Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?

Postitas:
Kägu

Väga hea küsimus, ei oskagi kohe vastata. Ma pean hakkama saama selle summaga, mis jääb pärast püsikulude tasumist alles.

Aga koduloomi mul pole, Bolti/Wolti piirkonnas ka ei ela, kalleid hobisid ei harrasta. Riideid ostan peamiselt lastele. Taaskasutada meeldib ka.

Ma saan üsna vähesega hakkama, aga on ka võimalus rohkem kulutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

180

Aga kui on vaja ka riideid osta, siis 300.

Palun selgita, kuidas sa seda teed. Sa ei käi peale töö ja kodu kuskil, sul pole lapsi, sul pole yhtegi synnipäeva- v peokutset? Auto tankimist ei vaja, ise kunagi haige pole, et ravimeid vaja oleks? Teenuseid ei tarbi kohe mitte ühtegi, ei keemilist puhastust, iluteenuseid, arstiabiteenuseid, trenne? Kunagi pole mingit ootamatut asja majapidamises a la pesukuivati filter vaja uus osta vms?

Ma lihtsalt ei saa aru, siiralt. Ja riiete ostmist ma siia sisse ei tookski, ei 180.- ega 300.- juures.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaatasin huvi pärast oma pangakonto väljavõtetelt järgi.

koos kõigi komm.maksudega kulub mul kuus elamiseks ca 420-500€ kuus,

need maha arvestatult elaks seega ära 320-400€ eest.

komm.maksud on meil peresiseselt ära jaotatud, pooled maksan mina, pooled mees. toitu ostavad koju 3 erinevat inimest, mina, mees, täiskasvanud laps, nii et ka seetõttu on kulud väiksemad.

elame omas majas, tallinnas. keskealine paar täisealiste lastega, seega eluks vajalikud asjad on ammu olemas.

natuke rohkem kui pool palgast jääb mul iga kuu üle, nende säästude eest saab siis reisida, osta midagi erilist või investeerida. lähiaastatel on vist vaja uus auto osta, sest vana hakkab hingusele minema.

Majakulud kannab keegi teine või lasete lihtsalt laguneda, hoovil võssa kasvada? Olen ise terve elu majas elanud ja isegi kui peres on kaks kuldsete kätega inimest nagu minu peres on, kaasnevad maja ja aia korras hoidmisega pidevad väiksemad kulud ning aeg-ajalt ka väga suured kulud. Kuude peale ümber jaotades ei teegi see nii vähe, aga teil oleks nagu majas elamine tasuta?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üksikvanem, neli last. Maksud koosnevad elektriarvest (ca.130€), mobiilid (ca. 30€) ja internet-telekas (ca. 60€).  Muid kohustusi ei ole. Auto oma, kodu oma, küttepuud oma metsast, vesi kaevust kraani. Elame lahedalt ära 1250€-ga kuus, kõrvale kannatab panna ca. 1300€ kuus.
Oleme kehvi aegu suurema osa oma elust näinud, nüüd on see aeg käes, kui  elu ka natuke nautida saame.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkama saaks aga ilmselt 2000euroga.

Kui teil on viis inimest ja kolm kodulooma, siis on küll väga raske uskuda, et selline seltskond vaid 2000€ kuus hakkama saaks.

Meil on 5 inimest ja koduloomi rohkem. Küsimus oli, et PÄRAST KÕIKI ARVEID, mis summaga saaks hakkama. Ma saaks ilmselt ka 500€-ga pere ära toidetud. Mõned kuud saaks isegi elatud, kui oleks pärast arveid 500€, sest riideid uuendada iga kuu vaja ei  ole. Kui garderoobe uuendada ja seda nt kasvavate laste puhul, siis tuleb igal kevadel ja sügisel kõigile uued hooajariided soetada ning siis on suuremad kulud.

Ülima säästurežiimiga siiski saaksime 500€-ga (pärast arveid!) hakkama ja suudaks riideid ka taaskasutusest hankida.

Loomadel on eritoidud, mis siiski ei maksa palju ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin pisut üle kahe aasta töötu; elasin säästudest ja koondamishüvitisest. Parematel kuudel kulus 150€, kehvematel 400-500. Üksi elades läheb suurem osa rahast üüri ja kommunaalide alla, toit tegelikult väga kallis ei ole, kui just pardi- ja veisefileed ei nõua. Minule meeldib endale nullist süüa teha, võin kõik puljongid, kanasupid, isegi pelmeenid ise valmistada. Hoidsin kokku ja säästsin kõige pealt, kust võtta andis – ei käinud ma juuksuris, hambaarstil, ei ostnud uusi rõivaid (kuigi sekkarist küll), ei ostnud uusi tehnikavidinaid. “Õnneks” oli pandeemiaaeg, polnud võimalust ega tahtmistki käia väljas. Veetsin aega kodus, jalutasin looduses, õppisin uuesti kuduma ja tikkima, harjusin voodipesu triikima, kasvatasin aknalaual ürte jms aeglane elu.

