Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis te arvate, kas õpetajate palgatõus tuleb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Mis te arvate, kas õpetajate palgatõus tuleb?

Postitas:

Enne kriisi ju lubati, et igal aastal selle müstilise keskmise palga poole hakkab liikuma. Eile toimusid läbiraäkimised. Kahjuks mitte midagi pole kuulda 🙁

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 22:23; 18.09 06:57; 23.09 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei arva, ühes teises riiklikus sektoris räägitakse palgakärpest

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks mitte midagi pole kuulda

Kuhu sul kiire selle kuulmisega? Kui tõstetakse, küllap millalgi ikka teada saad.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kuuleb millalgi, jah. Lootsin lihtsalt, et ehk käib siin kedagi Haridustöötajate Liidust ja teab juba, mida arutati.
Mina kuulun kahjuks nende väikekooliõpetajate hulka, kes saavadki teha vaid normkoormuse (sageli isegi mõned tunnid vähem) ja seega selle müstilise keskmise palagami ei küündi. Aga selle tõustes tõuseb ju ka õpetajatele makstav miinimumpalk. Saaks olukorra natukenegi inimväärsemaks.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 22:23; 18.09 06:57; 23.09 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad on kriisi tingimustes päris heas olukorras. Istusid pool aastat kodus, täispalk jooksis. Paljudel teistel pole üldse tööd. Minu arust päris loogiline, et praegu küll kellegi palka tõstma ei hakata.

+16
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 07:03; 18.09 21:51; 19.09 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel palka juurde?!
Tehku tööd kvaliteetsemalt, siis nõudku palgalisa.

+6
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 09:27; 23.09 14:24; 24.09 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu. Arvestades, et võetud laene peab hakkama tagasi maksma, siis sinna lähevad ilmselt kõik lähiaastate pensionitõusud ja riigiteenistujate palgatõusud

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tule.
Vähemalt meie kooli direktor, kellel on poliitilise kuuluvuse tõttu ka valitsuses kontakte, on kindlal arvamusel, et lähemaks 2-3 aastaks õpetajate palgad heal juhul külmutatakse ehk ei tõuse ega lange. Halvemal juhul hakkavad langema isegi.
Koolide eelarveid juba kärbitakse.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 18.09 09:42; 18.09 09:44; 18.09 11:36; 18.09 17:09; 23.09 17:06; 24.09 08:26; 24.09 11:25; 24.09 14:39; 24.09 14:42; 24.09 14:51; 24.09 15:36; 24.09 17:22; 24.09 18:49; 25.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad on kriisi tingimustes päris heas olukorras. Istusid pool aastat kodus, täispalk jooksis. Paljudel teistel pole üldse tööd. Minu arust päris loogiline, et praegu küll kellegi palka tõstma ei hakata.

Istusid kodus ja tegid 2x rohkem tööd kui muidu.
Kuigi jah, tuleb tunnistada, et oli ka neid, kes viskasid eKooli midagi üles ja siis keerutasid pöidlaid, aga minu kolleegide hulgas olid enamuses ikkagi need, kes tegid tavapärasest kõvasti pikemaid tööpäevi, sest igale õpilasele personaalse tagasiside andmine ning nende küsimustele vastamine võtab kõvasti rohkem aega, kui samade asjade klassis ühiselt läbi arutamine.

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 18.09 09:42; 18.09 09:44; 18.09 11:36; 18.09 17:09; 23.09 17:06; 24.09 08:26; 24.09 11:25; 24.09 14:39; 24.09 14:42; 24.09 14:51; 24.09 15:36; 24.09 17:22; 24.09 18:49; 25.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad on kriisi tingimustes päris heas olukorras. Istusid pool aastat kodus, täispalk jooksis. Paljudel teistel pole üldse tööd. Minu arust päris loogiline, et praegu küll kellegi palka tõstma ei hakata.

Istusid kodus ja tegid 2x rohkem tööd kui muidu.

