Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis teete kodus? Karantiinis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Mis teete kodus? Karantiinis

Postitas:
Kägu

Eile olles kergelt üle nädala kodus olnud oli minul madalseis ja ei suutnud end tegutsema panna. Muidu olen suht aktiivne ca keskmiselt tuleb liikumist ca 12000 sammu siis eile liikusin vaid hädavajalikud sammud alla 4000.( ei käinud väljas, toas tulid sammud ei suutnud end toimima panna eile).Pole siiani videokõnesid teinud, kuid eile siis läbi FB sai ka need teostatud, et leida kaaskannatajaid 🙂 õhtul sai isegi üks sünnipäev arvutiekraani taga teostatud, pokaali veini saatel (tavaliselt muidu alati kaine juht). Kuidas motiveerite end tegutsema? Ma õnneks elan majas ja teha on üksjagu, aga kui tuleb uus madalseis. Kuidas end tegutsema saan? Lisaks on veel kolm last kaks gümnaasiumi õpilast ja üks lasteaialaps, kes õnneks oskab ise olla. Ta Veidi kurb on, et lasteaeda ei saa ja nüüd veel mänguväljakutele (käisime siis kui plats tühi oli, sõitsime rattaga et leida uusi ja huvitavaid platse, aga nüüd kriip sellel peal, saan aru miks). Teismelised on introverdid ja neile hetkel selline elu ja lahendus meeldib. Mees käib veel tööl. Mis teete kodus? Sahtlid ja kapid on puhastatud. Vannituba seebijälgedest puhas, õu ära riisutud ja juba ettevalmistused istutuse hooajaks tehtud. Loodan, et ehituspoode aiaosakondadega kinni ei pandaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Karantiinis olles ei tohi siiski üldse välja minna. Ka 4000 sammu tegema. Kui oled karantiinis, siis sa oled ju haige või sümptomitega ega tohi minna kuhugi. Kui lihtsalt kodus oled, siis see on midagi muud.

Laps pane kuulama näiteks: https://menu.err.ee/1066781/vikerraadio-kutsub-kuulama-sipsiku-lugusid
või https://menu.err.ee/1067518/vikerraadio-kutsub-kuulama-astrid-lindgreni-vaikest-tjorveni-pootsmani-ja-moosest
Sealt leiab kõvasti põnevat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõdade aegu meie vaarisad ja nende isad surid näljas, külmas ja kodust kaugel.
Praegu palutakse inimestel kodus olla ja nad surevad igavusse ja “madalseisu”.
Väga nukker tendents.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karantiinis olles ei tohi siiski üldse välja minna. Ka 4000 sammu tegema.

Laps pane kuulama näiteks: https://menu.err.ee/1066781/vikerraadio-kutsub-kuulama-sipsiku-lugusid

või https://menu.err.ee/1067518/vikerraadio-kutsub-kuulama-astrid-lindgreni-vaikest-tjorveni-pootsmani-ja-moosest

Mis jama sa ajad? Keegi ei keela ega tauni kuskil üksi kõndimist või jooksmist.
Mina teen karantiinis olles põhiliselt tööd. Meie sektor on kõvasti pihta saanud, kaubad liiguvad hädiselt, partnerid välisriikides sulevad uksi. Käib üks tulekahjukustutamine kogu aeg. Töötan umbes 12 tundi ööpäevas. Pere jaoks jääb väga vähe aega, sellest on kahju. Lapsed justkui elavad omapäi, suurem õnneks kantseldab väiksemat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle jaoks on teema juba olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen tööd. Palju vähem on tehtud, kui vaja oleks. Osalt seepärast, et olen laisk (praegugi tegin pausi), osalt seepärast, et tööd on väga palju, osalt seepärast, et olen aeglane. Poes käin (mitte igapäevaselt, aga nt 4 päeva tagant umbes). Magan. Ma teen üllatavalt vähe tegelikult. Pesugi pole viitsinud masinasse panna. Olen vist omadega kuidagi lolliks läinud, aga ma suudan päevi nii veeta, et mitte midagi märkimisväärset ei tee. Süüa muidugi teen aeg-ajalt, aga kindlasti vähem kui teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui igav on, siis tee myfitnessi videode järgi trenni või venitusi, need on kõigile vabalt kättesaadavad nende kodulehel. Ise teeks, kui saaks. Vaatan Netflixi või kuulan podcaste. Kokkan, küpsetan. Hakkaks käsitööga jälle tegelema, kui lõnga puutumine vastu varrast mulle nüüd mingil kummalisel põhjusel samamoodi nagu küüned tahvlil ei mõjuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

töötan ka tavaliselt kodukontoris, nii et rutiini väga palju ei ole muutnud. Kodus elavaid lapsi ei ole.
Hommikul töötan. Keskpäeval tunnine jalutustiir, audioraamat kõrvaklappides.
Töötan, teen kodutöid ja õhtusööki.
Mees tuleb töölt, teeme koos veel tunnise kõnni.
Õhtu nagu ikka – sööme, loeme, TV.

