Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis teil ometi viga on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Mis teil ometi viga on?

Postitas:
ESCAPE

Olen siin foorumis uus kasutaja ja ajaviiteks sirvin kõiki alafoorumeid.
Mis deklaratsioonihullus siin ometi toimub?Kas see on iga aasta nii?

Kuidas inimesed ei suuda oodada 15nda veebruarini, et siis näeb ju kohe palju täpselt tagasi saab?
Milleks see arvutamine, arvestamine jne?
Mis selle summa teada saamisega peale hakatakse? Ega siis varem kätte ei saa ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Mis teil ometi viga on?

Eks kõik teavad seda, et varem raha kätte ei saa, aga uudishimu tapab ju.
Sinul aga oli vaja ja tulla sellest kohe teema teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See hullus on tingitud sellest, et suur osa Eesti inimesi elab peost-suhu ning selle summa suurus, mis deklaratsiooniga tagasi saadakse on VÄGA OLULINE! Näiteks – kas öelda hambaarstile, et veebruari lõpus võin tasuda nii ja niisuguse summa või siis üldse loobuda praegu ravist; kas öelda pangale, et tasun võlgnevuse veebruari lõpus või hakata parem kohe teist väljapääsu otsima jne jne. Kas tõesti on raske aru saada, et põhjuseks pole mitte rahaahnus nagu hiljuti vihjas lugupeetu J. Jõerüüt, vaid äärmine vaesus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah! Varem arvutamine midagi ei muuda jne ja siin on neid teemasi IGA aasta ÜHA ROHKEM!! Oota kui veel lähemale aeg jõuab 🙂

JA SIIS hakkab samal ajal siia tulema samapalju mõtetuid teemasi nagu sinu algatatudki, et MILLEKS SEDA VAJA jne….. Need kes midagi deklaratsiooni kohta küsivad on vähemasti asjalikud, sest need inimesed saavad abi 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kaarel

iga aasta. see on alles algus, varsti tulevad teemad, kuidas tulumaksu tagastust kohtutäiturist mööda hiilida, kellel kõige suurem on, kellel juba esitatud ja kes kõige ennem kätte saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kaarel kirjutas:[/small]
[tsitaat]iga aasta. see on alles algus, varsti tulevad teemad, kuidas tulumaksu tagastust kohtutäiturist mööda hiilida, kellel kõige suurem on, kellel juba esitatud ja kes kõige ennem kätte saanud.[/tsitaat]

…seebi laekus-nordeasse laekus, …sweedi mitte, krdi sweed. ometi mina tegin 14. õhtul kell 10.49.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui teemalgataja on siin uus, siis ta ei teagi siinseid deklarinalju. Anne, auu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

osadel tuleneb see sellest, et iga sent on arvel ja on hädavajalik teha arvestusi ka ette:(. sina seda muidugi ette ei kujuta kui nii kysid. aga miks teised? ju pole midagi targemat teha. kui mina igat senti pidin lugema siis oli tagastuse suurus ylioluline….

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on iga-aastane hullus 🙂

Millest mina aru ei saa, on see, et kui iga sent arvel, siis peaks rahaasjad ju igapäevaselt juba nii selged olema, et osatakse ka vaadata ja arvutada, palju deklaratsiooniga kukkumas on.

Mõni lihtsalt ei viitsi ise ja kasutab siin üliagaraid abivalmeid ullikesi ära, kes muudkui arvutavad ja arvutavad ja panevad iga päev uuesti ja uuesti linke, kus kogu ametlik info kõigile kättesaadav on.

Inimestel on õpitud abitus kallal, muud midagi, mängitakse saamatut ja lolli, no ja paljud ilmselt ongi saamatud ja lollid. Perekooli oskavad kirjutada, aga ise netist infot otsida või netist leitud infot kasutada ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kaarel kirjutas:[/small]

…seebi laekus-nordeasse laekus, …sweedi mitte, krdi sweed. ometi mina tegin 14. õhtul kell 10.49.[/tsitaat]Mõni juhm deklareerija pole sedagi aru saanud, et mitte pank ei maksa deklaratsiooni raha tagasi, vaid maksu- ja tolliamet.
Naljaks, et mõni leiab siinkohal süüd pangal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]osadel tuleneb see sellest, et iga sent on arvel ja on hädavajalik teha arvestusi ka ette:(. sina seda muidugi ette ei kujuta kui nii kysid. aga miks teised? ju pole midagi targemat teha. kui mina igat senti pidin lugema siis oli tagastuse suurus ylioluline….[/tsitaat]Millest sa siis muidu elad? Sel ajal, kui deklaratsiooni raha tagamise perioodi parasjagu pole?

