Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 481 kuni 510 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

Mina räägin sellest negativistist, kes siin pidevalt igas teemas hüppab ja tihtipeale räägib, et on maru rikas, aga ise on kiirlaenuvõlglane, nagu hiljuti välja tuli.

See on ju see vanamees (Revolver?), kes pidevalt täis on ja erinevates teemades naisi halvustab. Rikkusest pole tema küll kunagi rääkinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib leival külmsuitsu lõhefilee, selle eest tuleb ikka 50 eur/kg välja käia. Ja 100 g-st saab vaid 2, max 3 leiba.

Kus sul nii kallilt õnnestub osta? Mina ostan 16.- eurot kilo, just nüüd ja praegu. Külmsuitsu lõhefilee, viilutatuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sul nii kallilt õnnestub osta? Mina ostan 16.- eurot kilo, just nüüd ja praegu. Külmsuitsu lõhefilee, viilutatuna.

Kust ostsid siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wolt/bolt pole meie pere jaoks mitte kunagi üldse teema olnud. Ei ole tellinud ega kavatsegi. Pigem panen ilusa kleidi selga ja lähen välja sööma, kui rikun enda jaoks mõne hea toidu diivanil dressides karbi seest söömisega. Nii laisk ei tohi olla, et kui ise midagi teha ei viitsi, siis vähemalt mine oma toidule ise järele mitte ära lase ratturil karbis loksuda.

Loobunud pole mitte millestki. Püüan ise rohkem valmistada, mees käib kalal ja seega sügavkülm on kalaliha täis. Võibolla ei osta nii palju liha enam, aga see pigem tervislikel põhjustel mitte rahalistel.

Meie nt nv teeme mõnusalt drinki ja tellisime varem toidu koju küll. Dresse ei kanna kodus enivei, kas nüüd võin karbist nosida, kui kodus ka ilus kleit seljas? Pole sel toidul häda midagi, täitsa tuline ja hea kui kohale jõuab. Praegu on koju vedude hinnad ulmeliseks läinud ja Seetõttu pole enam kahjuks tellinud. Muidu meeldis küll 1,,2x n tellida mugavalt toit koju vahelduseks

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et niikaua, kui massiliselt wolditakse ja bolditakse, pole mõtet rääkida, et Eesti rahvas on vaene. Toidu koju tellimine on täielik mõttetu mugavusteenus. Seejuures suhteliselt hiline, koroonaajal tuule tiibadesse saanud. Veel mõne aasta eest ei tellinud ükski täiemõistuslik inimene endale toitu kulleriga koju. Ma olen nõus, kui keegi tellib korra kuus, kui on ise hõivatud mingi eriti kiire projektiga. Aga pidevalt – sa oled laisk ja rikas inimene, sul pole õigust rääkida kokkuhoiust või vaesusest. Ma pole ise mitte kordagi kulleril toitu koju tuua lasknud. Vahel harva, paar korda aastas, ostame koju kaasa hiina toitu, aga läheme ise järele.

Ootan ka rohkelt miinuseid ülekaalulistelt diivanil lösutajatelt, kes ise süüa teha ei oska ja mõnisada meetrit jalutada ei viitsi ???? küll aga vinguvad, kui kallis kõik on.

Jää oma rohkete miinustega” juba vait. Kui ei taha ära telli, kedagi ei huvita, et pead seda mitu x mainima.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ja mina olen ka selline. Kűlalistele päris 100g ei paku, aga tunnistan, et alati on raske mõistatada ja planeerida küll, mis see eriti hea asi pakkuda oleks. Enda lemmiksöök on piimasupp muide. Sain siis nüüd teada, et esihälvik, siiani arvasin, et ei ole toiduga pirtsutaja lihtsalt

Kedagi ei koti, mida Sina teed. Kui kutsud külla, sii võtad ka vastutuse. Nälgi surnuks, kui soovid, aga teiste pealt ära koonerda-paaritunnise ürituse jaoks palun leia see 700g inimese kohta süüa. Jube, et sinusugused eksisteerivad ning keegi ei sekku ????

https://pood.carmen.ee/et/content/questions

Sinusugust paksu ja kibestunut ei tahagi keegi nuumamiseks külla kutsuda

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok. Normaalne on oma igapäevaseid toidukordi süüa ja seda ka siis, kui õhtul sünnipäev. Sünnipäeval süüa – täiesti ok, aga 6h jutti süüa enam mitte. Ning et veel pererahvast “viltu vaadata” – selle peale ei tulekski!

