Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

keegi reklaamis, et tema müüb metsmaasikaid. Hind 25€/ kg. Sa issanda vits!

Metsmaasikate korjamine on väga ropp-raske töö.

Kukeseened olid Baltal mõni päev tagasi 49.80 kilo. Kohe nii täpne hind oligi!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viiekümne euroga kukeseeni ei hakka ostma, 25 euroga metsmaasikaid ka ei hakka. Vahepeal oli Selveris lõhefilee 40 eurot kilo, seda ka iialgi ei osta, ostan kui on odavamad pakkumised.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veiseliha ostame pisut vähem kui varem. Me ostame liha alati ühe müüja käest, kes ise peab veiseid ja iga paari kuu tagant saab temalt liha. Aga liha hind on korralikult tõusnud ja nii palju kui varem, me enam ei osta. Näiteks sisefileed ei olegi ostnud, oleme välisfilee ja antrekoodi peale jäänud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S on küll vahe, kas minna ise järgi v mitte. Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid. Ei soovi, aitäh

Kas see toit antakse siis lahtiselt kulleri kätte või ? Ma oleks arvanud, et ikka kaanega karbi sisse pakitult.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiidkrevette tahaks tihedamini.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel kehvem sissetulek. Mis sööki ostaksite, kui elujärg lubaks? Ma ise pingutan oma elu eest nii et veri ninast väljas. Vaatasin, et koos rohkete ületundidega on sissetulek ca 1 800 eurot. Aga tunnen end meeletult ületöötanuna ja vaesena.

Juba pikka aega nillin punast kala. Aga hind tundub nii röögatu. Võrreldes varasemaga. Nii ongi! Reaaselt jaksaksin osta, aga käsi lihtsalt ei tõuse.

Mida teie ihaldate, aga ei jaksa osta, või käsi lihtsalt ei tõuse sellist hinda maksma?

Noh ostad selle kala  siis, kui on alla hinnatud. Mina laristan palgapäeval krevettide ja pärast imen pöialt.

No sinu sissetulek küll vaste oma ei ole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav on see, kuidas just kokkuhoidlikult elama pidavad inimesed soodsama hinnaga ostuvõimalusi üles ei leia, vaid ikka need turu tipphinnad.

Just eile ostsin forellifileed, 4.99 kilo, ei olnud sama päeva allahinnatud kaup, vaid värske.

Tallinnas.

Rimis terve roogitud forell miski 8.- eurot kilo.

Suitsukoha. Palun tellige otse Peipsi kalurilt, kes teeb Tallinna ringe, 12.- kilo, mitte 35.- nagu kuskil üleshaibitud Kalaturul või laatadel.

Kusjuures me oleme väga jõukad inimesed. Aga pole probleem leida üles kanalid normaalse hinnaga kvaliteetse toidu ostmiseks.

Woltinud-boltinud pole üldse kunagi. Teen ise paremini suua.

Ja kui tahan restoranitoitu, siis lähen restorani.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just eile ostsin forellifileed, 4.99 kilo, ei olnud sama päeva allahinnatud kaup, vaid värske.

No kus imekohas ometi värske forellifilee 4.99 oli?! Ära luuleta.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem panen ilusa kleidi selga ja lähen välja sööma, kui rikun enda jaoks mõne hea toidu diivanil dressides karbi seest söömisega.

Tüüpiline Perekool – ainult kaks äärmust ongi! Tahaks kohe küsida, et miks sa kodus ei või ilusa kleidiga käia?
Jutu point on muidugi arusaadv ja õige ka, aga just need äärmused ????

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S on küll vahe, kas minna ise järgi v mitte. Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid. Ei soovi, aitäh

Kas see toit antakse siis lahtiselt kulleri kätte või ? Ma oleks arvanud, et ikka kaanega karbi sisse pakitult.

Mõtle, mis mustus on roppudel sõnadel küljes! ????????????

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun tellige otse Peipsi kalurilt, kes teeb Tallinna ringe,

Palun õppige ära, et kõik ei ela Tallinnas, proua jõukur!
Issand kui tülgastavad on nii pisikese silmaringiga inimesed!

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S on küll vahe, kas minna ise järgi v mitte. Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid. Ei soovi, aitäh

Kas see toit antakse siis lahtiselt kulleri kätte või ? Ma oleks arvanud, et ikka kaanega karbi sisse pakitult.

Toit on küll pakitud, aga kulleri ropendamine hakkab ilmselt kõvasti külge, imbub läbi pakendi nagu naksti ja ongi toit rikutud. Saad ju murest aru?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kel kehvem sissetulek. Mis sööki ostaksite, kui elujärg lubaks? Ma ise pingutan oma elu eest nii et veri ninast väljas. Vaatasin, et koos rohkete ületundidega on sissetulek ca 1 800 eurot. Aga tunnen end meeletult ületöötanuna ja vaesena.

Juba pikka aega nillin punast kala. Aga hind tundub nii röögatu. Võrreldes varasemaga. Nii ongi! Reaaselt jaksaksin osta, aga käsi lihtsalt ei tõuse.