Ja ära hakka ajama, et järelikult ma ei tea ja ma pole tundnud rahapuudust.
Olen küll, ma olen suure osa oma elust väga kitsastes tingimustes elanud ning vähesega läbi ajanud.
Aga antud juhul näen ma pigem oskamatus oma raha ja kulutusi planeerida.
Kuidagi naljakas ka, et alati see meeletu hädavajadus just veebruaris paljudele saabub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on imelik pigem see, et inimesed tunduvad olevat nii lollid. Ei tea kuidas deklarit üldse esitada oskavad, kui isegi andmeid EMTA-st vaadata oska.

Küsitakse, et kui ma olen kätte saanud summa x, siis kui palju olen tulumaksu maksnud. Sel juhul ju isegi arvutama ei pea, vaata oma andmeid ometi.

Nt küsitakse, et olin dekreedis, kas midagi tagasi saan? Jah, 101 teemat juba, kus kirjas, et nende kuude eest saad 4*144*0.21 tagasi.

Küsitakse, et palju saab 2 või 3 lapse pealt rahasid tagasi. 12*144*0.21 alates teisest lapsest iga lapse pealt ja see jällegi 100 teemas kirjas.

No ja siis see, et inimesed ei saa aru, misasi on TAGASTUS. Küsitakse, et kas saan selle ja tolle pealt tagasi, kui ise pole sentigi tulumaksu maksnud. Mismoodi saab tagasi saada, kui sa maksnud pole?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kusjuures väga kahju et selliseid inimesi on nii palju kes siis nö peost-suhu elavad,võin kihla vedada et peale deklaratsiooni esitamist tulevad teemad,et kes juba raha saanud on 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on raha puudumine puhas vingumine.Foorumeid lugedes ja ringi vaadates ei paista see vaesus kuskilt välja. Äkki on ise tekitataud probleem endale? Mine ajaviiteks allpool olevatesse foorumitesse, vaata milliste palkadega inimesed kelgivad.
Inimestel on mega kallid hobid ka muidugi-lapsed! Nemad pidid kohe ülalpidamiseks rohkem raha vajama kui kaks vanemat kokku teenidagi jaksavad.
Edukat virisemist, mina seda virelemis ja peost-suhu elamist EI USU!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kusjuures väga kahju et selliseid inimesi on nii palju kes siis nö peost-suhu elavad,võin kihla vedada et peale deklaratsiooni esitamist tulevad teemad,et kes juba raha saanud on :D[/tsitaat]Ma võin kihla vedada, et need, kes siin arvuti taga praegu, kuu aega enne deklaratsiooni esitama hakkamist uluvad, kuidas elu variseb kohe kokku, kui nad kõige esimesena deklariraha ei saa, karjuvad peale raha kätte saamist perekoolis: Juhhuuu, raha käes! Nüüd shoppama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu arvates on raha puudumine puhas vingumine.Foorumeid lugedes ja ringi vaadates ei paista see vaesus kuskilt välja. Äkki on ise tekitataud probleem endale? Mine ajaviiteks allpool olevatesse foorumitesse, vaata milliste palkadega inimesed kelgivad.
Inimestel on mega kallid hobid ka muidugi-lapsed! Nemad pidid kohe ülalpidamiseks rohkem raha vajama kui kaks vanemat kokku teenidagi jaksavad.
Edukat virisemist, mina seda virelemis ja peost-suhu elamist EI USU![/tsitaat]

Järelikult oled ise üks neist, kes palga ja hobidega kelgib ega kujuta üldse ettegi, kui piskuga peavad riigivalitsejate armust suur osa inimesi läbi ajama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Järelikult oled ise üks neist, kes palga ja hobidega kelgib ega kujuta üldse ettegi, kui piskuga peavad riigivalitsejate armust suur osa inimesi läbi ajama.[/tsitaat]Ma küsin veel kord. Kuidas selline inimene, kelle elu deklaratsiooniga tagasi saadav raha päästab, muul ajal elatud saab?