Jutti söömisest ma ei rääkinudki. Ära aja oma tüüpilisi vanainimese heietusi, kus teisi ei loeta ega kuulata. Keegi ei söö JUTTI 6 tundi. Räägime sellest, et laud võiks olla kaetud.

Näiteks käisin eelmisel laupäeval sünnipäeval. Esmalt serveeriti söögitoas aperitiiv, osso bucco koos juurviljadega, vein, roheline salat. Inimesi oli 11, tükke oli mõnevõrra rohkem. Kas jäi järele, ei tea. Siis koliti külalistetuppa, kus oli kaetud laud. Pähklid kahest sordist, külm glasuuritud ahjupeet sinihallitusjuustuga, kreekerid ja juustuvalik juustumoosiga, viinamarjad, kirsstomatid, keedetud viilutatud veisekeel mustal leival, maitseained ja kodune adžika ning melonitükid. Mingi kell hiljem toodi kook, vahukoor, maasikad. Kõike seda oli väikestes kaussides, mitte megakogustes ja kõik oli hea jutuajamise ja veini juurde näksida. Vahepeal käisime ka õues aiakujundust vaatamas. Kõhtu täis ei õginud, aga laud oli vaimustav, kuigi mitte müstiiselt kallis.

See oli su enda tehtud laud, eks. Mitte ei käinud külas. Enesekiituse tunneb alati ära

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sinusugust paksu ja kibestunut ei tahagi keegi nuumamiseks külla kutsuda

:O Ma olen jummala sale ja treenitud. Said valesti aru-mina katan külalistele alati rikkaliku laua hinda vaatamata.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sul nii kallilt õnnestub osta? Mina ostan 16.- eurot kilo, just nüüd ja praegu. Külmsuitsu lõhefilee, viilutatuna.

https://www.selver.ee/kulmsuitsu-lohefilee-m-v-wool-100-g

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sul nii kallilt õnnestub osta? Mina ostan 16.- eurot kilo, just nüüd ja praegu. Külmsuitsu lõhefilee, viilutatuna.

Kust ostsid siis?

Kalamajakast ostan.

Tallinnas Balta turul või kui sa mujal, nad teevad kalaringe maakondadesse.

Alati head asjad saanud.

https://kalamajakas.ee/pood/lohefilee-tukid-500g-tk-kulmsuits/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sul nii kallilt õnnestub osta? Mina ostan 16.- eurot kilo, just nüüd ja praegu. Külmsuitsu lõhefilee, viilutatuna.

https://www.selver.ee/kulmsuitsu-lohefilee-m-v-wool-100-g

Jah, standardsetes poekettides nii ehk ongi, agakalaturgudel, spets kalapoodides mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalamajakast ostan. Tallinnas Balta turul või kui sa mujal, nad teevad kalaringe maakondadesse. Alati head asjad saanud. https://kalamajakas.ee/pood/lohefilee-tukid-500g-tk-kulmsuits/

Sellist ei taha. See pole kvaliteetne ning on tehtud külmutatud kalast.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesel ei pea olema häbi sellepärast, et ta sissetulek on suurem kui sinul.

Oi-oi, mina olen ammu aru saanud, et oma vähem majdnduslikult võimekamate sugulaste-tuttavate arvates olen ikka süüdi küll, et elus hakkama saan. Ikka liialdamata kümneid kordi olen sellekohadeid märkusi pidanud taluma (`a la “mis me rilkaid räägime!”, “ega neil pole siin seda, mis teil”, “sul raha küll, osta/tee/hangi…” jne). Kõik need torked pole mitte heasoovlikud ega sõbralikud. Kade inimene on kohutav.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kade inimene on kohutav.

