Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?

Postitas:
Kägu

Mis summa eest kuus suudaksite kenasti ära elada peale seda, kui kõik arved, laenud või üürid on makstud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk 700. Üür 400, kommud 100. Elamiseks jääb 200 eur. Saan hakkama.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üksinda saaksin söönuks vast 200 eest kuus. Aga kui tahaks ka kuskile välja minna mõnikord, mingeid riideid endale osta, siis alla 500 ei mängi välja mitte kuidagi.

selles mõttes, et hakkama saab jah 200ga miinimum, aga ma ei nimetaks seda “kenasti ära elamiseks” see on ikka koonerdamine, mitte kenasti elamine.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selles mõttes, et hakkama saab jah 200ga miinimum, aga ma ei nimetaks seda “kenasti ära elamiseks” see on ikka koonerdamine, mitte kenasti elamine.

Ma maksan oma üliõpilasest lapsele 200 eurot kuus + trenni + üüri + sõidupiletid + vajalikud soojad riided või jalanõud + reisikindlustuse, kui ta kuhugi sõidab. Ta teenib ise ka veidi (rohkem kui minu makstav 200 eurot), aga väidab, et ikka pidi vähe olema, et kas ma ei saaks rohkem maksta. Noor inimene, tahab aeg-ajalt uusi riideid osta, sõpradega väljas käia ja mingite supreodavlendudega maailma näha.

Mul endal läheb juba lõunasöögi peale tavaliselt 4-5 eurot, see teeb umbes 100 eurot kuus, uusi riideid ei osta enne kui vanad on läbi ja sõpradega väljas ka ei käi, aga 200  euroga kuus ilmselt välja ei tuleks kui tahaks “kenasti ära elada”.  Ma tahan hommikul kohvi juua ja õhtul ka süüa. Kui rahaga kitsas käes oleks, siis saaks ilmslelt lõunasöögi ka kodust kaasa võtta, mis tuleks odavam.

Sellist summat, millest suudaks “kenasti ära elada”, on raske öelda. Süües kasvab isu, see mis praegu ebavajaliku või liigse kulutamisena tundub, võib võimaluste kasvades hakata hädavajalikuna tunduma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan normaalselt, kui kulutan enda ja oma kassi peale kuus 1000 eurot. Kommunaale + elektrit + internetti maksan 3-s korteris, need siis talvel u 600, suvel poole vähem. Lisandub autokütus, sõidan 35000 km aastas (diisel automaat). Laene ei ole.

Ülejäänu jääb alles, kogun, investeerin, reisin, remondin.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan normaalselt, kui kulutan enda ja oma kassi peale kuus 1000 eurot. Kommunaale + elektrit + internetti maksan 3-s korteris, need siis talvel u 600, suvel poole vähem. Lisandub autokütus, sõidan 35000 km aastas (diisel automaat). Laene ei ole.

Ülejäänu jääb alles, kogun, investeerin, reisin, remondin.

Kassi peale 1000 eurot kuus! Mingi loll nali?

0
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen suutnud elada väga väikese rahaga, kui meil esimene laps sündis ja olin lapsega kodus – emapalka siis ei saanud. Käisin poes pamperseid ostmas 3 tk korraaga, sest terve paki jaoks ei olnud raha (siis olid nad ka kallimad). Muidugi ei oska enam öelda, mis summaga me pere hakkama sai.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan normaalselt, kui kulutan enda ja oma kassi peale kuus 1000 eurot. Kommunaale + elektrit + internetti maksan 3-s korteris, need siis talvel u 600, suvel poole vähem. Lisandub autokütus, sõidan 35000 km aastas (diisel automaat). Laene ei ole.

Ülejäänu jääb alles, kogun, investeerin, reisin, remondin.

Kassi peale 1000 eurot kuus! Mingi loll nali?

Loe nüüd veel 1x ja hästi aeglaselt!

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassi peale 1000 eurot kuus! Mingi loll nali?

Ta ütles siiski ENDA ja kassi peale. Mida tuleb lugeda nii, et tal ei ole ülalpeetavaid rohkem peale kassi, mitte nii, et kassi peale kulutab 1000.

Ma usun küll seda, et rahulikult saab enda ja kassi peale 1000 kuus kulutada nii et see ei tundu mingi priiskamisena. Minul kulub kassi peale kuus praegu keskmiselt 50€, aga ma tellin talle toitu hulgi ja Saksamaalt, kus sama margi toidud on poole odavamad kui meil Eestis ostes. Seega ei ole mingi probleem kassi peale kulutada 100-200 € kuus, oleneb kuskohast ja missugust toitu osta.

No endale jääb siis 800, ütleme nii. Ka ei tundu mingi megasumma, sellest pool kulub kindlasti söögile-joogile nii kodus kui väljaspool kodu, sekka mõni kohvik ja restoran eks. Võibolla sinna lisaks veel näiteks üks mingi spaa nädalavahetus või muu väljasõit, mingi uus riideese ja ongi 1000 otsas. Mina ostan riideid ka hooti, mitte iga kuu, aga kui läheb ostmiseks, siis 1000 sulab käes ikka päris kiiresti. Ja jällegi, ma ei osta isegi Eesti hindadega.

