Esileht Ilu ja tervis Mis te teete, kui teil on nohu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Mis te teete, kui teil on nohu?

Postitas:
Kägu

Vabandust, üks loll siin tülitab imeliku küsimusega. Mul pole nimelt u viimased 10 a nohu olnud. Laps tassib lasteaiast igasugu pahalasi kogu aeg, aga mulle külge üldiselt midagi ei hakka. Aga detsembri alguses olin koroonas ja ei tea, kas see vussis ära organismis midagi, igatahes nüüd lapsel oli nohu ja mina sain selle ka.

Ärge nüüd naerge, aga tegemist on väga koleda olukorraga. Ma ei mäletanud enam, et nohu on nagu mingi hiina piin. Eile nuuskasin pool ööd, kui ei nuusanud, tekkis tunne nagu vett oleks ninna tõmmanud, kõik tatti täis. Kogu aeg on nina natuke kinni või palju kinni. Panin endale siis ka nohuspreid ja tegin inhalatsiooni nagu lapsele. Mätsisin varba vahele mingit vietnami salvi, seda nagu mäletan, et pandi. Kõik see on niisama võimlemine, nohu on ikka edasi. Nina ümbrus on punane ja marraskil. Pea valutab. Ma tean, et nohu läheb ise üle lõpuks, aga ausalt, jube esss on olla. Soovitage, mismoodi endal elu vähe elamisväärsemaks muuta senikaua. Mis te teete, kui teil nohu on?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nohu ravida ei saa, siis tulebki lihtsalt oodata, kuni üle läheb.

Mõned võtavad Sudafedi tablette (minul need nina lahti ei tee), mõned loputavad nina soolveega (ma loputan ka, aga mingit tuntavat efekti see ei anna). Panen nohuspreid, et natukenegi õhk ninast läbi käiks, muud ma ei tee. Hull on olla umbes kolm esimest päeva, siis hakkab juba paremaks minema. Nohuspreid üle viie päeva üldiselt kasutada ei tohiks, mina katsun mitte üle nädala kasutada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakka Humerit kasutama regulaarselt, ninas polüüpe on?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sufafedi või allergistablett öösel magamideks. Ninaümbrusele on mul üks keelatud salv, sga ehk peaks ka tsinksalv aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Flixonaset kasutan. Reeglina nohu eriti hulluks sellega kätte ei lähegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nuuskan põhiliselt.

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti peab nohu ravima. Kui ei ravi võib tekkida põskkoopa põletik ja edasi võib põletik lüüa ka kõrva. Nohu korral tuleb panna turset alandavaid tilkasid SeptaNazal, panna Nisita ninasalvi ja juua Ferveksit.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oma lastel kasutasin ja väga hästi aitas – Tsitrosepti lahus, mõned tilgad vette (paarikümne ml kohta) ja pipetiga ninna mitu korda päevas.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nuuskan põhiliselt.

Sama siin. Abikaasa alati kasutab erinevaid spreisid ja tablette, aga nohu kiiremini ikka üle ei lähe, aitavad vb paremini magada kui nina kinni, aga mulle piisab kui toas on aken lahti ja õhk liigub

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nohuga võtan päeval sudafedi tbl Ja ööseks actifedi. Kui need enam ei toimi, lasen kirjutada sirruse tabletid. Nende ravimitega ei pea nuuskama ja saab norm eluga jätkata.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti peab nohu ravima. Kui ei ravi võib tekkida põskkoopa põletik ja edasi võib põletik lüüa ka kõrva. Nohu korral tuleb panna turset alandavaid tilkasid SeptaNazal, panna Nisita ninasalvi ja juua Ferveksit.