On. Ja Perekoolis on kadedaid inimesi oi kui palju. Kui keegi julgeb öelda, et elab väga hästi, siis lausa sõimatakse valetajaks. Üldse ei imesta, miks neil endil nii hästi ei lähe-suhtumine on juba nii vale.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kade inimene on kohutav.

On. Ja Perekoolis on kadedaid inimesi oi kui palju. Kui keegi julgeb öelda, et elab väga hästi, siis lausa sõimatakse valetajaks. Üldse ei imesta, miks neil endil nii hästi ei lähe-suhtumine on juba nii vale.

No üks asi on see, kui inimene hoopleb oma hea elujärjega. Teine asi see, kui sulle karatakse kõrri lihtsalt sellepärast, et kogemata selgub kommentaarist, et saad kellestki rohkem palka. Uhkustamist ja enda teistest paremaks pidamist ei ole minu teemaalgatuses mitte grammivõrdki.

TA olen.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üks asi on see, kui inimene hoopleb oma hea elujärjega. Teine asi see, kui sulle karatakse kõrri lihtsalt sellepärast, et kogemata selgub kommentaarist, et saad kellestki rohkem palka. Uhkustamist ja enda teistest paremaks pidamist ei ole minu teemaalgatuses mitte grammivõrdki. TA olen.

Kui ma oleksin teinud sama teema ja kirjutanud, et saan 5000 palka, siis oleks olnud hooplemine? Aga sinu oma mitte? Mis summani on ok raha saada, et hooplemine pole?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üks asi on see, kui inimene hoopleb oma hea elujärjega. Teine asi see, kui sulle karatakse kõrri lihtsalt sellepärast, et kogemata selgub kommentaarist, et saad kellestki rohkem palka. Uhkustamist ja enda teistest paremaks pidamist ei ole minu teemaalgatuses mitte grammivõrdki. TA olen.

Kui ma oleksin teinud sama teema ja kirjutanud, et saan 5000 palka, siis oleks olnud hooplemine? Aga sinu oma mitte? Mis summani on ok raha saada, et hooplemine pole?

Rahanumbri mainimine pole elujärjega hooplemine. V-o sul oma 5000-se palga juures on 3 kasvuaeas poega, üks neist narkomaan, vanavanemate hooldekodu eest vaja maksta, mees jalga lasknud ja suur majaloks ülal pidada. Ja pole seal mingit elujärge. Siin on piisavalt inimesi, kes kogu oma vara üles loevad, maju ja autosid ja reise ja hotellitubasid põhjalikult kirjeldavad, vaat see on tüütu lugeda. Alla 50 000 pole auto ja alla miljonivilla nad puhkuseks ei rendi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis summani on ok raha saada, et hooplemine pole?

Hooplemine on see, kui mainitakse mingeid varalisi asju, kui pole küsitud ja pole antud kohas oluline, aga mõni ikka peab vajalikuks mainida seda ja teist. Ebameeldiv on ka teiste halvustamine, et ennast upitada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on piisavalt inimesi, kes kogu oma vara üles loevad, maju ja autosid ja reise ja hotellitubasid põhjalikult kirjeldavad, vaat see on tüütu lugeda. Alla 50 000 pole auto ja alla miljonivilla nad puhkuseks ei rendi.

See üleslugemine on alati teemaga kontekstis olnud. Mina ei pea seda hooplemiseks, pigeb fakti konstateerimiseks. Kellel on raha vähem, tundub alati paremini elava inimese tavapärane elu hooplemine.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See üleslugemine on alati teemaga kontekstis olnud.