Mida teie ihaldate, aga ei jaksa osta, või käsi lihtsalt ei tõuse sellist hinda maksma?

Noh ostad selle kala siis, kui on alla hinnatud. Mina laristan palgapäeval krevettide ja pärast imen pöialt.

No sinu sissetulek küll vaste oma ei ole.

Minu jaoks on ka soodustusega punase kala hind liiga kõrge. Kui pidasid allahindluse all silmas seda, et best before on hakkab kätte jõudma, siis kala puhul ei ole selliseid allahindlusi mitte kunagi märganud. Paljud muud toiduained võtan küll just sellest nurgast, kus säilivusaeg on kätte jõudnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii laisk ei tohi olla, et kui ise midagi teha ei viitsi, siis vähemalt mine oma toidule ise järele mitte ära lase ratturil karbis loksuda.

MIks ei tohi nii laisk olla? Mingi paragrahv sätestab?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just eile ostsin forellifileed, 4.99 kilo, ei olnud sama päeva allahinnatud kaup, vaid värske.

Ehk juhatad meid siis, kus seda osta saab?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sinu sissetulek küll vaste oma ei ole.

Eks ma sõnastasin pisut valesti teema.

Õigem oleks olnud esitada lihtsalt küsimus, et mida te ei raatsi osta. Ilma sissetulekutele viitamata.

See, et rahalises mõttes ju saaksin omale kallist kala lubada, ei tähenda, et ma seda raatsiksin teha sellise hinna eest. Ehk siis jah, jaksaksin osta, ja tahaksin ka, aga mitte ei taha nii suurt hinda välja käia. Eriti veel juhul, kui tean, et vaid aastake tagasi maksis sama asi poole vähem.

Täpselt sama on ka riietega. No lihtsalt ei taha sellise hinnaga riideid osta, mis meie poodides on müügil, kui me räägime korralikest, kvaliteetsetest riietest. No, ja ma siis ei ostagi ja elan vanast rasvast. Või ostan vahel harva sealt paljupõlatud Humanast või mõnest kiirmoeketist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide Kaupmehe laos oli suhkru hind 1. 19 ja rohkem. Poodides on alla euro veel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S on küll vahe, kas minna ise järgi v mitte. Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid. Ei soovi, aitäh

Kas see toit antakse siis lahtiselt kulleri kätte või ? Ma oleks arvanud, et ikka kaanega karbi sisse pakitult.

Ropendamine läheb läbi kaane toidu sisse!!!!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik öko või mahe tooted. Teoorias ma väga pooldan puhast, keemiavaba, õiglase tööga tasustatud jne tooteid. Aga ostma hakates….igast valikust on mahe mitu euri kallim. Ainult munadega on nii, et ostan neid kalleid vabade kanade mune.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei raatsinud osta neid 9-euroseid maasikaid. Nüüd on vist hinnad juba odavamad. Ka ei raatsi ma osta pardifileed (jah, ma tean, et seda sõna ei tohi PKs kasutada), ostan siis pigem terve linnu. Saan rohkem head kraami. Kuigi väga maitseb, ei raatsi osta angerjat. Vanasti sai ikka marineeritud, röstituna või ei, kümnete purkide kaupa. Vanasti = 4-5 aastat tagasi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid.

Kui sa kullerite hügieeni, toidukäitlemist, nende auto puhtust,  tatistamist, suitsetamist ja ropendamist näed,  siis pead kas sa ise või keegi sinu lähedastest toidukuller olema.

Mina näen ainult seda, kuidas kuller oma autost jooksuga toitlustuskohta ja pärast autosse tagasi läheb või siis autost kliendi, st minu juurde jõuab, toidu ära annab ja head isu soovib.  Kõige sinu poolt kirjeldatu teadmiseks pead sa ise seda tööd väga lähedalt näinud olema.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav on see, kuidas just kokkuhoidlikult elama pidavad inimesed soodsama hinnaga ostuvõimalusi üles ei leia, vaid ikka need turu tipphinnad. Just eile ostsin forellifileed, 4.99 kilo, ei olnud sama päeva allahinnatud kaup, vaid värske. Tallinnas. Rimis terve roogitud forell miski 8.- eurot kilo. Suitsukoha. Palun tellige otse Peipsi kalurilt, kes teeb Tallinna ringe, 12.- kilo, mitte 35.- nagu kuskil üleshaibitud Kalaturul või laatadel. Kusjuures me oleme väga jõukad inimesed. Aga pole probleem leida üles kanalid normaalse hinnaga kvaliteetse toidu ostmiseks.

Kogu sinu jutt on fantaasia või? Mina küll sellist ringi tiirutavat Peipsi kalurit leida ei suuda, rääkimata 4,99 maksvast forellifileest (mis aastal seda viimati nägid?)?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll sellist ringi tiirutavat Peipsi kalurit leida ei suuda, rääkimata 4,99 maksvast forellifileest (mis aastal seda viimati nägid?)?

