Esileht Väikelaps Mis teie vaiksed lapsed teevad kui teiega kodus midagi juhtub

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Mis teie vaiksed lapsed teevad kui teiega kodus midagi juhtub

Postitas:

Kusimus siis pealkirjas.loen teemad alla poole ja imestan,et ei julge 5min välja minna et äkki juhtub teiega midagi,aga kas kodus siis ei saa juhtuda.?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehh:) noo kui ma ennast ära löön siis 4a toob külmikust midagi külma valusa koha peale, ja puhub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt läheb ja toob mulle telefoni kui ma ikka kontaktivõimeline olen. Kui ei ole, siis röögib nii kaua, et vast naabrid tulevad vaatama.
Oma väikelast ei jäta küll koju üksinda põhjusel, et minuga võib midagi juhtuda. Ikka lapsega võib midagi juhtuda. Meil selline poiss, kes oskab superkäkiga hakkama saada ka sel ajal kui ma 3 minutit vannitoas olen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ka mina ei julgeks väikelast jätta üksi koju põhjusel, et laps võib midagi korda saata.
Aga, mina näiteks ka olen mõelnud, et mis siis, kui laps on ühe täiskasvanuga kodus ja selle täiskasvanuga juhtub midagi, no kukub või libisb ja nii õnnetult, et kaotab teadvuse. Oma vanemale lapsele rääkisin siis, kui ta oli 4 aastane (sest millegipärast ma just sel hetkel sellise asja peale mõtlema hakaksin), et kui juhtub nii, et täiskasvanuga juhtub kodus õnnetus, nii et ta ise abi kutsuda ei saa ja rääkida, et siis tuleb minna naabrite juurde (elame kortermajas), kui ühes kohas pole kedagi kodus, siis senikaua käib uste taga, kuni keegi kuskil kodus on ja kutsub siis selle naabri appi. 4 aastasele selline selgitus sobis ja jäi meelde. Tema eripärasuse tõttu poleks ta osanud näiteks helistada vajalikku kohta (mõni 4-aastane saab kindlasti sellega aga suurepäraselt hakkama). Ei julgenud ka 112 numbrit õpetada, sest kartsin, et äkki hakkab niisama huvi pärast mõnikord proovima ja katsetama.
Nüüd eelkooliealisena kavatsen õpetada ka helistamise selgeks, sest näha on, et nüüd ta seda juba oskab.
Kodus on nüüd kohe 3-seks saav poiss, niipea kui aru saan, et ta on võimeline sellest naabrite teavitamise seletusest aru saama, siis õpetan ka talle eale vastavad käitumisjuhised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen õpetanud oma 4a, et kui minuga midagi juhtub, nt maha kukun ja püsti ei tõuse, siis ta peaks tooma mulle telefoni. Ja kui ma temaga ei räägi ja telefoni tema käest vastu ei võta, siis peaks ta helistama minu telefoniga viimasele nr, mis ees on (st viimane, kes mulle on helistanud või kellele mina olen helistanud). Ta oskab küll klahvilukku maha võtta ja viimase nr helistamine on ka lihtne mu telefoniga (2 korda rohelist klahvi). Piisavalt tõenäoline, et see inimene siis orgunnib mulle kiirabi või kellegi appi.