Kuigi jah, tuleb tunnistada, et oli ka neid, kes viskasid eKooli midagi üles ja siis keerutasid pöidlaid, aga minu kolleegide hulgas olid enamuses ikkagi need, kes tegid ikka tavapärasest kõvasti pikemaid tööpäevi, sest igale õpilasele personaalselt tagasiside andmine ning nende küsimustele vastamine võtab kõvasti rohkem aega, kui samade asjade klassis ühiselt läbi arutamine.

Neid, kes tavapärasest rohkem tööd tegi on pigem vähe, enamus siiski panid vaid e-kooli õppimist ja muud ei midagi, heal juhul suheldi mitme kuu jooksul klassiga paar korda zoomys. Hetkel vääriks tasustamist kõik vanemad, kes oma töö kõrvalt ka lapsele täiskohaga õpetajaks olid.

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ikka väga imelik, kui õpetajate palk tõuseks, eriti veel praegu. Nad on pikalt saanud kodus olla ja ilmselt ka palk jooksis. See on nii rumal jutt, et topelt tööd oli ja miks õpetajate lasteaialapsed siis kodus olid, kui eesliinitöötajate ja igast ametnike lapsi lasteaeda lasti. Teised vaadaku ise, et kuidas saavad, aga lasteaeda viia ei või, töökohad ja palgad ka kaovad. Käin stuudiumis iga päev oma koolilapse õppimisi uurimas. Käisin ka distantsõppe ajal ja olin vägagi kursis õpetajate “raske topelt tööga”. Palka peaks hoopis vähendama või siis jah külmutama vähemalt mõneks aastaks. Ikka eriline ahnus. Mis eeskuju sedasi lastele ja lastevanematele on.

+4
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:24; 18.09 13:37; 18.09 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ikka väga imelik, kui õpetajate palk tõuseks, eriti veel praegu. Nad on pikalt saanud kodus olla ja ilmselt ka palk jooksis. See on nii rumal jutt, et topelt tööd oli ja miks õpetajate lasteaialapsed siis kodus olid, kui eesliinitöötajate ja igast ametnike lapsi lasteaeda lasti. Teised vaadaku ise, et kuidas saavad, aga lasteaeda viia ei või, töökohad ja palgad ka kaovad. Käin stuudiumis iga päev oma koolilapse õppimisi uurimas. Käisin ka distantsõppe ajal ja olin vägagi kursis õpetajate “raske topelt tööga”. Palka peaks hoopis vähendama või siis jah külmutama vähemalt mõneks aastaks. Ikka eriline ahnus. Mis eeskuju sedasi lastele ja lastevanematele on.

See, et sinu laps käib koolis, kus õpetajad tööd ei viitsi teha, ei anna sulle õigust üldistada, et kõik õpetajad distantsõppe ajal kodus logelesid.

Üldiselt on õpetajate tööaeg jaotatud nii, et 50% ajast annad tundi ja teine 50% valmistad ette/parandad töid jne.
Annan ainet, mida on ühes klassis 4 tundi nädalas, seega mul peaks kokku selle klassi peale nädalas kuluma 6 tundi. Distantsõppe ajal kulus mul juba ühe klassi igale õpilasele nädala jooksul tehtud tööde tagasiside kirjutamise peale 8 tundi, sest püüdsin alati leida neile ka lisamaterjale, et nad enda jaoks keerulise materjali samuti selgeks saaksid.
Üritasin veel teha ka vähemalt 1 videotunni nädalas, mille jaoks kulus koos ettevalmistusega veel 2 tundi tööaega. Iseseisvate ülesannete koostamisele ka vähemalt 2 tundi. Tulebki topeltaeg kokku.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 18.09 09:42; 18.09 09:44; 18.09 11:36; 18.09 17:09; 23.09 17:06; 24.09 08:26; 24.09 11:25; 24.09 14:39; 24.09 14:42; 24.09 14:51; 24.09 15:36; 24.09 17:22; 24.09 18:49; 25.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ikka väga imelik, kui õpetajate palk tõuseks, eriti veel praegu. Nad on pikalt saanud kodus olla ja ilmselt ka palk jooksis. See on nii rumal jutt, et topelt tööd oli ja miks õpetajate lasteaialapsed siis kodus olid, kui eesliinitöötajate ja igast ametnike lapsi lasteaeda lasti. Teised vaadaku ise, et kuidas saavad, aga lasteaeda viia ei või, töökohad ja palgad ka kaovad. Käin stuudiumis iga päev oma koolilapse õppimisi uurimas. Käisin ka distantsõppe ajal ja olin vägagi kursis õpetajate “raske topelt tööga”. Palka peaks hoopis vähendama või siis jah külmutama vähemalt mõneks aastaks. Ikka eriline ahnus. Mis eeskuju sedasi lastele ja lastevanematele on.

