Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli Egiptus jube ja ma küll uuesti jubedasse kohta ei läinud.

Oli jah. Teist korda võtsime kambaga lihtsalt kalli hotelli ning territooriumilt ei väljunud. Nii polnud viga.

Ja ka see ilmselt puudutab toiduteemat… No keda kotib, kellele milline maa meeldib või mitte. Mulle väga meeldivad Türgi toidud ja ka maiustused. Baklavad eriti, erinevate maitsetega. Ja kõik need kümnel eri moel serveeritud suvikõrvitsad. Kui järjekordne kultuurireis Türgi eri kanti on ees, ootan lisaks imelisele loodusele, ajaloole  ja kohalikule külaelule just nende rahvusroogi. Egiptuses samuti – millised road nuubialaste ja beduiinide hulgas! Kui lihtsad ja kui lihtsalt küpsetatud! Ja nii maitsvad. Elu Türgi mäestikes pakub palju toiduelamusi. Samuti Egiptuse kõrbes või Niiluse kallaste külades. Ja lisaks on väga huvitav näha, kuidas inimesed oma igapäevaelu elavad eri kantides.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu TA poolt lihtsalt mainitud palk pole miski hooplemine. Üsna keskpärane.

Polegi. Tavaline palk koos lisaga.

Miks sa seda siis hooplemiseks pead?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda siis hooplemiseks pead?

Kelle käest küsid, kui  sinavormis pöördud – täpsusta. Või õpi tsiteerima.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda siis hooplemiseks pead?

Mina ei peagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu TA poolt lihtsalt mainitud palk pole miski hooplemine. Üsna keskpärane.

Polegi. Tavaline palk koos lisaga.

Miks sa seda siis hooplemiseks pead?

See on päris tavalisest ikka kõrgem palk. Ja kui keegi ütleb,  et kinkisin n 20 eurot  ja teine ütleb, et see on ju nii vähe. Siis selle asjaga on nii, et see, kes ütles, et tema jaoks on see suurem summa, siis nii ongi. Jutt ei ole sellest,  kas mõnele teisele on see väike.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole ju millegi peale solvuda, arvestades, et kehvema sissetulekuga inimesed võiksidki solvuda kui rahakamad inimesed vinguvad elukalliduse üle, sest see on nagu mõistetamatus vaeste hakkamasaamises. On suur vahe raatsimisel või suutmatusel. Ja mõjub nagu haavale soola raputamisena.

Ära otsusta minu eest, mis mind tohib solvata, mis mitte.

Ma tean, et paljud minust oluliselt väiksema koormusega ja lihtsamat tööd tegevad inimesed teenivad minust mitu korda rohkem. Ei tuleks selle pealegi, et neile seda ette heita või et see annab mulle õiguse neile sellepärast nähvata.

Elukalliduse tõusu märkavad ka miljonärid. Järjest ju võtsid meedias sõna väga rikkad inimesed, kui talvel olid üüratud elektriarved. Peaks neil suu kinni kamandama, sest mul on veel raskem?

Minu teema pealkiri viitab sellele, et juttu tuleb hindadest. Seega, kui on nii tundlik teema, mis paneb teisi inimesi solvama, siis võiks mitte teemat avada. Või vähemalt hoiduda kommenteerimast.

❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel kehvem sissetulek. Mis sööki ostaksite, kui elujärg lubaks? Ma ise pingutan oma elu eest nii et veri ninast väljas. Vaatasin, et koos rohkete ületundidega on sissetulek ca 1 800 eurot. Aga tunnen end meeletult ületöötanuna ja vaesena.

Minu palk on 1770 miinus maksud ja vaesena ma ennast ei tunne ning suutäisi ei loe. Tellin ka Wolti/Bolti, kui õhtul mingi hiina toidu isu vmt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on 1770 miinus maksud ja vaesena ma ennast ei tunne ning suutäisi ei loe. Tellin ka Wolti/Bolti, kui õhtul mingi hiina toidu isu vmt.

