Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis te teete, kui koroonapass otsa saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 158 )

Teema: Mis te teete, kui koroonapass otsa saab?

Postitas:
Kägu

võiksime siin jagada ikka tõenduspõhiseid allikaid mitte peavoolumeedia kräppi

Minu arust võiksime me siin jagada ainult mõistuslikku ja loogilist juttu, tulgu see siis peavoolust või kõrvalvoolust. Sinu jutt kliinilisest uuringust, kus kõik vaktsineeritud osalevat, sinna ei kuulunud. Sa kas ei tea, mis on kliiniline uuring või oled puhta segi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olete ikka naljatilgad siin koos. 😀

Fakt on ju see, et kliinilised uuringud alles kestavad, eelpool lingitud uuring on üks neist. Fakt on see, et praegu laialt kasutatavad vaktsiinid ei ole läbinud ohutusuuringuid ning neile kehtib Euroopas tingimuslik müügiluba, ehk andmed puuduvad, keegi ei garanteeri, et sinuga midagi ei juhtu ja muide, keegi ka ei vastuta. Teie väidate siin kõik koos, et see on vale, aga see info on ju kergesti kättesaadav. 🙂

Vahva muster, mis siin silma hakkab, on võõraste inimeste lolliks ja segaseks tembeldamine, aga vastuargumente pole…

Ma arvan, et minu roll ei ole kedagi ümber veenda ja arvan, et igaühel on õigus enda tervise üle otsustada. Seetõttu ei ole KELLELGI õigus survestada kedagi süstima ennast eksperimentaalse vaktsiiniga, mille uusi, seniteadmata kõrvaltoimeid võib iganädalasest ravimiameti kokkuvõttest igaüks ise lugeda. Samuti on kõigil õigus otsustada, kui nad soovivad endale eksperimentaalset, esmakordselt kasutusel olevat tehnoloogiat sisse süstida. Soovin lihtsalt, et kõik inimesed teeksid selle valiku sealjuures kõike riske teadvustades, mis hetkel kahjuks nii ei ole. Rasedad vaktsineerivad ennast, sest et keegi naistearst ARVAB, et see on ohutu? Minule isiklikult kellegi subjektiivsest arvamusest ei piisaks. 😉

 

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahva muster, mis siin silma hakkab, on võõraste inimeste lolliks ja segaseks tembeldamine, aga vastuargumente pole…

Küsin otse: kas sa oled juhm? Väga selgelt ütlesin, milles asi oli. Loll ja segane oli nimetada kõiki vaktsineerituid uuringus osalejateks ning siis viidata veel ka uuringule, milles nad siis justkui osalised on, lisaks veel enda teadmata. Selline mõtteviis on hüsteeriliselt rumal ning näitab, et inimene ei tea, mis on kliiniline uuring või on tal lihtsalt suva, ajab suust esimest ettejuhtuvat jama välja.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olete ikka naljatilgad siin koos. ????

Fakt on ju see, et kliinilised uuringud alles kestavad, eelpool lingitud uuring on üks neist. Fakt on see, et praegu laialt kasutatavad vaktsiinid ei ole läbinud ohutusuuringuid ning neile kehtib Euroopas tingimuslik müügiluba, ehk andmed puuduvad, keegi ei garanteeri, et sinuga midagi ei juhtu ja muide, keegi ka ei vastuta. Teie väidate siin kõik koos, et see on vale, aga see info on ju kergesti kättesaadav. ????

Vahva muster, mis siin silma hakkab, on võõraste inimeste lolliks ja segaseks tembeldamine, aga vastuargumente pole…

Ma arvan, et minu roll ei ole kedagi ümber veenda ja arvan, et igaühel on õigus enda tervise üle otsustada. Seetõttu ei ole KELLELGI õigus survestada kedagi süstima ennast eksperimentaalse vaktsiiniga, mille uusi, seniteadmata kõrvaltoimeid võib iganädalasest ravimiameti kokkuvõttest igaüks ise lugeda. Samuti on kõigil õigus otsustada, kui nad soovivad endale eksperimentaalset, esmakordselt kasutusel olevat tehnoloogiat sisse süstida. Soovin lihtsalt, et kõik inimesed teeksid selle valiku sealjuures kõike riske teadvustades, mis hetkel kahjuks nii ei ole. Rasedad vaktsineerivad ennast, sest et keegi naistearst ARVAB, et see on ohutu? Minule isiklikult kellegi subjektiivsest arvamusest ei piisaks. ????

sul on õigus, nii ehk naa sa kedagi ümber ei veena. puhka jalga!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pea ennast juhmiks ega rumalaks inimeseks, inetu on teisele ka niimoodi öelda, kas kodus seda ei õpetatud?

