Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis tavaline asi teile luksuslikuna tundub?

Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )

Teema: Mis tavaline asi teile luksuslikuna tundub?

Postitas:
Kägu

Samuti on šampanja joomine luksuslik

Ah, ära üldista. Kui ma meenutan oma ettekandjatöö-aegu, sai Moet & Chandoni ikka tagaukse juures pappkastil istudes kohvitassist joodud. Korda paar nädalas ikka keegi klientidest ostis pudeli, valasime neile klaasikese, rohkem nad ei soovinud ja ülejäänud läks meil või nõudepesijal kurgust alla.

Väga paljudes ettevõtetes tehakse klientidele või tarnijatele uusaastakingitusi, juubelikingitusi. Naisterahvastele saadame alati pudeli šampanjat, meestele pudeli konjakit. Isegi tavalisel sünnipäeval pakutakse šampanjat või konjakit (ja mitte mingit Hennessy oma), rääkimata pulmadest. Ja need pole mingid rikkad inimesed (mina ka pole).

Luksus objektiivses mõttes ei ole see, mida SINA luksuseks pead. Kõigil on sellest subjektiivne arusaam ja sa ei saa teistsuguse arusaamaga inimesi kukkuda korrale kutsuma 🙂

Meil on üks ropprikas kaugem hõmlane, eestlasega abielus, kelle sõnul on luksus palja tagumikuga kännu otsas istuda, kui oma pisikesest saunast kuskil Eestimaa kolkas pisikesse tiiki oled hüpanud ja nüüd istud ja kuivad seal. Aga ta ei saa seda luksust sagedamini kui kord aastas, sest äri vajab tegemist ja tüütud hotellisviidid külastamist.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ah, ära üldista. Kui ma meenutan oma ettekandjatöö-aegu, sai Moet & Chandoni ikka tagaukse juures pappkastil istudes kohvitassist joodud. Korda paar nädalas ikka keegi klientidest ostis pudeli, valasime neile klaasikese, rohkem nad ei soovinud ja ülejäänud läks meil või nõudepesijal kurgust alla.

Wow, see kõlab tõesti luksuslikult, kellegi kliendi šampanja nukataga sisse tõmmata 😀

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvila, korteris olev saun, autol nahkkattega istmed, mitmesajaeurone näokreem, hommikumantel, pediküüris käimine, igasugu kodurobotid (robottolmuimeja, aknapesurobot, robotniiduk jms)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

5# hotell siiski ongi luksuslik. Samuti on šampanja joomine luksuslik. Kallis näohoolitsus spaas ongi luksuslik. Mina kirjutasin oma eelmises kommentaaris, et paljud luksuslikud asjad on minule tavalised. Nagu arvata, sain palju miinuseid. Aga ma siiski tajun maailma õigesti: need on luksus, aga paraku ma olen neid nii palju saanud kasutada, et enam ei tunneta nende luksuslikkust. Ega see ei ole ka hea. Harjud luksusasjadega ära, siis ei oska enam elust mõnu tunda. Kui iga päev on pühapäev, millal siis on pühapäev?

Mul endal on küll kahju, et võrreldes mu vaese lapsepõlvega on praegu palju vähem seda, mida tõeliselt nautida suudan. Midagi peab jääma ka kättesaamatuks, et siis kui vahel harva seda saad, tunneks õiget naudingut.

Meil oli lapsena kemps kuuri all külmas. Kuur oli vähemalt majaga sama katuse all, õue ei pidanud minema. Kui lapsena käisin külas inimestel, kellel oli soe WC, alati nautisin potil istumist. Kui ise sain sellise WC, siis mõnda aega tunduski see mulle tõeline luksus, aga enam mitte. Harjusin ära.

Paar aastat tagasi käis külas sõbranna, kes elab Austraalias ja rääkis muuhulgas sealsest olmest. Pärast seda tundus mulle palaval suvepäeval kaks korda duši all käimine luksusena. See on tegelikult siiamaani, kui mõtlen duši all, kui palju on maailmas piirkondi, kus veekasutus on väga rangelt reglementeeritud.

See tuletas mulle kohe meelde selle imelise naudingu tunde, millesarnast ma pole elus just palju rohkem kogenud, aga mida kogesin siis, kui olin kahenädalaselt vabatahtliku töö projektilt tagasi jõudnud ja sain lõpuks kodus duši alla ja voodisse magama. Nimelt selle kahe nädala jooksul olin ma elanud telgis, käinud välikäimlas ja ka pesemiseks olid nende siniste käimlabokside laadsed kuubikud, kuhu pääsemiseks pidi pool tundi järjekorras seisma ja enamasti end külma veega pesema, sest soe oli otsas.
Ja kui siis lõpuks sai koju ja sooja veega pesta ning oma voodisse.. See oli imeline tunne.

Ega ilmaasjata ei öelda, et kui sa tahad inimest õnnelikuks teha, siis võta talt ära midagi, mida ta iseenesestmõistetavana võtab, ja siis anna see talle tagasi 😀

Aga muidu minu jaoks näiteks tekitab luksuslikkuse tunnet see, et ma teenin lõpuks piisavalt, et endale uusi riideid osta. Terve lapsepõlve ja ka tudengina kandsin kogu aeg teiste inimeste vanu riideid või kaltsukakaupa. Eks vahel sai uusi riideid ka, pesu ja sokid ikka uuena, aga päris riideid harva, võibolla aastas korra mõned asjad ja siis tuli ka väga valida, et mis on praktiline ja mõistlik osta.
Kaltsukates käin ikka vahel siiani, sest seal on häid leide, aga kuradi äge on ikka, kui ma saan poes midagi ilusat nähes selle lihtsalt endale ära osta.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüdseks olen juba 40, saan kõike endale lubada, mida tahan. Midagi pole jäänud ostmata või tegemata. Hetkel võin öelda, et minu jaoks on luksus sõita kõrvalistmel nii, et mees on roolis. Ma lihtsalt tunnen, et olen hoitud ja ma ei peagi kõike oma elus ise juhtima. See on niivõrd hea tunne. Paljudele naistele ilmselt tavaline.

Mu mees ei juhi enam päris mitu aastat tervise tõttu autot. Pidime suvel õega kuhugi sõitma, kumma auto võtame? Ütlesingi, et võtame sinu oma, nii tore oleks kord elus veel kõrvaistmel istuda. 😀

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahuvein aga on vist klassikaline “luks”.[/quote]

Vahuvein on kõige mõttetum pask, kui see on luksus, siis hakkab vastik, heast peast sitta himustada 🙁

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimestel on ikka hämmastavalt puudulik funktsionaalse lugemise oskus. Kes kiidab pärle, kes vasikanahast istmetega autot, kes üüratult suurt ja kallist hotellisviiti. Need asjad ongi luksuslikud, mitte ei tundu seda. Aga teemaalgatuses mõeldi miskit tavalist (igapäevast, odavat või rahas üldse hindamatut), mis tekitab luksusliku tunde.

Mis sa jõrised mu pärlite kallal? Ma ju kirjutasingi, et need on odavad, loe mu esimest postitust, kui ei usu. Aga mul on neid käel kandes luksuslik tunne. Tunne, et nad on kallid.
Või sa väidad, et 200 eurot maksev ehtekomplekt on kallis?

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töökoha konditsioneer suvel

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis tavaline asi teile luksuslikuna tundub?