See kõik võib tunduda idülliline, ent pikalt vööd pingutades hakkavad asjad lõpuks ühest otsast siiski lagunema – hambad, arvuti, telefon, külmik, koer. Hetkel üritan raha kõrvale panna, mitu suuremat väljaminekut on ees, “hingerahupuhver” olematu.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed kuskil kellegi sõbra synnipäeval, teatris, kinos, väljasõitudel ei käi?

Tal ju jääb pärast arvete, toidu ning majapidamistarvete eest tasumist järgi 700.- Arvad, et sellest lastele ei piisa?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üksikvanem, neli last. Maksud koosnevad elektriarvest (ca.130€), mobiilid (ca. 30€) ja internet-telekas (ca. 60€). Muid kohustusi ei ole. Auto oma, kodu oma, küttepuud oma metsast, vesi kaevust kraani. Elame lahedalt ära 1250€-ga kuus, kõrvale kannatab panna ca. 1300€ kuus.

Oleme kehvi aegu suurema osa oma elust näinud, nüüd on see aeg käes, kui elu ka natuke nautida saame.

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Neljal lapsel mitte ühtki huviringi, väljasõitu?

Elamiskuludest rääkides kuidas kaka ja piss teil majast välja saavad? Käite metsa all?

Niimoodi võib tõesti lõpmatult odavalt päeva lõpuks elada, iseasi, mis elu see on.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üksikvanem, neli last. Maksud koosnevad elektriarvest (ca.130€), mobiilid (ca. 30€) ja internet-telekas (ca. 60€). Muid kohustusi ei ole. Auto oma, kodu oma, küttepuud oma metsast, vesi kaevust kraani. Elame lahedalt ära 1250€-ga kuus, kõrvale kannatab panna ca. 1300€ kuus.

Oleme kehvi aegu suurema osa oma elust näinud, nüüd on see aeg käes, kui elu ka natuke nautida saame.

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Neljal lapsel mitte ühtki huviringi, väljasõitu?

Elamiskuludest rääkides kuidas kaka ja piss teil majast välja saavad? Käite metsa all?

Niimoodi võib tõesti lõpmatult odavalt päeva lõpuks elada, iseasi, mis elu see on.

Ei ole mingit kokkulepet riigiga. Auto kindlustus aastaks ca. 40€, masmaks korra aastas ca. 30€, sibiauto korra aastas 50€ jne. Kodukindlustust ja kaskot pole. Laste väljasõifud sellused jooksvad kulud, mis on elementaarsed.  Huviringid tasuta. Autole kulub kütust kuus max. 100€ eest (ökonoomne masin). Ja kui raha saabki kuu lõpus otsa, siis kõrvale pandud raha ei puutu, elsme säästlikumalt.

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üksikvanem, neli last. Maksud koosnevad elektriarvest (ca.130€), mobiilid (ca. 30€) ja internet-telekas (ca. 60€). Muid kohustusi ei ole. Auto oma, kodu oma, küttepuud oma metsast, vesi kaevust kraani. Elame lahedalt ära 1250€-ga kuus, kõrvale kannatab panna ca. 1300€ kuus.

Oleme kehvi aegu suurema osa oma elust näinud, nüüd on see aeg käes, kui elu ka natuke nautida saame.

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Neljal lapsel mitte ühtki huviringi, väljasõitu?

Elamiskuludest rääkides kuidas kaka ja piss teil majast välja saavad? Käite metsa all?

Niimoodi võib tõesti lõpmatult odavalt päeva lõpuks elada, iseasi, mis elu see on.

Ei ole mingit kokkulepet riigiga. Auto kindlustus aastaks ca. 40€, maamaks korra aastas ca. 30€, sibiauto korra aastas 50€ jne. Kodukindlustust ja kaskot pole. Laste väljasõidud sellised jooksvad kulud, mis on elementaarsed. Huviringid tasuta. Autole kulub kütust kuus max. 100€ eest (ökonoomne masin). Ja kui raha saabki kuu lõpus otsa, siis kõrvale pandud raha ei puutu, elame säästlikumalt.