Aga kui kliinilised uuringud alles kestavad ning miljonitele inimestele süstitakse eksperimentaalset ravimit (sealhulgas rasedatele ja lastele, millal maailma ajaloos on rasedate/laste peal kliinilisi uuringuid tehtud?), kas see pole siis mitte eksperimendis osalemine?

Pöörasin tähelepanu asjaolule, et paljud vaktsineeritutest infopuuduse tõttu ju seda teevad, kuna neil polnud aimugi, et vaktsiinidele on väljastatud tingimuslik kasutusluba, mis tähendab, et tegelikult pole teada, mida see vaktsiin teeb või ei tee. Tavainimene usaldab pimesi valget kitlit, kes ütleb, et “Vaktsiin on ohutu” ja ei ütle sulle, et “Me ei tea, kas vaktsiin on ohutu, aga ma arvan, et on”.

Naistearstid promovad rasedate vaktsineerimist, aga kui sa võtad vaktsiini SPC lahti, saad sealt isegi lugeda, et andmed on puudulikud. Kas see ei tekita mõtlevas inimeses küsimusi?

+8
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedad vaktsineerivad ennast, sest et keegi naistearst ARVAB, et see on ohutu?

õigesti teevad, et vaktsineerivad.

covid-19 põdemine tõstab surnultsünni ohu kahekordseks, delta domineerimise ajal neljakordseks.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasedad vaktsineerivad ennast, sest et keegi naistearst ARVAB, et see on ohutu?

õigesti teevad, et vaktsineerivad.

covid-19 põdemine tõstab surnultsünni ohu kahekordseks, delta domineerimise ajal neljakordseks.

Palun ka allikat, kust see info pärineb.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui kliinilised uuringud alles kestavad ning miljonitele inimestele süstitakse eksperimentaalset ravimit (sealhulgas rasedatele ja lastele, millal maailma ajaloos on rasedate/laste peal kliinilisi uuringuid tehtud?), kas see pole siis mitte eksperimendis osalemine?

Ma ei soovi sinuga veel ja veel kord sama juttu rääkida. Kõik on juba räägitud. Sinu arust osalevad vaktsineerijad eksperimendis. Minu arust osalevad mittevaktsineerijad eksperimendis. Tegelikult on kogu elu eksperiment. Peetruse ukse taga saame tulemused teada. Head õhtut.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ka allikat, kust see info pärineb.

Näiteks see: “Women giving birth with COVID-19, compared with women without COVID-19, had significantly higher rates of ICU admission (977 women [5.2%] vs 7943 women [0.9%]; odds ratio [OR], 5.84 [95% CI, 5.46-6.25]; P < .001), respiratory intubation and mechanical ventilation (275 women [1.5%] vs 884 women [0.1%]; OR, 14.33 [95% CI, 12.50-16.42]; P < .001), and in-hospital mortality (24 women [0.1%] vs 71 [<0.01%]; OR, 15.38 [95% CI, 9.68-24.43]; P < .001).” https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2782978

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et J&J valinud on võitnud jackpoti – nemad saavad boosterile juba kahe kuu möödudes algesest süstist. Yay! 😀 😀 😀
Teised 6 kuu möödudes.

Meenutame siinjuures ka seda, et Eestis kehtib “nakkusohutuspass” endiselt AASTA. Huvitav, millise teaduse põhjal eksperdid leidsid, et seda perioodi lühendada ei ole vaja?

https://twitter.com/disclosetv/status/1463314080480083975?s=20

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma imestan väga, et Janssenit üldse tehakse (ja riikide poolt aktsepteeritakse) veel ühedoosilisena.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei pea ennast juhmiks ega rumalaks inimeseks, inetu on teisele ka niimoodi öelda, kas kodus seda ei õpetatud?

Aga kui kliinilised uuringud alles kestavad ning miljonitele inimestele süstitakse eksperimentaalset ravimit (sealhulgas rasedatele ja lastele, millal maailma ajaloos on rasedate/laste peal kliinilisi uuringuid tehtud?), kas see pole siis mitte eksperimendis osalemine?

