Esileht Pereelu ja suhted Mis teevad vanad mehed?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Mis teevad vanad mehed?

Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Vanad naised on ju teatavast veel tegusamad. Käivad arvatavasi 90-ni tööl. Vabal ajal käivad balletitrennis ja mägimatkal. Lapselapsi hoiavad ka. Kokkuvõttes: patt on nii tegusatele inimestele 65-selt hakata pensioni makma. Seda enam, et lapselapsed, keda hoida, tulevad ka alles tunduvalt hiljem. Ettepanek-pensioniiga võiks veel 20 aastat tõsta.

Neid tegusaid vanainimesi on siiski käputäis. Vähesed hoolitsevad enda tervise eest nii, et võiksid 80selt täisväärtuslikku elu elada.

See oli iroonia. 70-80-sed ei hoia muide mitte lapselapsi vaid lapselapselapsi kui tervis lubab, aga lubab vähestel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No pensionile lähedki 65-selt kui rahakotti lubab, et saaks natuke elu ka nautida, enne kui haigused maha murravad.

Minu ema töötas 70ni. Füüsiline tervis on tänini, ka enam kui 10 aastat peale pinsile minekut hea olnud, aga kahjuks Alzheimer on võtnud mälu ja suure osa elust. Ja selle eest end kaitsta on väga raske. Tore, et siiski 5 aastat peale pensionile jäämist oli haigus vaid hiilivas olekus ning elukvaliteeti veel ei mõjutanud. Siis aga allkäik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Vanad naised on ju teatavast veel tegusamad. Käivad arvatavasi 90-ni tööl. Vabal ajal käivad balletitrennis ja mägimatkal. Lapselapsi hoiavad ka. Kokkuvõttes: patt on nii tegusatele inimestele 65-selt hakata pensioni makma. Seda enam, et lapselapsed, keda hoida, tulevad ka alles tunduvalt hiljem. Ettepanek-pensioniiga võiks veel 20 aastat tõsta.

Neid tegusaid vanainimesi on siiski käputäis. Vähesed hoolitsevad enda tervise eest nii, et võiksid 80selt täisväärtuslikku elu elada.

See oli iroonia. 70-80-sed ei hoia muide mitte lapselapsi vaid lapselapselapsi kui tervis lubab, aga lubab vähestel.

Tõesti oli see iroonia? Ausalt? Ma ei saanud isegi aru. Mulle tundus see nii loogiline, et tõstame pensioni aja kaugemale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa käib 73-aastasena veel tööl (muuseumis) ega soovigi koju jääda, kuni tervis veel tööl käia lubab. Vabal ajal aga teeb seda, mida nooredki – vaatab telekat ja surfab netis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

A mis vanad naised teevad?

Vanad naised on ju teatavast veel tegusamad. Käivad arvatavasi 90-ni tööl. Vabal ajal käivad balletitrennis ja mägimatkal. Lapselapsi hoiavad ka. Kokkuvõttes: patt on nii tegusatele inimestele 65-selt hakata pensioni makma. Seda enam, et lapselapsed, keda hoida, tulevad ka alles tunduvalt hiljem. Ettepanek-pensioniiga võiks veel 20 aastat tõsta.

Neid tegusaid vanainimesi on siiski käputäis. Vähesed hoolitsevad enda tervise eest nii, et võiksid 80selt täisväärtuslikku elu elada.

See oli iroonia. 70-80-sed ei hoia muide mitte lapselapsi vaid lapselapselapsi kui tervis lubab, aga lubab vähestel.

Tõesti oli see iroonia? Ausalt? Ma ei saanud isegi aru. Mulle tundus see nii loogiline, et tõstame pensioni aja kaugemale.