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Minul näiteks maksab kütuse tööandja(ca 200-300 eurot kuus) ning hooldus-ja remondikulud ning liikluskindlustuse enda ettevõte. Ise maksan ainult kasko 62 eurot kuus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üksikvanem, neli last. Maksud koosnevad elektriarvest (ca.130€), mobiilid (ca. 30€) ja internet-telekas (ca. 60€). Muid kohustusi ei ole. Auto oma, kodu oma, küttepuud oma metsast, vesi kaevust kraani. Elame lahedalt ära 1250€-ga kuus, kõrvale kannatab panna ca. 1300€ kuus.

Oleme kehvi aegu suurema osa oma elust näinud, nüüd on see aeg käes, kui elu ka natuke nautida saame.

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Neljal lapsel mitte ühtki huviringi, väljasõitu?

Elamiskuludest rääkides kuidas kaka ja piss teil majast välja saavad? Käite metsa all?

Niimoodi võib tõesti lõpmatult odavalt päeva lõpuks elada, iseasi, mis elu see on.

Ei ole mingit kokkulepet riigiga. Auto kindlustus aastaks ca. 40€, masmaks korra aastas ca. 30€, sibiauto korra aastas 50€ jne. Kodukindlustust ja kaskot pole. Laste väljasõifud sellused jooksvad kulud, mis on elementaarsed. Huviringid tasuta. Autole kulub kütust kuus max. 100€ eest (ökonoomne masin). Ja kui raha saabki kuu lõpus otsa, siis kõrvale pandud raha ei puutu, elsme säästlikumalt.

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

Kõik väga ilus aga oma majas elades ma kodukindlustust küll tegemata ei jätaks. Paljud elavad elu lõpuni nii, et kindlustuse abi pole vaja aga võib minna ka teisiti. Sul on 4 last, kes võivad peavajuta jääda.

Huvitav, kuidas suhtuksid need pered, kes tulekahju tõttu jäänud eluasemeta ning paluvad  fb-s või ajakirjanduses abi ja abi asemel saaksid sellise toreda vastuse “Igaüks elab nagu oskab, eks:)”.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt peaks ühele lehele jõudma: mida mõeldakse siin “kenasti ära elamise” all?

Kas nii: üksinda saarel > pankrotis > võlgades > minimaalselt > normaalselt > kenasti > uhkelt > üle võlli/ekstravagantselt

See aasta on minu puhul midagi minimaalse ja normaalse vahel. Laene pole, väike maja, elan üksi, auto jms on juba olemas, tuluallikaks midagi kaugtöö sarnast. Kuni €200 toidule iga kuu + kuni u. €2000 lisakulutustele (nt. uus arvuti, uus töövahend, jms).

Enda puhul tunnen, et “kenasti” elaks ära siis, kui jääks iga kuu vähemalt €2000 üle. Elaks ise ära ja saaks veel ka investeerida, mispeale olekski edasi kenasti ära elamine. Vaesuse piiril virelemine odav lõbu ei ole…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, kui poes oled järjekorras ja kassas olev müüja laseb sul asjad läbi kassast, aga siis tuleb tema tuttav järjekorda vahele, et müü pakk suitsu ruttu. Siis see sama müüja paneb sinu tsheki pausile ja müüb oma tuttavale suitsupaki ära ja siis laseb alles sul arve ära maksta? Ja kui kaevata sellise “teeninduse” peale, siis järgmisel korral, kui poodi lähed, see sama müüja vaatab sind silmi pööritava tigeda pilguga ja teeb kassast grimasse sulle?

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on normaalne, kui poes oled järjekorras ja kassas olev müüja laseb sul asjad läbi kassast, aga siis tuleb tema tuttav järjekorda vahele, et müü pakk suitsu ruttu. Siis see sama müüja paneb sinu tsheki pausile ja müüb oma tuttavale suitsupaki ära ja siis laseb alles sul arve ära maksta? Ja kui kaevata sellise “teeninduse” peale, siis järgmisel korral, kui poodi lähed, see sama müüja vaatab sind silmi pööritava tigeda pilguga ja teeb kassast grimasse sulle?

Sa oled see pooletoobine, kes Perekooli koguaeg kommentaaridest teavitab? Sest sellised kaebajad peaksid kusagil luku taga olema, ennast ravima, enne kui inimeste sekka tulevad. Jah, müüjal oli õigus nägusid teha, sinusuguseid ei salli keegi.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

Lisan veel, et mul on need neli last erinevate meestega, kõik maksavad korralikult elatist. See on kokku ca 1300€, ise teenin umbes teist niisamapalju. Seepärast lahedalt ära elamegi.

Igaüks elab nii nagu oskab, eks:)

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul mingi erikokkulepe riigiga, et sinu autol pole kohustusliku liikluskindlustuse nõuet? Auto sõidab ilma kütuseta, kaskokindlustust pole, kodukindlustust pole?