See, et sinu laps käib koolis, kus õpetajad tööd ei viitsi teha, ei anna sulle õigust üldistada, et kõik õpetajad distantsõppe ajal kodus logelesid.

Üldiselt on õpetajate tööaeg jaotatud nii, et 50% ajast annad tundi ja teine 50% valmistad ette/parandad töid jne.

Annan ainet, mida on ühes klassis 4 tundi nädalas, seega mul peaks kokku selle klassi peale nädalas kuluma 6 tundi. Distantsõppe ajal kulus mul juba ühe klassi igale õpilasele nädala jooksul tehtud tööde tagasiside kirjutamise peale 8 tundi, sest püüdsin alati leida neile ka lisamaterjale, et nad enda jaoks keerulise materjali samuti selgeks saaksid.

Üritasin veel teha ka vähemalt 1 videotunni nädalas, mille jaoks kulus koos ettevalmistusega veel 2 tundi tööaega. Iseseisvate ülesannete koostamisele ka vähemalt 2 tundi. Tulebki topeltaeg kokku.

Minu lapsel polnud ühtegi videotundi ühegi õpetajaga ja me ei ela maal, kus on väike külakool ja vähe õpetajaid. On veel selline kool, kus aetakse vägagi edukust taga ja, et saaks ikka tabeli tippu. Selles suhtes ongi ilmselt jah laisad õpetajad, kui vaid õpilastelt nõutakse ja õpilaste asi on ise materjale otsida ja näod õpikus olla.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:24; 18.09 13:37; 18.09 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja ei ole pettunud, kui praegustes oludes jääb palk endiseks. Minul on vähemalt töö olemas ja pole ette näha, et mu töökohaga midagi juhtuks. Paljudel seda luksust pole.
Põhimõtteliselt oleks küll tarvis õpetajate palka veel tõsta ja paha ei teeks ka karjäärivõimaluse tekitamine, ehk suuremate kogemustega kõrgema tasemega ja kõrgema haridustasemega õpetajatele võiks rohkem maksta.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kriisi ju lubati, et igal aastal selle müstilise keskmise palga poole hakkab liikuma. Eile toimusid läbiraäkimised. Kahjuks mitte midagi pole kuulda ????

Keskmine palk langeb, seega õpetajate palk läheneb nagunii keskmisele. Ja üleüldse – keskmisest palgast vähem saajaid on palju rohkem kui keskmist või keskmisest rohkem saajaid. Mediaan on oluliselt väiksem. Õpetaja miinimum on 1315, see müstiline keskmine kuskil 100-150 € suurem hetkel. Kui saad 150 brutos juurde, siis kindlasti algab inimväärne elu, usu mind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 17:00; 18.09 17:06; 18.09 17:17; 24.09 14:57; 24.09 15:22; 25.09 09:14; 25.09 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ikka väga imelik, kui õpetajate palk tõuseks, eriti veel praegu. Nad on pikalt saanud kodus olla ja ilmselt ka palk jooksis. See on nii rumal jutt, et topelt tööd oli ja miks õpetajate lasteaialapsed siis kodus olid, kui eesliinitöötajate ja igast ametnike lapsi lasteaeda lasti. Teised vaadaku ise, et kuidas saavad, aga lasteaeda viia ei või, töökohad ja palgad ka kaovad. Käin stuudiumis iga päev oma koolilapse õppimisi uurimas. Käisin ka distantsõppe ajal ja olin vägagi kursis õpetajate “raske topelt tööga”. Palka peaks hoopis vähendama või siis jah külmutama vähemalt mõneks aastaks. Ikka eriline ahnus. Mis eeskuju sedasi lastele ja lastevanematele on.