Kui oleks, siis poleks hullu ja kedagi ei häiriks. Enamasti hakatakse suva teemas sihukesi asju leelotama, keda see küll huvitama peaks. Praegu TA poolt lihtsalt mainitud palk pole miski hooplemine. Üsna keskpärane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu TA poolt lihtsalt mainitud palk pole miski hooplemine. Üsna keskpärane.

Polegi. Tavaline palk koos lisaga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnes teemas läheb jälle teistpidi hooplemiseks – kes vähemaga hakkama saab. Ühest sellisest teemast kerkis ka see Perekooli klassika et ühest kanast terve pere viis päeva söönuks.

Kui inimlikult võib veel mõista seda, et keegi soovib rääkida sellest, kui hästi ta läheb ja kui hea elu tal on, siis niisugusest vaesusega uhkustamisest või ekstreemse koonerdamise üle uhkuse tundmisest ma enam aru ei saa. See pole mitte mingist otsast asi, mille üle uhkust tunda, kui pead elama närutades. Jah võib-olla selles mõttes, et näe, pole veel ära surnud.

Pigem on mõistetav see, et ka vaesed tahavad mõnikord midagi mõnusat osta, kui reisi ei saa, siis kasvõi midagi head toidulauale. Aga seal koonerdajate seas niisugust mõtteviisi ei sallita, elu peab siis kogu aeg olema ühtlaselt halb ja ikka jahukört päevast päeva, ei mingit lõhefileed jõuludeks või muuks tähtpäevaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooplemine on see, kui mainitakse mingeid varalisi asju, kui pole küsitud ja pole antud kohas oluline, aga mõni ikka peab vajalikuks mainida seda ja teist.

Mulle just meeldib, kui mainitakse. Näiteks ma poleks arvanud, et keegi soovib nädala eest mingis Türgis maksta pere peale 10 000. Ma ei tahaks Türgis ka siis olla, kui peale  makstakse-käidud mitu korda, jube.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks Türgis ka siis olla, kui peale makstakse-käidud mitu korda, jube.

Miks sa seal siis mitu korda oled käinud, kui ei meeldinud? Mingi masohhist? Minu arust on küll nõme, kui hakatakse rääkima, et käisin seal või seal ja siis tuleb pikk jutt, palju raha kulus, kus hotellis olin vms, kuigi pole oluline.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooplemine on see, kui mainitakse mingeid varalisi asju, kui pole küsitud ja pole antud kohas oluline, aga mõni ikka peab vajalikuks mainida seda ja teist.

Mulle just meeldib, kui mainitakse. Näiteks ma poleks arvanud, et keegi soovib nädala eest mingis Türgis maksta pere peale 10 000. Ma ei tahaks Türgis ka siis olla, kui peale makstakse-käidud mitu korda, jube.

Reisiteemas, palun väga, räägi oma Türgist. Tahan loen, ei taha, ei loe. Vähemalt saan valida, mis teema avan. Toiduteemasse pole ok oma reise toppida, kui need just toiduelamustega seotud pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seal siis mitu korda oled käinud, kui ei meeldinud? Mingi masohhist? Minu arust on küll nõme, kui hakatakse rääkima, et käisin seal või seal ja siis tuleb pikk jutt, palju raha kulus, kus hotellis olin vms, kuigi pole oluline.

Sõbranna pärast oli eelarve ees ja Türgi on kõige odavam minna.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle just meeldib, kui mainitakse. Näiteks ma poleks arvanud, et keegi soovib nädala eest mingis Türgis maksta pere peale 10 000. Ma ei tahaks Türgis ka siis olla, kui peale  makstakse-käidud mitu korda, jube.

Lollilt valetad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollilt valetad.

Mida ma valeatan? Et tegelt unistan Türgist, aga käin igal pool mujal? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli Egiptus jube ja ma küll uuesti jubedasse kohta ei läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli Egiptus jube ja ma küll uuesti jubedasse kohta ei läinud.

Oli jah. Teist korda võtsime kambaga lihtsalt kalli hotelli ning territooriumilt ei väljunud. Nii polnud viga.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 481 kuni 510 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?