Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 551 )

Teema: Mis sööki ostaksite?

Postitas:
Kägu

Kas see on vaeste külaliste ainus moodus näljasurma vältida? No et tulevad üdini nälginud külalised ja õgivad end kurguni täis, kui juba antakse… Sulle ema ei õpetanud, et enne küllaminekut võiks kodus ka süüa natukenegi, et ei õgiks nagu viimsepäevahädaline? Ma küll arvasin et selliseid inimesi enam palju ei ekisteeri, kes külas kõhu täis sööma peavad ja ülejäänud aja näljas istuvad.

Sünna kestab minimaalselt 6h. Kui inimesed eelnevalt kodus ka söövad, läheb peo käigus ikka kõht tühjaks. Päris ebaviisakas võõrustaja peaks olema, kui laual peo lõpuni piisavalt toitu/jooke ei jagu. Inimesed tulevad 50-150 eur ümbrike/kinkidega per nägu, soovin neid kvaliteetselt kostitada enda poolt samuti. Elementaarne viisakus.

Sünna ????

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ünna kestab minimaalselt 6h. Kui inimesed eelnevalt kodus ka söövad, läheb peo käigus ikka kõht tühjaks. Päris ebaviisakas võõrustaja peaks olema, kui laual peo lõpuni piisavalt toitu/jooke ei jagu. Inimesed tulevad 50-150 eur ümbrike/kinkidega per nägu, soovin neid kvaliteetselt kostitada enda poolt samuti. Elementaarne viisakus.

Nõukaaaegne penskar peabki punnitama sünna puhul, kuidas muidu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole raatsinud paljusid asju osta. Kuna olen olnud kokkuhoidlik ja aastakümneid vaene ka. Ja kui saabus aeg, et saaksin lubada, siis minu puhul ei läinud see laia stiili ega suur hooga. Ei väline ega söömine. Olen selliseks ka suuresti jäänud. Ma luban endale või siis mehega õigemini vahel midagi head. Midagi, mis on meile jaoks see kallim kraam. Hiidkrevetid ja karuliha, ehtne šampanja ja makroonid jne sinna ei kuulu. Ülikallis loomaliha ka mitte. Aga soodsam loomaliha, teinekord lõhe. Pidulauale kalamari. Väljassöömas käime, aga mitte udupeenetes kohtades. Suuremas osas sööme tavalisi vanaaegseid sööke. Mida kunagi tehti ja mida meie tegime ja meie kodudes kunagi tehti. Minu jaoks on selline elustiil oluline. Mis sest, et saan, aga ma ei priiska arutult. Hindan olemasolevat. Ja meenutan seda, mis oli.

Seda kirjapilti vaadates saan aru, miks sa vaene oled – haridus! Laiskus ja rumalus teevadki vaeseks. Miks aga inimene tahab AASTAKÜMNEID vaene olla, selleks mudagi tegemata, vat sellest mina aru ei saa.

TA, kas sa ei taha pealkirjas sõna “sööki” sõnaga “toitu” välja vahetada? Tõesti jubedalt häirib see!

Teemasse: ma ei ole põhimõtteliselt nõus ülehinnatud kraami ostma ja paraku on selleks suures osas meie kohalik toidukaup. Eriti aed- ja köögiviljad. Vabandust, aga mingi Intsu talu tomati eest 8€/kg maksta on idiootsus. Lahendus? Vähemalt suvise toidulaua kasvatan ise.

Vastan sulle, sest mina kirjutasin sinu tsiteeritud kirja.
Panid mulle kohe diagnoosi ära. Kas arvad, et keegi hakkab siin oma hariduse ja isikliku elu lahtirääkimisega tegelema? Kui olengi hariduseta või/ja rumal, siis mis ikka teha, inimene sünnib ja elab sellisena, kui ta on. Ega kõik ei saa olla helged pead ega ülikooli haridusega. Ja just seda peaks taipama vähemalt need, kes on ülikoolis käinud. Aga enamasti nad ei saa.
Vaesus mitukümmend aastat, on kõigepealt minu lapseõlvekodu kakskümmend esimest aastat, kus meie, lapsed, kasvasime isata, sest isa suri varakult.
Minu stardipakk oli nagu oli, ka mehe sain sarnase. Lisaks saime noorena mehe õe lapse endale kasvatada, kes välismaale läks ja jäigi. Ja nii see jalule saamine ka muude eluliste lisadega läks. Kellel kiiresti, kellel aeglaselt. Meil pikaldaselt. Aga virisenud ei ole ma igatahes. Tean, et olen hea majandaja ja palju tööd elus teinud. Linnas poel kunagi elanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei osta selgelt ülehinnatud asju, aga no kui ikka lõheisu on, siis 1800.- palga juures ikka annaks näpistada 200gr lõhetüki jaoks ühele sööjale! Pärast tükiks ajaks rahu majas.