Oot, aga neid uskumatult ilusaid postitusi lugedes just see ju on järgmine loogiline samm. Ilma mingi protesti ja väiksema vastupanuta pensioniiga muutkui kerkib. Siit võib aga lugeda, et 70-nene kohe kindlasti käib veel tööl. Tegelikult on pensioniiga juba praegu nii palju tõusnud, et lapselapsi vaevalt pensioniikka jõudes keegi hoiab. Lapselapselaste ajaks oled aga ilusti juba altsheimeris ja võib olla hooldekodus, kuigi siinsete postituste järgi on kõik nii tegusad vähemalt 90-ni, nii, et võib vabalt mitte iroonia olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa luges palju, uuris teatmeteoseid, lahendas ristsõnu, koristas, tegi kodus ja maamajas remonti,  pidas väikest viisi aeda, remontis autot, käis koeraga jalutamas.

Lapselapsi pole küll hoidnud, ei olnud seda tüüpi vanaisa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures ka 70 või 80-aastasel võib tema vanem veel elus olla. Mina tean neid, kes käivad 70-aastaselt tööl hoopis selleks, et oma vanema hooldekodu arveid maksta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

74 – tänu koroonale on tal tööd vähem ja mees on kõvasti muutunud. Peamiselt istub diivanil, süles arvuti ja taustaks telekas. Tema mille iganes tegema meelitamine on tohutu ettevõtmine. Muidugi me elame maal ja hetkel selliseid kiireid töid ka pole, eks näeb, mis kevade saabudes saab. Hetkel olen päris õnnetu, mu mees oli varem teotahteline, selline, kes esimesena kuhugi minema või midagi tegema hakkas, mina rohkem sabas jooksja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamiselt istub diivanil, süles arvuti ja taustaks telekas.

Ma olen 50 ja täpselt samas asendis enamus aja.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa toimetab maal, toob kuurist puid, kütab suurt maja, teeb süüa, nokitseb midagi garaažis, suvel muidugi igasugu aias toimetamised  — kahjuks üksi, sest tema abikaasa ehk minu ema on ammu surnud. Kalal käib ka. Natuke toimetab veel ka tööasjadega arvuti taga, kui teda appi palutakse midagi konsulteerima (endine insener), ise kirub ja vannub, sest on arvutikasutajana natuke kohmakas, aga tahab teha, et end eluga kursis hoida ja kolleegidega suhelda. Tegeleb ka mõningal määral lapselastega. Vanus 70+, nüüd juba isegi kaheksakümne ligi, aga üks lapselaps veel väike, sest ei mina ega tema saanud lapsi päris esimeses nooruses. Jah, mõistagi ka loeb ajalehti ja vaatab filme. Suuresti tema päevi täidavadki igapäevased, argised tegevused, sest kõrgemas vanuses kõik tavalised toimingud võtavad kauem aega. Lisaks tema puhul moderniseerimata maamajas igasugused kaevust vee toomised jmt asjad, mida linnas pole. Pigem kurdab, et aega jääb puudu. Igav tal pole, seda ta ei kurda, probleem tema jaoks pigem selles, et enam pole jaksu ja tervist teha kõike, mida ta tahaks ja vajalikuks peaks (nt remonditööd kõrvalhoonete juures, mille vajadust ta näeb vmt).

Minu meelest üldse vanad mehed sageli teevadki neidsamu asju edasi, mida nad varem on teinud, lihtsalt kuidagi aeglasemalt ja vähem intensiivselt. Igasugused spetsiaalsed pensionäride tegevused, a la käsitööringid, lugemisgrupid või laulukoorid, on tihtilugu rohkem daamidele. See visa soov teha kõike ikka edasi, mida seni tehtud, on vahel ka problemaatiline. Konkreetselt minu isa puhul siis näiteks see, et ta suviti ikka kipub sõitma mootorrattaga, mida tema vanuses mees, kel pealegi kaks infarkti läbi põetud, ehk enam tegema ei peaks. Ise räägib küll, et sõidab vaid väikest teed mööda järve äärde kalale, aga ma suviti ju näen, et jälle vanad nahkriided, mida ta kannab ainult siis, kui pikemaid otsi sõidab, ripuvad garaažis — ilmselgelt on ta salaja jälle kusagil kaugemal käinud, tavaliselt mingil vanavaralaadal või kuskil sõbra juures külas. Vanad mehed on jube jonnakad ka ja ei lase ennast kergesti veenda.