Pöörasin tähelepanu asjaolule, et paljud vaktsineeritutest infopuuduse tõttu ju seda teevad, kuna neil polnud aimugi, et vaktsiinidele on väljastatud tingimuslik kasutusluba, mis tähendab, et tegelikult pole teada, mida see vaktsiin teeb või ei tee. Tavainimene usaldab pimesi valget kitlit, kes ütleb, et “Vaktsiin on ohutu” ja ei ütle sulle, et “Me ei tea, kas vaktsiin on ohutu, aga ma arvan, et on”.

Naistearstid promovad rasedate vaktsineerimist, aga kui sa võtad vaktsiini SPC lahti, saad sealt isegi lugeda, et andmed on puudulikud. Kas see ei tekita mõtlevas inimeses küsimusi?

Kui sa lähtud eeldusest, et paljud vaktsineeritud on lollid, elavad infopuuduses jne, siis on see pelgalt sinu arvamus. Pean tunnistama, et ma ei saa aru, mis mure sul üldse on. Ühest küljest rõhutad, et loomulikult on vaja uurida ning mida kauem, seda parem. Teisest küljest jääb mulje, et sinu hinnangul osalevad ainult lollid selles eksperimendis. Kuidas siis üldse midagi uurida, kui ükski mõistlik inimene end katsetele allutama ei peaks? Või sa tahtsidki öelda seda, et katsetame lollide peal ära ja vaatame edasi mis saab?

Tingimuslik müügiluba on kõva sõna, aga ainult seniks, kuni  luba veel  tingimuslik on. Sest ega need inimesed, kes sellele rõhuvad, ei vaktsineeri ka siis, kui müügiluba saadakse. Siis on neil uued põhjused, miks vaktsineerima ikka ei peaks. Nt paljud vaktsiinid on ju aastakümneid kasutuses olnud, covidi vaktsiin mitte, seega ainult loll vaktsineerib end  eksperimentaalse vedelikuga. Mulle tundub, et see tingimusliku müügiloa teema ongi juba ammu soiku jäänud, nüüd on teema hoopis selles, et pole vaktsiinikahjustuste fondi. Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et see tingimusliku müügiloa teema ongi juba ammu soiku jäänud, nüüd on teema hoopis selles, et pole vaktsiinikahjustuste fondi. Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

Just, ja kuni vaktsiine veel üldse polnud, seni olid maskid need kurjajuured. Kui inimene on ikka mässaja, siis mässab ta lihtsalt kogu aeg ja loll, kes põhjendust ei leia.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

Kas vaktsineerimine on sinu meelest eesmärk omaette, mitte reaalne vajadus?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

Kas vaktsineerimine on sinu meelest eesmärk omaette, mitte reaalne vajadus?

Vaheeesmärgid viivad lõppeesmärgile lähemale.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

Kas vaktsineerimine on sinu meelest eesmärk omaette, mitte reaalne vajadus?

Vaheeesmärgid viivad lõppeesmärgile lähemale.

Millisele lõppeesmärgile? Ega sa ometi usu, et selleks on pandeemiast väljumine?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millisele lõppeesmärgile? Ega sa ometi usu, et selleks on pandeemiast väljumine?

Loomulikult usun. Väljumiseks pean siinkohal ka seda varianti, kus viirus tavalise sesoonse viirushaiguse tasemele muteerub. Niikaua peame vastu vaktsiinide ja piirangute abiga.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see ka ära tehakse, küll tuleb siis jälle uus põhjus, miks ikka vaktsineerida ei saa.

Kas vaktsineerimine on sinu meelest eesmärk omaette, mitte reaalne vajadus?

Jah, ma tõesti arvan, et kõrge  vaktsineerituse tase on meie kõigi huvides. See on nii eesmärk, kui ka reaalne vajadus. Seda siis ühiskondlikus plaanis.

Kui keegi ei taha vaktsineerida, siis ok. Ei taha, ei tee. Millest ma aru ei saa, on see, miks keegi väidab, et ma olen loll kuna vaktsineerisin? Kindlasti pidin olema täielikus infosulus, et nii lolli otsust teha. Sest ega jumala eest, keegi meil ju vabatahtlikult ei vaktsineeri, selliseid lolle meil ju ometi pole.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas doos tehtud, nii nagu iga aasta ka gripp.

