Esileht Koolilaps Mis summas kuu taskuraha 16-17 aastastele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Mis summas kuu taskuraha 16-17 aastastele?

Postitas:

Jagage kogemusi, palun. Tahtmised on vägevad, omalt poolt antakse minimaalselt (kohustused täitmata jne.) ja seetõttu uurin, et kuidas teistel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 17-aastane gümnaasiumis õppiv poeg saab taskuraha 150 eurot kuus.
Seljariideid ega süüa selle raha eest ostma ei pea.

Mingeid kohustusi tal ka eriti pole kodus peale selle, et gümnaasium tuleb hästi lõpetada ja ülikooli korralikule erialale sisse saada.
Elame korteris, nii et ega siin suurt midagi teha polegi peale enese järelt koristamise.

Terve suve töötab täiskohaga ja teenib taskurahale lisa ka muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhisumma on 50, aga kuu jooksul kujuneb vastavalt vajadusele harilikult veel ka teist samapalju – kuid nende summade sees on ka hobid (ja see pole väike kulu) ning taksosõidud, ka väikevidinad nagu sokid või kingapaelad või juuksekummid (nende kohta teinekord ka esitab mulle kunagi kokku arve, aga alati mitte). Mõnikord kui on lapsele mingit tööd pakkuda, siis teenib lisaks – näiteks teeb minu eest mingit lihtsamat rutiinset arvutitööd või peseb autot. Üldiselt peab ta auasjaks rahaga ise toime tulla ning on kokkuhoidlik.
Koduseid kohustusi eriti palju ei ole, no aitab siin ja seal, paneb nõusid pesumasinasse, pesu kuivama või pesema, koristab teinekord, mõnikord teeb kogu perele süüa – aga ei midagi regulaarset või ainult “tema tööd”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.06 17:16; 12.06 01:47; 16.06 00:58; 17.06 13:36; 21.06 03:27; 26.06 11:15; 26.06 11:19; 26.06 15:24; 26.06 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk, siiani oli 45 eurot. Nähtavasti sügisest, kui gümnaasiumisse läheb tõuseb korralikult, sest ta tahaks ka oma väiksemad riideostud ja kinoskäimised ise maksta, mitte kogu aeg lisa küsida ja aru anda. Mingeid lisatöid kodus laiskusest ei tee, aga suvel läheb malevasse oma esimest raha teenima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 eur. Selle eest ostab endale ka riideid ja kosmeetikat, käib kinos, soovi korral väljas söömas jms. Toetanud olen suuremate asjade ostu (viimase aasta jooksul talvesaapad ja koolikott) ja lisaks maksan ka tema koolitoiduraha ning huviringi tasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taskuraha ei ole kohustus ei vanemale ega lapsele. Ehk suht rumal on osta taskurahaga lapselt kohustuste täitmist või eeldada, et ta mingi vastuteene teeks.
Sa võid ju anda 0 eurot või paar tuhat. Sõltub su võimalustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab töövõimetoetust natuke üle 200€ kuu, taskurahaks jätkub,
juurde eriti ei küsi, va suuremad ühekordsed summad nagu klassiekskursiooni raha või ülikonna ost.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 19:37; 12.06 21:15; 17.06 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses oleks normaalne taskuraha ise teenida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 22:00; 12.06 11:31; 12.06 21:23; 13.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab töövõimetoetust natuke üle 200€ kuu, taskurahaks jätkub,

juurde eriti ei küsi, va suuremad ühekordsed summad nagu klassiekskursiooni raha või ülikonna ost.

Töövõimetoetuse mõte nüüd küll selles ei ole, et laps sellest omale megataskuraha saaks. Ja veel “juurde ERITI ei küsi”? Uskumatu. Õpetad lapse välja, et raha kasvab puu otsas ja riik maksab toetust, kulud kannab ema ja elu on lill. Muidu ütleksin, et ise tead, aga pärast su laps tuleb ju Sotsiaalminni ette piketeerima, et miks puuetega inimestele nii madalaid toetusi makstakse.
Kui su lapsel on päriselt mingi puue, mistõttu ta saab praegu seda toetust, siis normaalne oleks, kui laps seda iga kuu laiaks ei lööks, vaid sina koguksid talle tulevikuks fondi – selleks ajaks, kui tal seda raha päriselt vaja oleks.
Püha müristus, 200 kuus riigilt töövõimetoetust ja ta ERITI ei küsigi juurde …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.06 17:16; 12.06 01:47; 16.06 00:58; 17.06 13:36; 21.06 03:27; 26.06 11:15; 26.06 11:19; 26.06 15:24; 26.06 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.
Panin ka tähele, et taskuraha all mõistetakse erinevaid asju .Riideid ja toitu ostan ikka mina, samuti tasun hobide eest. Aga näiteks vingema tehnikavidina, kino või burgeriarvet ei maksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 22:00; 12.06 11:31; 12.06 21:23; 13.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

