Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

Jah, kui inimene peab loobuma korralikust, mitmekülgsest söögist sellepärast, et ta lapsel oleks süüa, siis on see nälgimine. Mitte, et kama ei oleks korralik toit, aga kui rahalises mõttes ollakse võimeline ainult ühte kindlat, odavat toitu lubama, siis on see nälgimine.

Tõmba endal ora persest välja ja ära võta kõike sõnasõnalt, mida kirjutatakse.

Tõesti arvad, et see ema muud ei söö, kui ainult kama? Ja ainult sina oled see tark, kes teab seda, et metsas kasvavad seened ja marjad ning et kapsast ja porgandist saab suppi keeta? Arvad, et see naine ei tea seda, et peab tormama teda õpetama?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 800, vaid 600 on sissetulek ja maksud maha on elamiseks 200. Kui see on vilets majandamisoskus? Keegi pole ka kedagi sõimanud.

Mis “makse” on ühel üksikemal 400 euro eest?

Kui arvetest räägid, siis kõlab ikka uskumatult. Inimesele eluks vajalikud, elementaarsed teenused ei ole ju ometi nii kallid?

Kom maks, elekter, internett, telefon, küttepuud. Need kõik ei saa ju olla 400 eurot kokku, ja veel suvekuul. Tähendab, saavad küll, aga kui sissetulek on väike, siis tuleks igal juhul midagi ümber vaadata oma kulutustes ja teha soodsam valik teenuseosutajate seas.

P.S. Sõimasid küll. See “piinlik peaks olema” on väga inetult öeldud. Inimesel ei pea olema häbi sellepärast, et ta sissetulek on suurem kui sinul.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 800, vaid 600 on sissetulek ja maksud maha on elamiseks 200. Kui see on vilets majandamisoskus? Keegi pole ka kedagi sõimanud.

Mis “makse” on ühel üksikemal 400 euro eest?

Kui arvetest räägid, siis kõlab ikka uskumatult. Inimesele eluks vajalikud, elementaarsed teenused ei ole ju ometi nii kallid?

Kom maks, elekter, internett, telefon, küttepuud. Need kõik ei saa ju olla 400 eurot kokku, ja veel suvekuul. Tähendab, saavad küll, aga kui sissetulek on väike, siis tuleks igal juhul midagi ümber vaadata oma kulutustes ja teha soodsam valik teenuseosutajate seas.

P.S. Sõimasid küll. See “piinlik peaks olema” on väga inetult öeldud. Inimesel ei pea olema häbi sellepärast, et ta sissetulek on suurem kui sinul.

Nagu päriselt???

Mul on kodus Nett 21e kuu +tv. Mobiilid 3 last ja mina. Kõigil pakett 13 euri

Delfi digipakett 6 euri. Gaasiga soe vesi, elekter, prügi vedu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt??? Mul on kodus Nett 21e kuu +tv. Mobiilid 3 last ja mina. Kõigil pakett 13 euri Delfi digipakett 6 euri. Gaasiga soe vesi, elekter, prügi vedu.

Tollel inimesel on ju üks laps. Selge see, et suurel perel on suuremad kulud. Aga vaevalt, et sinulgi on kõik kuuarved kokku suvel 400 eurot.

Pealegi, kui sissetulek on väike, tuleb teenusepakkujaid hoolikamalt valida.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vaevalt, et sinulgi on kõik kuuarved kokku suvel 400 eurot.

Teie selle vaese üle targutajad, arvate, et tal on elamine tasuta käes? Kui midagi üürib, siis selle alla läheb juba kohe korralik summa.

Mina elan renoveeritud kortermajas, meil on tänu sellele renoveerimisele iga kuu KÜ kommunaalid 100€, korter mul 43 ruutu, ei ole teab mis suur palee. sinna juurde veel elekter+gaas, vesi, mis ei tule isiklikust kaevust. Kuum vesi boileriga, mis tähendab seda, et ega see elektriarve suvelgi täitsa nulli ei lähe. Kodulaen on mul odavam kui ükskõik mis korteri üür oleks, 150€. No kui on vaene üksikema, siis ei pruugi tal seda kodulaenu olla, aga isegi kui elab sotsiaalkorteris, siis sellegi üür on 150 või rohkemgi, ega seal tasuta elada ei saa.

400 eurot elamisaseme erinevateks maksudeks ei ole mingi ulmesumma, et selle üle nüüd ohkida. Mul on see ka umbes 400 kanti kuus, st sellise summaga ma pean arvestama, et läheb lihtsalt kodu peale ära.

Teil kõigil on kuidagi tasuta see eluaseme teema või? Ilmselt ei teagi, mis asjad maksavad?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

400 eurot elamisaseme erinevateks maksudeks ei ole mingi ulmesumma, et selle üle nüüd ohkida. Mul on see ka umbes 400 kanti kuus, st sellise summaga ma pean arvestama, et läheb lihtsalt kodu peale ära.

