks tegelema.

Mingil põhjusel “karistatakse” täna neid, kellel on peres lapsi. Mul on viis last. Põhjus ka, miks ei ole lastetuga võrdväärset palka, on väiksem. Mul on baka, laste isa on doktorantuuris.

Ma pole lapsi saanud riigile ega ka mõttega, et nad peavad mind tulevikus ülal. Aga lähtudes kontekstist pension ja praegused kariäärivõimalused võrdlusena lastetu naisega, tundub ebaõiglane. Sisuliselt on nii, et mina rügan praegu (ja jagan oma sissetulekut 5 lapsega, kui lastetu samal ajal teenitud raha ainult enda peale kulutab), et minu lapsed tulevikus pensioniraha teeniksid nendele, kellel lapsi ei ole olnud, on sissetuleku teeninud ainult endale, saanud suuremat palka jne. Minu pension on tulevikus väiksem (kuna palk praegu väiksem) kui nendel, kellelt tulevikuks maksumaksjat ei tule.
Sedasi võttes pean ma lastetuid ülal praegu ja minu lapsed tulevikus. Ja pensioni saan vähem, kuna jälle läheb ports lastetutele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mõte tuleviku tarbeks kohustuslikult koguda on ju õige, arvestades meie madalat iivet. Isegi hädavajalik. Probleem on väljamaksete süsteemi ning liiga kõrgete haldustasudega. Nendega peaks tegelema.

Mingil põhjusel “karistatakse” täna neid, kellel on peres lapsi. Mul on viis last. Põhjus ka, miks ei ole lastetuga võrdväärset palka, on väiksem. Mul on baka, laste isa on doktorantuuris.

Ma pole lapsi saanud riigile ega ka mõttega, et nad peavad mind tulevikus ülal. Aga lähtudes kontekstist pension ja praegused kariäärivõimalused võrdlusena lastetu naisega, tundub ebaõiglane. Sisuliselt on nii, et mina rügan praegu (ja kogu pere ajab kasinamalt läbi), et minu lapsed tulevikus pensioniraha teeniksid nendele, kellel lapsi ei ole olnud, on sissetuleku teeninud ainult endale, saanud suuremat palka jne. Minu pension on tulevikus väiksem (kuna palk praegu väiksem) kui nendel, kellelt tulevikuks maksumaksjat ei tule.

Sedasi võttes pean ma lastetuid ülal praegu ja minu lapsed tulevikus.

Jah, lisaks veel see kah, et kui peaks midagi juhtuma ( ptüi-ptüi-ptüi), siis meie eest peavad meie lapsed maksma, aga lastetute eest maksab riik. Ja kogumispensionis on väiksem summa, kuna sain lapsed ajal, mil II sammast juba koguti, aga pensionimaksetena ei arvestatud seda vanematoetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasku juba ruttu see 2. sambasse kogunenu vabaks enne kui inflatsioon sellest mõttetu summa teeb!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis siis saab meie pensionitest?