200g-ga ei anna midagi teha. Kolme peale söömiseks läheb ahju 1,5 kg lõhefilee.

Et üheks korraks söömiseks või? No kui nii suuri portsusid süüa, siis võibolla isegi saab aru teemaalgataja murest, et 1800 euroga kuus ei ela ära. Toitumine.ee lehel näiteks on soovitus tarbida NÄDALAS 250 g rasvasemat + 250 g lahjemat kala – ma saan sellest aru, et siis ühe toidukorra normaalne kalaports on u 250 g. Kui mina ostan üle kilo kaaluva filee, siis sellest jätkub kolmeliikmelisele perele küll kaheks toidukorraks (st jah, et nädalas tuleb rasvasemat kala (kui see on lõhe või forell) poole rohkem kui soovitatud, aga teisel nädalal sööme siis jälle lahjat kala).

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda kirjapilti vaadates saan aru, miks sa vaene oled – haridus! Laiskus ja rumalus teevadki vaeseks.

Tsiteeritud postituses leidsin ühe näpuka ja ühe kokku-lahkukirjutusvea – kirjapildi poolest on see siinses kontekstis vaat et eeskujulik. Lausestus ehk on mõnevõrra kõnekeelne, aga selle alusel küll kirjutaja haridustaset madalaks hinnata ei saa – Perekool pole mingi ametlik dokument, kus peaks ainult ülikorrektseid lauseid moodustama. Ega ma ei nori tegelikult ka kritiseeriva käo hariduse kallal, kes ajab ilmselt “kirjapildi” ja “keelekasutuse” segi – mina olen filoloog, tema nähtavasti ei ole, aga on võibolla mõne muu eriala spetsialist. Ainult et kole terava keelega ja kipub ennatlikke järeldusi tegema, endale tundmatut inimest joonelt laisaks ja rumalaks pidades.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõhefilee hind on igal nädalal erinev. Valmistooted on küll 50 eurot/kg

https://www.selver.ee/kulmsuitsu-lohefilee-m-v-wool-100-g

Uh, see Wool! Lõpetasin nende toodete ostmise, kui see listeeria sksndaal oli ning omanik pea igas väljaandes nuttis, kuidas nüüd pane nöör kaela ja kõik on przes. Väga nõme oli seda halinat kuulata. Saan aru jah, et raske aeg, aga selleks on ju firmal ometi kindlustus ja reservraha, mida siis seisma jäänud tehasele ning tööta jäänud inimestele maksta. Usun, et pea kõik (suur)ettevõtted on läbi tegutsemisaja mingi kriisiga kokku puutunud. Kes jääb, kes kaob, aga niisugust hala lehes-telekas pole küll kuulnud.
Õnneks ei ole nende tooted ka mingid superpluss maitsega. Näiteks graavilõhe, mis peaks pigem soolane olema, on enamjaolt magus ja tekstuur pude.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ünna kestab minimaalselt 6h. Kui inimesed eelnevalt kodus ka söövad, läheb peo käigus ikka kõht tühjaks. Päris ebaviisakas võõrustaja peaks olema, kui laual peo lõpuni piisavalt toitu/jooke ei jagu. Inimesed tulevad 50-150 eur ümbrike/kinkidega per nägu, soovin neid kvaliteetselt kostitada enda poolt samuti. Elementaarne viisakus.

Nõukaaaegne penskar peabki punnitama sünna puhul, kuidas muidu.

Ahh? Kas rotile pole viisakust õpetatud?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haritud inimene teab lisaks õigekirjale mõisteid “stiil” ja “register”. Antud postitus on räme näide eksimisest nii ühe kui teise vastu.