suvine palk jääb siis terveks aastaks taskurahaks, saan ma aru? minu 17-aastane on esimest korda terve suve tööl, kuid ma ei arva küll, et ta nüüd terve aasta sellest elama peaks. kui saaks 1000 eurot kuus, siis ehk veel, aga no ei saa teeninduses niisugust palka, ei saa.

kui mu gümnaasiumi lõpuklassi laps tuleks sügisel jutuga, et ta hakkab kooli kõrvalt õhtuti tööl käima, siis tänan ei. minu meelest on töötavate gümnasistide puhul kaks varianti: pole vahet, mis tulemustega lõpetab või on nii hea pea, et kodus enam õppima ei pea. kes nende kahe äärmuse vahele jäävad, ei saa küll endale kooli kõrvalt nädalavahetustel ja õhtuti töölkäimist lubada. kui arvestada, et reeglina töötab see koolilaps miinimumpalga eest, siis see asi lihtsalt ei tasu ära, kasu on väiksem kui kahju. need, kes mingil erialal konkreetseid oskusi ja väärutust omavad, võivad muidugi 2x nädalas mingi trenni anda v laupäeva öösel tarkvara kirjutada. aga kui palju selliseid noori on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 12:04; 12.06 23:50; 13.06 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimetoetuse mõte nüüd küll selles ei ole, et laps sellest omale megataskuraha saaks. Ja veel “juurde ERITI ei küsi”? Uskumatu. Õpetad lapse välja, et raha kasvab puu otsas ja riik maksab toetust, kulud kannab ema ja elu on lill. Muidu ütleksin, et ise tead, aga pärast su laps tuleb ju Sotsiaalminni ette piketeerima, et miks puuetega inimestele nii madalaid toetusi makstakse.
Kui su lapsel on päriselt mingi puue, mistõttu ta saab praegu seda toetust, siis normaalne oleks, kui laps seda iga kuu laiaks ei lööks, vaid sina koguksid talle tulevikuks fondi – selleks ajaks, kui tal seda raha päriselt vaja oleks.
Püha müristus, 200 kuus riigilt töövõimetoetust ja ta ERITI ei küsigi juurde …

ah, rahune maha.
on füüsiline puue sünnist peale. alates 16a jookseb see puude toetus tema isiklikule arvele. kasutab sellest suht vähe (nt mobiili kõnekaardi laadimiseks, mõnikord maksab poes või söögikohas kaardiga ), enamik seisab pangaarvel (või aktsiates), et oleks hiljem toeks, kui kooli lõpetab ja ülikooli läheb.
ma polegi öelnud, et ta iga kuu 200€ laiaks lööks, lihtsalt sellised tavapärased pisikesed jooksvad kulud maksab ise oma sissetulekust, vaid suuremad hädavajalikud kulud – nagu nt uus ülikond – meie (vanemad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 19:37; 12.06 21:15; 17.06 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

suvine palk jääb siis terveks aastaks taskurahaks, saan ma aru? minu 17-aastane on esimest korda terve suve tööl, kuid ma ei arva küll, et ta nüüd terve aasta sellest elama peaks. kui saaks 1000 eurot kuus, siis ehk veel, aga no ei saa teeninduses niisugust palka, ei saa.

kui mu gümnaasiumi lõpuklassi laps tuleks sügisel jutuga, et ta hakkab kooli kõrvalt õhtuti tööl käima, siis tänan ei. minu meelest on töötavate gümnasistide puhul kaks varianti: pole vahet, mis tulemustega lõpetab või on nii hea pea, et kodus enam õppima ei pea. kes nende kahe äärmuse vahele jäävad, ei saa küll endale kooli kõrvalt nädalavahetustel ja õhtuti töölkäimist lubada. kui arvestada, et reeglina töötab see koolilaps miinimumpalga eest, siis see asi lihtsalt ei tasu ära, kasu on väiksem kui kahju. need, kes mingil erialal konkreetseid oskusi ja väärutust omavad, võivad muidugi 2x nädalas mingi trenni anda v laupäeva öösel tarkvara kirjutada. aga kui palju selliseid noori on?