Nüüd tulevad ilusad ilmad, plaanin aknad pesta, rõdu korda teha, suurpuhastus ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karantiinis olles ei tohi siiski üldse välja minna. Ka 4000 sammu tegema.

Mis jama sa ajad? Keegi ei keela ega tauni kuskil üksi kõndimist või jooksmist.

Mina teen karantiinis olles põhiliselt tööd. Meie sektor on kõvasti pihta saanud, kaubad liiguvad hädiselt, partnerid välisriikides sulevad uksi. Käib üks tulekahjukustutamine kogu aeg. Töötan umbes 12 tundi ööpäevas. Pere jaoks jääb väga vähe aega, sellest on kahju. Lapsed justkui elavad omapäi, suurem õnneks kantseldab väiksemat.

Karantiinis on ju need, kes on haiged või sümptomitega. Kui sa töötad lihtsalt kodus ja oled terve, siis muidugi võid üksinda õues liikuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma väga ei põe, kui mõni päev lihtsalt laman-logelen. Milleks seda mingiks madalseisuks nimetada? Ma arvan, et ma jõuan nn suurpuhastuseni jms tegevusteni alles aprillis. Praegu teen kodus tööd, natuke võimlen ja logelen niisama. Enne karantiini oli elu kordades aktiivsem, käisin ikka tööl kohal, trennid ja reisimised jne jne. Nüüd on suurem osa päevast vaikus, aga mis siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti hämmastav kui vaimuvaesed on inimesed, et ei suuda endale ega oma lastele tegevusi leiutada. Mis hädapätakate põlvkonnad need on? Mugavusinimesed.
Soovitan alustada ajalooraamatute lugemisest, eriti, mis puudutab inimeste eluolu sõdade, näljahädade ja jubedate epideemiate ajal. Sageli pidi väikeste lastega tundide viisi näiteks vait olema või vaikselt tegelema. Lapsed on ju ikka lapsed. Kuidas nemad küll midagi teha oskasid? Internetti ega perekooligi polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tegemist küll, oma aed tahab koristamist, õunapuuoksad lõikamist. Äkki lähen lastega mere äärde jalutama, õhtuks küpsetan kaneelisaiu. Aknad peaks ära pesema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme kogu perega kodused, mees on kodukontoris. Kuna on kaks last, siis on tegemist küll ja küll. Koolilaps saab õppimisega õnneks ise päris kenasti hakkama, aga abi ikka vajab. Lasteaias käiv laps vajab rohkem tähelepanu.
Mina otseselt tööd kodust ei saa teha, aga tegelen oma õppimisega ja erialase infoga.
Lisaks kodutööd korteris, meeldib lugeda netis olla ja telekat vaadata (filme, sarju jne lisaks).
Igav pole kunagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme mehega kodus, ta veidi arvutis töötab, minu töö pole kodukontoritöö.
Chill. Vaatame tv-d, õhtupoole joome veini, päeval istun aias.
Kas inimesed ei oska tõesti puhata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas inimesed ei oska tõesti puhata?

Kahjuks ei ole ju praegu mingi mõnus ja muretu puhkus. Väga paljud tunnevad tuleviku pärast muret ja kui siia lisada veel ärevus selle pärast, et vabalt ja ilma nakkushirmuta ringi liikuda ei saa, siis tõesti, inimesed ei oska sellisel hetkel puhata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hommikul koduõpe lapsega, siis tööasjad, siis pesumasin käima-toit valmis teha, mees teeb lapse toas remonti, jalutame, vaatame telekat õhtul

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen lõptult raamatuid, vaatan filme, otsin pinterestist ja youtubest taaskasutatud materjalidega seotud käsitöö lehekülgi ja teen käsitööd (näiteks punun karpi paberijääke kasutades), maalin, Teen video saatel trenni, õmblen diivanikatet, katsetan uusi toiduretsepte, käin looduses (proovisin kodu lähedal uut metsa väljaveoteed ja lõpptulemusena leidsin endale uue künkliku ja vahelduva loodusega ringraja jooksuretkeks), tekitan endale lemmiklaulude playlisti jne. Parandan katskiseid asju.