Miks netost ei räägi?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on 1770 miinus maksud ja vaesena ma ennast ei tunne

Kuidas see võimalik on?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on 1770 miinus maksud ja vaesena ma ennast ei tunne

Kuidas see võimalik on?

Ehk siis selgitad, mis palga juures ei peaks inimene end vaesena tundma?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on 1770 miinus maksud ja vaesena ma ennast ei tunne

Kuidas see võimalik on?

On ikka ülisuur vahe, kas see summa on mõeldud ühele inimesele, või peab sellest jaguma mitmele.

Kui sul ühe pereliikme kohta selline sissetulek oleks, siis sa ka ju ennast vaesena ei tunneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes ise süüa teha ei oska

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?
Ilmselt oled mingi priske keskealine mammi, kelle jaoks köök ja söök on eluoluline nung mehe ja laste kinnihoidmisvahend (enda arvates muidugi). Kui palju siitki luoetud on, et “kodu on koreas ja toit laual”. No halloo! Korras kodu on elementaarne, kuhu panustab kogu pere, aga toit pole nüüd küll mingi ilmaime, mida eraldi mainida on vaja.
Aga mis ma ikka mingi koduperenaisega vaidlen – neile ju meeldib Helme sõnul pliidi ja rusika vahel olla.

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

kes ise süüa teha ei oska

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Ilmselt oled mingi priske keskealine mammi, kelle jaoks köök ja söök on eluoluline nung mehe ja laste kinnihoidmisvahend (enda arvates muidugi). Kui palju siitki luoetud on, et “kodu on koreas ja toit laual”. No halloo! Korras kodu on elementaarne, kuhu panustab kogu pere, aga toit pole nüüd küll mingi ilmaime, mida eraldi mainida on vaja.

Aga mis ma ikka mingi koduperenaisega vaidlen – neile ju meeldib Helme sõnul pliidi ja rusika vahel olla.

Sind oleks paras paariks nädalaks tsivilisatsioonist eemaldada, andes kaasa tooraineid, millised valmistamata süüa ei kõlba ja neidki jao pärast. Siis ehk poleks enam nii üleolev. Inimene, kes ei oska süüa teha, on paras äpardus, kui veel ülbitseb, siis lisaks loll ka.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Söögitegemine on eluline oskus igal ajal.

Sa ei pea olema mingi eriti oskuslik kokk, aga elementaarseid tõdesid toidutegemisest peaksid ikka teadma ja lihtsamad asjad suutma ka valmis teha.

Leidis ka nüüd asja, mille pealt jälle seda 100-kilose mammi solvangut välja kiskuda.  Vastupidi, paljud inimesed teevad ise toitu just seetõttu, et see on tervislikum, mitte seetõttu, et see on odavam, ja sinu vaimusilmas ilmselt ka mingi eriti ebatervislik.

Valmistooted on rasvasemad, soolasemad, rohkete säilitusainetega jne. Kui sa just iga päev peenes restoranis ei käi. Kui oled pubitoidul või võtad poest valmistoitu, siis on need selgelt isetehtust halvemate omadustega tervislikkuse seisukohalt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikegi söögivalmistamise oskus teeb elu nii palju mugavamaks ja soodsamaks! Sa ei sõltu igasugustest poodide valmistoidulettidest või söögikohtadest. Sa säästad suurel hulgal raha, mida võid kulutada muudele elumõnudele. Võrdlen seda sellega, et ise oma juukseid värvin. Kui palju mõttetut juuksuris istumise aega olen kokku hoidnud, ja kui palju raha! Söögivalmistamise puhul julgen ka öelda, et teen toitu kindlasti maitsvamalt, kui supermarketi sooja toidu letist saaks. Restoranidega ei kõrvutaks, aga vaevalt ma iga päev jaksaks Noast tellida, seega peaks sekka mingitest sööklatest ka tellima ja ilmselt teen kodus neist paremini süüa.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et mu 26-aastane omaette elav laps on mind ekstra tänanud selle eest, et õpetasin teda süüa tegema. Nüüd ütles noorem laps, et ülikooli minekuni jäänud kuu aja jooksul võiksin veel õpetada talle tema lemmiktoitude valmistamist. Vanema lapse jutu järgi on ta oma sõprade seas üks väheseid, kes üldse oskab süüa teha, ja neist vähestest vaieldamatult parima söögitegemisoskusega. Sõpruskonna kokandusguru 🙂 Tegemist muide poisiga, kui see peaks kuidagi asjasse puutuma.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrdlen seda sellega, et ise oma juukseid värvin. Kui palju mõttetut juuksuris istumise aega olen kokku hoidnud, ja kui palju raha!