Taskuraha pole ometi elamiseks! Gümnasistidel on küllaga aega nutitelefoni torkida ja ringi hängida, pole midagi hullu kui osa sellest ajast tööle kulutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 22:00; 12.06 11:31; 12.06 21:23; 13.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnasistidel on küllaga aega nutitelefoni torkida ja ringi hängida, pole midagi hullu kui osa sellest ajast tööle kulutada.

kindlasti. alati. kõigil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 12:04; 12.06 23:50; 13.06 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 euri kuus? Mille eest? Meil saab 24 euri kuus, kui tahab juurde siis kas kogub raha või teeb tööd. Kõik nutid, arvutid oleme nii ostnud et tema kogutud raha, pluss meie ja vanavanemate toetus, kui kooliedukus hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50€, 17a poiss See on puhtalt lõbustuste jaoks, väljas söömiseks jne. Riiete jms jaoks saab eraldi raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

Panin ka tähele, et taskuraha all mõistetakse erinevaid asju .Riideid ja toitu ostan ikka mina, samuti tasun hobide eest. Aga näiteks vingema tehnikavidina, kino või burgeriarvet ei maksa.

Sa ise rabad ka muidu 7 päeva nädalas tööd teha, omandad kella 8-16 haridust, teed koduseid ülesandeid ja eksameid ning peale seda töötad õhtuses vahetuses kella 23ni?

Selliste, vabandust, idoot-kooner vanemate lapsed on need, kes põhiharidusest kaugemale ei jõua, sest pidev puudus sunnib teismelisena lihttöödele ja sinna jäädakse terveks eluks.
Sinu kohustus on oma last ülal pidada ja talle inimväärsed tingimused luua, selle alla käib ka arvuti, reiside või kino- ja teatripiletite ostmine. Neid eluülikooli igavesi õpilasi on meil niigi piisavalt, ei maksa neid juurde toota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 17:57; 18.06 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

150 euri kuus? Mille eest? Meil saab 24 euri kuus, kui tahab juurde siis kas kogub raha või teeb tööd. Kõik nutid, arvutid oleme nii ostnud et tema kogutud raha, pluss meie ja vanavanemate toetus, kui kooliedukus hea.

ma saan aru, et su laps saabki siis laias laastus kord-kaks kuu jooksul kuskil käia? kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, sünnipäeval, sõbraga kohvikus?

ma ei saa aru küsimusest “mille eest?”. kui küsiksid “mille jaoks?”, siis seda võiks veel mõista. selle eest, et sina oled ta vanem ja tema on sinu laps. ma saan aru, kui 7-aastasel ei ole taskuraha, aga no 17-aastasel võiks ikka olla. või kuidas ta seda raha kogub? paneb selle 24 eurot kõrvale või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 12:04; 12.06 23:50; 13.06 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

Panin ka tähele, et taskuraha all mõistetakse erinevaid asju .Riideid ja toitu ostan ikka mina, samuti tasun hobide eest. Aga näiteks vingema tehnikavidina, kino või burgeriarvet ei maksa.

Sa ise rabad ka muidu 7 päeva nädalas tööd teha, omandad kella 8-16 haridust, teed koduseid ülesandeid ja eksameid ning peale seda töötad õhtuses vahetuses kella 23ni?

Selliste, vabandust, idoot-kooner vanemate lapsed on need, kes põhiharidusest kaugemale ei jõua, sest pidev puudus sunnib teismelisena lihttöödele ja sinna jäädakse terveks eluks.

Sinu kohustus on oma last ülal pidada ja talle inimväärsed tingimused luua, selle alla käib ka arvuti, reiside või kino- ja teatripiletite ostmine. Neid eluülikooli igavesi õpilasi on meil niigi piisavalt, ei maksa neid juurde toota.

Tänan muret tundmast, minu laps lõpetab just gümnaasiumi neljade-viitega. Ise tegin ka juba kooli ajal tööd, lõpetasin hõbemedaliga. Ka hobide jaoks oli meil mõlemal küllalt aega. Kes teeb, see jõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.06 22:00; 12.06 11:31; 12.06 21:23; 13.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru, et su laps saabki siis laias laastus kord-kaks kuu jooksul kuskil käia? kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, sünnipäeval, sõbraga kohvikus?

