Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis teete kodus? Karantiinis

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Mis teete kodus? Karantiinis

Postitas:
Kägu

Ma üle-eelmisel nädalal mõtlesin, et oh, hea aeg suurpuhastusega tegelema hakata, aga siiani pole jõudnud! Kui väljaspool kodu toimuv kultuuri- ja sotsiaalelu (või noh, selle puudumine) ja harvenenud poeskäigud välja arvata, jätkub elu samamoodi. Tuleb enda ja lähedaste tervist hoida ning olla tänulik selle eest, mis hästi on. Ma olen ka seda meelt, et täiskasvanud inimene peab suutma endale tegevust leida.

Töö jätkub kodukontoris samas vaimus ja hea uudisena ehk isegi veidi suurema koormusega. Hobiprojekti jaoks panen aegamööda veebilehte kokku. Raamatuid neelan ka veelgi rohkem. Füüsiline raamatuvirn ja nimekiri Kindle’s on aga nii pikk, et aasta lõpuni on vähemalt muretu. Proovime uusi retsepte. Vahel korgime veini lahti ja paneme puslet kokku. Videokõned. Tegelen loodusfotograafiaga ja koduvideote kokkulõikamisega. Mõned päevad tagasi tuli suur filmivaatamise hoog peale ja eile õhtul võtsin üle mitme aasta naljaviluks ka videomängu lahti.

Samuti võtan koolitust, tegelen taimedega, ettekasvatuse ja aia kujundamisega. Värske õhu ja füüsilise koormuse saan kätte mitu korda nädalas terved päevad maal uue maja juures tegutsedes. Viimased paar õhtut olen veetnud netipoodidest vajalikke lilli, ehitus-ja aiatarbeid välja uurides ning tellides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie päevaplaan on enam vähem selline, ärkame 9 ajal ja siis hommikusöök ja hakkan 1. klassi lapsega kodukooli tegema. Abi vajab ta kõiges ja iseseisvalt ei ole suuteline õppima. 3 aastane nii kaua tegeleb oma mänguasjadega. Kui õpitud siis lapsed mängivad ja ise teen oma trenni ära, praegu on emaus treeningprogrammid internetis tasuta. Siis sööme lõunat ja väiksem magab ja suurem saab multikaid nii kaua vaadata ja ise teen paar tundi oma tööasju. Pärastlõunal oleme paar tundi õues ja siis tuppa, õhtusöök, lapsed pessu ja magama. Ise teen natuke tööasju ja pärast seda vaatan mõnda seriaali või loen raamatut ja nii need päevad lähevad. Kõige rohkem igatsen teisi inimesi enda ümber ja vabadust minna kuhu soovin ja millal. Lapsed igatsevad om sõpru ja trenne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töö ajal on pausid ette nähtud ka kodukontoris – pealegi hoiad niikuinii sõitude arvelt hulga aega kokku. Lõuna aeg teed õhtusöögi, mida jätkub soojendada ka järgmiseks lõunaks. Teised pereliikmed saavad aidata juurikate koorimisel, pealegi on palju toite sellised, mis ei vaja valmimiseks poti kõrval seismist.

Teoorias küll, aga võimalikud lisakäed ka oma kohustustega kinni. Lapsel koolitunnid ja nö tunnitööd võiksid (peaksid) saada vastava tunni ajal tehtud. Kuna veebitunde pole, siis ka uue materjali omandamine käib omal jõul või siis kodus oleva lapsevanema kiirel endale selgekstegemisel ja siis lapsele edasi andmisel (sinna kulub ka minu pause, sest mitu päeva ette väga palju ei anta infot). Kuigi laps väga tubli ja suuremosa asjadest pureb ise läbi, aga ühtteist on vaja üle seletada. Mees töötab veel ja omaette (ei saa kodus teha) ning vajab hommikul lõunasööki kaasa. Endal kahjuks töö poolest suurenenud koormus just selles vallas, et töö saabudes kohe vaja teha, otsida lahendusi kohe (mitte õhtuks või homseks või nädala jooksul tehtav), sest teised ootavad ja sellest sõltub ka teiste inimeste töö tegemine tunni jne jooksul, seega koduse lõunasöögi ja õhtusöögi tegemine jääb meil (oli enne kodus “töötamisi” laps vajadusel/võimalusel abiks ja ka nüüd) esialgu siiski õhtusesse “oma vaba” aega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Karantiinis on ju need, kes on haiged või sümptomitega.