See võrdlus on küll nüüd täiesti kohatu, kui sa võrdled ise juuksevärvimist ja ise söögi tegemise oskust.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et mu 26-aastane omaette elav laps on mind ekstra tänanud selle eest, et õpetasin teda süüa tegema.

Minu nüüdseks 27-aastane tütar kodus elades ei tahtnud söögi tegemisest kuuldagi. Kolis mõned aastad tagasi eraldi elama ja lihtsalt hakkas tegema. Net ju õpetusi täis ja tema nagunii ei tee selliseid vanaaegseid toite nagu mina.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võrdlen seda sellega, et ise oma juukseid värvin. Kui palju mõttetut juuksuris istumise aega olen kokku hoidnud, ja kui palju raha!

Idioot. Ime, et hambaid ei ravi, hoiaksid veel rohkem kokku.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Mu äi ei oska munagi praadida ega kartuleid keeta. Kui ämm on ära, siis nälgib külmkapi ees või Woldib. Rahamuret neil pole, seega see pole teema. Teema on see, et inimesed, kes ei oska ka elementaarsel tasemel süüa teha, ei oma üldiselt ka mingeid teadmini toiduhügieenist ega toidu säilitamisest ega sellest, mida mingi toit sisaldab. Ma ei räägi siin müstilistest E-dest, vaid palju lihtsamatest asjadest. Nad ei tea, kas sulatatud asja võib uuesti külmutada, mida sulatada kiiresti, mida aeglaselt. Nad ei eta, kas lõhe sashimit on hea mõte hoida külmikus näiteks grillkanakintsuga samal taldrikul, kas hapukoorepaki võib jätta suvepäevaks köögilauale, kas sama lusikaga on mõttekas süüa mitmest topsist erinevaid asju, kas segujoogi jaoks sidrun pesta või piisab vastu püksitagumikku hõõrumisest, miks viin mõne mahlaga klimpi läheb. Kuidas käituda leivaga, mile üks ots on kergelt hallitanud. Kas juua piimatooteid otse pakist ja seda arvuti kõrval hoida. Mida peale juua, kui toit on olnud kogemata üliterav (ei, õige vastus ei ole vesi ega “kama kaks”) jne jne.
Muidugi saab kõike tellida, kui elad kuskil (kesk)linnas. Ja siis imestada, et miks vindloo SEEKORD ometi nii terav on või miks mingi pitsa näo kärna ajab. Või virutada vastu tühja magu esmalt purk äädikamarinaadis seeni ja siis kosutada end pärast seda kahe pokaali vahuveini ja tableti aspiriiniga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on eriti napakas väita, et süüa teha ei oska. Vaata Youtube’i, kui ei oska. Kui just puudega pole, peaks sealt piisavalt näpunäiteid leidma mille iganes tegemiseks. Teine asi on, et ei viitsi. Ma ka eriti ei viitsi. Seepärast tellingi päris sageli toitu koju. Mulle ei meeldi poodides käia, see raiskab aega ja on tüütu. Pärast kuluta veel aega kokkamisele. Lihtsam on vajutada nuppu ja 2o minuti pärast sööma hakata. Aga see ei tähenda, et ma ei oska süüa teha. Kui vaja, võin teha mida iganes. Ja vahel teen ka, nt puhkuse ajal, kui aeg ei oma suuremat tähtsust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Just aastal 2022 on see väga hea oskus! Misiganes sulle maitses mõnel välisreisil, seda on praegu ka võimalik kodus teha. Uskumatu, milliseid kastmeid ja maitseaineid on võimalik ka tavapoest saada, aga mida veel vürtsipoodidest! Tahan, teen täna Vietnami tooreid kevadrulle ja homme Hiina õlis küpsetatud kevadrulle. Või mis väga maitses Mehhikos või Itaalias, kõik vajalik on ka meil ostetav. Tõsi, kui teemaks tuleb värske ookeanikala, siis kõike just ei saa, aga see pole ka nii oluline. Mulle väga meeldib eri maade kokakunsti oma köögis katsetada. See on ju üks põhjus, miks üldse reisida – uusi maitseid kogeda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval on eriti napakas väita, et süüa teha ei oska. Vaata Youtube’i, kui ei oska. Kui just puudega pole, peaks sealt piisavalt näpunäiteid leidma mille iganes tegemiseks. Teine asi on, et ei viitsi. Ma ka eriti ei viitsi. Seepärast tellingi päris sageli toitu koju. Mulle ei meeldi poodides käia, see raiskab aega ja on tüütu. Pärast kuluta veel aega kokkamisele. Lihtsam on vajutada nuppu ja 2o minuti pärast sööma hakata. Aga see ei tähenda, et ma ei oska süüa teha. Kui vaja, võin teha mida iganes. Ja vahel teen ka, nt puhkuse ajal, kui aeg ei oma suuremat tähtsust.