Tiirutav Peipsi kalur on täiesti olemas FBs, aga 4.99 forellifilee on küll ulme.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tiirutav Peipsi kalur on täiesti olemas FBs, aga 4.99 forellifilee on küll ulme

https://www.facebook.com/peipsikalamehed

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole raatsinud paljusid asju osta. Kuna olen olnud kokkuhoidlik ja aastakümneid vaene ka. Ja kui saabus aeg, et saaksin lubada, siis minu puhul ei läinud see laia stiili ega suur hooga. Ei väline ega söömine. Olen selliseks ka suuresti jäänud. Ma luban endale või siis mehega õigemini vahel midagi head. Midagi, mis on meile jaoks see kallim kraam. Hiidkrevetid ja karuliha, ehtne šampanja ja makroonid jne sinna ei kuulu. Ülikallis loomaliha ka mitte. Aga soodsam loomaliha, teinekord lõhe. Pidulauale kalamari. Väljassöömas käime, aga mitte udupeenetes kohtades. Suuremas osas sööme tavalisi vanaaegseid sööke. Mida kunagi tehti ja mida meie tegime ja meie kodudes kunagi tehti. Minu jaoks on selline elustiil oluline. Mis sest, et saan, aga ma ei priiska arutult. Hindan olemasolevat. Ja meenutan seda, mis oli.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole raatsinud paljusid asju osta. Kuna olen olnud kokkuhoidlik ja aastakümneid vaene ka. Ja kui saabus aeg, et saaksin lubada, siis minu puhul ei läinud see laia stiili ega suur hooga. Ei väline ega söömine. Olen selliseks ka suuresti jäänud. Ma luban endale või siis mehega õigemini vahel midagi head. Midagi, mis on meile jaoks see kallim kraam. Hiidkrevetid ja karuliha, ehtne šampanja ja makroonid jne sinna ei kuulu. Ülikallis loomaliha ka mitte. Aga soodsam loomaliha, teinekord lõhe. Pidulauale kalamari. Väljassöömas käime, aga mitte udupeenetes kohtades. Suuremas osas sööme tavalisi vanaaegseid sööke. Mida kunagi tehti ja mida meie tegime ja meie kodudes kunagi tehti. Minu jaoks on selline elustiil oluline. Mis sest, et saan, aga ma ei priiska arutult. Hindan olemasolevat. Ja meenutan seda, mis oli.

Millised on vanaaegsed toiduud?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on vanaaegsed toiduud?

Pole küll see kellelt küsisid, aga minu jaoks on vanaaegsed toidud kruubipuder, hakklihakaste, kartulipuder kotlettidega,  mulgikapsad, praetud soolapekk,  munakaste, karamellkissell, ühepajatoit, ahjukaalikad jne. Kõik need on jumalast maitsvad toidud sealjuures.

Teemasse aga- ei raatsi osta piisavalt kala ega grillliha, et lihtsalt kordki oma isu täis süüa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on vanaaegsed toiduud?

Pole küll see kellelt küsisid, aga minu jaoks on vanaaegsed toidud kruubipuder, hakklihakaste, kartulipuder kotlettidega, mulgikapsad, praetud soolapekk, munakaste, karamellkissell, ühepajatoit, ahjukaalikad jne. Kõik need on jumalast maitsvad toidud sealjuures.

Teemasse aga- ei raatsi osta piisavalt kala ega grillliha, et lihtsalt kordki oma isu täis süüa.

Minu meelest on need täiesti tavalised toidud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemasse aga- ei raatsi osta piisavalt kala ega grillliha, et lihtsalt kordki oma isu täis süüa.

Kala on jah päris kallis, aga nt sealiha saab soodukate ajal ikka vägagi soodsalt ka praegu. Maitseained ja muu marineerimiseks vajalik kraam pole veel kilo liha kohta ka eriti kallinenud. Ja kui sa olid enne poes müüdavate marineeritud lihadega sinapeal, meeldisid ja maitsesid, siis osta liha ja Santa Maria Allround vedelmarinaad (üks pakk alla euro, Selveri sooduka ajal eile 65 senti), selle ühe pakiga marineerid 600 g liha. Lihtsalt sega lihaviiludega läbi ja 2 tunni pärast on ok küpsetada. Ja võid lisada, mida tahad. Aga ka mitte midagi lisades on hea maitsega.

Päris ise tehes pole nii kohutavalt kalliks ka veel  läinud – mesi, sidrun, vein, mingi sojapõhine kaste. Või keefir ja maitseained. Või lihtsalt viilutad, lisad maitseaineid ja tambid nendega läbi. Liha ja kana on päris tihti soodukas, ka marineeritud kujul. Talleggi kanašašlõkki tomatimarinaadis ostsin eelmisel nädalal  odavamalt kui eelmisel suvel.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punane kala on fileena kallis, aga pooliku või tervena ostes kordades odavam. Teedki supi, prae ja soolakala sellest, nädal otsa saab süüa (kui pole kampa teismelisi just majas).

Minu nö argiluksus on pagarikoja leib ja hapusai ning head turu tomatid (läbi aasta).

Ei raatsi, aga vast ostaks kui raha rohkem, tihedamini marineeritud angerjat, lobsterit, makroone, eksootilisi puuvilju (lihtsalt puuvilju ostaks ka rohkem kui praegu).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?