Ullikesed ei tea, et isegi see tühipaljas Paracetamol või mis iganes valuvaigisti on kahjulikum neile, kui see tühine vaktsiin. Aga eks tarka on vaja panna ja mingeid kihutuslauseid kopeerida Telegrami lehelt, ise aru saamata nende sisust.

 

Jajah. Ühegi valuvaigisti tarbimise järgselt pole mul ühtki tuttavat surnud või haiglas elueest võidelnud. Kahjuks ei saa seda selle süsti kohta öelda. Nii nagu pähklid võivad mõnele ülimalt surmavat või ohtliku reaktsiooni tekitada-võivad seda ka vaktsiinid.

Ega enne ei usugi kui oma peres kogemus käes!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas doos tehtud, nii nagu iga aasta ka gripp.

Ullikesed ei tea, et isegi see tühipaljas Paracetamol või mis iganes valuvaigisti on kahjulikum neile, kui see tühine vaktsiin. Aga eks tarka on vaja panna ja mingeid kihutuslauseid kopeerida Telegrami lehelt, ise aru saamata nende sisust.

Jajah. Ühegi valuvaigisti tarbimise järgselt pole mul ühtki tuttavat surnud või haiglas elueest võidelnud. Kahjuks ei saa seda selle süsti kohta öelda. Nii nagu pähklid võivad mõnele ülimalt surmavat või ohtliku reaktsiooni tekitada-võivad seda ka vaktsiinid.

Ega enne ei usugi kui oma peres kogemus käes!

jah ka ei tunne kedagi kes tunneks kedagi jne. Mis ei tähendaks et valuvaigistitest põhjustatud surmade arv oleks olematu või isegi väike.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas doos tehtud, nii nagu iga aasta ka gripp.

Ullikesed ei tea, et isegi see tühipaljas Paracetamol või mis iganes valuvaigisti on kahjulikum neile, kui see tühine vaktsiin. Aga eks tarka on vaja panna ja mingeid kihutuslauseid kopeerida Telegrami lehelt, ise aru saamata nende sisust.

Jajah. Ühegi valuvaigisti tarbimise järgselt pole mul ühtki tuttavat surnud või haiglas elueest võidelnud. Kahjuks ei saa seda selle süsti kohta öelda. Nii nagu pähklid võivad mõnele ülimalt surmavat või ohtliku reaktsiooni tekitada-võivad seda ka vaktsiinid.

Ega enne ei usugi kui oma peres kogemus käes!

Minu tutvusringkonnas pole keegi vaktsiini pärast haiglasse sattunud. Kuid 2 on olnud covid-19 haiglas ja üks suri.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed tähtajad on varsti kukkumas. Lähetegi tõhustusdoosile, et edaspidigi “vaba” olla?

Ma mõtlen, kui pikas perspektiivis selline asi jätkusuutlik on? 2 aastat, 5, 10, eluaeg?

Milles probleem? Gripivaktsiini olen teinud iga aasta, difteeria ja teetanust jmt vastavalt plaanidele, kui reisin kuhugi päris lõunasse, miks peab just koroonavaktsiin siis selline olema, et seda peaks kindlasti vaid 1 korra elus tegema? Kui mu vaktsiin on kaotanud mõju aja jooksul, siis loomulikult värskendan, pole probleemi. Ja mitte ainult vaba liikumise huvides, vaid ka niisama ei tahaks haigeks jääda, koroona on ikka rõve haigus ju. Mu 20-aastasel tütrel on juba praegu ca 20 vaktsineerimist tehtud, mul kindlasti rohkem (täpset arvu ei tea, kooliaegseid pole dokumenteeritud ja neid digiloost ei näe) ja mu tervisega on kõik korras. Ma tõesti ei saa aru, milles probleem. Väga tõenäoliselt on mu elu on palju kergem ja kvaliteetsem tänu vaktsiinidele- päris kindlasti pole see halvemaks läinud nende tõttu. Samuti ei ole mu ümber teiste inimeste halvenenud minu vaktsineerituse tõttu.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa lähtud eeldusest, et paljud vaktsineeritud on lollid, elavad infopuuduses jne, siis on see pelgalt sinu arvamus.

Päris lolliks kedagi nimetama ei pea, aga see infopuuduses elamine on tegelikult teema küll.