Siiski tuleb õnnelik olla, kui nad nii kaua tegusana püsivad, sest see võib ühel hetkel ikkagi otsa saada. Nagu keegi siin kirjutas 80-aastasena tegi veel seda-ja-seda, aga vanuses 90+ lamab hooldekodus… On siiski suur saatuse soosing, kui see päris abitus ja vanaduse nukram osa alles 90-aastasena kohale jõuab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa saab kohe 72. Pensionil, kuid ajab endiselt metallitöö valdkonnas oma asja. Töötab oma firmas ja on suure tutuvusringkonnaga hinnatud ja nõutud spetsialist. Minu teada käib ikka iga päev tööl.

Vabal ajal unustab ennast sageli arvutisse. Teeb vahel turu ja toidupoodide ringe. Osaleb erinevatel kultuuriüritustel (ise omal algatusel ei lähe, kuid tutvusringkonnast saadud kutstele ära ei ütle). Käib minul külas, on ka lapselapsi hoidnud. Alkoholi ei tarbi. Armastab magusat.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud ühele netilehele vestlus tööd ja paljud neist toimetavad ka seal ning suhtlevad naistega….

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

85 ja käib veel tööl paar tundi päevas, kuigi ütleb, et on juba ükstükk ära tüüdanud. Suvel niidab suvilas muru (see on muidugi lõputu nühkimine, kuna suur krunt on), kõpitseb mesilasi ja teeb õunamahla, vahel sõidab kuskile koos pojaga päevaks või paariks, käivad teises linnas surnuaial. Talvel lükkab lund. Muidu aga loeb lehti, lahendab ristsõnu, vahel loeb mõne raamatu ja teeb üht spetsiifilist käsitööd. Vahib muidugi palju telekat ka, kohvitab, vahel surfab arvutis. Aga ütles, et et kuskile enam minna ei taha, suhelda ei tahagi, meeldibki istuda seal “üksikus”. Sõpru tal ka ei ole, paar tuttavat, kellel ta vahel külas käib. Süüa teeb ja pesu peseb natuke endale, koridori peseb graafiku järgi. Tervis on tal muide parem kui minul, aga viriseb niiet jube. A ta ongi sihuke viripott. Muidu polegi nii väga häda, aga kuulmine on viletsaks jäänud, kuid kangekaelselt kuuldeaparaadist keeldub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peamiselt istub diivanil, süles arvuti ja taustaks telekas.

Ma olen 50 ja täpselt samas asendis enamus aja.

Sealt need längus 6lgadega tegelased tulevad..

Ma olen kymnend noorem, aga pole kunagi istunud diivanil, läpakas syles.

Arvuti taga istun sirgeselgselt laua taga. Seda teadlikult. Ei kooguta ka diivanialaua taga.

Sama soovitan teistelegi. Teeb ryhile ainult head! Kui muudel juhtudel ka ikka end jälgida ning enesest hoolida..

Teemasse: minu vanaisa on 89. Ta s6itis eelmise aasta suveni veel autoga. Aga seda sellisel trajektooril, kus liiklus on h6re. Oma mesimummidega toimetama 🙂 Tal on neli toimivat taru: kahte ryystasid mesikäpad (muidu oli kuus). Tegemist on Pärnumaaga.

Kui vanaema suri aastaid tagasi (kuigi oli vanaisast 4 a vanem), koliti taat linna majast väiksemasse linna mugavustega korterisse. Sealt käibki omakorda oma poja maakohta.

Muidu aga loeb ajalehti, kuulab raadiot, vaatab telekat, helistab lastelastele (sj, mulle :)), käib isa 6e koertega jalutamas (on väiksekasvulised). Ehk siis tema elupaik organiseeritigi n6nda, et oleks oma lastele lähedal, kui peaks tulevikus abi tarvis olema. Hooldamisel. See abi on muidugi kogu aeg olemas, erineval moel ka praegu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvuti taga istun sirgeselgselt laua taga.