See on ikka oskamatus oma rahaasju planeerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsin veel kord. Kuidas selline inimene, kelle elu deklaratsiooniga tagasi saadav raha päästab, muul ajal elatud saab?

[/tsitaat]

Vastan veel kord – see ongi PLANEERIMISE OSA, kui inimesed püüavad välja selgitada, milliste summadega nad lähitulevikus arvestada saavad. Veider, et te ei märka oma postituses sedavõrd ilmset vastuolu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küsin veel kord. Kuidas selline inimene, kelle elu deklaratsiooniga tagasi saadav raha päästab, muul ajal elatud saab?

[/tsitaat]

Minul näiteks tekib just selleks ajaks kõige suurem miinus. Palk on mul talvel alati tulemustasu arvelt väiksem olnud, samas suuremad kütte- ja elektriarved, samuti bensiinile kulub rohkem.
Kui seis kehv, aitab mind masendusest välja tulude/kulude planeerimine. Rahapuudus tekitab ja maksmata arved tekitavad minus paanikaatakke, mille põhjusel öösiti südamepekseldes üleval olen. Kirjuta oma exceli tabelisse tavaliselt kolme tuleva kuu kulud/tulud kokku ja vaatan, kas saaksin ka ehk mõne vajaliku asja osta, kui üle jääb. Näiteks talve allahindlused sel ajal täies hoos, eelmine aasta sain ostetud selle aasta talveriided väiksematele. Hetkel pean hnge kinni, kas auto laguneb enne seda ära või mitte – oleks vaja üht-teist sildadega kõpitseda.
Aga oma tulumaksutagastuse arvutan loomulikult ise ära, kuigi koolis oli mata 3 ja ise humanitaarinimene.

Küsiksin vastu – kuidas selline ettekujutlusvõimeta inimene elus hakkama saab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu arvates on raha puudumine puhas vingumine.Foorumeid lugedes ja ringi vaadates ei paista see vaesus kuskilt välja. Äkki on ise tekitataud probleem endale? Mine ajaviiteks allpool olevatesse foorumitesse, vaata milliste palkadega inimesed kelgivad.
Edukat virisemist, mina seda virelemis ja peost-suhu elamist EI USU![/tsitaat]

Vaata, igas teemas ei osale kõik inimesed. Kui küsida, palju te oma pikkuse juures kaalute, vastavad enamuses need, kes oma kaalu-pikkuse suhte üle uhked. Kui räägitakse dieedist ja lisakilodest, võtavad sõna paksukesed. Kui küsitakse palku, hakkavad suurepalgalised kohe kiitlema ja vikeste palkadega inimesed ei taha teemat üldse avadagi, et must masendus peale ei tuleks.
Sama siin – need inimesed, kelele iga sent tulumaksutagastust tähtsad ja ise seda arvutada ei oska, ei ole ilmselgelt needsamad inimesed, kes juhtivatel kohtadel töötavad ja mitutuhat eurot palka saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]osadel tuleneb see sellest, et iga sent on arvel ja on hädavajalik teha arvestusi ka ette:(. sina seda muidugi ette ei kujuta kui nii kysid. aga miks teised? ju pole midagi targemat teha. kui mina igat senti pidin lugema siis oli tagastuse suurus ylioluline….[/tsitaat]

reeglina on tagastuse suurus ülioluline just neile, kes, siinsete küsimuste põhjal, ilmselt koolis matemaatikatundidesse ei jõudnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul näiteks tekib just selleks ajaks kõige suurem miinus. Palk on mul talvel alati tulemustasu arvelt väiksem olnud, samas suuremad kütte- ja elektriarved, samuti bensiinile kulub rohkem.
Kui seis kehv, aitab mind masendusest välja tulude/kulude planeerimine. Rahapuudus tekitab ja maksmata arved tekitavad minus paanikaatakke, mille põhjusel öösiti südamepekseldes üleval olen. Kirjuta oma exceli tabelisse tavaliselt kolme tuleva kuu kulud/tulud kokku ja vaatan, kas saaksin ka ehk mõne vajaliku asja osta, kui üle jääb. Näiteks talve allahindlused sel ajal täies hoos, eelmine aasta sain ostetud selle aasta talveriided väiksematele. Hetkel pean hnge kinni, kas auto laguneb enne seda ära või mitte – oleks vaja üht-teist sildadega kõpitseda.
Aga oma tulumaksutagastuse arvutan loomulikult ise ära, kuigi koolis oli mata 3 ja ise humanitaarinimene.