Karantiinis on ka kõik need, kes on kusagilt reisilt tulnud, olgu neil sümptomeid või mitte. Kui end ok tunned, siis võid õues üksi ikka kõndida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus ei mõista mu tundmusi, mis mind eile tabas egas ma isegi sellest väga aru ei saa. Olen vabatahtlikus karantiinis, sea mõttes et ei liigu rahvarikkasse kohtades. Poes pole käinud, aga ehk peaks. Hirmuga mõtlen, et alles esimene nädal möödas. Ma palgatööd teha kodus ei saa, aga hetkel minu tööga jokk. Ma tean, et olen sotsiaalne hing ja suhtlen pigem otse kui et telefonitsi ja end muuta on keeruline. Sauna inimesi kutsuda ei või ja külla ka ise minna ei või. Tänane meeleolu on jälle ok, juba olen tegus olnud ja tunne on positiivne sammugi rohkem kui eilse kogu päeva peale. Mida ikkagi kodus teete ja kuidas vastu peate selle karantiiniaja. Saan aru, et suur vahe on veel neil kel on kodus palgatöö ja tunnevad end seeläbi ühiskonnakasulikuna, kui et neil kes lihtsalt istuvad karantiinis ja hetkel nagu identiteeditud on. On küll emad ja abikaasad jne, aga ikkagi

Sa mõtestad ennast ainult läbi töö? No siis pole küll midagi teha ega aidata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Otsin lastele inglise keele keeleõppemuinasjutte ja multikaid, neid on lademes, teeme trenni
käin põlluvahel jalutamas, kui põlluvahet kohe võtta pole, siis autoga.
Isegi wii on veel kokku ühendamata, et saaks mängida, sest muidu need järeltulijad muud vist ei teekski…
Kas sa oled karantiinis või lihtsalt kodus? Isegi karantiinis olles saab metsas jalutada (kui metsa saamise moodus ei puutu teiste inimeste teedega kokku: oma maja- garaaz- auto ja vähekäidav koht, kortermaja koridori/lifti ronida jah ei saa haigena).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul samasugune probleem – tegemisi on ja mitte vähe, hobisid samuti. Asju samuti leidub, mida tahan/meeldib üldiselt teha. Aga kõigi nende asjade asemel lihtsalt istun… vaatan uudiseid, surfan telos… enesetunne on magamineku ajaks seetõttu sant. (olukord paraneb uudised kinni keerates, nenega vahet pidades). Samuti on madalseis.

Tunnen südamest kaasa kõigile, kellel on haigus, või päris probleemid. Aga selline on minu probleem hetkel, nagu ka teemaalgatajal oli – pange kõik pahaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen lihtsalt kodus hoian haigustest eemale. Kuna mees käib tööl, käib ka poes. Mul ei ole probleem tegevuste väljamõtlemisega vaid eile ei suutnud midagi teha. Motivatsioon kadus ära järsku tundsin, kuidas ma tunnen sotsiaalsusest puudust. Ma ei vaata TV väga ja ei shoppa väga. Vaid tahaks lihtsalt suhelda, aga hoian end tagasi ning see olukord tekitas eile madalseisu. Täna on juba toredam samme tuli 13000. Aias palju ära teinud. Tahtsin aknaid pesta, kuid see jäi tegemata. Loodan leida hobi, mis mind paeluks. Kudumine ja heegeldamine ei sobi, olen püüdnud. Oskan ja saan soki valmis kuid pole minu ala. Raamatuid meeldib lugeda,kuid teen seda siis kui väikseim magab. Seetõttu tundsin huvi mida kodudes tehakse. Ma kokkan igapäevaselt ja teismelised söövad ka kõik ära. Puhkuseks ma seda kodusolekut ei nimeta, sest puhkusel sa plaanid midagi teha, kuhugi minna , aga praegu pole valikuid on üks. Püsi kodus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka nädalajagu karantiinis olnud, aga midagi pole jõudnud ära teha. Pooled aknad veel pesemata, suurpuhastus tegemata, kapid koristamata…
2-3x päevas söögi valmistamine, pesu ja nõude pesemine, lapsega õppimine ja väljas käimine (oma maja külakeses tee ääres, ühegi inimesega jalutama käies kokku ei puutu, võin ju ometi õues käia?!) pluss vähemalt tunnike mängimist… õhtul sauna ja internetti uudiseid lugema ja inimestega suhtlema ja ongi päev läbi. Tunnen end nii kehvalt, et nädalaga midagi jõudnud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me teeme hästi palju tööd. Mees töötab kellast kellani, mina saan ise oma tegemisi planeerida. Seetõttu olen vabatahtlikult enda peale võtnud toiduvalmistamise, sest pole probleemi kell 13 tööst paus teha ja pott või pann pliidile panna. Tunnike läheb lõuna valmistamisele, seejärel jalutan õues paar tundi, naudin ilusat ilma. Kell 16-19 töötan veel. Siis ajame juttu, räägime päevast. Siis vaatame natuke telekat, arutame uudiseid, natuke suhtlemist messengeris tuttavatega ja perekooli ka natuke. Ja ongi uneaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole karantiinis, aga kodus peab püsima ju.
Huvitav, et mida ma tegema peaks, kui olen praktiliselt üle 5 aasta juba kodus passinud. Riskirasedana pidin võimalikult vähe liikuma, rohkem kodus lamama. Siis imikuga kodus üksi (mees läks välismaale tööle) ja käis aastaid. Laps liiga väike, et tööle minna ja hiljem ei saanud ka klapitada, et sobiks töö ja lasteaia ajad. Vahepeal küll sain teha hooajatöid ja õhtuseid veerand kohaga. Stabiilset sissetulekut ei olegi saanud saavutada. Lasteaias soovitus juba kella 16 ajal järgi minna, sest teised ju nii teevad ja kasvatajad neist lähtuvad. Nüüd mees Eestis tööl, aga tuli see praegune olukord peale ja jälle tööle ei saa.
Vahest imestan isegi, et ma veel hulluks pole läinud. Mõnikord tekivad mõtted, et annan parem alla, lähen metsa ja teen kõigele lõpu. Ma ei tunne ennast enam ammu väärtuslikuna ja vahel mitte ka inimesena, vaid olen nagu programmeeritud robot. Seda siiski teha ei kavatse, lapsed vaja üles kasvatada. Teismeline on ka kodus. Õnneks ta saab omadega ise enamasti hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