No ei ole see asi nii hull. Kui ei ole kalduvust põskkoopapõletikuks, ei juhtu selle tavalise nohuga mitte midagi hullemat. Ravi või ära ravi,  kestab ikka sama kaua. Jah, enesetunde leevenduseks võib muidugi kasutada turset alandavaid ja nina lahti tegevaid tablette või spreisid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen xymelini spreid ninasse, vahel loputan soolaveega ka ja nuuskamiseks on mul kõige parem mingi vana pehmeks kulunud T särk, sest seda tatti ikka tuleb ja pabersalfakad hõõruvad ninaalust valusaks. Lasen selle särgi pesumasinast iga päev suure kuumusega läbi, samuti padjapüürid. Kui tuleb eriti tugev  nohu ja ninaümbrus läheb ikkagi katki, määrin ühe vene salviga (letsitelj), selle lõhn ka leevendab natuke nina kinnisust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nohu on minu jaoks ebamugav ja ma tahan sellest võimalikult kiiresti vabaneda, siis kui nohu hakkab endast märku andma, talitan järgnevalt:

1. Võtan Zyrtecit (allergiaravim, võtab ninaturse maha).
2. Lasen hommikul ja õhtul ninna Zymelini (samuti turse alandamiseks).
4. Teen mitu korda päevas soolaveega inhalatsiooni (et sekreeti vedeldada).
5. Võtan 2000mg C-vitamiini päevas (perearsti sõnul ründab see viirust kõige paremini).
6. Võtan 4000mg D-vitamiini päevas (enamasti kipub mu D-vitamiini tase madal olema).
7. Kui tunnen, et köha tahab ka tulla, võtan ACC 600.
8. Joon 3 liitrit vedelikku päevas.
9. Magan nii palju kui võimalik.

Tavaliselt saab mu nohu kolme päevaga otsa, mitte ei kesta nädal aega, nagu paljud ütlevad.

 

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui algab nohu ja nina läheb kinni, siis pihustan Otrivini (sinise kirjaga), nuuskan pehmesse WC-paberisse, seda läheb esimesel päeval rull vähemalt ja kui ninaalune läheb valusaks, siis määrin nina alla hügieenilist huulepulka. Ööseks teen samuti nina selle hügieenilisega kokku, see hoiab ninaaluse terve.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

THC salv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katkisele ninaümbrusele aitab ka hügieeniline huulepulk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, üks loll siin tülitab imeliku küsimusega. Mul pole nimelt u viimased 10 a nohu olnud. Laps tassib lasteaiast igasugu pahalasi kogu aeg, aga mulle külge üldiselt midagi ei hakka. Aga detsembri alguses olin koroonas ja ei tea, kas see vussis ära organismis midagi, igatahes nüüd lapsel oli nohu ja mina sain selle ka.

Ärge nüüd naerge, aga tegemist on väga koleda olukorraga. Ma ei mäletanud enam, et nohu on nagu mingi hiina piin. Eile nuuskasin pool ööd, kui ei nuusanud, tekkis tunne nagu vett oleks ninna tõmmanud, kõik tatti täis. Kogu aeg on nina natuke kinni või palju kinni. Panin endale siis ka nohuspreid ja tegin inhalatsiooni nagu lapsele. Mätsisin varba vahele mingit vietnami salvi, seda nagu mäletan, et pandi. Kõik see on niisama võimlemine, nohu on ikka edasi. Nina ümbrus on punane ja marraskil. Pea valutab. Ma tean, et nohu läheb ise üle lõpuks, aga ausalt, jube esss on olla. Soovitage, mismoodi endal elu vähe elamisväärsemaks muuta senikaua. Mis te teete, kui teil nohu on?

Sul pole ju nohu, vaid äge viirushaigus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna nohu on minu jaoks ebamugav ja ma tahan sellest võimalikult kiiresti vabaneda, siis kui nohu hakkab endast märku andma, talitan järgnevalt:

1. Võtan Zyrtecit (allergiaravim, võtab ninaturse maha).

2. Lasen hommikul ja õhtul ninna Zymelini (samuti turse alandamiseks).

4. Teen mitu korda päevas soolaveega inhalatsiooni (et sekreeti vedeldada).

5. Võtan 2000mg C-vitamiini päevas (perearsti sõnul ründab see viirust kõige paremini).

6. Võtan 4000mg D-vitamiini päevas (enamasti kipub mu D-vitamiini tase madal olema).

7. Kui tunnen, et köha tahab ka tulla, võtan ACC 600.

8. Joon 3 liitrit vedelikku päevas.

9. Magan nii palju kui võimalik.

Tavaliselt saab mu nohu kolme päevaga otsa, mitte ei kesta nädal aega, nagu paljud ütlevad.