Olen vestelnud mitme oma tuttavaga, haritud toredad inimesed, aga loevad vaid err-i või delfit.
Enamasti on see siiski keeleprobleem, sest isegi, kui sa saad mingist võõrkeelest aru, siis inimesed ei viitsi seda pingutust teha. Mõne puhul on see ka lihtsalt selline valitud mugavus või laiskus mitte otsida midagi muud.
Eks meil kõigil ole muudki teha, kui mööda internetti tuhlata ja tõde taga ajada. Nii siis inimesed lihtsalt lähevadki lihtsama ja mugavama teed. See on ok.
Mis aga ei ole ok, on see, kui sellised infopuuduses elamise valinud inimesed nö “tühistavad” kõik muu info, millest nad kuulnud ei ole ning liigitavad selle süvenemata mingiks uhuu-materjaliks. Ma ei tea, kas see on mingi automaatne enesekaitsereaktsioon või mis, aga olen seda märganud.

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sa lähtud eeldusest, et paljud vaktsineeritud on lollid, elavad infopuuduses jne, siis on see pelgalt sinu arvamus.

Päris lolliks kedagi nimetama ei pea, aga see infopuuduses elamine on tegelikult teema küll.

Olen vestelnud mitme oma tuttavaga, haritud toredad inimesed, aga loevad vaid err-i või delfit.

Enamasti on see siiski keeleprobleem, sest isegi, kui sa saad mingist võõrkeelest aru, siis inimesed ei viitsi seda pingutust teha. Mõne puhul on see ka lihtsalt selline valitud mugavus või laiskus mitte otsida midagi muud.

Eks meil kõigil ole muudki teha, kui mööda internetti tuhlata ja tõde taga ajada. Nii siis inimesed lihtsalt lähevadki lihtsama ja mugavama teed. See on ok.

Mis aga ei ole ok, on see, kui sellised infopuuduses elamise valinud inimesed nö “tühistavad” kõik muu info, millest nad kuulnud ei ole ning liigitavad selle süvenemata mingiks uhuu-materjaliks. Ma ei tea, kas see on mingi automaatne enesekaitsereaktsioon või mis, aga olen seda märganud.

Kõigi jaoks ei ole koroonateema elu mõte. Kurb, kui inimesed sellel teemal kinni kiiluvad ja arvavad, et kõik peakski aega raiskama muudkui sel teemal artikleid otsides ja lugedes.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa lähtud eeldusest, et paljud vaktsineeritud on lollid, elavad infopuuduses jne, siis on see pelgalt sinu arvamus.

Päris lolliks kedagi nimetama ei pea, aga see infopuuduses elamine on tegelikult teema küll.

Olen vestelnud mitme oma tuttavaga, haritud toredad inimesed, aga loevad vaid err-i või delfit.

Enamasti on see siiski keeleprobleem, sest isegi, kui sa saad mingist võõrkeelest aru, siis inimesed ei viitsi seda pingutust teha. Mõne puhul on see ka lihtsalt selline valitud mugavus või laiskus mitte otsida midagi muud.

Eks meil kõigil ole muudki teha, kui mööda internetti tuhlata ja tõde taga ajada. Nii siis inimesed lihtsalt lähevadki lihtsama ja mugavama teed. See on ok.

Mis aga ei ole ok, on see, kui sellised infopuuduses elamise valinud inimesed nö “tühistavad” kõik muu info, millest nad kuulnud ei ole ning liigitavad selle süvenemata mingiks uhuu-materjaliks. Ma ei tea, kas see on mingi automaatne enesekaitsereaktsioon või mis, aga olen seda märganud.

Räägid, nagu oleks vaktsiinipooldajate ja vaktsiinivastaste meediatarbimise erinevus selles, et esimesed loevad vaid mõnda kohalikku väljaannet, teised aga suurt hulka erinevaid. See ei vasta ju absoluutselt tõele, kõige selgem piir jookseb ikka sealt, et esimesed loevad mingisugusegi kvaliteedikontrolliga meediat, mis avaldab mõlema poole seisukohti nii palju, kui palju nad suudavad neid mõistlikult põhjendada, teised aga loevad ainult ühe poole seisukohti, pööramata mingitki tähelepanu allikate usaldusväärsusele või jutu kvaliteedile (enamasti nad lihtsalt ei suuda selle kvaliteeti hinnata, sellist mõistetki nagu formaalne loogika pole nad kuulnud).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa lähtud eeldusest, et paljud vaktsineeritud on lollid, elavad infopuuduses jne, siis on see pelgalt sinu arvamus.