Mina ei ole haritud, seepärast palun selgitada, mida see “register” tähendab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris ebaviisakas võõrustaja peaks olema, kui laual peo lõpuni piisavalt toitu/jooke ei jagu.

Päris ebaviisakas on süüa nagu hobune. Tegelikult ka!
Miks perarahvas peab piinlikkust tundma, kui keegi lahmib juba kolmandat karbonaadi või nagu siingi kirjutati – 1,5kg lõhefileed kolme peale? See ei ole ju normaalne!
Toidukalkulatsioonidest saab nii netist kui kokaraamatutest lugeda, sh pikemate pidude korral. Ei ole nii, et süües kõhu täis, tahad kahe tunni pärast jälle süüa. Kas kodus tahad? See siis on juba söömine igavusest või tegevusetusest. See on ülesöömine. Ja niisuguse asja pärast peaks pererahval piinlik olema?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uh, see Wool! Lõpetasin nende toodete ostmise, kui see listeeria sksndaal oli ning omanik pea igas väljaandes nuttis, kuidas nüüd pane nöör kaela ja kõik on przes. Väga nõme oli seda halinat kuulata. Saan aru jah, et raske aeg, aga selleks on ju firmal ometi kindlustus ja reservraha, mida siis seisma jäänud tehasele ning tööta jäänud inimestele maksta. Usun, et pea kõik (suur)ettevõtted on läbi tegutsemisaja mingi kriisiga kokku puutunud. Kes jääb, kes kaob, aga niisugust hala lehes-telekas pole küll kuulnud. Õnneks ei ole nende tooted ka mingid superpluss maitsega. Näiteks graavilõhe, mis peaks pigem soolane olema, on enamjaolt magus ja tekstuur pude.

Väga nõme on su rumalat juttu lugeda. Kes jääb, kes kaob – oled sa kunagi isikliku ettevõtte teinud ja ettevõtja muredega kokku puutunud? On sul aimu, kui pikk on asjaajamine kindlustusega, et see üldse midagi kataks? On sul aimu, mida tähendab kui su elutöö ühel hetkel praktiliselt nulliks muutub?  Oled sa pidanud vastutama ja pead murdma, kuidas töötajatele palka maksta? Tüüpiline palgatööline oled, null arusaamist. Ja null empaatiat.

Mati Vetevoolule jättis see kõik väga suure jälje, teda kahjuks enam pole meie seas.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei raatsi rohkem kui ehk kord kuus või kahes kuus osta, kuigi rahaliselt saaksin, mitut asja, mis on minu suured lemmikud – eelmainitud angerjas, lambakarree, teod (escargot), lambakoot, vabakäigu part, karpkala, silmud, kalmaar ja eriti kaheksajalad, mõningad kitsejuustud ja sihihallitusjuustud, noor spargel, makadaamiapähklid. Ka avokaadod pole sageli oma hinda väärt, sama lugu murelitega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et süües kõhu täis, tahad kahe tunni pärast jälle süüa. Kas kodus tahad?

Aga viisakas inimene ei õgi külas kõhtu kohe silmini täis, pool kana näkku. Seda teades viisakas pererahvas hoolitseb, et laual oleks piisavalt roogasid terveks pikaks õhtuks. Mitmeid käike ja snäkke. Kui pidulaud saab tühjaks enne peo lõppu, on see häbiväärne kitsidus pererahva poolt. Või oskamatus lauda planeerida. ÜHE käiguga pluss kohv küpsistega saab pidada 1,5 tunnist sünnipäeva. Kui aga istumine on 5-6 tundi, siis on vaja lisaks peo peamisele einele palju erinevaid asju, mis võivad olla väikesed ampsud, aga neid peab jaguma.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris ebaviisakas on süüa nagu hobune. Tegelikult ka! Miks perarahvas peab piinlikkust tundma, kui keegi lahmib juba kolmandat karbonaadi või nagu siingi kirjutati – 1,5kg lõhefileed kolme peale? See ei ole ju normaalne! Toidukalkulatsioonidest saab nii netist kui kokaraamatutest lugeda, sh pikemate pidude korral. Ei ole nii, et süües kõhu täis, tahad kahe tunni pärast jälle süüa. Kas kodus tahad? See siis on juba söömine igavusest või tegevusetusest. See on ülesöömine. Ja niisuguse asja pärast peaks pererahval piinlik olema?