Lastele mõtlen järjest takistusradasid, meisterdamisprojekte, lauluvõistluseid, näidendeid välja jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karantiinis pole, küll kodukontoris ning mulle on need segased ajad tööd juurde toonud. Lisaks õhtuti nüüd ka igal juhul söögitegemised, sest nüüd vaja lisaks õhtusöögile teha ka järgmise päeva lõunasöök (lõunal ajaselt küll ei kannata töö arvelt teha). Enne andis üle päevagi õhtusööki teha. Õhtuti näpistan veel õues liikumiseks aega, seega tööpäeva õhtul enam ei jõua väga lapsegagi (pigem suhtlus, abi söögitegisel jne) pikemate lauamängudeni (kaardimängud, väike lauatennis, piljard jne jääävad ilmselt nädalavahetusteks), rääkimata korda tehtud kappidest, puhtaks pestud akendest, raamatu lugemisest, mida sooviks rahulikult teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus ei mõista mu tundmusi, mis mind eile tabas egas ma isegi sellest väga aru ei saa. Olen vabatahtlikus karantiinis, sea mõttes et ei liigu rahvarikkasse kohtades. Poes pole käinud, aga ehk peaks. Hirmuga mõtlen, et alles esimene nädal möödas. Ma palgatööd teha kodus ei saa, aga hetkel minu tööga jokk. Ma tean, et olen sotsiaalne hing ja suhtlen pigem otse kui et telefonitsi ja end muuta on keeruline. Sauna inimesi kutsuda ei või ja külla ka ise minna ei või. Tänane meeleolu on jälle ok, juba olen tegus olnud ja tunne on positiivne sammugi rohkem kui eilse kogu päeva peale. Mida ikkagi kodus teete ja kuidas vastu peate selle karantiiniaja. Saan aru, et suur vahe on veel neil kel on kodus palgatöö ja tunnevad end seeläbi ühiskonnakasulikuna, kui et neil kes lihtsalt istuvad karantiinis ja hetkel nagu identiteeditud on. On küll emad ja abikaasad jne, aga ikkagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole karantiinus, aga töötan kodukontoris. Kui tööpäev saab läbi, siis käin lapsega jalutama 5-10 km, hilisõhtul sõidan jalgrattaga 20-30 km või jooksen 10-15 km.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ajan täna ratta see mõttes välja ilma rattatoolita ( ilma lapseta) ja lähen teen enda jaoks mõned ringid hetkel olen üritanud 3-4korda nädalas jooksmas käia ring on 4,5km pikk. Trenni ju ka ei saa käisin rühmatrennis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen viimased 3a üksi elanud, nendest viimased 10 kuud haiguse tõttu kodus (vaimne tervis), nii et eraldatus pole probleem.

Vajalikest asjadest: suhtlen erinevate instantsidega, n.t psühholoog helistab, mitte ei lähe vastuvõtule. Lisaks on mul riigi poolt rehabilitatsiooni eesmärgil karjäärinõustaja, kellega suhtlen video teel paar korda nädalas.

Aga nii üldiselt: katsun käia vähemalt korra päevas jalutamas, loen võõrkeelseid raamatuid, et harjutada, tegelen taimedega. Veel meeldib netis kasutut ja vahel ka kasulikku infot koguda.
Seoses eneseisolatsiooniga on ärganud paljud vanad tuttavad, nii et sõnumitele vastamine on peaaegu nagu töö.
Arvutimängud: hetkel Overwatch või World of Warcraft.

Milles ma eriti tugev pole, on koristamine ja ööpäevarütm, kahjuks.