Küsiksin vastu – kuidas selline ettekujutlusvõimeta inimene elus hakkama saab?[/tsitaat]

Sinu näide on ju suurepärane näide oskamatusest planeerida. Ütled, et ALATI tekib talvel rahades auk. Aga miks sa ometi talveks raha kõrvale ei pane? Tead ju, et auk tekib. Mõtle sellele suvel juba ja pane veidi raha oma priskest suvisest preemiast jms kõrvale. Täiskasvanud inimene peaks oskama oma tulude-kuludega arvestada (ja need pole ju ootamatud!), mitte käsi laiutama, et selles kuus näe, ongi miinus ja varu pole kuskil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu näide on ju suurepärane näide oskamatusest planeerida. Ütled, et ALATI tekib talvel rahades auk. Aga miks sa ometi talveks raha kõrvale ei pane? Tead ju, et auk tekib. Mõtle sellele suvel juba ja pane veidi raha oma priskest suvisest preemiast jms kõrvale. Täiskasvanud inimene peaks oskama oma tulude-kuludega arvestada (ja need pole ju ootamatud!), mitte käsi laiutama, et selles kuus näe, ongi miinus ja varu pole kuskil.[/tsitaat]

Kõik oleneb siiski sissetulekutest. Kui muidu tulen täpselt ots-ostasga kokku tänu toiduabile ja põhimõtteliselt nälgimisele, kuna sissetulekud on viimase 4 aastaga poole võrra vähenenud, siis sinu jutt on absoluutne targutamine. Suvel pole mul millestki kõrvale panna, sest siis kulub täpselt kõik ära. Ma ju oskangi oma tulude-kuludega arvestada, kui ma lõppkokkuvõttes nulli jään. Nagu oma isikliku raha (mis see tulumaksutagastus siis on) eelarvesse sisseplaneerimine on sinu meelest oskamatus planeerida? Sa oled lihtsalt üks totaalne jobu, tüüpiline sisutühi inimene, kes teiste halvustamise arvelt ennast paremini tunneb. Ma olen kindel, et sa oled minust igas mõttes lollima ja mõttetum inimene, lihtsalt on sul vähem ülalpeetavaid ja hetkel ehk elus lihtsalt rohkem vedanud. Kõige rohkem targutavad veel need, kelle eest mees kõik asjaajamised ära teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik oleneb siiski sissetulekutest. Kui muidu tulen täpselt ots-ostasga kokku tänu toiduabile ja põhimõtteliselt nälgimisele, kuna sissetulekud on viimase 4 aastaga poole võrra vähenenud, siis sinu jutt on absoluutne targutamine. Suvel pole mul millestki kõrvale panna, sest siis kulub täpselt kõik ära. Ma ju oskangi oma tulude-kuludega arvestada, kui ma lõppkokkuvõttes nulli jään. Nagu oma isikliku raha (mis see tulumaksutagastus siis on) eelarvesse sisseplaneerimine on sinu meelest oskamatus planeerida? Sa oled lihtsalt üks totaalne jobu, tüüpiline sisutühi inimene, kes teiste halvustamise arvelt ennast paremini tunneb. Ma olen kindel, et sa oled minust igas mõttes lollima ja mõttetum inimene, lihtsalt on sul vähem ülalpeetavaid ja hetkel ehk elus lihtsalt rohkem vedanud. Kõige rohkem targutavad veel need, kelle eest mees kõik asjaajamised ära teeb.[/tsitaat]

