Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

Kullerite hügieen ja toidukäitlemine, puhtus autos jne jätab soovida! Olen näinud tatistavaid, suitsetavaid, ropendavaid kullereid.

Kui sa kullerite hügieeni, toidukäitlemist, nende auto puhtust, tatistamist, suitsetamist ja ropendamist näed, siis pead kas sa ise või keegi sinu lähedastest toidukuller olema.

Mina näen ainult seda, kuidas kuller oma autost jooksuga toitlustuskohta ja pärast autosse tagasi läheb või siis autost kliendi, st minu juurde jõuab, toidu ära annab ja head isu soovib. Kõige sinu poolt kirjeldatu teadmiseks pead sa ise seda tööd väga lähedalt näinud olema.

Ei pea olema. Olen kullereid näinud toitu ootamas, samuti inimeste eluruumide juures ootamas.
Pange miinuseid, aga ma endiselt arvan, et jôuan ise oma toidule järgi minna. saan aru, kui haiguse vm sellisel põhjusel ei saaks, aga nende kulleritega seostub mulle konkreetselt sóna “laiskus”. Kullerite teenus on ka toitlustusäridele koormav ja väga kulukas, kóik endiselt teie laiskuse arvelt.
Ootan rohkelt miinuseid!

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punane kala on fileena kallis, aga pooliku või tervena ostes kordades odavam. Teedki supi, prae ja soolakala sellest, nädal otsa saab süüa (kui pole kampa teismelisi just majas).

Jah, aga kui ei soovi osta tervet kala. Mina näiteks ei taha süüa kalasuppi ega soolakala, mulle ei maitse kumbki, kalasupp on suisa vastik ja soolakala lihtsalt minu jaoks mõttetu. Tahakski vaid ahjufileed, aga see on tõesti kallis. OK, mõnikord ostan fileed, kuid minu jaoks nt see terve kala ostmine ei ole variant.  Jääb ainult filee ostmine, see on kallis tõesti.

Ise teenin normaalselt ja saaks endale lubada kõiki toite, kuid ma ei raatsi osta suitsuangerjat. No ulmeline hind. Raha nagu oleks, aga ei ole nõus selle hinnaga, sest ma ei saa aru, millest see hind tegelikult koosneb.  Ma olen nõus ostma mida iganes, kui ma seda asja tahan (ka kallist autot), kuid minu jaoks peaks olema põhjendatud see, millest see hind tegelikult koosneb. Toiduainete puhul ma sageli sellest aru ei saa ja kui ma aru ei saa, siis ma pole nõus ja ei osta.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiidkrevette tahaks tihedamini.

Samas maksavad need 2 korda vähem, kui lõhe.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiidkrevette tahaks tihedamini.

Samas maksavad need 2 korda vähem, kui lõhe.

Õpi komasid ka kasutama, palun.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik jah, et kuna punase kala hind on 2x tõusnud, saab delikatesse-kammkarpe, lobsterit, hiidkrevetti, kohafileed, tuuna sashimit jne. oluliselt odavamalt kätte. Mis on ju tegelikult tore. Kasulikud ka need.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise teenin normaalselt ja saaks endale lubada kõiki toite, kuid ma ei raatsi osta suitsuangerjat. No ulmeline hind. Raha nagu oleks, aga ei ole nõus selle hinnaga, sest ma ei saa aru, millest see hind tegelikult koosneb.

Pole ju kallis, 35-50 eurot kilo. Selline hind on koguaeg olnud. Sa kvaliteetset vinnutatud liha kilohinnaga 250-300 eurot oled söönud? Viib keele alla ja odavamat kahjuks enam ei taha. Samas nagu angerjagagi-ei söö ju seda palju, 100g ning süda paha.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kvaliteetset vinnutatud liha kilohinnaga 250-300 eurot oled söönud?

Olen korra proovinud ja oi jummel kui vastik see oli.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen korra proovinud ja oi jummel kui vastik see oli.

Kus seda pakuti? Viilutatuna ikka?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen korra proovinud ja oi jummel kui vastik see oli.