Mina söön päeva jooksul mitmeid kordi. Ei kujutaks ette, et ma telliks päevas mitu korda valmistoitu. Esiteks, mis see kõik maksma läheks? Teiseks, ma kujutan ette, et niisuguse sagedusega valmistoidu söömine muutuks väga kiiresti üksluiseks. Ka kord päevas söögi tellimine viskab varsti kopa ette. Ka juhul, kui tellida erinvatest kohtadest ja erinevaid toite. Valmissöök on valmissöök. Midagi ei ole teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Just aastal 2022 on see väga hea oskus! Misiganes sulle maitses mõnel välisreisil, seda on praegu ka võimalik kodus teha. Uskumatu, milliseid kastmeid ja maitseaineid on võimalik ka tavapoest saada, aga mida veel vürtsipoodidest! Tahan, teen täna Vietnami tooreid kevadrulle ja homme Hiina õlis küpsetatud kevadrulle. Või mis väga maitses Mehhikos või Itaalias, kõik vajalik on ka meil ostetav. Tõsi, kui teemaks tuleb värske ookeanikala, siis kõike just ei saa, aga see pole ka nii oluline. Mulle väga meeldib eri maade kokakunsti oma köögis katsetada. See on ju üks põhjus, miks üldse reisida – uusi maitseid kogeda.

See põhjus on inimestele, kes toitu naudivad ja see neile midagi tähendab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et mu 26-aastane omaette elav laps on mind ekstra tänanud selle eest, et õpetasin teda süüa tegema. Nüüd ütles noorem laps, et ülikooli minekuni jäänud kuu aja jooksul võiksin veel õpetada talle tema lemmiktoitude valmistamist. Vanema lapse jutu järgi on ta oma sõprade seas üks väheseid, kes üldse oskab süüa teha, ja neist vähestest vaieldamatult parima söögitegemisoskusega. Sõpruskonna kokandusguru ???? Tegemist muide poisiga, kui see peaks kuidagi asjasse puutuma.

Vau, vau, vau!! Medal anda!
Aga muidu näeb üldiselt harva nii enesekiitvaid postitusi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sind oleks paras paariks nädalaks tsivilisatsioonist eemaldada, andes kaasa tooraineid, millised valmistamata süüa ei kõlba ja neidki jao pärast. Siis ehk poleks enam nii üleolev. Inimene, kes ei oska süüa teha, on paras äpardus, kui veel ülbitseb, siis lisaks loll ka.