Noored on oma harjumustelt ja tarbimiselt ikka väga erinevad…
Minu 18.a poiss saab 50 eurot kuus. Elab kodus mitte ühikas, õpib.
Iga kuu ei tahagi ta kusagil käia. Muuseumisse, teatrisse ei lähe vabatahtlikult iial. Klassiga sellistel väljasõitudel siiski käib kaasas, selle raha anname eraldi. Sünnipäevi pole ka igal kuul, kus käia, vahel harva. Kinopiletid on ju odavad, aga sealgi ei käida ju pidevalt, vahel paar korda kuus, vahel mitu kuud ei käida üldse. Kohvikus ta ka ei käi, eelistavad kambaga pigem mõnikord burksi süüa ja sedagi vahel harva. Kuna elab ju kodus, siis saab alati koju sööma tulla. Ei pea väljas selleks raha kulutama.
Riided ja jalanõud ostame meie.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 5 eurot nädalas. Aga see on mõeldud ainult pisiostudeks, a la kui tahab pudeli kokat või saiakese osta. Kui kinno läheb, anname selleks ja popkorni jaoks ka. Sõbra sünnipäev, saab eraldi kingiraha. Riided ostan mina talle (poeg). Üldiselt tal see 5 eurot koguneb riiulisse kingakarpi. Tal on seal mitusada eurot juba. Hea võtta, kui sularaha vaja, torumehele maksta või takso eest. Pärast muidugi paneme tagasi. Poiss pole ise kunagi summa suurendamist tahtnud. Lisaraha saab pudelite viimisest, selle paneb kingakarpi taskuraha juurde. Hästi kokkuhoidlik noormees on meil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 17:53; 18.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 5 eurot nädalas. Aga see on mõeldud ainult pisiostudeks, a la kui tahab pudeli kokat või saiakese osta. Kui kinno läheb, anname selleks ja popkorni jaoks ka. Sõbra sünnipäev, saab eraldi kingiraha. Riided ostan mina talle (poeg). Üldiselt tal see 5 eurot koguneb riiulisse kingakarpi. Tal on seal mitusada eurot juba. Hea võtta, kui sularaha vaja, torumehele maksta või takso eest. Pärast muidugi paneme tagasi. Poiss pole ise kunagi summa suurendamist tahtnud. Lisaraha saab pudelite viimisest, selle paneb kingakarpi taskuraha juurde. Hästi kokkuhoidlik noormees on meil.

16-17-aastase ainsad ostud on pudel kokat ja saiake, kino ja popkorni jaoks peab emmelt juurde küsima? Vaene laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.06 17:16; 12.06 01:47; 16.06 00:58; 17.06 13:36; 21.06 03:27; 26.06 11:15; 26.06 11:19; 26.06 15:24; 26.06 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 5 eurot nädalas. Aga see on mõeldud ainult pisiostudeks, a la kui tahab pudeli kokat või saiakese osta. Kui kinno läheb, anname selleks ja popkorni jaoks ka. Sõbra sünnipäev, saab eraldi kingiraha. Riided ostan mina talle (poeg). Üldiselt tal see 5 eurot koguneb riiulisse kingakarpi. Tal on seal mitusada eurot juba. Hea võtta, kui sularaha vaja, torumehele maksta või takso eest. Pärast muidugi paneme tagasi. Poiss pole ise kunagi summa suurendamist tahtnud. Lisaraha saab pudelite viimisest, selle paneb kingakarpi taskuraha juurde. Hästi kokkuhoidlik noormees on meil.

16-17-aastase ainsad ostud on pudel kokat ja saiake, kino ja popkorni jaoks peab emmelt juurde küsima? Vaene laps.