Kus seda pakuti? Viilutatuna ikka?

Mina sõin Itaalias. Igal pool pakutakse. Loomulikult viilutatuna. Mõnele maitseb, mõnele mitte. Ja mõni sort on parem kui teine. Hea oli võrrelda, kui 4-5 sorti toodi korraga lauda. Eestis igapäevatoiduna osta ei raatsi jah – isegi kui kasvõi kodupoes oleks parimaid sorte vabalt võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise teenin normaalselt ja saaks endale lubada kõiki toite, kuid ma ei raatsi osta suitsuangerjat. No ulmeline hind. Raha nagu oleks, aga ei ole nõus selle hinnaga, sest ma ei saa aru, millest see hind tegelikult koosneb.

Pole ju kallis, 35-50 eurot kilo. Selline hind on koguaeg olnud. Sa kvaliteetset vinnutatud liha kilohinnaga 250-300 eurot oled söönud? Viib keele alla ja odavamat kahjuks enam ei taha. Samas nagu angerjagagi-ei söö ju seda palju, 100g ning süda paha.

No minu küsimus oli, et millest see hind koosneb. Angerjas ei ole Eestis haruldane kala, seda leidub ja püütakse palju. Mis imet on rookimises ja suitsutamises? Misasi maksab lõppkokkuvõttes 50 eurot? Vbl seda liha vinnutatakse ja töödeldakse jne 100 aastat, on mässamist jne, aga suitsuangerjas? Ja millest koosneb lõhefilee 40 eurot? Nüüd kindlasti öeldakse,et elektrist, millega teda kasvatatakse. Aga see röögatu hind ei ole läbipaistev, mind see häirib. Samamoodi võiks ju lõhefilee maksta ka 100 eurot ja üldse võiks lihtsalt laest mingi hinna keevitada, ka 1000 eurot, kust sina tead tegelikku omahinda, kulusid?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sõin Itaalias. Igal pool pakutakse. Loomulikult viilutatuna. Mõnele maitseb, mõnele mitte. Ja mõni sort on parem kui teine. Hea oli võrrelda, kui 4-5 sorti toodi korraga lauda. Eestis igapäevatoiduna osta ei raatsi jah – isegi kui kasvõi kodupoes oleks parimaid sorte vabalt võtta.

No Itaalia vinnutatud liha ei ole kallis, tehakse igasugusest seast. Vaevalt see 25-30 eur 100g maksis. Ma ei räägi resto hinda, vaid ise ostmise hinda poest või turult. See peab olema Pürenee siga, kes toitunud tammetõrudest, mis teeb liha erakordselt suussulavaks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõhe hind pidi ainult sellepärast kallis olema, et koroona ajal vähendati tootmist, ei pandud neid piisavalt kasvama, sest oodati nõudluse langust. Aga nõudlus nüüd hoopis tõusis. Sellepärast ma ei hakka hingehinda mingi suvalise asja eest maksma, et nõudlus tõuseb. Mingi kasvanduse lõhe pole selline delikatess, et selle eest hingehinda maksta. Mingi vinnutatud liha jätab ka külmaks. Maitsevad hoopis mereannid, mida ostan tavaliselt reisidel, kui need on värsked ja ei maksa ka palju. Ei ole alati hind ja kvaliteet omavahel seoses ja lihtsalt maksmise pärast ei hakka midagi ostma. Söön üsna vähe ja ei ole toidu suhtes mingeid nii suuri emotsioone, et selle eest meeletuid summasid välja käia. Viimasel ajal vaatan, et väga tore, et see nii on, väga palju raha hoiab kokku, mida saab muu toreda peale kulutada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Punane kala on fileena kallis, aga pooliku või tervena ostes kordades odavam.

Kohe kordades? Ehk siis mitmekordselt?
Küll see PK kägu ikka armastab stampväljendeid ning liialdusi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sõin Itaalias. Igal pool pakutakse. Loomulikult viilutatuna. Mõnele maitseb, mõnele mitte. Ja mõni sort on parem kui teine. Hea oli võrrelda, kui 4-5 sorti toodi korraga lauda. Eestis igapäevatoiduna osta ei raatsi jah – isegi kui kasvõi kodupoes oleks parimaid sorte vabalt võtta.