Nüüd ei ole vaja siin rääkima hakata sellest, et kaltsukast saaks odavamalt või et toitu saaks odavamalt. See teema on kenasti ära elamisest, mis ei tähenda koonerdamist. Priiskamist ka mitte, aga 1000 kuus inimese ja lemmiklooma peale kulutada ongi kenasti ära elamine. 🙂

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Möödunud aastal kulus keskmiselt ca 200 kuus, ilma, et spetsiaalselt kokku hoiaks. Sel aastal hakkab ca 20% rohkem kuluma.
Paljudele on seda ilmselt vähe, aga ma olen keskealine, eluks vajalikud asjad on olemas, elan üksi, töötan peamiselt kodust.
Tarbin meeleldi -50% “viimse päeva” tooteid, kokkan ise ja sageli mitmeks päevaks (suur pott suppi, mulgikapsad, -puder, ühepajatoidud ja purkidega külmikusse, sülti keedan, kampaania liha ahju ja jätkub ka leivale ja salatitesse jms).
Riided, va pesu, sokid ja jalatsid, otsangi kaltsukast, see jääb minu pika jalutusringi trajektoorile, põikan iga nädal sisse ja sobivaid asju jääb piisavalt näppu.

Eelistan igapäevastele suurematele kulutustele kord aastas mõne reisi teha.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5000eur saab enam-vähem kenasti ära elada. Ema, isa, kolm kooliealist last, üks suur ja üks väike koer, kolm kassi.

Sissetulek sõltub tehtud tundide arvust, vahel on kuid, kus nt lapsed on haiged ja ise ka ning tööd teha ei suuda ja sissetulekut eriti ei ole. Siis jälle kuid, kus kõik jookseb hästi kokku ja tuleb üle 10000eur. Need kuud aitavad kõrvale panna ja ka osta vajadusel suuremaid asju nt uue pesumasina.

Hakkama saaks aga ilmselt 2000euroga.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui elamiseks vähemalt 1000 kätte jääks, siis oleks minu jaoks juba ilmselt päris hea. Praegu jääb peale kõigi kohustuste maksmist umbes 600-800€, sõltuvalt kas on kütteperiood ja saan üht-teist lubada küll (olen ka üksik inimene ja ülalpeetavaid peale lemmikloomade pole), aga ikkagi tuleb valida, kas säästa või endale midagi lubada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik arved ja püsikulud kaetud, siis mugavaks äraolemiseks enda peale oleks kuskil 1500.-

Seal sees ei oleks kuskil puhkamised, vaid pigem Boltimine, riided ja söögi koju ostmine.

Kui juba tahaks väga mugavalt tunda ennast, siis peaks olema vabaraha iga kuu alates 2500.-

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks aga ilmselt 2000euroga.

Kui teil on viis inimest ja kolm kodulooma, siis on küll väga raske uskuda, et selline seltskond vaid 2000€ kuus hakkama saaks.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siis, kas hakkama saamine või kenasti ära elada?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühisest eelarvest jääb umbes 400€ olmekuludeks (söök, majapidamistarbed), sellega tuleme nibin-nabin välja. Bolt/Wolt/riided/kassikulud jmt läheb isiklikult kontolt, minul 400€ kuus, elukaaslaselt pole küsinud.

Kenasti elaks üksinda ära minimaalselt 800 euroga, hädapärast saaks hakkama vähemaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks aga ilmselt 2000euroga.

Kui teil on viis inimest ja kolm kodulooma, siis on küll väga raske uskuda, et selline seltskond vaid 2000€ kuus hakkama saaks.

See poleks selline mugav elustandard, millega harjunud oleme, aga kulusid kokku tõmmates saaks hakkama ja olen enesele väljakutse raames hakkama saanud ka oluliselt vähesemaga. Elame maal, kodulaen on 180eur/kuus, autod enda omad, aga sõitmist liiga palju pole (kodukontor, lapsed koolis käivad bussiga), kõige kõrgem elektriarve sel talvel oli 200eur (ei varunud kuivi küttepuid õigel ajal ja kütsime osaliselt elektriga), vee eest ei maksa. Toitu on meil sahver ja maakelder täis, kuna oleme kirglikud aednikud ja läheme igal aastal veidi liiga hoogu. Osad asjad muidugi poest vaja osta, aga mitte eriti palju. Rõivaid ostame taaskasutusest ükskõik kui palju meil raha on. Lemmikloomade toit tuleb lähedal elava taluniku käest (koerad) ja Zooplus (kassid), sealt on keeruline kokku hoida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toidupoe ja restorani arve on ka arve! peale kõigi arvete tasumist saaksin hakkama 50 euroga kuus, see kuluks annetusteks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toidupoe ja restorani arve on ka arve! peale kõigi arvete tasumist saaksin hakkama 50 euroga kuus, see kuluks annetusteks.

