Esileht Pereelu ja suhted Mis teevad vanad mehed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Mis teevad vanad mehed?

Postitas:
Kägu

Oma pensionärist isale mõeldes…

….kuidas saadavad teie seitsekümmend ja pluss vanad mehed oma päevi õhtusse.?

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud 70+ mehed käivad veel tööl. Kes tööl ei käi, tegeleb hobide ja spordiga. Loeb, käib suusatamas või lihtsalt jalutamas, teeb majapidamistöid, lükkab lund, kogub marke, vaatab arvutist filme, käib linnaosa pensionärikeskuses lauatennist mängimas. Vanaduse eelis on see, et kuna oled kehaliselt kohmakam ja kõigi elementaarsete tegevuste peale kulub pisut kauem aega, siis päevad saavad kiiresti õhtusse. Mõni veedab meelsasti lastelaste seltsis aega, kui talle selleks võimalus antakse. Minu isa avastas pensionieas aiatöö ja nautis isegi rohimist väga.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äi on 73. Peab jätkuvalt talu põhilise elatusallikana. Kui põllul, garaažis midagi teha pole, mingeid “paberimajandust” seoses taluga teha, lund lükata pole vaja, siis loeb lehte, sh internetist uudised, vaatab televiisorit. Suvel sõidavad ämmaga vahel ka niisama ringi, ämma tervise tõttu peamiselt autoturism

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas pead silmas, et äkki on neil igav?:) See oleneb 100% inimesest endast.
Olen küll naine 35+, olin aasta aega koondatuna kodus. Sekunditki polnud igav (lapsi pole, ainult mees). Vahin palju tvd, internet, jalutuskäigud. Suvel päevitamine, ujumine, mõõdukalt aiatöid.
Oskan puhata ja nüüd oskan jälle tööd ka nautida.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sai reisida, siis mitu korda aastas reisil, ühiskondlikud seltsitegevused, matkajuht… Kontserdid, teatrid, kunstinäitused. Sõprade vastuvõtmine ja nende külastamine.

Laste ja lastelaste jaoks väga aega pole. Ise on 85+

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joob.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu isa on 78. tegeleb aiatööga ja peab kasvuhoonet. jookseb koeraga. putitab maja. keedab sült ja pasteeti, teeb kõik oma aiasaadused sisse. loeb raamatuid ja lahendab ristsõnu. regulaarselt saab vanadega sõprade kokku. igav ei paista olevat.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on pereliige, meessoost 76 aastane. Elame sama maja erinevates pooltes, aga kuigi kummalgi osal on ka omaette väiksem köök ja oma elutuba, siis kombeks on ka ühises suures köögis süüa teha ja ühises elutoas õhtut veeta.
Ta ärkab nii 7 ajal, käib koeraga jalutamas iga ilmaga. Mitte pikalt, pool tundi. Siis midagi ta seal oma poolel teeb ja tuleb suurde kööki, loeb lehte ja sööb võileibu. Kui meie veel magame, siis teeb ka meile võileibu või vanasti lastele. Tööpäeviti sõidab kella 10 paiku linna, jalutab vanalinnas või Pirital. Ta käib tasuta päevadel kõik muuseumid läbi ja ka kõik kunstinäitused ning suvised pargikontserdid. Kassinäitused, messid, spordivõistlused jne Sageli käib raamatukogus ja vaatab ajakirjad üle. Siis ta joob kuskil kohvikus teed ja sööb suppi ning pärastlõunal tuleb koju tagasi. Enamikel päevadel teeb tema kõigile õhtusöögi ja katab laua.
Siis sööme kõik koos ja pärast elutoas kes istub arvutis, kes loeb. Nemad mängivad mu mehega malet või kui mõni sõber külla tuleb, bridži. Enne und käib ta tunni veel koeraga, siis kolistab oma duširuumis ja kui ma aknaid vaatan, siis ilmselt loeb umbes kella üheni öösel.
Sügiseti käib koeraga terveks päevaks seenel-marjul ka. Nädalavahetuseti konserveerib ja teeb suitsuvorsti jne. Tema on meie maja parim kokk, sarnane oli ka enne tema elukutse.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loeb lehte (käib paberleht, sellega läheb iga päeva ca tunnike ikka), kuulab raadiot, surfab oma soovid jms läbi, kui miskit vaja on. Elab eramajas, aga õnneks puudetassimist ei ole, talvel lumelükkamine, suvel kastmine ja lehepühkimine. Õues on põhilise aja. Ehitab ja sätib maja ja aia juures kõike. Käivad jalutamas abikaasaga või jalutavad poodi paar korda nädalas. Igav pole tal vist kunagi olnud, on oma elutempoga väga rahul- muresid pole, tervis ok, lapsed ja lapselapsed terved, mis nii viga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tervis on korras, siis sedasama, mis nooremadki. Endal on üks hea tuttav 85-aastane meestuttav, kes käib täiskoormusega füüsilisel (!) tööl ja üks naaber 75-ne mees, kes teeb mitmeid lühikese päeva või mõnetunniseid töid, enamasti iga päev. Siis teevad endale süüa, käivad külas (praegu muidugi mitte…) või hoiavad lapselapsi (kes on ka enamasti juba mitte väikelapseeas ju). Autoga sõidavad, kindlasti käib üks terve vana mees sportimas iga päev (see on siis vastavalt tervisele, enamus lihtsalt jalutab värskes õhus).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa istub kodus, vaatab telekat ja pooled päevad joob.