No Itaalia vinnutatud liha ei ole kallis, tehakse igasugusest seast. Vaevalt see 25-30 eur 100g maksis. Ma ei räägi resto hinda, vaid ise ostmise hinda poest või turult. See peab olema Pürenee siga, kes toitunud tammetõrudest, mis teeb liha erakordselt suussulavaks.

https://www.facebook.com/111723954422273/posts/pfbid0eXK973rWJQiRpvFo2pxwDGJ7JZZy9Va21SDHBHjMATRyXW7bXHQNsntogoSyYgCZl/?sfnsn=mo

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kordades? Ehk siis mitmekordselt?

No aga ongi ju kordades odavam. Roogitud lõhe maksab pakkumises olles 10 eurot kg, filee mõnes kohas 40 eurot kg. Ühest roogitud lõhest saad kaks fileed, kilohinnana tulebki mitu korda odavam.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe kordades? Ehk siis mitmekordselt? Küll see PK kägu ikka armastab stampväljendeid ning liialdusi.

aga ongi ju kordades, mine tutvu hindadega ja arvuta ise.

Liialdus on hoopis 40 lõhe ja 50 angerjas. Mina näen tavalises marketis vastavalt pigem 28 ja 35 eur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et niikaua, kui massiliselt wolditakse ja bolditakse, pole mõtet rääkida, et Eesti rahvas on vaene. Toidu koju tellimine on täielik mõttetu mugavusteenus. Seejuures suhteliselt hiline, koroonaajal tuule tiibadesse saanud. Veel mõne aasta eest ei tellinud ükski täiemõistuslik inimene endale toitu kulleriga koju. Ma olen nõus, kui keegi tellib korra kuus, kui on ise hõivatud mingi eriti kiire projektiga. Aga pidevalt – sa oled laisk ja rikas inimene, sul pole õigust rääkida kokkuhoiust või vaesusest. Ma pole ise mitte kordagi kulleril toitu koju tuua lasknud. Vahel harva, paar korda aastas, ostame koju kaasa hiina toitu, aga läheme ise järele.

Ootan ka rohkelt miinuseid ülekaalulistelt diivanil lösutajatelt, kes ise süüa teha ei oska ja mõnisada meetrit jalutada ei viitsi 😛 küll aga vinguvad, kui kallis kõik on.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et niikaua, kui massiliselt wolditakse ja bolditakse, pole mõtet rääkida, et Eesti rahvas on vaene. Toidu koju tellimine on täielik mõttetu mugavusteenus. Seejuures suhteliselt hiline, koroonaajal tuule tiibadesse saanud. Veel mõne aasta eest ei tellinud ükski täiemõistuslik inimene endale toitu kulleriga koju. Ma olen nõus, kui keegi tellib korra kuus, kui on ise hõivatud mingi eriti kiire projektiga. Aga pidevalt – sa oled laisk ja rikas inimene, sul pole õigust rääkida kokkuhoiust või vaesusest. Ma pole ise mitte kordagi kulleril toitu koju tuua lasknud. Vahel harva, paar korda aastas, ostame koju kaasa hiina toitu, aga läheme ise järele.

olen nõus. Pealegi – toidu kvaliteet igal juhul kannatab selle Boltimise käigus. Pitsat ei anna võrreldagi sellega, mis otse ahjust, pasta on eriti jube plönn, üldse mis iganes neis topsikestes-karbikestes on, saab kõrvalmaitse juurde.  Äsja keedetud sügavkülma pelmeen on ka parem.

Maksan igal juhul restoranile pigem, kui nuuman kullereid.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön üsna vähe ja ei ole toidu suhtes mingeid nii suuri emotsioone, et selle eest meeletuid summasid välja käia.

Mis tähendab, et sööd vähe? Ainult eluspüsimiseks ilma maitsenaudinguteta?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön üsna vähe ja ei ole toidu suhtes mingeid nii suuri emotsioone, et selle eest meeletuid summasid välja käia.