Küll sina oled tubli, kes sind jõuab ära kiita. Hea, et sa seda rasket tööd vähemalt teiste hooleks ei jäta.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult istun ma enamasti nii ja läpakas on süles. Telekas on ees.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isal (70 a) ei ole päevade õhtusse veetmisega kindlasti probleeme. Sebib ringi kogu aeg: jahil, kalal, niisama küla vahel ühe ja teise juurest vaja läbi astuda, ahjud kütta, lund rookida, soojal ajal aiatööd, puuladumine jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult istun ma enamasti nii ja läpakas on süles. Telekas on ees.

Sa oled see 50-aastane?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Vereringehäired jalgades?

Eks arusaadav…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Vereringehäired jalgades?

Eks arusaadav…

Vereringehäired on nendel, kes jalad maas istuvad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Vereringehäired jalgades?

Eks arusaadav…

Vereringehäired on nendel, kes jalad maas istuvad.

Vale vastus.

Mingi häda peab sul ju olema, kui ei suuda jalad maas istuda..

K6ik lapsed nt. istuvad ja pole neil mingeid häireid.

Tegelikult olid ju teemaks yldsegi vana(d)mehed, mitte noorelt juba teatud häiretega naised.

50 on veel suhteliselt noor inimene! Poolel eluteel alles.. V6i siis natuke yle selle.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah.

Vereringehäired jalgades?

Eks arusaadav…

Vereringehäired on nendel, kes jalad maas istuvad.

Vale vastus.

Mingi häda peab sul ju olema, kui ei suuda jalad maas istuda..

K6ik lapsed nt. istuvad ja pole neil mingeid häireid.

Tegelikult olid ju teemaks yldsegi vana(d)mehed, mitte noorelt juba teatud häiretega naised.

50 on veel suhteliselt noor inimene! Poolel eluteel alles.. V6i siis natuke yle selle.

Ma ei tea, millest ja kellest sa räägid, aga sa ajad jama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama ajasid ikka sa ise. Et kes jalad maas istuvad, omavad vereringehäireid.

Miks peaks yks normaalne terve inimene jalad töölaule toppima?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nyyd läks kyll teema totaalselt lappama: vabandust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama ajasid ikka sa ise. Et kes jalad maas istuvad, omavad vereringehäireid.

Miks peaks yks normaalne terve inimene jalad töölaule toppima?

No kui sul on art. Verevar. Häire ja sa topid jalad üles, on veel hullem tulemus.
Paksud ei saagi toppida, ole mureta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis paksud?

Rääkisin normaalsetest tervetest inimestest!

Minul pole sellega mingit muret. Arusaamatu oli vaid, miks yks 50-aastane ei suuda jalad maas istuda. Väsinud jalgu tavatsetakse yles t6sta- sellest ka see diskussioon 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis paksud?

Rääkisin normaalsetest tervetest inimestest!

Minul pole sellega mingit muret. Arusaamatu oli vaid, miks yks 50-aastane ei suuda jalad maas istuda. Väsinud jalgu tavatsetakse yles t6sta- sellest ka see diskussioon ????

Anna mulle algteema, kus too 50a naine jalgadest räägib. Pole lugenud. Väsinud jalad on ok, inimene ei peagi istuma päev läbi ja tegelikult üldse. Paksud tõin näiteks, et kyi suudab istuda jalad üleval, on a) järelikult normkaalus, b) pole art. Ver. Häireid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.s. naljakas, kuidas teemad pöörduvad…

Mingi suvaline m6ttel6ng, millest kinni haaratakse ja kogu arutelu kandub sellele yle.

Sain ka nyyd “omal nahal” seda tunda. Veel kord vabandan TA ees.

Vahepeal helistas ka mu vanaisa (telepaatia?). Kuulsin p6gusalt uudised sugulastest. Ta paikneb neile lähemal: ma ca 250 km kaugemal.. Selge s6na ja terava m6istusega!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemad ei pöördu. Vereringehäired, vanus jne on kõik teemasse.

Mida sa vabandad avalikus foorumis?

50 pole ka noor. Siin teemas võiks vabalt sellest kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Pereelu ja suhted Mis teevad vanad mehed?