Päris lolliks kedagi nimetama ei pea, aga see infopuuduses elamine on tegelikult teema küll.

Olen vestelnud mitme oma tuttavaga, haritud toredad inimesed, aga loevad vaid err-i või delfit.

Enamasti on see siiski keeleprobleem, sest isegi, kui sa saad mingist võõrkeelest aru, siis inimesed ei viitsi seda pingutust teha. Mõne puhul on see ka lihtsalt selline valitud mugavus või laiskus mitte otsida midagi muud.

Eks meil kõigil ole muudki teha, kui mööda internetti tuhlata ja tõde taga ajada. Nii siis inimesed lihtsalt lähevadki lihtsama ja mugavama teed. See on ok.

Mis aga ei ole ok, on see, kui sellised infopuuduses elamise valinud inimesed nö “tühistavad” kõik muu info, millest nad kuulnud ei ole ning liigitavad selle süvenemata mingiks uhuu-materjaliks. Ma ei tea, kas see on mingi automaatne enesekaitsereaktsioon või mis, aga olen seda märganud.

ERR on kõige usaldusväärsem allikas üldse. Mis mõttes infopuuduses? Seal töötavad kõrgharitud ajakirjanikud, kes suudavad allkatesse kriitiliselt suhtuda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahe on selles, kas loed kvaliteedikontrolliga ajakirjandust või valimatul hulgal igasugu kontrollita eraisikute vaimusünnitisi, mida on interneti ajajärgul lõputus koguses ja mitte keegi ei kontrolli nende esitatud faktide tõepärasust, blogijate vaimset tervist ega demagooguavõtete kasutamist. Jah, kõige selgema pildi reaalsusest saab siis kui loed mitut erinevat kvaliteedikontrolliga meediaväljaannet. Mina ise armastan väga ajaveetmiseks uudiseid lugeda ja loen nii Eesti peavoolumeedia kajastusi kui ka üldtunnustatult kallutamata välismaiseid meediakanaleid, näiteks Reuters, BBC jne ja tõttöelda suuri erinevusi nende kanalite infoväljades minu kogemuste järgi ei ole.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahe on selles, kas loed kvaliteedikontrolliga ajakirjandust või valimatul hulgal igasugu kontrollita eraisikute vaimusünnitisi, mida on interneti ajajärgul lõputus koguses ja mitte keegi ei kontrolli nende esitatud faktide tõepärasust, blogijate vaimset tervist ega demagooguavõtete kasutamist. Jah, kõige selgema pildi reaalsusest saab siis kui loed mitut erinevat kvaliteedikontrolliga meediaväljaannet. Mina ise armastan väga ajaveetmiseks uudiseid lugeda ja loen nii Eesti peavoolumeedia kajastusi kui ka üldtunnustatult kallutamata välismaiseid meediakanaleid, näiteks Reuters, BBC jne ja tõttöelda suuri erinevusi nende kanalite infoväljades minu kogemuste järgi ei ole.

Ausat ajakirjandust on siiski veel päris palju. Nende jaoks kehtib veel eetikakoodeks, mida kindlasti ei järgi ei Objektiivi ega Telegrammi sarnased nähtused.

https://meedialiit.ee/eetikakoodeks/

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ERR on kõige usaldusväärsem allikas üldse. Mis mõttes infopuuduses? Seal töötavad kõrgharitud ajakirjanikud, kes suudavad allkatesse kriitiliselt suhtuda.

Naerukoht, ERR teostab üsna üheselt valitsuse propagandat. Ka kõrgharitud inimesed soovivad palka saada ja mängivad tööandja pilli.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millisele lõppeesmärgile? Ega sa ometi usu, et selleks on pandeemiast väljumine?

Loomulikult usun. Väljumiseks pean siinkohal ka seda varianti, kus viirus tavalise sesoonse viirushaiguse tasemele muteerub. Niikaua peame vastu vaktsiinide ja piirangute abiga.

Ma tegelikult loodan, et sul on õigus, aga reaalselt ei usu. Too vaktsiinipass jääbki kui kuulekuse tõend ja sotsiaalse kontrolli vahend.  Ning viiruse endaga pole sel varsti enam mingit pistmist (niivõird-kuivõrd praegu veel on).

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 158 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Mis te teete, kui koroonapass otsa saab?