surfan telos…

Mul tulevad külmajudinad peale kui inimene kirjutab telo. Täiskasvanud inimene! Mis napakas lühend see on – telofon?
Jubeeee!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mitmeid kordi teemades lugenud, et peab tegema päevas mitmeid kordi sooja toitu, kuigi aega üldse pole väga. Küsin, et miks? Miks te peate tegema sooja toitu õhtuks või lõunaks iga päev uue? Miks te ei tee kaheks korrakski toitu valmis? Mis asi see on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhkuseks ma seda kodusolekut ei nimeta, sest puhkusel sa plaanid midagi teha, kuhugi minna , aga praegu pole valikuid on üks. Püsi kodus!

Mina ei tea, minu meelest on valikuid sadade kaupa. On ju valikuvõimalus, mida seal kodus teha, ja neid erinevaid võimalusi, mida seal teha on ju lõputult.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Okei, kel lapsed kantseldada ja mehed kodus-tegemist palju. Aga millega tegelevad üksinda elavad inimesed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mitmeid kordi teemades lugenud, et peab tegema päevas mitmeid kordi sooja toitu, kuigi aega üldse pole väga. Küsin, et miks? Miks te peate tegema sooja toitu õhtuks või lõunaks iga päev uue? Miks te ei tee kaheks korrakski toitu valmis? Mis asi see on?

Ma olen ka seda mõelnud, et pikemat töötlemist vajavad toite saab ju samaaegselt teha kui ise töötatakse. Nagunii on need “kontorid” enamjaolt köögilauanurgad, segamini laste joonistuste, kasside ja kohvitassidega.
Üldisrlt on aga ikkagi hämmastav lugeda kui raske ja piinav on oma kodus olla. Ja lapsed ja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

lõputööd kirjutan, aega küll üle pole, hoopis puudu tuleb.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Karantiin on siiski konkreetne mõiste, mida kasutatakse juhul kui isoleerituna hoitakse haigestumiskahtlusega inimest. See #püsikodus ei ole karantiin selle mõiste konkreetses tähenduses. Seega kui Sul ei ole konkreetseid lähikondseid, kellega oled vahetult kokku puutunud ja kes on osutunud nüüd COVID-19 positiivseteks, siis Sa ei ole karantiinis, vaid Sa passid kodus, et mitte nakatuda ja laiemas laastus siis ka mitte nakatada teisi. Mõistena see pole karantiin vaid kodus olemine siiski 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niisama vedelen, kuulan muusikat ja loen. Vaatan Etv-st Rannahotelli kordust, omal ajal jäi see vaatamata. Katsun selleks ajaks kuidagi üles saada.
Öö ja päev on vahetusse läinud, magama lähen hommikul kuue ajal ja ärkan umbes 17:00. Nagu näete, siis hetkel veel ärkvel 🙂 aga kohe magama.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis teete kodus? Karantiinis