Mis tähendab, et sööd vähe? Ainult eluspüsimiseks ilma maitsenaudinguteta?

Mina olen ka selline. Ei oota mingeid maitsenaudinguid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline. Ei oota mingeid maitsenaudinguid.

Mis arst arvab? See pole ju normaalne.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liialdus on hoopis 40 lõhe ja 50 angerjas. Mina näen tavalises marketis vastavalt pigem 28 ja 35 eur…

Sellist hinda mina olegi näinud ainult Selveris, mujal on ikka odavam. Imestasin, et mis loll sellise hinnaga midagi ostab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähendab, et sööd vähe? Ainult eluspüsimiseks ilma maitsenaudinguteta?

On ikka maitsenaudingud ka, aga ei vaja selleks vinnutatud liha, angerjat või 50 eurot kg kukeseeni. Maitsenaudinguid on piisavalt odavamate toiduainete hulgas ka. Maitse peabki minu jaoks väga hea ja värske olema, muidu ma ei tahagi süüa üldse. Aga mingi hingehinnaga lõhe või vinnutatud liha ei kuulu minu maitsenaudingute hulka. Hinnaga pole maitsenaudingutel üksühest seost, kõige kallim pole tingimata kõige parem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sõin Itaalias. Igal pool pakutakse. Loomulikult viilutatuna. Mõnele maitseb, mõnele mitte. Ja mõni sort on parem kui teine. Hea oli võrrelda, kui 4-5 sorti toodi korraga lauda. Eestis igapäevatoiduna osta ei raatsi jah – isegi kui kasvõi kodupoes oleks parimaid sorte vabalt võtta.

  1. No Itaalia vinnutatud liha ei ole kallis, tehakse igasugusest seast. Vaevalt see 25-30 eur 100g maksis. Ma ei räägi resto hinda, vaid ise ostmise hinda poest või turult. See peab olema Pürenee siga, kes toitunud tammetõrudest, mis teeb liha erakordselt suussulavaks.

See millest sa räägid on jamon iberico, mitte jamon pürenee, spetsialist.

Täpsemalt – jamon Iberico de bellota, tõrudega toidetud ibeeria seast.

/Hispaaniast

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline. Ei oota mingeid maitsenaudinguid.

Kas sul on mingi selline teema, et sööd küll häid asju, mille peale teised mõnust silmi pööritavad, aga sul on selline emotsioon, et häh? Et ei ole enda jaoks mitte ühtegi maitsvat asja elu jooksul leidnud?

Või siis söödki lapsest saati mingit suvalist asja, mis hamba all ei karju ja hoiab keha töös?

St et kas sa oled PÜÜDNUD maitsta erinevaid asju ja leida enda jaoks selle miski, mis tõesti meeldib? Mingi vürts, puuvili, liha, kala, maitsekooslus, tekstuur, temperatuur?

Vabanda, aga mul on väga raske mõista seda, et kuidas on võimalik nii elada, et mitte miski maitseelamust ei tekita. Sel juhul tekib tõesti mõte, et midagi on tervisega korrast ära.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabanda, aga mul on väga raske mõista seda, et kuidas on võimalik nii elada, et mitte miski maitseelamust ei tekita. Sel juhul tekib tõesti mõte, et midagi on tervisega korrast ära.

Mis seal siis nii arusaamatut on. Paljudel on isu väike. Tekitab küll maitseelamust, ega muidu üldse ei sööks, peab ikka väga maitsev ja kvaliteetne asi olema. Aga ei lähe sellest pöördesse, et see oleks midagi nii erilist, et peaks suure raha välja käima. Samahästi võin selle ibero sea asemel paar maasikat põske pista, väga maitsev.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See millest sa räägid on jamon iberico, mitte jamon pürenee, spetsialist. Täpsemalt – jamon Iberico de bellota, tõrudega toidetud ibeeria seast. /Hispaaniast

Jamon de Bellota Iberico 100% raza on premium klassi jamon. .Toodetud Pürenee mustade sigade tagajalgadest. See tõug elab Pürenee poolsaarel ja on kõigi liikide ainus vaba karjatamine Euroopas. Sead toituvad ainult rohust ja tammetõrudest. Jamonil on suurepärane maitse tammetõrude nootidega, sellel lihal on väga plastiline tekstuur, tumepunane värv ja marmorikiht kuldseid rasvu. Peab kindlasti kõikides tootmisetappidel läbima ranget kontrolli, alustades toorainete valimisest ja lõpetades iga jala individuaalse valmisoleku testiga.