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

+2
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

400 eurot elamisaseme erinevateks maksudeks ei ole mingi ulmesumma, et selle üle nüüd ohkida. Mul on see ka umbes 400 kanti kuus, st sellise summaga ma pean arvestama, et läheb lihtsalt kodu peale ära.

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

No mitmekesi te vett tarbite? Tundub, et väga ennast ei pese.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

raske uskuda, et nii vähe, mul oli ainuüksi elektriarve eelmisel kuul 65€, aga ma juunis kasutasin kuumalaine ajal konditsioneeri, eks see ajas arve üles.

Sa ei saa arvestada enda järgi kõikide teiste inimeste kulusid. Et kui sul 300-ruuduses majas ei kulu üldse raha, siis pole vaja arvata, et keegi, kes kuskil 1-toalises korteris elab, saab seal kindlasti ilma rahata elada ja elektriarvet nagu ei märkakski.  Tõesti, kortermajas elades piisabki sellest kui on olnud katusevahetus/fassaadiremont ja sellele võetud pangalaen, püsikulud lendavad lakke, seda enam, mida väiksem maja on. Ilma remondita ka ei saa, ega sinugi suur maja ilma hoolduseta igavesti püsti püsi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

Ära luuleta!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

Ära luuleta!

See on seesama jobu, kes on ise kiirlaenuvõlglane, aga hüppab siin, kuidas ta elab suures majas, käib ei tea kus reisidel jne, tegelikult kuulub kõik fantaasia valdkonda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dziisas, mul on 310 m2 maja ning viimase kuu kogukulud (elekter/vesi+prügivedu) olid kokku 55 eurot.

Ära luuleta!

Ilmselgelt ta üüratus majas ei ela, sest kui tal just isiklikku elektriparki ja veesüsteemi pole, siis on see summa võimatu. Aga kui on, siis on ta eriliselt loll kui arvab, et kõigil on nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mitmekesi te vett tarbite? Tundub, et väga ennast ei pese.

Üksi elan. Vett läheb 4-5 m3 kuus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

raske uskuda, et nii vähe, mul oli ainuüksi elektriarve eelmisel kuul 65€, aga ma juunis kasutasin kuumalaine ajal konditsioneeri, eks see ajas arve üles.

Et kui sul oli 65 eurot, siis minu oma on raske uskuda? Elektrit läks veidi alla 400 KW.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära luuleta!

Mis siin luuletamisena tundub?

4 m3 vett 6 eurot,

Prügi 4 eurot

Elektrikulu oli seekord väiksem, 300 kw/h 44 eurot.

Põhja-Tallinn.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on seesama jobu, kes on ise kiirlaenuvõlglane, aga hüppab siin, kuidas ta elab suures majas, käib ei tea kus reisidel jne, tegelikult kuulub kõik fantaasia valdkonda.

WTF?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui sul oli 65 eurot, siis minu oma on raske uskuda?

Üksi elad 300 ruuduses majas? Põhja-Tallinnas?

Ma jah eeldasin, et selles majas elab siiski rohkem kui üks inimene. Mida rohkem inimesi, seda suuremaks muutuvad ka kulud.

Ja nagu ma ütlesin, siis kõik inimesed ei ela sellises kohas, mille eest nad ei pea iga kuu maksma üüri/laenu/remondifondi. Need kulutused on lisaks veele ja elektrile. Pluss internet, ilma selleta vaevalt et keegi väga elab Eestis.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui sul oli 65 eurot, siis minu oma on raske uskuda?

Üksi elad 300 ruuduses majas? Põhja-Tallinnas?

Ma jah eeldasin, et selles majas elab siiski rohkem kui üks inimene. Mida rohkem inimesi, seda suuremaks muutuvad ka kulud.

Ja nagu ma ütlesin, siis kõik inimesed ei ela sellises kohas, mille eest nad ei pea iga kuu maksma üüri/laenu/remondifondi. Need kulutused on lisaks veele ja elektrile. Pluss internet, ilma selleta vaevalt et keegi väga elab Eestis.

Ma arvan, et ta elab seal maja ees telgis, siis võivad küll kulud sellised olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi elad 300 ruuduses majas? Põhja-Tallinnas? Ma jah eeldasin, et selles majas elab siiski rohkem kui üks inimene. Mida rohkem inimesi, seda suuremaks muutuvad ka kulud.

Üksi elan jah.

Loomulikult lisandub kindlustus, G4S valve,  internet, TV, aga need pole ka kommunaalkulud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga need pole ka kommunaalkulud.