Rääkisin sellepärast, et olen rase ja raseduse algus oli väga raske. Õnneks siiani vaja pole läinud ja nüüd juba enesetunne ka parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa õige! Ma olen ka seda mõelnud. Eriti, kui oma 3- ja 5-aastase oma emaga jätan, aga ka enda ja mehe puhul. Aga ma pole siiani midagi rääkima hakanud, sest nagu ebamugav tunne on neid niimoodi hirmutada. Mu viiene tüdruk nii õrnahingeline, et saab paraja kreepsu sellest jutust raudselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hinge kinni hoidnud, et midagi ei juhtuks. Nüüd on laps koolimineja. Pean paratamatult talle rääkima ohtudest. Ei ole otse öelnud, et kui minuga midagi juhtub, lapsel tekibki hirm minu pärast. Oleme rääkinud, kuidas peaks käituma üksi kodus olles, kui midagi juhtub. Mis üldse juhtuda võiks. Keda naabritest appi kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks minu 4.aastane siis oskab minu telefoniga helistada ja tavaliselt viimane valitud nr on mul mehe oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nägin ükskord telekast dok filmi isast, kellel tuli mingi hoog või rabandus ja kelle (vist oli 4a) tütar päästis, sest talle oligi isa haiguse tõttu õpetatud selgeks, kuhu helistada. Sealt päästekeskuse liinilt kästi tal minna koos telefoniga isa juurde, isa oli vist teadvusel, aga ei suutnud rääkida ega liikuda, öelda isale, et abi tuleb ja kogu aeg esitati igasuguseid küsimusi, et teda liinil hoida. Mul pole enam meeles, kas tüdruk ütles adressi või saadi aadress teada lauatelefoni numbri abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha hirmutada, aga kõlab väga ideaalselt, et neljane võtab aga telefoni ja helistab. Isegi suur inimene satub vahel paanikasse ja ei oska midagi teha. Võib juhtuda, et helistamise asemel laps ronib su kaissu ja kallistab.
Meil on juhtunud nii, et lapsega õues jalutanud issi kukkus kokku ja kaotas teadvuse. Neljane ei teinud midagi, oli sõna otseses mõttes näost valge ja seisis kangestunult ühe koha peal ja hoidis oma rattast kinni. Õnneks olid nad oma tänaval ja ma nägin aknast, jooksin õue ja kutsusin kiirabi. Aga laps ei hakanud isegi mitte nutma või karjuma vms. Väga asjalik laps kusjuures, aga ehmatus oli nii suur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on ilmselt see, kelle 3-aastane tahab üksi elada ja kes imestab, et teised ei jätagi 3-aastast üksi koju. Kui sa nüüd võrdled tõenäosusi, et 3-aastasega üksi olles midagi juhtub ja et lapsega kodus oleva täiskasvanuga midagi juhtub, siis saad ju aru, et esimene variant on ikka tunduvalt tõenäolisem. See ei tähenda muidugi, et pole vaja iseseisvust arendada või lapsele õpetada, mida hädaolukorras teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatasin täna venelaste selgeltnägijate tuleproovi – võimas. aga seal oli lugu sissepõlenud väikelapsest ja emast, et 3.a. ei hakanud midagi tegema – istus nurka ja suri (kuigi tuli ei olnud tugev, vigugaasi oli rohkem). Seega rääkige lapsele, et kui on midagi sellist – jooksku uksele või aknale (on olnud tuleõnnetusi, kus lapse poevad veel peitu tule eest – kappi näiteks).
Seega rõhutage lapsele – kindlasti joosta uksest välja või aknale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaatasin täna venelaste selgeltnägijate tuleproovi – võimas. aga seal oli lugu sissepõlenud väikelapsest ja emast, et 3.a. ei hakanud midagi tegema – istus nurka ja suri (kuigi tuli ei olnud tugev, vigugaasi oli rohkem). Seega rääkige lapsele, et kui on midagi sellist – jooksku uksele või aknale (on olnud tuleõnnetusi, kus lapse poevad veel peitu tule eest – kappi näiteks).
Seega rõhutage lapsele – kindlasti joosta uksest välja või aknale.

[/tsitaat]noo päris 5 korruse kortermaja aknale last ka ei käseks joosta,. ege keegi ei saa ette ennustada,. mida millal kunas ja kuidas, tuleb elada igat päeva kogu perega nii nagu see oleks viimane,.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pikk lugu, aga proovin lühidalt teha.
Vanem poeg oli siis esimese klassi poiss. Tuli koolist sõpradega meile (3-4 sõpra), mängisid jne. Siis kassipoeg tõmbas legoklotsi kurku, mille peale minu poeg hakkas kassipoega päästma. Ja emakass ründas minu last näkku ja pähe. Kõik lapsed ehmatasid ja kargasid püstijalu lauapeale. Õnneks oli telefon käepärast ja suutis helistada mulle. Olin liikluses Tallinna linnas. Telefonist tuli ainult ja ainult hüsteerilist laste kisa ja karjumist. See oli nii õudne, mul oli tunne, et neid tahetakse tappa või aetakse noaga taga. Ma ei suutnud mitte midagi nende jutust aru saada, ja hirm minus endas läks aina suuremaks. Käratasin kõva häälega paar korda telefoni, mine akna juurde ja karju kõva häälega appi. Ma pidin seda vähemalt kolm korda täiesti röökides karjuma, sest nende hüsteeriline kisa oli nii õudne. Siis viskasin toru hargile ja helistasin tuttavale, kes elab meie lähedal, et ta läheks vaataks, kas poisid on meie juures kodus ja aitaks neid. Siis helistasin uuesti lapsele, käskisin appi karjuda. Siis olid nad natuke rahunenud ja jooksnud koridori. Seal siis naabrimees oli aidanud. Sõbrannale tagasi helistades sain adekvaatse info.
Lugedes vast ei tundu nii õudne, aga see oli täielik koshmaar. Tõesti kartsin, et keegi kipub laste elude kallale.
Sõbranna oli lapsed maha rahustanud ja loomaarsti kutsunud, kes siis emakassi puuri pistis.
Moraal- lastele peab õpetama, kuidas kriisolukorras käituda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Mis teie vaiksed lapsed teevad kui teiega kodus midagi juhtub

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.