Vähemalt ei kirjutanud ta maksude maksmisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks umbes 500 euroga kuus, kui arvestada kulusid toidule ja esmatarbekaupadele. Pean eelarvet ja keskmiselt on toidukulu umbes 300 eurot kuus (mina + 2 last), sööme mitmekülgselt (tõsi, väljas ei söö ja toitu ei telli, teen toidud peamiselt ise) ja millestki puudust ei tunne. Ülejäänud 200 sisse mahuvad esmatarbekaubad, mida eelarvestan eraldi (a’la prügikotid, pesupulber, pesemisvahendid jne), kord-paar kuus lastele toidu tellimine ja muu pudi-padi.

Kui tahaks vahel kinos või teatris käia ja on suuremaid kulutusi (nt laste uued talveriided), siis jääb sellest väheseks.

Mul jääb pärast arvete tasumist järele umbes 1200 eurot kuus, sellega saab väga mugavalt elada ning jätkub kogumisekski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Wolti/bolti pole iial kasutanud ja ei hakka ka. Isuäratav pole küll karbis pikalt loksunud toit. Nii laisk ka ei saa olla, et kui süüa teha ei viitsi, siis võiks ju väljas ära süüa. Koroona ajal käisin ka väljas söömas. Ainult nn kaasamüügi ajal ei ostnud.

Teemasse ka. Meil pere 5-liikmeline ja lisaks üks taksikoer. Saame normaalselt ära elatud kui jääb ca 2500 € pere peale.

+3
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt 1000, mina ja kaks last. Lapsed vahepeal teises kodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks umbes 500 euroga kuus, kui arvestada kulusid toidule ja esmatarbekaupadele. Pean eelarvet ja keskmiselt on toidukulu umbes 300 eurot kuus (mina + 2 last), sööme mitmekülgselt (tõsi, väljas ei söö ja toitu ei telli, teen toidud peamiselt ise) ja millestki puudust ei tunne. Ülejäänud 200 sisse mahuvad esmatarbekaubad, mida eelarvestan eraldi (a’la prügikotid, pesupulber, pesemisvahendid jne), kord-paar kuus lastele toidu tellimine ja muu pudi-padi.

Kui tahaks vahel kinos või teatris käia ja on suuremaid kulutusi (nt laste uued talveriided), siis jääb sellest väheseks.

Mul jääb pärast arvete tasumist järele umbes 1200 eurot kuus, sellega saab väga mugavalt elada ning jätkub kogumisekski.

Lapsed kuskil kellegi sõbra synnipäeval, teatris, kinos, väljasõitudel ei käi?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kenasti ära elada sooviks 1000 euroga. Hakkama saaks 200 euroga.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk 700. Üür 400, kommud 100. Elamiseks jääb 200 eur. Saan hakkama.

Üksinda ehk saaksin ka 200 euroga kuus kuidagimoodi hakkama,  aga kenasti selle summaga kindlasti ära ei ela.

Arvan, et meie 4-liikmelisel perel + kolmel koduloomal kuluks kenaks äraelamiseks vähemalt 3000 eurot kuus.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

180

Aga kui on vaja ka riideid osta, siis 300.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks nii 200 aeuroga kuus aga normaalselt ära elamiseks kuluks siiski umbes 1000 eurot kuus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie teeme aegajalt säästukuid. Pere 2 inimest pluss kolmas R-L pluss kaks koera ja kass.
Viimane säästukuu oli märts. Siis kulus selle peale 90 eurot.

Muidugi tähendab see, et oli mingit liha ja juurikaid sügavkülmas. Paar pakki riisi ja makarone. Koeratoit oli ka enamasti olemas. Need säästukuud ongi, et saaks kevadeks või enne sügisest saaki kapid puhtaks.

Kui ma üksi elan, siis kulutan 110 eurot kuus poes pluss teine sama palju restoranile/woltile.

Riideid ostan 1x kahes aastas ja siis ca 800 euro eest.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaatasin huvi pärast oma pangakonto väljavõtetelt järgi.

koos kõigi komm.maksudega kulub mul kuus elamiseks ca 420-500€ kuus,
need maha arvestatult elaks seega ära 320-400€ eest.

komm.maksud on meil peresiseselt ära jaotatud, pooled maksan mina, pooled mees. toitu ostavad koju 3 erinevat inimest, mina, mees, täiskasvanud laps, nii et ka seetõttu on kulud väiksemad.

elame omas majas, tallinnas. keskealine paar täisealiste lastega, seega eluks vajalikud asjad on ammu olemas.
natuke rohkem kui pool palgast jääb mul iga kuu üle, nende säästude eest saab siis reisida, osta midagi erilist või investeerida. lähiaastatel on vist vaja uus auto osta, sest vana hakkab hingusele minema.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2

üksinda saaksin söönuks vast 200 eest kuus. Aga kui tahaks ka kuskile välja minna mõnikord, mingeid riideid endale osta, siis alla 500 ei mängi välja mitte kuidagi.

selles mõttes, et hakkama saab jah 200ga miinimum, aga ma ei nimetaks seda “kenasti ära elamiseks” see on ikka koonerdamine, mitte kenasti elamine.

Mul on veinidele kuluv summa suurem kui 200 euri.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?