Rumal oled. Toidukalkulatsioon siin:

Õhtusöök või lõunasöök, mis kestab 2-4 tundi – võiks arvestada inimese kohta u 500 g soolase toiduga ja 150 g desserdiga inimese kohta.<br style=”box-sizing: border-box; color: #818182; font-family: Lato, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #fefefe;” />Pikem õhtusöök, mis kestab ~6 tundi – tuleks arvestada soolase toiduga 800-1000 g inimese kohta ja 100g desserdiga inimese kohta.<br style=”box-sizing: border-box; color: #818182; font-family: Lato, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #fefefe;” />Suupistevastuvõtt, mis kestab ~2 tundi – tuleks arvestada inimese kohta u 10 soolast suupistet ja 2 magusat suupistet.<br style=”box-sizing: border-box; color: #818182; font-family: Lato, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #fefefe;” />Lastele võiks arvestada külmlaua ja suupistevalikut 50% väiksema kogusega, kui täiskasvanutele.

Järgin seda arvutust alati ning toitu jääb minimaalselt üle, kui üldse.

Ilmselt sa pole nii huvitav inimene, kelle juures tahetaks pikalt istuda ja/või toit on jama.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ostan üle kilo kaaluva filee, siis sellest jätkub kolmeliikmelisele perele küll kaheks toidukorraks (st jah, et nädalas tuleb rasvasemat kala (kui see on lõhe või forell) poole rohkem kui soovitatud, aga teisel nädalal sööme siis jälle lahjat kala).

Su 100 kg mees ning 1,90 pikk poeg ei ole kunagi kurtnud, et tahaks rohkem kui 150?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ostan üle kilo kaaluva filee, siis sellest jätkub kolmeliikmelisele perele küll kaheks toidukorraks

Kuumtöötlemisel väheneb kalafilee kaal orienteeruvalt viiendiku. Seega ütleme 1,2 kilosest fileest saab ca 950 grammi. Kolmele sööjale, kellest üks on näiteks kasvav teismeline ja teine töökas suur tugev sportlik mees jääb kahel 155-160 grammisel söögikorral küll nälga. Miks oma peret näljutada?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uh, see Wool! Lõpetasin nende toodete ostmise, kui see listeeria sksndaal oli ning omanik pea igas väljaandes nuttis, kuidas nüüd pane nöör kaela ja kõik on przes. Väga nõme oli seda halinat kuulata. Saan aru jah, et raske aeg, aga selleks on ju firmal ometi kindlustus ja reservraha, mida siis seisma jäänud tehasele ning tööta jäänud inimestele maksta. Usun, et pea kõik (suur)ettevõtted on läbi tegutsemisaja mingi kriisiga kokku puutunud. Kes jääb, kes kaob, aga niisugust hala lehes-telekas pole küll kuulnud. Õnneks ei ole nende tooted ka mingid superpluss maitsega. Näiteks graavilõhe, mis peaks pigem soolane olema, on enamjaolt magus ja tekstuur pude.

Väga nõme on su rumalat juttu lugeda. Kes jääb, kes kaob – oled sa kunagi isikliku ettevõtte teinud ja ettevõtja muredega kokku puutunud? On sul aimu, kui pikk on asjaajamine kindlustusega, et see üldse midagi kataks? On sul aimu, mida tähendab kui su elutöö ühel hetkel praktiliselt nulliks muutub? Oled sa pidanud vastutama ja pead murdma, kuidas töötajatele palka maksta? Tüüpiline palgatööline oled, null arusaamist. Ja null empaatiat.

Mati Vetevoolule jättis see kõik väga suure jälje, teda kahjuks enam pole meie seas.

Jah, ma olen ettevõtja ja jah, ma tean neid muresid-rõõme.
Mis see asjasse puutub?

See, et omanik on läinud, ei tee toodangut kuidagi maitsvamaks.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

graavilõhe, mis peaks pigem soolane olema

Just paras, mitte liiga soolane, piisava magusa taustamaitsega. Pude on küll mõnikord, viilud liiga õhukesed.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et süües kõhu täis, tahad kahe tunni pärast jälle süüa. Kas kodus tahad?