See, et sinu laps käib koolis, kus õpetajad tööd ei viitsi teha, ei anna sulle õigust üldistada, et kõik õpetajad distantsõppe ajal kodus logelesid.

Üldiselt on õpetajate tööaeg jaotatud nii, et 50% ajast annad tundi ja teine 50% valmistad ette/parandad töid jne.

Annan ainet, mida on ühes klassis 4 tundi nädalas, seega mul peaks kokku selle klassi peale nädalas kuluma 6 tundi. Distantsõppe ajal kulus mul juba ühe klassi igale õpilasele nädala jooksul tehtud tööde tagasiside kirjutamise peale 8 tundi, sest püüdsin alati leida neile ka lisamaterjale, et nad enda jaoks keerulise materjali samuti selgeks saaksid.

Üritasin veel teha ka vähemalt 1 videotunni nädalas, mille jaoks kulus koos ettevalmistusega veel 2 tundi tööaega. Iseseisvate ülesannete koostamisele ka vähemalt 2 tundi. Tulebki topeltaeg kokku.

Ära unusta, et tegelikult suur osa lapsi ei saa iseseisvalt uut osa selgeks ja vajavad ka muidu abi ning vanemad, kes lapsi kodus õpetasid-abistasid, pidid enamasti ka oma tööd tegema kas tööl või kodukontoris. Pluss kõik need videovadtamised, brrr! Lapsevanemad pidid suure osa õoetajate tööst tegema.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 17:00; 18.09 17:06; 18.09 17:17; 24.09 14:57; 24.09 15:22; 25.09 09:14; 25.09 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ikka väga imelik, kui õpetajate palk tõuseks, eriti veel praegu. Nad on pikalt saanud kodus olla ja ilmselt ka palk jooksis. See on nii rumal jutt, et topelt tööd oli ja miks õpetajate lasteaialapsed siis kodus olid, kui eesliinitöötajate ja igast ametnike lapsi lasteaeda lasti. Teised vaadaku ise, et kuidas saavad, aga lasteaeda viia ei või, töökohad ja palgad ka kaovad. Käin stuudiumis iga päev oma koolilapse õppimisi uurimas. Käisin ka distantsõppe ajal ja olin vägagi kursis õpetajate “raske topelt tööga”. Palka peaks hoopis vähendama või siis jah külmutama vähemalt mõneks aastaks. Ikka eriline ahnus. Mis eeskuju sedasi lastele ja lastevanematele on.

See, et sinu laps käib koolis, kus õpetajad tööd ei viitsi teha, ei anna sulle õigust üldistada, et kõik õpetajad distantsõppe ajal kodus logelesid.

Üldiselt on õpetajate tööaeg jaotatud nii, et 50% ajast annad tundi ja teine 50% valmistad ette/parandad töid jne.

Annan ainet, mida on ühes klassis 4 tundi nädalas, seega mul peaks kokku selle klassi peale nädalas kuluma 6 tundi. Distantsõppe ajal kulus mul juba ühe klassi igale õpilasele nädala jooksul tehtud tööde tagasiside kirjutamise peale 8 tundi, sest püüdsin alati leida neile ka lisamaterjale, et nad enda jaoks keerulise materjali samuti selgeks saaksid.