Minul näiteks maksab kütuse tööandja(ca 200-300 eurot kuus) ning hooldus-ja remondikulud ning liikluskindlustuse enda ettevõte. Ise maksan ainult kasko 62 eurot kuus.

Siin vist pole küsitud nende inimeste käest, kes osad isiklikud elamiskulud oma ettevõttesse saavad kanda:)

Jutt elamiskuludest, vahet pole, kes maksab, keegi ju peab maksma:)

Oma ettevõtte poolt maksmine lugeda justnagu oleks see sulle tasuta, on eriti naljakas. Käibekaga voidad, sõltuvalt asjaoludest, aga üldiselt jäab ju oma ettevõtte kasum tasutud kulude vorra väiksemaks ehk siis sinu enda potentsiaalne vara ja dividend.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

Lisan veel, et mul on need neli last erinevate meestega, kõik maksavad korralikult elatist. See on kokku ca 1300€, ise teenin umbes teist niisamapalju. Seepärast lahedalt ära elamegi.

Igaüks elab nii nagu oskab, eks:)

Pean sind parandama, elatis on 640€.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks elab nagu oskab, eks:)

Lisan veel, et mul on need neli last erinevate meestega, kõik maksavad korralikult elatist. See on kokku ca 1300€, ise teenin umbes teist niisamapalju. Seepärast lahedalt ära elamegi.

Igaüks elab nii nagu oskab, eks:)

Issand ja sa kired siin, nagu uhkusest õhetamas?

Ma oleks vait kui sukk, kui nii piinlik elu, et iga laps erineva mehega.

See on häbiasi. Kogu aeg siis teinud valesid valikuid ja titt jälle põlle all.

Lastel pole isegi õigeid õdesid ja vendi. Kurb ja häbenemisväärne.

Silvia, sina või?

 

 

+7
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma nii traagiliselt ei karjataks kui eelmine kägu, et neil lastel pole isegi õigeid õdesid ja vendi, sest nad siiski kasvavad ju koos üles, seega on neil elukogemusena õe-venna kogemus.

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin. Vanem laps on sellisel juhul kindlasti pandud vanemakohuseid täitma ehk siis peab nooremaid kantseldama, sest ta “on juba suur” jms.

Kodukindlustuse soovitan siiski kindlasti ära teha, olgu nende muude otsustega kuidas on. Ühtlasi võiks elamisse pisut ka investeerida, kas elektrijuhtmed ja küttesüsteem on ikka korras?

Väga raske on seda uskuda, et kui elad oma majas, siis on kulud täiesti nullilähedased, siis ilmselt tõesti on mingi lagunev sara, kus midagi ei tee. Mina elan kortermajas, meil on ka hooviala, kus lillepeenrad, viljapuud, marjapõõsad – nii korteris nakitsemisele kui ka õueala korrashoiule kulub ikka igal aastal mingi summa. Suvel teen tavaliselt mingit remonti ka, eelmisel aastal uuendasin lapse tuba, sel aastal teeme elutoa üle, järgmisel aastal ilmselt värskendame kööki. Kevadeti õue mulda, taimi, rõdule samuti mulda, taimi, vbla mingeid uusi aiatoole, sel aastal paneme suitsuahju õuele, maal ma kujutan ette, et oleks kasvuhoone, selle pidamine ei ole ka päris tasuta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma ettevõtte poolt maksmine lugeda justnagu oleks see sulle tasuta, on eriti naljakas. Käibekaga voidad, sõltuvalt asjaoludest, aga üldiselt jäab ju oma ettevõtte kasum tasutud kulude vorra väiksemaks ehk siis sinu enda potentsiaalne vara ja dividend.

Võidab ju veerandi võrra veel tulumaksu mittetasumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nii traagiliselt ei karjataks kui eelmine kägu, et neil lastel pole isegi õigeid õdesid ja vendi, sest nad siiski kasvavad ju koos üles, seega on neil elukogemusena õe-venna kogemus.

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin. Vanem laps on sellisel juhul kindlasti pandud vanemakohuseid täitma ehk siis peab nooremaid kantseldama, sest ta “on juba suur” jms.

Kodukindlustuse soovitan siiski kindlasti ära teha, olgu nende muude otsustega kuidas on. Ühtlasi võiks elamisse pisut ka investeerida, kas elektrijuhtmed ja küttesüsteem on ikka korras?