Aga viisakas inimene ei õgi külas kõhtu kohe silmini täis, pool kana näkku. Seda teades viisakas pererahvas hoolitseb, et laual oleks piisavalt roogasid terveks pikaks õhtuks. Mitmeid käike ja snäkke. Kui pidulaud saab tühjaks enne peo lõppu, on see häbiväärne kitsidus pererahva poolt. Või oskamatus lauda planeerida. ÜHE käiguga pluss kohv küpsistega saab pidada 1,5 tunnist sünnipäeva. Kui aga istumine on 5-6 tundi, siis on vaja lisaks peo peamisele einele palju erinevaid asju, mis võivad olla väikesed ampsud, aga neid peab jaguma.

Sinu arusaam siis on täis kõht = pool kana? Või, nagu see pool kana halvustavalt pidi juba mõjuma, siis seda poolt kan viiectunni jooksul on ok süüa, aga kohe ja korraga mitte, sest siis on õgimine?
Ahah, ok.

Ilmselgelt oled vanemas eas proua, kelle prioriteediks pidude puhul ongi toit. Ja need vanad “head” süldilaua istumised. Kuus tundi istuda ja ainult süüa (sest kõht läheb ju tühjaks!) ning tõmmata pererahvast hiljem selja taga, sest juhuslikult saja seitsmest laual olnud valikust sai rosolje just otsa. On ikka ebaviisakas pere, fuhh!…

Vaata, ma juba mainisin, mis VÕIKS inimestel esmatähtis olla, aga kõik need vanaaegse mõtlemisega on omas kinni. Suhtusest ja inimestest olulisem on toit. Punkt.
Noorem rahvas, aga ka noorusliku ja kaasaegsema mõtlemisega vanemad inimesed ei jookse nuttes magamistuppa häbi pärast tihkuma, kui juhtumisi kõik onu heinod ei saagi viiendat kanakoiba või teist pesukausitäit kartulisalatut. Sest neid ümbritseb teistsugune tutvusringkond. Kui laual on norm, mitte ülepingutatud valik ja kui midagi saab otsa, siis see saab otsa ja keegi ei vaata peterahvast viltu. See oleks ikka ülim ülbus tulla teise koju ja siis sedasi käituda. Nüüd näen, et nõukaaegsetel on see kombeks. Lapsena ei saanud ju aru kui mõni tädike ema-isa etteheitvalt piidles, sest šnitsel oli otsa saanud. Mis sest muidugi, et see tädi oli neid juba mitu tükki enne kerre keeranud. Nüüd saan aru, miks mõnele on see toidurohkus laual inimestest-külalistest olulisem – trauma tagajärjed!

Ok. Normaalne on oma igapäevaseid toidukordi süüa ja seda ka siis, kui õhtul sünnipäev. Sünnipäeval süüa – täiesti ok, aga 6h jutti süüa enam mitte. Ning et veel pererahvast “viltu vaadata” – selle peale ei tulekski!

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su 100 kg mees ning 1,90 pikk poeg ei ole kunagi kurtnud, et tahaks rohkem kui 150?

The best! ????????????
See on see mees, kes 24/7 teeb rasket füüsilist tööd ja teismeline sama kaua tipptreeneri käe all trenni ????

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina ostan üle kilo kaaluva filee, siis sellest jätkub kolmeliikmelisele perele küll kaheks toidukorraks

Kuumtöötlemisel väheneb kalafilee kaal orienteeruvalt viiendiku. Seega ütleme 1,2 kilosest fileest saab ca 950 grammi. Kolmele sööjale, kellest üks on näiteks kasvav teismeline ja teine töökas suur tugev sportlik mees jääb kahel 155-160 grammisel söögikorral küll nälga. Miks oma peret näljutada?

Sa ei ole mõelnud mingeid lisandeid pakkuda? Ka lahustoitumise korral ei jää see 160g kala ainsaks toiduks.

Just ostsin Coopist soodusega soolalõhe tüki – 170g ja ma olen söönud sealt juba neli võileiba. Vähenalt sama palju saan veel, aga ilmselgelt täna enam ei taha/jaksa. Rasvane kala toidab ju kõvasti.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole mõelnud mingeid lisandeid pakkuda? Ka lahustoitumise korral ei jää see 160g kala ainsaks toiduks.

Lõhefilee kõrvale läheb rohelist, kogu lugu. Kala on põhiline ilmselgelt.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, ma juba mainisin, mis VÕIKS inimestel esmatähtis olla, aga kõik need vanaaegse mõtlemisega on omas kinni. Suhtusest ja inimestest olulisem on toit. Punkt.