See peab olema kas nali või ei loetud korralikult pealkirja. Ma annaks 5 eurot nädalas maksimaalselt 10-aastasele nö kommirahaks. Samuti hämmastab 50 eurot kuus 16-17 aastasele. Poisi puhul võibolla tõesti kulub vähem, aga seda on ikkagi imevähe. Minu tüdruk lõpetas gümnaasiumi ja on saanud paar viimast aastat umbes 200-300 eurot kuus. Suvel käib pisut tööl ja teenib ise, kooli kõrvalt ei sundinud ja ei sunni ka vähemalt esimesel ülikooliaastal. Tüdruk kohusetundlik, õpib hästi ja rahaga ei priiska. Siiski kulub pea kõik ära, suuremaid asju ja riideid ostame veel juurdegi. Käib kinos ja söömas, sõpradel tihti sünnipäevadel, ostab vastupidavamaid riideid, koolis kohvi või peale trenni süüa. Miks mu laps peaks kooli kõrvalt sandikopikate eest rassima, samal ajal kui meie mehega endale ilusaid asju lubame? Samamoodi toetasid minu vanemad mind ja ma olin väga tänulik, et ei pidanud kooli kõrvalt kohe end lolliks töötama. Iseseisvust ja töökogemust saab ka suvel või ülikooli ajal ja pärast seda. Absurdne, kui sünnitatakse lapsi ja küsitakse, et MILLE EEST ma talle raha pean andma!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:45; 21.06 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

Panin ka tähele, et taskuraha all mõistetakse erinevaid asju .Riideid ja toitu ostan ikka mina, samuti tasun hobide eest. Aga näiteks vingema tehnikavidina, kino või burgeriarvet ei maksa.

Sa ise rabad ka muidu 7 päeva nädalas tööd teha, omandad kella 8-16 haridust, teed koduseid ülesandeid ja eksameid ning peale seda töötad õhtuses vahetuses kella 23ni?

Selliste, vabandust, idoot-kooner vanemate lapsed on need, kes põhiharidusest kaugemale ei jõua, sest pidev puudus sunnib teismelisena lihttöödele ja sinna jäädakse terveks eluks.

Sinu kohustus on oma last ülal pidada ja talle inimväärsed tingimused luua, selle alla käib ka arvuti, reiside või kino- ja teatripiletite ostmine. Neid eluülikooli igavesi õpilasi on meil niigi piisavalt, ei maksa neid juurde toota.

Tänan muret tundmast, minu laps lõpetab just gümnaasiumi neljade-viitega. Ise tegin ka juba kooli ajal tööd, lõpetasin hõbemedaliga. Ka hobide jaoks oli meil mõlemal küllalt aega. Kes teeb, see jõuab.

kes sind kiita jõuab!

Minu laps saab taskuraha 100 eurot kuus. Vahest käib tuttaval last hoidmas, sellega teenib juurde, selle eest ostab endale kosmeetikat, riideid. Tööl käib koolivaheajal, siis selle raha eest ostab midagi kallimat, oma raha -ise otsustab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 08:57; 25.06 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk kohusetundlik, õpib hästi ja rahaga ei priiska. Siiski kulub pea kõik ära, suuremaid asju ja riideid ostame veel juurdegi.

Eks priiskamine on muidugi igaühe jaoks erineva tähendusega, aga mina tõesti ei kujuta ette, mida üks 16-17 aastane peaks kuus 200-300 euroga peale hakkama, kui tal ei ole mõnda kulukat hobi. Lihtsalt sööb, näksib, meigib maha? Ausalt, väga veider minu jaoks. Ega ma enda peale ka suuda sellist summat kuus kulutada. Minu jaoks on normaalne 50-100 eurot kuus kulutada. Üle selle on küll selge priiskamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.06 17:16; 12.06 01:47; 16.06 00:58; 17.06 13:36; 21.06 03:27; 26.06 11:15; 26.06 11:19; 26.06 15:24; 26.06 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peab olema kas nali või ei loetud korralikult pealkirja. Ma annaks 5 eurot nädalas maksimaalselt 10-aastasele nö kommirahaks. Samuti hämmastab 50 eurot kuus 16-17 aastasele. Poisi puhul võibolla tõesti kulub vähem, aga seda on ikkagi imevähe. Minu tüdruk lõpetas gümnaasiumi ja on saanud paar viimast aastat umbes 200-300 eurot kuus.

Sa sellele ei mõtle, et lapse taskuraha sõltub ikka suuresti ka sellest, kui palju tema vanem ise teenib. Ma küll ei kujutaks ette, et mõni üksikemast 2 lapsega raamatukoguhoidja või lasteaiaõpetaja, kes palgapäeval üldse max 800€ kätte saab, peaks sellest POOLE andma lastele niisama laristamiseks ja siis teisest poolest (400€) maksaks nii üüri või pangalaenumakse, komm.maksud, perele söögi ja omale-lastele riideid jne.