Üritasin veel teha ka vähemalt 1 videotunni nädalas, mille jaoks kulus koos ettevalmistusega veel 2 tundi tööaega. Iseseisvate ülesannete koostamisele ka vähemalt 2 tundi. Tulebki topeltaeg kokku.

Ära unusta, et tegelikult suur osa lapsi ei saa iseseisvalt uut osa selgeks ja vajavad ka muidu abi ning vanemad, kes lapsi kodus õpetasid-abistasid, pidid enamasti ka oma tööd tegema kas tööl või kodukontoris. Pluss kõik need videovadtamised, brrr! Lapsevanemad pidid suure osa õoetajate tööst tegema.

Jah, vanemad pidid palju ka ise tegema ja õpetajate tööd samuti nö. ära tegema. AGA see ei tähenda, et õpetajad oleksid teinud VÄHEM tööd kui tavaliselt. Lihtsalt distantsõpe nõudis kõigilt osapooltelt rohkem pingutamist.

Kui sa ikkagi arvad, et distantsõpe oli õpetajate jaoks puhkus ja rõõm, siis mine küsi mõnelt, et kas nad tahaksid seda tagasi. Vähemalt minu koolis vastaksid kõik sulle, et ainult äärmisel vajadusel.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 18.09 09:42; 18.09 09:44; 18.09 11:36; 18.09 17:09; 23.09 17:06; 24.09 08:26; 24.09 11:25; 24.09 14:39; 24.09 14:42; 24.09 14:51; 24.09 15:36; 24.09 17:22; 24.09 18:49; 25.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja ja ei ole pettunud, kui praegustes oludes jääb palk endiseks. Minul on vähemalt töö olemas ja pole ette näha, et mu töökohaga midagi juhtuks. Paljudel seda luksust pole.

Põhimõtteliselt oleks küll tarvis õpetajate palka veel tõsta ja paha ei teeks ka karjäärivõimaluse tekitamine, ehk suuremate kogemustega kõrgema tasemega ja kõrgema haridustasemega õpetajatele võiks rohkem maksta.

Ma mäletan oma kooliajast, et need suurte kogemustega olid sageli sellised, keda üldse laste ligi lasta poleks tohtinud. Oma laste koolis näen sama. Ja kuigi üksmeelselt väidetakse, et noored ei tule kooli, siis on ka seda kuulda olnud, et noor tahaks kooli tulla, aga pole kohta, sest pensionär ei kavatse kuhugi eest minna. Elu pidi algama ju pensionile jäämisest, sest kel tervis hea, sellel tõuseb sissetulek hüppeliselt. Kui nüüd hakata 40aastase staaži pealt mingit kobedat lisatasu ka maksma, siis peab tervis ikka üsna tuksis olema, et koolist ära jääda.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 18.09 17:00; 18.09 17:06; 18.09 17:17; 24.09 14:57; 24.09 15:22; 25.09 09:14; 25.09 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodan, et tuleb. Aga vaid lasteaiaõpetajate pärast.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodan, et tuleb. Aga vaid lasteaiaõpetajate pärast.

Mina küll ei looda. Need logelesid veel kõige rohkem. Kogu aeg saadeti kirju koju, et ärge lapsi lasteaeda tooge, minu lapse lasteaias pandi rühmad kokku ja iga õpetaja käis tööl umbes 1 päeva nädalas. Aga ikka virisesid, miks õpetajatega võrdselt kodus ei saanud istuda. Mingit distantsõpet ega üleüldse mingit õpet nad sel ajal läbi ei viinud.

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 07:03; 18.09 21:51; 19.09 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, kas lapsevanem kujutab umbkaudu ette, kui kaua võtab õpetajal aega 25 lapsega ükshaaval suhtlemine, kui ta peab veel mõnele neist paar korda tühja kirja tagasi saatma palvega “Palun pane oma töö ka manusesse” või “palun tee uus pilt, millel kogu harjutus peal oleks”? Ja mis kell ta õhtul lõpetab?