/Hispaaniast

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See millest sa räägid on jamon iberico, mitte jamon pürenee, spetsialist. Täpsemalt – jamon Iberico de bellota, tõrudega toidetud ibeeria seast. /Hispaaniast

Jamon de Bellota Iberico 100% raza on premium klassi jamon. .Toodetud Pürenee mustade sigade tagajalgadest. See tõug elab Pürenee poolsaarel ja on kõigi liikide ainus vaba karjatamine Euroopas. Sead toituvad ainult rohust ja tammetõrudest. Jamonil on suurepärane maitse tammetõrude nootidega, sellel lihal on väga plastiline tekstuur, tumepunane värv ja marmorikiht kuldseid rasvu. Peab kindlasti kõikides tootmisetappidel läbima ranget kontrolli, alustades toorainete valimisest ja lõpetades iga jala individuaalse valmisoleku testiga.

/Hispaaniast

Oi ei pannudki kohe tähele, et oled kõik eesti keelde tõlkinud ja pead Pürenee sea all silmas Pürenee poolsaare (ehk Iberia, ehk Ibeeria) siga (cerdo ibérico)

 https://es.m.wikipedia.org/wiki/Jam%C3%B3n_ib%C3%A9rico#:~:text=El%20jam%C3%B3n%20ib%C3%A9rico%20es%20un,cocina%20y%20un%20manjar%20exquisito.

Aga muidu võiksid vaidlemiseks uue teema teha. Või teema sellest, mida sa Hispaanias täpselt sööd. Kuidagi väga teemast mööda see vinnutatud lihaga vehkimine. Vaevalt nüüd siit massid Hispaania turule hinnalist vinnutatud liha ostma tormavad. Iseenesest muidugi armas, et oled sellise maitseelamuse saanud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline. Ei oota mingeid maitsenaudinguid.

Mis arst arvab? See pole ju normaalne.

See on väga normaalne. Sellised inimesed, muide, on saledad ka pärast lastesaamist või menopausi. Inimene sööb selleks, et saada kütust (mis mõttega üldse süüaksegi), mitte et saada mingit naudingut. Naudingut saavad sellised inimesed mujalt. Samas, need inimesed söövad ikkagi vaid seda, mis neile maitseb, kuid nad ei eelda mingit eraldi naudingut söömise ajal. Neil on kõik korras.

Ma kuulun ka nende inimeste hulka. Nii tore ja stressivaba elu on, kehakaal väike, toiduga mingit kohutavat dramaatilist erisuhet ei oma, teema ei ole minu jaoks aktuaalne.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga normaalne. Sellised inimesed, muide, on saledad ka pärast lastesaamist või menopausi. Inimene sööb selleks, et saada kütust (mis mõttega üldse süüaksegi), mitte et saada mingit naudingut. Naudingut saavad sellised inimesed mujalt. Samas, need inimesed söövad ikkagi vaid seda, mis neile maitseb, kuid nad ei eelda mingit eraldi naudingut söömise ajal. Neil on kõik korras. Ma kuulun ka nende inimeste hulka. Nii tore ja stressivaba elu on, kehakaal väike, toiduga mingit kohutavat dramaatilist erisuhet ei oma, teema ei ole minu jaoks aktuaalne.

Teiesugused ilmselt väljas söömas ka ei käi? Teie oletegi need, kes kutsuvad külalised ja annavad neile s200g süüa? Perekoolis eelnevalt sellistest hälvikutest lugenud…

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?