Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis teil ometi viga on?

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Mis teil ometi viga on?

Postitas:
Kägu

RE: Mis teil ometi viga on?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki vähendad oma ülesandeid kui hakkama ei saa?? Müüd oma eramu mahaj ja ostad korteri ja jätad mingi ehitamise ära ja pole vaja mingit laenu maksta ega ehitada.[/tsitaat]

Maja mahamüümine on küll mõttetu soovitus.
Korteris elamine on oluliselt kallim kui majas.
Ehitamine-remontimine on vabatahtlik valik. Püsikulud on majas 1/3 korteri omadest ehk. Minul kulub küttele terve hooaja peale samapalju kui 3-4-toalises korteris ühes kuus mõnes magalarajoonis.

Mis puutub hoiustesse, siis ei tasu ikka esimeses teadaolevas kohas ka teha. On ka oluliselt paremaid intresside maksjaid kui Swedbank.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki vähendad oma ülesandeid kui hakkama ei saa?? Müüd oma eramu mahaj ja ostad korteri ja jätad mingi ehitamise ära ja pole vaja mingit laenu maksta ega ehitada.[/tsitaat]

Ma pole küll see 4 lapse ema, kellele soovitus mõeldud, aga ütleks siiski: kulla inimene, kas soovitus maha müüa eramu, kui see on laenuga ostetud ja kui praegune turuhind on tõenäoliselt laenusummast palju väiksem /ja uue hüpoteeklaenu (sest mingi eluase on ju vaja asemel osta, eks ole/ intress on palju kõrgem), ikka on hea soovitus? Esiteks tähendaks see rahalist kaotust ja teiseks ka 5-liikmelise pere elamistingimuste olulist halvenemist, emotsionaalsest kaotusest rääkimata. Tunnista parem, et oled selles vaidluses kaotajaks jäänud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see 4 lapse ema, kellele soovitus mõeldud, aga ütleks siiski: kulla inimene, kas soovitus maha müüa eramu, kui see on laenuga ostetud ja kui praegune turuhind on tõenäoliselt laenusummast palju väiksem /ja uue hüpoteeklaenu (sest mingi eluase on ju vaja asemel osta, eks ole/ intress on palju kõrgem), ikka on hea soovitus? Esiteks tähendaks see rahalist kaotust ja teiseks ka 5-liikmelise pere elamistingimuste olulist halvenemist, emotsionaalsest kaotusest rääkimata. Tunnista parem, et oled selles vaidluses kaotajaks jäänud.[/tsitaat]

Pole kellegagi vaielnud. Lihtsalt soovitus. Ärgu siis müügu maja maha aga kulusid tasub kokku võtta mitte halada, et planeerida keeruline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina saan väga hästi ju hakkama, ainukesena väidad sina, et ma hakkama ei saa, kuna mul tulumaksutagastuseelarvesse sisse on kirjutatud. Väheke ohmu ikka oled vist. Maja mahamüümine, et oleks vaba arveldusraha, on siis sinu meelest näide heast planeerimisoskusest või? Lubage naerda. Loodetavasti on sul endal hooldaja olemas.
Vaielda sa ilmselgelt ei oska ja lihtsalt loobid mingeid suvalisi väiteid, ilma mingi seoseta. Järgmisena kindlasti tuleb veel soovitus lapsed lastekodusse anda – kõik ikka sellepärast, et ma tulumaksutagastuse kohta julgesin öelda, et see on ka vajalik raha eelarves.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Appi, mis inimene siin ennast õigustamas ja teistele lambist solvanguid pritsimas. Selliste kirjatükkide peale tõesti ei imesta, et mitme aastaga (aastaid on talvel auk) ei ole õnnestunud sissetulekuid suurendada ning ka seda mitte, et ei oska oma võimetekohaselt elada (samas ise sellest aru ei saa).

Tulumaksutagasus võib olla vajalik raha eelarves. Aga kui vähegi planeerimisoskust ikka on, siis enne selle laekumist ei ulu taskutes tuul ja laekumine pole päevade küsimus.

Aga miinusta ja sõima edasi, kui nii parem olla on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Appi, mis inimene siin ennast õigustamas ja teistele lambist solvanguid pritsimas. Selliste kirjatükkide peale tõesti ei imesta, et mitme aastaga (aastaid on talvel auk) ei ole õnnestunud sissetulekuid suurendada ning ka seda mitte, et ei oska oma võimetekohaselt elada (samas ise sellest aru ei saa).

Tulumaksutagasus võib olla vajalik raha eelarves. Aga kui vähegi planeerimisoskust ikka on, siis enne selle laekumist ei ulu taskutes tuul ja laekumine pole päevade küsimus.

Aga miinusta ja sõima edasi, kui nii parem olla on.[/tsitaat]

Kas too inimene ütles, et enne raha laekumist ulub tal taskus tuul ning laekumine on päevade [loe: elupäevade pikendamise] küsimus??? Ja mis õigusega sa solvad siin 4 lapse ema, kes minu silmis on ei vähem ega rohkem kui kangelane, sest vaatamata Eesti lastevaenulikule poliitikale (olgem ausad) on suutnud ÜKSINDA kasvatada nelja last ja andnud neile päris oma kodu! Ja kõige selle juures tuleb ta veel hästi toime just tänu sellele müstilisele \”planeerimisoskusele\”, mida siin veeretatakse nagu kuuma kartulit, lubamata kellelgi sellest osa saada. Muide, jah, tõesti… mis jama selle \”planeerimisoskusega\” küll on, et niipea kui mõni ullike siin selle sõna pähe on õppinud, jookseb tal juhe kohe kokku ning ta ei saa enam millestki aru ja süüdistab inimest planeerimisoskuse puudumises põhjusel, et see inimene planeerib oma kulusid ja tulusid ette? Kas endal ei hakka nagu tiba imelik või kuidas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Appi, mis inimene siin ennast õigustamas ja teistele lambist solvanguid pritsimas. Selliste kirjatükkide peale tõesti ei imesta, et mitme aastaga (aastaid on talvel auk) ei ole õnnestunud sissetulekuid suurendada ning ka seda mitte, et ei oska oma võimetekohaselt elada (samas ise sellest aru ei saa).