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, kas lapsevanem kujutab umbkaudu ette, kui kaua võtab õpetajal aega 25 lapsega ükshaaval suhtlemine, kui ta peab veel mõnele neist paar korda tühja kirja tagasi saatma palvega “Palun pane oma töö ka manusesse” või “palun tee uus pilt, millel kogu harjutus peal oleks”? Ja mis kell ta õhtul lõpetab?

Kauem vast ikka mitte, kui mu eelmises töökohas 12 tunnised vahetused ja ka öövahetused. Nädalavahetusel käib ka töö.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:24; 18.09 13:37; 18.09 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sul sellest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hetkeolukorda vaadates riiklike palgatõusude osas skeptiline. Muidugi tõuseb palk valitud riigitöötajatel, aga need pigem poliitilised ametikohad ja heale kohale upitatud nn tippjuhid. Selliste tarbeks on igas olukorras raha piisavalt. Kui rääkida tavatöötajatest, siis terviseriski arvestades võiks tõus kõne alla tulla pigem meedikutel. Kardan, et ülejäänud (õpetajad, päästjad jm) võivad suu puhtaks pühkida ja kui varem oleksin seda mõeldamatuks pidanud, siis pärast EKRE laenuraha mahalaristamist pole välistatud ka palgalangus. Kuigi mine tea, laenuraha kulutades võib ju enne valimisi priisata ka. Praegu on tegelikult siiski suht hästi. Pauk alles tuleb, sest jooksvate kulude tasumine laenu arvelt ei ole jätkusuutlik.
Õnneks õpetaja palgaga elab ära. Olen ka sellest aastast õpetaja ja üks põhjus, miks julgesin oma kauaaegse unistuse teoks teha – ma päriselt saan oma palgast arved makstud ja lapsed kasvatatud. 15 aastat tagasi oli alustava õpetaja palk nii madal, et sain teenindusettevõttes peaaegu mitte mingit haridust eeldaval ametikohal täpselt kolm korda rohkem palka kui kursakaaslastest õpetajaks pürgijad.
Mina saan täna küll 1315€ ja ei tea eriti kedagi, kes normtundide ja ilma klassijuhatamiseta saaks seda õpetajate keskmist, mis viimati oli 1500€ kanti. Küllap kuskil siiski saab. Pigem aga arvan, et summa arvestub lisatundide, asenduste ja klassijuhatamise koosmõjul.
Praeguses töökriisis hakkab ilmselt õpetajaamet populariseeruma, sealjuures ilma igasuguse palgatõusuta. Väga paljud kvalifitseeritud õpetajad töötavad mujal, sh kokku kukkunud turismisektoris. Suure tõenäosusega võib juhtuda, et lähiajal näeme vabadele kohtadele suuremaid konkursse. Ehk veel mitte kohe, sest koondamisraha ja TKH võimaldavad rahulikult kodus tiksuda, hiljem aga võidakse kaaluda ka õpetajatööd. Raske küll, aga omade plussidega. Kui aga soovijaid piisavalt, polegi vaja palgatõusuga vaeva näha. Erasektoris hetkel kontoritöö ja u 1000€ palga peale kandideerib sadu soovijaid.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, kas lapsevanem kujutab umbkaudu ette, kui kaua võtab õpetajal aega 25 lapsega ükshaaval suhtlemine, kui ta peab veel mõnele neist paar korda tühja kirja tagasi saatma palvega “Palun pane oma töö ka manusesse” või “palun tee uus pilt, millel kogu harjutus peal oleks”? Ja mis kell ta õhtul lõpetab?

Õudne töö tõesti. Muudel töökohtadel saadad sadu meile päevas muude asjade kõrvalt. Imelik, et paljud õpetajad hindavad üle iga oma liigutust. Üks õpetaja siin näiteks kirjutas, et läheb teisele töökohale ja arvestas ka sõiduaja ja ooteaja sinna minekuks oma tööaja hulka. Kes teine midagi sellist teeks.