Keegi polegi rääkinud sellest, et AINULT kommunaalkulud on 400 eurot. Jutt käis nendest kuludest, mis läheb eluaseme peale, sh üür/kodulaen, internet, jms koduga seotud kulu, mis on igakuiselt olemas. Igakuine kogukulu, mitte igakuised kommunaalid. 400€ ei ole sugugi ulmesumma, pigem on see üsna tagasihoidlikult elamine.

Jutt sellest käibki, et ega inimene kodus elades ainult kommunaale ei maksa, vaid et paljud peavad oma eluaset üürima, see ei ole neil juba väljamakstud isiklik omand. Nii kui lisandub igakuine üür, on kohe klõpsti püsikulud suuremad. Ja üür ei võrdu “kommunaalid”. kommunaalid on üürile lisaks, kuid lähevad kuu lõikes kodu püsikulude sisse, see on vaid üks osake sellest rahast, mida siin üks inimene nimetas maksudeks.

Tahad veel millegagi hoobelda, kuidas sul küll üldse raha ei kulu?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lisandub kindlustus, G4S valve, internet, TV, aga need pole ka kommunaalkulud.

Gaasikütte unustasid üldse mainida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lisandub kindlustus, G4S valve,  internet, TV, aga need pole ka kommunaalkulud.

Mis tähtsus nende nimetusel on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lisandub kindlustus, G4S valve, internet, TV, aga need pole ka kommunaalkulud.

Mis tähtsus nende nimetusel on?

Need ei ole eluksvajalikud teenused.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult lisandub kindlustus, G4S valve, internet, TV, aga need pole ka kommunaalkulud.

Gaasikütte unustasid üldse mainida?

Ma ei küta suvel????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need ei ole eluksvajalikud teenused.

Internet on vägagi eluks vajalik teenus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Internet on vägagi eluks vajalik teenus.

Jah? Midagi ei juhtu, kui kodus pole, saab läbi personal hotspoti ka edukalt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasikütte unustasid üldse mainida?

Eelmise talve küte oli 230-300/kuus, terve elu olnud pm gaas tasuta. Ära hõiska, sel talvel maksate kõik oma kütte eest pea sama hinda, kui gaasiküttel elamised.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah? Midagi ei juhtu, kui kodus pole, saab läbi personal hotspoti ka edukalt.

selleks, et sul see personal hotspot tekiks, on sul vaja nutitelefoni ja nutitelefonile netipaketti. Pigem saab hakkama ilma nendeta.

Kui kodus on koolilaps, siis on siiski vajalik koduse interneti olemasolu, sest kooliga ollakse kontaktis interneti kaudu. Samuti peaks lapsel kodus olema arvuti, kuna seegi on koolitöös õppevahend. Kui aga juba arvuti on, siis on küll mõttetu nussida internetti läbi telefoni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära hõiska, sel talvel maksate kõik oma kütte eest pea sama hinda, kui gaasiküttel elamised.

Ei maksa. gaasiküte on praegu ja ka jääb edaspidi kõige kallimaks, ühtlasi võib juhtuda, et gaasi tarbimist hakatakse EL tasandil piirama ja siis sa võid ju plekkida palju tahes, aga ikka istud külmas toas. Ööseks keeratakse gaas kinni ja kogu lugu. Saksamaal juba katsed käivad.

Kõige paremas seisus on praegu need, kes saavad eri kütteliike kombineerida. küttepuu+elekter, kaugküte+kamin, gaasiküte+puudega kamin vms. Maarajoonides on paljudel nii ahi kui ka soojuspump. Või sees on praegu need, kes saavad kütta puudega, mida saab teha oma metsast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa. gaasiküte on praegu ja ka jääb edaspidi kõige kallimaks, ühtlasi võib juhtuda, et gaasi tarbimist hakatakse EL tasandil piirama ja siis sa võid ju plekkida palju tahes, aga ikka istud külmas toas. Ööseks keeratakse gaas kinni ja kogu lugu. Saksamaal juba katsed käivad. Kõige paremas seisus on praegu need, kes saavad eri kütteliike kombineerida. küttepuu+elekter, kaugküte+kamin, gaasiküte+puudega kamin vms. Maarajoonides on paljudel nii ahi kui ka soojuspump. Või sees on praegu need, kes saavad kütta puudega, mida saab teha oma metsast.

Gaasi ei keera eraisikul keegi kinni. Kamin on ka mul. Soojuspumba võiks iga kell panna, aga elektri hind selle tarbeks on otseses seoses gaasi hinnaga. Küttepuud ja pellet on juba megakallid. Sügisel on siin LNG terminaal. Kõik küttehinnad on kõrgel, gaas on vaid üks neist, mis pälvib tähelepanu seoses Venemaaga. Järgmisel aastal on kergem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selleks, et sul see personal hotspot tekiks, on sul vaja nutitelefoni ja nutitelefonile netipaketti. Pigem saab hakkama ilma nendeta.

Need makstakse enamjaolt ettevõtte/tööandja poolt.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?