Ininene, kel puudub funktsionaalne lugemisoskus, võib küll koduperenaisena väga tubli olla, aga panni tagant välja tulles on piinlikult loll. Kus ma olen maininud, et mina süüa teha ei oska? Kirjutan, et see pole aastal 2022 primaarne. Neile, kel on ka muud huvid peale leemekulbi liigutamise. Aga seda sina ei mõista.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi eluks oluline oskus? Aastal 2022?

Mu äi ei oska munagi praadida ega kartuleid keeta. Kui ämm on ära, siis nälgib külmkapi ees või Woldib. Rahamuret neil pole, seega see pole teema. Teema on see, et inimesed, kes ei oska ka elementaarsel tasemel süüa teha, ei oma üldiselt ka mingeid teadmini toiduhügieenist ega toidu säilitamisest ega sellest, mida mingi toit sisaldab. Ma ei räägi siin müstilistest E-dest, vaid palju lihtsamatest asjadest. Nad ei tea, kas sulatatud asja võib uuesti külmutada, mida sulatada kiiresti, mida aeglaselt. Nad ei eta, kas lõhe sashimit on hea mõte hoida külmikus näiteks grillkanakintsuga samal taldrikul, kas hapukoorepaki võib jätta suvepäevaks köögilauale, kas sama lusikaga on mõttekas süüa mitmest topsist erinevaid asju, kas segujoogi jaoks sidrun pesta või piisab vastu püksitagumikku hõõrumisest, miks viin mõne mahlaga klimpi läheb. Kuidas käituda leivaga, mile üks ots on kergelt hallitanud. Kas juua piimatooteid otse pakist ja seda arvuti kõrval hoida. Mida peale juua, kui toit on olnud kogemata üliterav (ei, õige vastus ei ole vesi ega “kama kaks”) jne jne.

Muidugi saab kõike tellida, kui elad kuskil (kesk)linnas. Ja siis imestada, et miks vindloo SEEKORD ometi nii terav on või miks mingi pitsa näo kärna ajab. Või virutada vastu tühja magu esmalt purk äädikamarinaadis seeni ja siis kosutada end pärast seda kahe pokaali vahuveini ja tableti aspiriiniga.

Appi, kui loll postitus!!
Läks see nüüd sinu meelest teemasse või oli miskit muudpidi hariv?
Äia aitamine on tema lapse asi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äia aitamine on tema lapse asi.

No ei ole. Äi on ammu täiskasvanu enne kui laps sünnib ja see, et ta süüa teha ei oska, ei ole küll lapse asi, et nüüd teda õpetama hakata. Selle nähtuse juured on ikka palju kaugemal ja teda oleks pidanud õpetama juba lapsena.

Ärge laske oma lastel kasvada sellisteks, kes arvavad, et söögitegemise oskus ei ole üldse vajalik, nii et kui keegi teine nende eest ei tee, siis surevad külmkapi kõrvale. Eriti just kehtib mingite konservatiivide kohta, kes arvavad, et süüa tehku naine ja teenindagu oma meest. Ei ole nii. Isegi kui oled vanades soorollides kinni, siis mees peab ka siiski igas olukorras hakkama saama ja kui naine parasjagu haige või vajab abi, siis peab ka mees ise auga olukorrast välja tulema, mitte olema selline häda, et ei saa sööki valmis tehtud kui vaja.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida peale juua, kui toit on olnud kogemata üliterav (ei, õige vastus ei ole vesi ega “kama kaks”)

Mida siis üliterava toidu peale jooma peaks? Mina oskan süüa teha küll, aga terava toidu peale joon ikka vett või ka veini, kui see toidu kõrvale avatud on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis üliterava toidu peale jooma peaks?

Piim, jogurt, tomatimahl, apelsinimahl, sidrun

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?