+6
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 07:03; 18.09 21:51; 19.09 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan täna küll 1315€

See on brutopalk. Kätte saab ikka vähem. Mu meelest selle töö eest ikka langetamiseks ka ruumi pole, aga elame-näeme. Poliitikud ju praegu isegi ei luba mingit tõusu, pole nagu põhjust väga vahutada ja ropprikkaid õpetajaid kadestada kõigil pedagoogipõlguritel. Küll ja küll on ju nähtud ka stsenaariumit, kus lubadused pole realiseerunud, sest palgatõus on ainult kujund, ja tõstmist 65 või 50 euro kaupa, mille peale muidugi juba nii mõnigi rusikatega vehib, sest pedagoogid on ju tuntud muidusööjad, logelejad ja ilmsüüta laste traumeerijad ning nii mõnigi teenib ju palju vähem ja peab ka toime tulema. Küll on olnud ka varjatud palgalangust, nt riiklikult ette nähtud klassijuhatajatasu kaotamine, vanemõpetaja positsiooni kaotamine, normtundide tõstmine. Eelmise kriisi ajal samas tulid ka kärped ja paljud ütlevad juba praegu, et see kriis oli kökimöki praegusega võrreldes, nii et kindel ei saa milleski olla. Ja kui uuritakse pedagoogide palka, tuuakse välja ainult mingi ulmeliselt suur keskmine, väga paljud saavad ikka seda ametlikku miinimumi+ klassijuhatajatasu, kui see nende piirkonnas olemas on ja nad on klassijuhatajad.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 12:43; 23.09 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetajana ütlen, et palgatõusu võiksid eelkõige saada hoopis päästjad, õed ja hooldajad. See on piinlik, mis tasu eest nad nii rasket tööd teevad.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kriisi ju lubati, et igal aastal selle müstilise keskmise palga poole hakkab liikuma. Eile toimusid läbiraäkimised. Kahjuks mitte midagi pole kuulda ????

Emad-isad õpeatasid lapsi kodus! Mille eest õpetajad palka tahavad?

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lootsin lihtsalt, et ehk käib siin kedagi Haridustöötajate Liidust ja teab juba, mida arutati.

Helista neile, taevas küll.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loodan, et tuleb. Aga vaid lasteaiaõpetajate pärast.

Mina küll ei looda. Need logelesid veel kõige rohkem. Kogu aeg saadeti kirju koju, et ärge lapsi lasteaeda tooge, minu lapse lasteaias pandi rühmad kokku ja iga õpetaja käis tööl umbes 1 päeva nädalas. Aga ikka virisesid, miks õpetajatega võrdselt kodus ei saanud istuda. Mingit distantsõpet ega üleüldse mingit õpet nad sel ajal läbi ei viinud.

Mu meelest sobivad kategooriasse “passisid kodus ja täispalk jooksis” kõige paremini nenede asutuste töötajad, mis päris kinni olid. Näiteks teatri palgal olevad näitlejad, raamatukogude töötajad jne. Aga jah, üsna hea elu on sel aastal olnud ka lasteaednikel. Kevadel kaks kuud jutti 1 päev nädalas tööl, suvel 6-nädalane puhkus sinna otsa.
Kooliõpetajatel oli ikka selgelt raskem, paljud nendest ju ka ise lapsevanemad, kel õpetajatööd tehes omad lapsed “kaela peal”. Pealegi on vaja õpilased teatud tasemele viia õppekava järgi, lasteaias on ikka suht suva, kas laps nende kuudega õppis ära “A” või “B”.
Palgatõusu osas – õpetajate palk pole hirmus madal (erinevalt hooldajatest, õdedest jne), eriti maakohas on tegemist väga korraliku palganumbriga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis te arvate, kas õpetajate palgatõus tuleb?