Väga raske on seda uskuda, et kui elad oma majas, siis on kulud täiesti nullilähedased, siis ilmselt tõesti on mingi lagunev sara, kus midagi ei tee. Mina elan kortermajas, meil on ka hooviala, kus lillepeenrad, viljapuud, marjapõõsad – nii korteris nakitsemisele kui ka õueala korrashoiule kulub ikka igal aastal mingi summa. Suvel teen tavaliselt mingit remonti ka, eelmisel aastal uuendasin lapse tuba, sel aastal teeme elutoa üle, järgmisel aastal ilmselt värskendame kööki. Kevadeti õue mulda, taimi, rõdule samuti mulda, taimi, vbla mingeid uusi aiatoole, sel aastal paneme suitsuahju õuele, maal ma kujutan ette, et oleks kasvuhoone, selle pidamine ei ole ka päris tasuta.

Ma ei ole kinnitanud Käo väidet, et kõigil lastel eri isad, ei hakka siin ka midagi tõestama.

Kodu on meil remonditud. On veel suuremahilisi unistusi (kiviparkett, uus varjualune, trepi-esiku kohendamine), selleks me ju sääste kogume. Just sai uus kasvuhoone soetatud, mis oli päris suur investeering.
Taimed kasvatan ise, seemnete jaoks ikka raha leiab. Oma maja nõuab palju raha, selleks säästud kuluvadki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub, mida tähendab hakkama saamine. 5liikmeline pere+kass. Usun, et 300ga saaks hakkama, see siis toit, maj. tarbed ja natuke varu laste riiete jaoks (üks lastest on veel osaliselt eraldi menüül), aga see oleks selline ebatervislik menüü, kus on vöhe köögivilju (peamiselt kartul-porgand-kapsas) ja mees peaks kuidagi leppima, et iga päev ei saagi liha. Lapsed rõõmustaksid sagedasema makaroni tõttu????.

Reaalsus on 700 toit+maj. tarbed (ja mähkmed), eraldi veel laste riided, nt apr-mais juba kulunud ligi 150 eur 3 lapse riietele seoses soojemateks ilmadeks valmistumisega….Õnneks tundub, et suuremate laste kasvutempo on hetkel veidi hoogu maha võtnud (kuni teismeikka jõuavad…)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin.

Evolutsiooniliselt väga õige ja terve valik.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin.

Evolutsiooniliselt väga õige ja terve valik.

Korralik aretaja ei tee kutsikaid ka kaks korda sama vanemate paariga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin.

Evolutsiooniliselt väga õige ja terve valik.

Korralik aretaja ei tee kutsikaid ka kaks korda sama vanemate paariga.

Muidugi teevad ja õigesti teevad. Kui kannavad ikka häid geene, on terved silmad-liigesed, hea iseloom, siis tehakse ka 3 pesakonda. Lihtsalt piisava vahega ja neid kutsikaid muidugi omavahel ei paaritata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga on imelik lugeda seda tõesti, et mõni on uhke selle üle, et lausa neli last kõik erinevate meestega. See pole küll asi, mille üle uhkust tunda, näitab vaid seda, et inimene ei ole võimeline olukorda analüüsima ja oma vigadest õppima või siis ongi mingi kolmas eesti, kelle jaoks laps on mingi rahalüpsimasin.

Evolutsiooniliselt väga õige ja terve valik.

Korralik aretaja ei tee kutsikaid ka kaks korda sama vanemate paariga.

Muidugi teevad ja õigesti teevad. Kui kannavad ikka häid geene, on terved silmad-liigesed, hea iseloom, siis tehakse ka 3 pesakonda. Lihtsalt piisava vahega ja neid kutsikaid muidugi omavahel ei paaritata.

Jah. Aga inimeste puhul ju ema ei hinda oma laste silmi ja liigeseid? Selleks kuluks aastaid. Evolutsioonilises mõttes on igati normaalne ja mõistlik saada lapsed erinevate meestega, kui soovid oma geene edasi anda. Monogaamsus ja ühe mehega laste saamine on ühiskondlik soovitus/norm, mitte evolutsiooniline. Tegelikult ongi nii, et tugeva sugutungiga terved naised saavad lapsi erinevate meestega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on veinidele kuluv summa suurem kui 200 euri.

Kõik ei laku ju nii palju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik ei laku ju nii palju.

Jood odavat solki ilmselgelt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püsikulud (kodulaen, kommunaalid, erinevad igakuised arved) on perel 1000€ kuus. Pärast arvete maksmist jääb perele ca 3000€ kuus. Elame kenasti, aga nt igal aastal välismaal ei reisi ja autolaenu / liisingut ei tahaks, seega sõidame 17 aastat vana autoga.

Tartu, peres 4 liiget.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis summa eest kuus saaksite hakkama peale arvete tasumist?