Good for you then.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole see asi nii hull. Kui ei ole kalduvust põskkoopapõletikuks, ei juhtu selle tavalise nohuga mitte midagi hullemat. Ravi või ära ravi, kestab ikka sama kaua. Jah, enesetunde leevenduseks võib muidugi kasutada turset alandavaid ja nina lahti tegevaid tablette või spreisid.

Kestab kuid või aastaid lausa? Ei ole ju normaalne. kui mõne nädalaga üle ei lähe, pöördun arsti poole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sudafedi tablette tuleb õigesti tarvitada, siis on kasu ka.

Ma ise üldiselt ei viitsi rohtudega möllata. Õhksoojuspump kuivatab õhku ka, nii et nohu ajal tekkisid korduvalt ninaverejooksud, kui natuke liiga innukalt nuuskama hakkasin. Mingisuguseid soolalahuseid ei saaks ma üldse kasutada.

Ainsad lisaliigutused, mida ma teen, on vitamiinide tarvitamine ja pärast igat nuuskamist kerge koostisega huulepalsamiga nina ja selle ümbruse määrimine. Määrimisega tuleks tegelikult alustada juba enne, kui nina katki läheb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loll on lapse saanud, kahetsusväärne

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole lihtne nohu vaid üks praegu ringi liikuvatest viirustest. Tõenäosus et see läheb üle põskkoopapõletikuks on üsna suur..

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole lihtne nohu vaid üks praegu ringi liikuvatest viirustest. Tõenäosus et see läheb üle põskkoopapõletikuks on üsna suur..

Ei pruugi. Mina ei ole oma eluaja jooksul kordagi põskkoopapõletikus olnud ja mul ei ole mingid kerged ja lühiajalised nohud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Cerruse tabletid aitavad, kuid neid saab retseptiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Cerruse tabletid aitavad, kuid neid saab retseptiga.

Cirrus. Siin teemas näeb nii toredaid raviminimesid, pole ime kui arstid ei saa aru mis rohtusid soovite. Cirrusest on siin mitu eri varianti, nägin ka Xymelinist

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loputan soolalahusega ja siis kasutan Flixonaset, nii püsib olemine mõnda aega okei.

Kehv rohuvõtja olen, muidu Sinupret + Zyrtec vist mingi efekti annab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda imeasja kasutan, absoluutselt tõhus:

https://www.apotheka.ee/nohupulk-ninainhalaator-pmm0100396ee

Lisaks sinepi-jalavann, ninasalv, ööseks küüslauk katkipressituna öökapil.

Neid Sudafede ja spreisid enam ei kasuta, tekitavad ainult sõltuvust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tõhus vahend on Po-ho. See on väike pudelike õli, mis koosneb päris paljudest erinevatest taimedest. Üks neist eukalüpt. Kui nohu on juba väga hulluks läinud, aitab hingamise avatuna hoida. Kui alles tunned, et nohu hakkab tekkima, siis seda kasutades ei pruugi asi hulluks minnagi. Sellel õlil on muid kasutusviise ka, nt peavalu korral on hea meelekohtadele määrida. Aitab. Lõhna poolest meenutab vana head “tähekese” salvi 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale haisu pole sel po-hol mingit toimet. Kui nina on tatti täis siis soolaveega ninaloputus ja siis otrivin/xymelin vms, et öösel magada saaks. Ja tuleb ära kannatada, viirusnohu põeb ise löäbi ja kuidagi seda välja ravida ei anna. Kui nohu ketsab pikemalt kui nädal, on roheline vms, siis on tegu bakterpõletikuga ehk viirusnohu tüsistus.

Kui ninaalune on punaseks ja hellaks hõõrutud, paberiga nühkimise asemel peske ninaalune puhtaks paar korda päevas, see aitab ninaalust nahka hoida.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole see asi nii hull. Kui ei ole kalduvust põskkoopapõletikuks, ei juhtu selle tavalise nohuga mitte midagi hullemat. Ravi või ära ravi, kestab ikka sama kaua. Jah, enesetunde leevenduseks võib muidugi kasutada turset alandavaid ja nina lahti tegevaid tablette või spreisid.

Kestab kuid või aastaid lausa? Ei ole ju normaalne. kui mõne nädalaga üle ei lähe, pöördun arsti poole.

Mis kuid või aastaid???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Mis te teete, kui teil on nohu?