Jah, mina võin oma lapsele võimaldada seda sinu soovitatud summat, aga me mehega teenime mõlemad ja oluliselt rohkem kui eesti keskmine, meil on ka vaid 1 laps.
Aga enamikes peredes ju pole nii, tihti on rahateenijaid peres vähem kui neid mitteteenijaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 19:37; 12.06 21:15; 17.06 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see “kooner”, kelle 17-aastane ainult 5 eurot nädalas saab. Milleks ma annan talle rohkem raha, kui ka see praegune seisab ja koguneb? Riideid ta ise endale ei ostaks, see on kindlamast kindlam. Kannaks olemasolevaid, kuni need selga ära lagunevad ja lõpuks peaks ikka mina minema talle uusi ostma. Ta ei ole hästi nõus praegugi minuga koos tulema (kui ma olen eelnevalt välja vaadanud, kust mida ostame) proovima, pean lausa kurjalt nõudma poodi minekut. Kinos mõni kuu käib kaks korda, mõni kuu ei tule vist ühtegi korda. Väljas söömas ta ka ei käi. Kui me mehega läheme õhtul välja sööma ja kodus süüa ei tee, siis ostab endale pitsa ja siis selle maksame kinni. Aga see on korra kuus ehk. Ütlesin ka, et oleme korduvalt talle pakkunud, et hakkame rohkem maksma ja tema omakorda maksab sünnipäevadel käimised ja väljas söömised ise. Ta ei taha. Tal on praegugi nii palju raha, kõik sünnipäevadeks kingitud raha ja pudelite viimise eest saadud raha, kõik seisab. Rahamuret meil peres ei ole, võiks ka rohkem talle raha anda. Sel suvel ta läheb tööle ja eks siis saab see raha ka riiulil karbis seisma 🙂 Äkki ostab järgmisel aastal auto endale, praegu teeb lube.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 17:53; 18.06 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskad äkki ka head nõu jagada, kus koolilaps töötada saab, nii et see tema põhitööd (õppimist) ei segaks?

Suvel ja teistel koolivaheaegadel, aga paljud ka puhkepäevadel ja õhtutel vahetustega tööl: müüjad, klienditeenindajad, abitöölised, lapsehoidmine.

Panin ka tähele, et taskuraha all mõistetakse erinevaid asju .Riideid ja toitu ostan ikka mina, samuti tasun hobide eest. Aga näiteks vingema tehnikavidina, kino või burgeriarvet ei maksa.

Sa ise rabad ka muidu 7 päeva nädalas tööd teha, omandad kella 8-16 haridust, teed koduseid ülesandeid ja eksameid ning peale seda töötad õhtuses vahetuses kella 23ni?

Selliste, vabandust, idoot-kooner vanemate lapsed on need, kes põhiharidusest kaugemale ei jõua, sest pidev puudus sunnib teismelisena lihttöödele ja sinna jäädakse terveks eluks.

Sinu kohustus on oma last ülal pidada ja talle inimväärsed tingimused luua, selle alla käib ka arvuti, reiside või kino- ja teatripiletite ostmine. Neid eluülikooli igavesi õpilasi on meil niigi piisavalt, ei maksa neid juurde toota.

Kuigi su jutt tundub väga humaanne ja tore, siis minu kogemus tegelikult räägib vastupidi. Meie peres näiteks ei jagatud lastele suvaliselt raha, kõik pidid vanematega võrdväärselt kodustes töödes osalema ning suuremate soovide tarbeks andsime ise omal soovil näiteks matemaatikas järeleaitamise tunde väiksemate klasside õpilastele paaril õhtul nädalas (2 h korraga) ning suvel ka käisime tööl. Nüüd on kõik meie pere lapsed doktorikraadiga ja saavad iseendaga kenasti toime. Pigem on ikka nii, et kui oled harjunud, et raha kasvab puu otsas ja keegi teine peab selle nimel pingutama, siis tuleb täiskasvanuks saades suure üllatusena, kui palju pingutust nõuab päris elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 10:37; 18.06 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhisumma on 50 eur kuus. Juurde saab ta teenida väikese õe hoiuga ja niitmisega 3 eur/h. Riided, reisid, trennid jne saab lisaks. Enamasti käib Erasmuse projektidega reisidel, seega on reisikulud üsna väikesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps Mis summas kuu taskuraha 16-17 aastastele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.