Millest tunnen puudust: ei saa väljas käia kohtades, kus mu “küla” seltskond käib. A mis teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et karantiinis on haiged või sümptomitega inimesed. Olen ka karantiinis, aga pole haige ega ka sümptomitega. Tulin eelmine nädal välisreisilt ja pean seetõttu karantiinis olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen karantiinis JA haige. Väga haige juba kuuendat päeva. Jah, koroona.
Täna on esimene päev, mil jaksasin telefoni lugemiseks-trükkimiseks pikemalt kätte võtta ja see oli viga. Mida ma ometi lugesin? Pooled inimesed nurisevad kodusolemise pärast, oma lähedastega koosolemise pärast. Mina oleksin või sees, kui saaksin tervena kodus asjatada ja veel terve perega koos.
Paratamatult ma ei saa, aga hindan sedagi, et hing on jätkuvalt sees, et üks lastest on minuga ja endiselt terve, et eemalviibivad pereliikmed on terved.
Siiski, kui pooled nurisejatest praegu minu kingades oleks, hakkaksid neile nende endi kingad ikka väga meeldima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karantiinis pole, küll kodukontoris ning mulle on need segased ajad tööd juurde toonud. Lisaks õhtuti nüüd ka igal juhul söögitegemised, sest nüüd vaja lisaks õhtusöögile teha ka järgmise päeva lõunasöök (lõunal ajaselt küll ei kannata töö arvelt teha).

Töö ajal on pausid ette nähtud ka kodukontoris – pealegi hoiad niikuinii sõitude arvelt hulga aega kokku. Lõuna aeg teed õhtusöögi, mida jätkub soojendada ka järgmiseks lõunaks. Teised pereliikmed saavad aidata juurikate koorimisel, pealegi on palju toite sellised, mis ei vaja valmimiseks poti kõrval seismist.
See ongi kodukontori mõnu, et kokkuhoitud aja arvelt saab kodus paljugi tehtud, õues jalutatud, pluss hautised-supid keedetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

töötan ka tavaliselt kodukontoris, nii et rutiini väga palju ei ole muutnud. Kodus elavaid lapsi ei ole.

Hommikul töötan. Keskpäeval tunnine jalutustiir, audioraamat kõrvaklappides.

Töötan, teen kodutöid ja õhtusööki.

Mees tuleb töölt, teeme koos veel tunnise kõnni.

Õhtu nagu ikka – sööme, loeme, TV.

Nüüd tulevad ilusad ilmad, plaanin aknad pesta, rõdu korda teha, suurpuhastus ka.

mul 100% sama. muutunud on ainult see, et varem sõime mõned korrad nädalas väljas ja väisasime vähemalt üht kultuuriüritust. muu on kõik sama. ok, lastega olen ka ainult telefoni teel suhelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole nii, et karantiinis on haiged või sümptomitega inimesed. Olen ka karantiinis, aga pole haige ega ka sümptomitega. Tulin eelmine nädal välisreisilt ja pean seetõttu karantiinis olema.

Nojaa, aga see tähendab samuti, et väljas ei käi, et poleks mingit teiste nakatumise võimalust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõelise introverdina olen oma kodukontoris vägagi produktiivne. Varem olin tööpäeva lõpuks rampväsinud, nüüd suudan oluliselt rohkem teha, palju väiksema ajakuluga ja mul on endiselt energiat.
Uskumatu, et otse suhtlemine minult NII palju energiat võtab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natuke tööd ja kooliasju, koristan, teen süüa, puhkan, vaatan dokumentaale, võtan Courseras paari kursust, võimlen (võiks karantiini lõpuks spagaadi maha saada 🙂 ), loen raamatuid ja igasuguseid huvitavaid artikleid, kirjutan, mängin Playstationi mänge, istun Perekoolis, tegelen käsitööga, teen igasuguseid iluprotseduure ja muudki… Väljas käin nii vähe kui võimalik, kuigi väga tahaks, aga no ei ole ju tolku sellest karantiinist, kui kõik inimesed parkidesse, metsadesse ja mere äärde kokku kogunevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti hämmastav kui vaimuvaesed on inimesed, et ei suuda endale ega oma lastele tegevusi leiutada. Mis hädapätakate põlvkonnad need on? Mugavusinimesed.

Vaimuvaesus on tõesti lokkav ja tuleb praegu igal pool nähtavale. Väikeste laste vanematel ei jagu fantaasiat, mida oma lapsega teha. Ka veel täna hommikul olid inimesed liumäe ümber, kuni lõpuks lint ümber tõmmati kogu alale (ega tea, kas seegi hoiab, sest lindi alt saab ju läbi, lindi saab katki lõigata jne).

Üks isa loopis oma kahele väikelapsele mingit kaigast, need siis jooksid kaika järele nagu koerad ja tõid isale tagasi…
Päris masendav, mis kasvatus või lapse arendamine sellistes peredes üldse aset leiab. Ei mingi vist. Tuleb põlvkond veel tumedamaid peale.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis teete kodus? Karantiinis