Toetan sind kahel käel! Sellistel jobudel on alati ütlemist selle kohta, et miks sa oma priskest preemiast, palgast või millest iganes ei pannud raha kõrvale: lapse kooliminekukuludeks, lapse sünnipäeva pidamiseks, laste trenni- või lasteaia tasude tõusu kompenseerimiseks, hambaraviks, küttekulude tõusuks, jõulupeo pidamiseks, matusteks jne jne… nõuavad, et tuleb kalkuleerida ja planeerida, ehkki tundub, et nende sõnade tegelik sisu jääb neile arusaamatuks, sest niipea kui mõni kalkuleerima hakkab, nimetavad nad samahästi kui kerjamiseks. Kust küll sellised empaatiavõime ja igasuguse arusaamiseta tölbid tulevad?…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsiksin vastu – kuidas selline ettekujutlusvõimeta inimene elus hakkama saab?[/tsitaat]Nii, et siis talv tuleb ootamatult ja see on muidugi suur uudis, et talvel on kulutused oluliselt suuremad (näiteks küttekulud jmt.) kui suvel?
Majandusliku mõtlemisega inimene hakkab eesootavale raskele talvele mõtlema juba suvel-sügisel ning planeerib vastavalt oma kulutusi ning kogub selleks ajaks sääste, et hajutada oma maksekoormust.
Kui väidad, et niimoodi teha pole võimalik, siis peaksid kindlasti oma elukorralduse üldisemalt üle vaatama ning midagi oma elus pikemas perspektiivis muutma ja püüdma välja saada tekkinud olukorrast, mitte tegevusetult halvas olukorras virelema, et siis iga aasta jaanuaris huilata tulumaksu teemadel.

Ma arvan, et jooksvate kuludega peaks ikka jooksvalt hakkama saama, mitte lootma, et kohe saabub suur rahalaev, mis kohe kõik mured lahendab.

Mis siis küll hakkama saab, kui selgub, et sul polegi midagi MTAlt tagasi saada?

See on ju siililegi selge, et suur osa siin raha taga ulgujatest tormavad otse shopingule (NB! pane seda tähele, kui esimesed summad laekuma hakkavad) ja sel momendil on igasugune vastutustundlik raha planeerimine hoobilt unustatud.

Kui sul on palju ülalpeetavaid (lapsi), siis järelikult saad ka palju tagasi. Kui nüüd oma tulumaksu tagastuse saad, maksa võimalikud võlad ja hädapärased asjad ning ülejäänud summa pane hoiusele, kus see teeni (vähe küll, aga siiski) intressi. Ja järgmisel sügis-talvel, kui rasked ajad algavad saad sealt vajadusel kasutada.
Ära pane raha lihtsalt huugama!

Mind ikkagi huvitab, et kuidas sind aitab see, et juba jaanuaris nutad perekoolis sellel teemal? Usud, et see kiirendab kuidagi raha tagasi saamist? Või ehk suurendab kuidagi summat?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabanda, tigedik, mina pole kuskil nutnud. Selgitasin lihtsalt oma näite varal, mis põhjustel võib inimesi huvitada tagastus ja miks see ei välista planeerimisoskust. \”Majandusliku mõtlemisega inimene hakkab eesootavale raskele talvele mõtlema juba suvel-sügisel ning planeerib vastavalt oma kulutusi ning kogub selleks ajaks sääste, et hajutada oma maksekoormust.\” – no ja sed ma ju teinud olengi, kui talviste suuremate kulutuste kompenseerimiseks tulumaksutagastuse eelarvesse sisse kirjutan. Muide, ka shoppamine on vajalik – ma ei tunne ühtegi inimest, kes endale näiteks ise lina kasvataks, sellest kangast kooks ja sellest riideid teeks. Täiesti mõistlik on tulumaksusumma planeerida talviste soodusmüükidelt järgmise aasta talveriiete ostmiseks. Pesumasinat ka ei oska ise teha – sina oskad või pesed käsitsi?

Miks peaks selguma, et mul midagi tagsi pole saada? Ega tulumaksutagastus pole loterii. Mul on 3 alaealist last, eluasemelaen, õppemaks, lasteaiamaks ja olen oma tulumaksuvaba osa arvestanud vaid ühelt sissetulekult. Maksuvõlgasid ei ole. Loomulikult on mul tagastus saada ja loomulikult ma planeerin selle ära, loomulikult eelarvet koostades ma arvutan selle summa mingil hetkel sinna eelarvesse sisse, mitte ei oota nagu pühadeõnnistust, et mis summa nüüd laekub. Ma tean täpselt, et saan tagasi 1000 eurot, maksan sellest võlgbevused, ostan viimase satsi männiklotse ja ülejäänud raha panen kõrvale vanemate laste põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamiseks, mis sel kevadel korraga tulevad. hambaravi peab ilmselt edasi lükkuma, kuni laste isalt ka elatusraha ehk laekuma hakkab.