Äi käib tööl, toimetab aias ringi ja kõik õhtud joob.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äi elab 87-aastasena talumehe elu – võtab puid maha, teeb puutööd, sõidab traktorite, ATV ja vana Žiguliga, remondib maja, loeb lehti, vaatab telekat. Tervisest ta üldse ei hooli, ka kõrge palavikuga on õues toimetanud, midagi temaga teha ei ole selles osas, isepäine juurikas. Mitu korda haiglasse jõudnud, aga siiani ka jälle välja tulnud.

Isa elab 85-aastasena korterielu – tervis pole kõige parem, pikutab palju, loeb lehti, kuulab uudiseid, vaatab telekat. Ristsõnu lahendab. Jalutamas käivad emaga, muidugi kui pole nii libe kui praegu. Muud ei teegi. Energiat ka vist enamaks eriti ei jagu. Vahetevahel harva käib ka sõpradega kokku saamas, neil veel omajagu klassivendi elus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on nüüd 78, aga ta ei teegi juba aastaid mitte midagi. Kui pensionile jäi, käis nagu mingi krõks. Enam ei suhelnud kellegagi, kuskil käia ei tahtnud, huvitus järjest vähematest asjadest. Kandis ennast koju jäädes justkui maha, juba aastaid rõhutab, et mis tema vanainimene enam ikka … Tervis on tal siiani päris ok, aga ta on täiesti mandunud ja kibestunud. Vahib päevad läbi telekat, hea, et veel natuke raamatuidki loeb ja ristsõnu lahendab. Väljas peaaegu ei käi, kodus ei liiguta lillegi, ema, kes on temaat vanem, tassib igapäevaselt poest toidukraami koju ja kannab kodu eest hoolt.

Ühelt poolt on valus vaadata, kuidas ta juba viimased 10 aastat lihtsalt hääbub ja surma ootab, teiselt poolt ajab närvi ka, et inimene sedasi alla on andnud ja mitte midagi head enam elus näha ei oska. Ja ega vägisi teda midagi tegema pane.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on 87. 70selt käis jahil, seenel, sõitis mööda Eestit ringi, 2x nädalas käis ujumas, vaatas kõik teatritükid ära, käis kohvikus jne. Isa jäi 73-aastaselt leseks, kuna neil oli tore punt, siis sealt organiseeriti need üritused. Nüüd jah enam ujumas ja jahil ei käi, on täiesti selge mõistusega, sõidab autoga, teeb endiselt korralikult süüa (sült, pasteet, ahjuroad).  Peale ema surma hoidis ka vahest lapselapsi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on nüüd pilvepiiri taga, aga selles vanuses käis ta kalal, oli oma kortermaja majahoidja ja putitas garaažis Žigulit. Vahepeal käis ka jupiti tööl oma vanas töökohas, maaparandusfirmas. Kui mõni masin katki läks, kutsuti parandama. Aga kuna ta oli nooremana ka jahimees olnud, oli kõige tähtsam ikkagi viibida looduses, käia metsas, kalal jne. Tubadest tegevustest oli tähtis vaadata telekast vormeleid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma pensionärist isale mõeldes…

….kuidas saadavad teie seitsekümmend ja pluss vanad mehed oma päevi õhtusse.?

Oi, nii noorena kui 70+ minu isa käis veel tool, komandeeringutes, transas lapselapsi, juhtis autot, lohkus puid ja käis pikkadel matkadel koeraga, osales erinevatel bridzhiturniiridel ja mälumängudes.

80+ jattis töölkäimise ära, muu aktiivne elustiil jäi samaks.

Viletsamaks hakkas ajapikku jääma nii 89-aastaselt.