Lammas on ikka lammas. Me oleme väga heal järjel noored inimesed. Nõuka-ajast ei tea midagi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su 100 kg mees ning 1,90 pikk poeg ei ole kunagi kurtnud, et tahaks rohkem kui 150?

The best! ????????????

See on see mees, kes 24/7 teeb rasket füüsilist tööd ja teismeline sama kaua tipptreeneri käe all trenni ????

Ei tasu irvitada. Mu mees räägib oma teismeeast, et ta oli kogu aeg näljas. Ei kasvanudki eriti pikaks (185), aga isu oli meeletu. Sõi kõike ja palju, kui toit oli lahjem, võis 4-5 kääru leiba kõrvale süüa. Ja niimoodi aastaid. Käis trennis ka, aga muidu tegi tavalisi maatöid, sh hobustega. Mu sugulasel on 2 poega, ta on korduvalt kirjeldanud, millistes kogustes ta poiste kasvuaegu süüa tegi ja kui kiiresti see otsa sai. Ükski neist pole olnud ülekaaluline ega ka tippsportlane. Õnneks hiljem on kõigil selline toiduvajadus üle läinud.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok. Normaalne on oma igapäevaseid toidukordi süüa ja seda ka siis, kui õhtul sünnipäev. Sünnipäeval süüa – täiesti ok, aga 6h jutti süüa enam mitte. Ning et veel pererahvast “viltu vaadata” – selle peale ei tulekski!

Jutti söömisest ma ei rääkinudki. Ära aja oma tüüpilisi vanainimese heietusi, kus teisi ei loeta ega kuulata. Keegi ei söö JUTTI 6 tundi. Räägime sellest, et laud võiks olla kaetud.

Näiteks käisin eelmisel laupäeval sünnipäeval. Esmalt serveeriti söögitoas aperitiiv, osso bucco koos juurviljadega, vein, roheline salat. Inimesi oli 11, tükke oli mõnevõrra rohkem. Kas jäi järele, ei tea. Siis koliti külalistetuppa, kus oli kaetud laud. Pähklid kahest sordist, külm glasuuritud ahjupeet sinihallitusjuustuga, kreekerid ja juustuvalik juustumoosiga, viinamarjad, kirsstomatid, keedetud viilutatud veisekeel mustal leival, maitseained ja kodune adžika ning melonitükid. Mingi kell hiljem toodi kook, vahukoor, maasikad. Kõike seda oli väikestes kaussides, mitte megakogustes ja kõik oli hea jutuajamise ja veini juurde näksida. Vahepeal käisime ka õues aiakujundust vaatamas. Kõhtu täis ei õginud, aga laud oli vaimustav, kuigi mitte müstiiselt kallis.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud sünnipäeval, kus süüa ei pakutud.  Kohvi sai. Varasematel aastatel on selle inimese juures alati katoitu pakutud ja ka hiljem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen käinud sünnipäeval, kus süüa ei pakutud. Kohvi sai. Varasematel aastatel on selle inimese juures alati katoitu pakutud ja ka hiljem.

Ma ei kutsuks külalisi, kui lauda ei jaksa normaalselt katta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kutsuks külalisi, kui lauda ei jaksa normaalselt katta.

Just. 10 inimese kostitamine läheb keskeltläbi 500 eurot. Ilmselt nüüd juba rohkem, ei ole mitu kuud kodus üritust teinud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just ostsin Coopist soodusega soolalõhe tüki – 170g ja ma olen söönud sealt juba neli võileiba. Vähenalt sama palju saan veel, aga ilmselgelt täna enam ei taha/jaksa. Rasvane kala toidab ju kõvasti.

:O Mina saan 100 g-st 3-4 võileiba. Nojah.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ust ostsin Coopist soodusega soolalõhe tüki – 170g

Kapten Granti oma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kutsuks külalisi, kui lauda ei jaksa normaalselt katta.

Just. 10 inimese kostitamine läheb keskeltläbi 500 eurot. Ilmselt nüüd juba rohkem, ei ole mitu kuud kodus üritust teinud.

See oli nüüd nali või tõsijutt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 551 )


Esileht Kodunurk Mis sööki ostaksite?