Sa lihtsalt norid hetkel. Tuletan meelde, et ma pole üks neist, kes deklaratsiooniraha ise arvutada ei oska ja siin ulub – ma olen lihtsalt mõtle inimene ja saan aru, miks see raha oluline võib olla. Kui sa ise ei oska arvutada ja sellepärast kade oled, siis näe – sellesse teemasse ma panin arvutuskäigu kenasti kirja: http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8811181

Vahest seletad, kuidas planeerimisoskuseta inimene tuleb lahutatud üksiku naisena toime 4-lapselise pere majandamisega, eramu, kodulaenu, auto, ehituse, töölkäimise, lapse erahoiu jms seonduvate asjadega? Millega sina tegeled, et oma planeerimisoskust paremaks pead?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd oma tulumaksu tagastuse saad, maksa võimalikud võlad ja hädapärased asjad ning ülejäänud summa pane hoiusele, kus see teeni (vähe küll, aga siiski) intressi. [/tsitaat]

Heheh… millistest intressidest käib jutt! Olematu summa pealt olematute pangaintressidega nagu väga palju ei teeni või kuidas? Oled ikka täiesti elukauge inimene. Selleks, et intressidega midagi teenida, peab olema ka vastav algkapital. Või soovitad aktsiaid osta ja börsil mängida nt 300 euroga? Kõige tõenäolisemalt kaob see raha siis lihtsalt hundikurku ja muud ei midagi… Nii et kui inimestele nõu anda ja huupi lahmida ning süüdistada neid arutus shoppamises, võiks ikka esmalt püüda end nende inimeste asemele panna ja pisut mõelda, millistest summadest üldse jutt käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelviimasele Käole, ära pane tähele neid, kes kadedusest, õelusest või mingil muul põhjusel Sinuga norivad. Sa oled väga kenasti saanud hakkama tõeliselt suure koorma vedamisega ja Sul ei ole midagi häbeneda, nagu ka kõigil teistel, kes küsivad selle summa kohta, mi son neil ausalt välja teenitud (vahet pole, et kellegi jaoks on nad rumalad seetõttu, et ise ei oska arvutada). Ma ei tea, mind küll ei huvita, kui mitu korda keegi küsib siin foormis oma asjade kohta, kasvõi korduvalt, ma elan oma elu ja püüan ka kaasinimeste suhtes empaatiline olla, vahel see õnnestub, vahel mitte. Aga jah, tahtsin lihtsalt Sulle, 4-lapsega üksikemale avaldada suurt toetust (paraku küll vaid sõnades) ja öelda, et ära lase õelusel oma tuju rikkuda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heheh… millistest intressidest käib jutt! Olematu summa pealt olematute pangaintressidega nagu väga palju ei teeni või kuidas? Oled ikka täiesti elukauge inimene. Selleks, et intressidega midagi teenida, peab olema ka vastav algkapital. Või soovitad aktsiaid osta ja börsil mängida nt 300 euroga? Kõige tõenäolisemalt kaob see raha siis lihtsalt hundikurku ja muud ei midagi… Nii et kui inimestele nõu anda ja huupi lahmida ning süüdistada neid arutus shoppamises, võiks ikka esmalt püüda end nende inimeste asemele panna ja pisut mõelda, millistest summadest üldse jutt käib. [/tsitaat]
jah, 300 euroga teenib 12-kuulise hoiustamisperioodi lõpuks 1,75 ¤ 🙂 – tõsine planeerimine ikka 😀 😀
https://www.swedbank.ee/private/investor/deposits/my/interests

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Vahest seletad, kuidas planeerimisoskuseta inimene tuleb lahutatud üksiku naisena toime 4-lapselise pere majandamisega, eramu, kodulaenu, auto, ehituse, töölkäimise, lapse erahoiu jms seonduvate asjadega? Millega sina tegeled, et oma planeerimisoskust paremaks pead?[/tsitaat]

Äkki vähendad oma ülesandeid kui hakkama ei saa?? Müüd oma eramu mahaj ja ostad korteri ja jätad mingi ehitamise ära ja pole vaja mingit laenu maksta ega ehitada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis teil ometi viga on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.