90+ on lamav haige hooldekodus ja ei tee midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa on juba mitu aastat pensionil, aga suvel käib põllutöödel abiks (ta lõpetas noorena põllumajandustehnikumi). Muul ajal hoiab lapselapsi, tegeleb koeraga, teeb aiatöid, käib ujumas (talvel suusatamas). Tema sooviks palju rohkemat teha, aga halb tervis seab oma piirid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole sellises vanuses sugulasi.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehi mõtlesin.

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa saab 83, läheb esmaspäevast hooldekodusse. Põhiprobleem on liigsöömisest tingitud ülearune kehakaal ja liikumisraskused. Põhihuvi on tal telekavaatamine, sport. Loodan, et hooldekodus saab ehk kehakaalu allapoole ja saaks liikumisvõime tagasi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on 72 ja ta elab üsna aktiivset elu. Kolm korda nädalas käib jõusaalis jõutõstmist tegemas. Kuna ta elab ka eramajas, siis ta toimetab seal päris usinalt. Kuus korra või nii, teeb ta pikki matkasid(umbes kahe päevaseid). Lisaks käib ta ka mingitel sangpommi võistlustel.
Ta elab mul ikka oluliselt aktiivsemat elu kui mina. Ta on mulle suur eeskuju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa on 70+ ja nad on emaga kodused ehk peavad pensionipõlve. Kroonilisi tervisemuresid pole kuid ülearu suurt jõudlust ka ei ole. Varasemast kuldest magajast on saanud varajane ärkaja – hommikuti valmistab söögi ja üleüldse on tekkinud huvi toiduvalmistamise vastu. Kui laps olin, võib naljaga pooleks öelda, et isa ei leidnud ise külmkappigi üles 🙂 Käib igapäevaselt jalutamas ning hoolitseb tervise eest. Hoiab lapselapsi.  Suur eramaja vajab hoolt, lisaks on natuke muud kinnisvara millega tarvis tegeleda. Enne koroonat käidi kord-paar aasta jookul reisil, nüüd väiksemad väljasõidud Eestis. Suvel suurema osa ajast suvilas. Tubastest tegevustest huvitub video ja fotograafiast, populaarteaduslikest TV saadetest. Oskab ka täitsa niisama olla ja tunda rõõmu mitte millegi tegemisest mida mina näiteks ei oska.

Kõrvalt vaadates tundub, et igav kindlasti pole ja selline auga välja teenitud väärikas pensionipõlv võiks kunagi ka omal olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanad mehed keedavad sülti ja mängivad bridži. Ja 70-80-sed hoiavad lapselapsi. Ūheksakümnendates langetavad metsa ja 80-ni käivad tööl. Seda on lausa rõõm kuulda.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Vanad naised on ju teatavast veel tegusamad. Käivad arvatavasi 90-ni tööl. Vabal ajal käivad balletitrennis ja mägimatkal. Lapselapsi hoiavad ka. Kokkuvõttes: patt on nii tegusatele inimestele 65-selt hakata pensioni makma. Seda enam, et lapselapsed, keda hoida, tulevad ka alles tunduvalt hiljem. Ettepanek-pensioniiga võiks veel 20 aastat tõsta.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Vanad naised on ju teatavast veel tegusamad. Käivad arvatavasi 90-ni tööl. Vabal ajal käivad balletitrennis ja mägimatkal. Lapselapsi hoiavad ka. Kokkuvõttes: patt on nii tegusatele inimestele 65-selt hakata pensioni makma. Seda enam, et lapselapsed, keda hoida, tulevad ka alles tunduvalt hiljem. Ettepanek-pensioniiga võiks veel 20 aastat tõsta.

Neid tegusaid vanainimesi on siiski käputäis. Vähesed hoolitsevad enda tervise eest nii, et võiksid 80selt täisväärtuslikku elu elada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

70+, mõlemad vanemad käivad täiskohaga tööl. Isa sõidab rattaga, käib suusatamas, mängib võrkpalli. Toimetab garaažis, kuulab raadiot, loeb lehte, on arvutis, vaatab telekat, lõhub puid. Suvel käib rannas ja ujumas. Emaga koos käivad seenel. Vajadusel houavad lapselapsi. Tegevusest puudus ei ole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Teevad vanade meestega vanade inimeste asja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Askeldab majapidamises. Ümbruskonnas palju teisi pensionäre ja minu arvates on see põlvkond hirmus töökas. Juba varahommikul algab üks saagimine, trimmerdamine, niitmine, klopsimine, putitamine ja askeldamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et vanamehed on palju viletsamad ja vinguviiulid, et siit valutab ja sealt. Siin aga kõigi isad ja vanaisad nii hea tervise juures. Loodan, et ise ka, et veel aastaid tegus. n.71

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis teevad vanad mehed?