Aga miinusta ja sõima edasi, kui nii parem olla on.[/tsitaat]

Kellega sa nüüd üldse räägid? Kes miinustab (aatasin teema üle, ainult 1 postitus on miinustatud kogu teemas!!) ja sõimab (sõimu ka ei leidnud, lihtsalt hulganisti rumalat juttu)? Ja kes ei oska võimetekohaselt elada ja sissetulekuid suurendada (tundub, et see oli kellegi konkreetse kohta öeldud)?

Isiklikult tundub, et siin on mingi intrigant, kes naudib lihtsameelsete inimeste tüsimeelseid vastuseid tema provotseerimiste peale. Pole vast võimalik, et keegi päriselt ka nii rumal on, et ilma mingi sisulise infota sissetulekute või väljaminekute kohta väidab, et kui inimesel ei ole sääste, siis tal puudub planeerimisoskus. Või mine tea – minu exmees oli ka selline imeolend, kes maksis ühe 50-eurosega ära 50-eurose lasteaiaarve, sama suure telefoni arve ja ostis veel kogu perele süüa (vähemalt enda jutu järgi). Pärast küsis, kuhu mina oma raha panin. tema ei saavat aru. No eks ikka maksin kõik arved peale telefoniarve ja ostsin süüa 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas too inimene ütles, et enne raha laekumist ulub tal taskus tuul ning laekumine on päevade [loe: elupäevade pikendamise] küsimus??? Ja mis õigusega sa solvad siin 4 lapse ema, kes minu silmis on ei vähem ega rohkem kui kangelane, sest vaatamata Eesti lastevaenulikule poliitikale (olgem ausad) on suutnud ÜKSINDA kasvatada nelja last ja andnud neile päris oma kodu! Ja kõige selle juures tuleb ta veel hästi toime just tänu sellele müstilisele \”planeerimisoskusele\”, mida siin veeretatakse nagu kuuma kartulit, lubamata kellelgi sellest osa saada. Muide, jah, tõesti… mis jama selle \”planeerimisoskusega\” küll on, et niipea kui mõni ullike siin selle sõna pähe on õppinud, jookseb tal juhe kohe kokku ning ta ei saa enam millestki aru ja süüdistab inimest planeerimisoskuse puudumises põhjusel, et see inimene planeerib oma kulusid ja tulusid ette? Kas endal ei hakka nagu tiba imelik või kuidas?
[/tsitaat]

Vaata selle 4 lapse ema juttu, kui tahad solvanguid näha. Mina pole kedagi solvanud ega sõimanud. Lihtsalt imestan, et ise 4 lapse ema ja selline suuvärk.

Planeerimisoskuse puudumisest rääkis ta ise. Minu fakti nentimine ei ole mingi süüdistus. Planeerimisoskuse puudumine pole kuritegu, et selle eest süüdistus esitatakse.

Seda ka, et planeerimisoskus ning pisikese sissetuleku suveperioodil talveperioodiks kõrvale panemine, ongi keeruline ning oluline. Just seetõttu, et sissetulek on väike, tulebki planeerida väga hoolsalt ning varu omada. Pole mõtet foorumis sappi pritsida ning väikest (teadaolevalt!) sissetulekut oma kehva planeerimisvõime põhjuseks tuua. Tihti ei parane kehv planeerimisoskus ka sissetulekute suurenedes, ikka kulub kõik ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vabanda, tigedik, mina pole kuskil nutnud. Selgitasin lihtsalt oma näite varal, mis põhjustel võib inimesi huvitada tagastus ja miks see ei välista planeerimisoskust. \”Majandusliku mõtlemisega inimene hakkab eesootavale raskele talvele mõtlema juba suvel-sügisel ning planeerib vastavalt oma kulutusi ning kogub selleks ajaks sääste, et hajutada oma maksekoormust.\” – no ja sed ma ju teinud olengi, kui talviste suuremate kulutuste kompenseerimiseks tulumaksutagastuse eelarvesse sisse kirjutan. Muide, ka shoppamine on vajalik – ma ei tunne ühtegi inimest, kes endale näiteks ise lina kasvataks, sellest kangast kooks ja sellest riideid teeks. Täiesti mõistlik on tulumaksusumma planeerida talviste soodusmüükidelt järgmise aasta talveriiete ostmiseks. Pesumasinat ka ei oska ise teha – sina oskad või pesed käsitsi?

Miks peaks selguma, et mul midagi tagsi pole saada? Ega tulumaksutagastus pole loterii. Mul on 3 alaealist last, eluasemelaen, õppemaks, lasteaiamaks ja olen oma tulumaksuvaba osa arvestanud vaid ühelt sissetulekult. Maksuvõlgasid ei ole. Loomulikult on mul tagastus saada ja loomulikult ma planeerin selle ära, loomulikult eelarvet koostades ma arvutan selle summa mingil hetkel sinna eelarvesse sisse, mitte ei oota nagu pühadeõnnistust, et mis summa nüüd laekub. Ma tean täpselt, et saan tagasi 1000 eurot, maksan sellest võlgbevused, ostan viimase satsi männiklotse ja ülejäänud raha panen kõrvale vanemate laste põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamiseks, mis sel kevadel korraga tulevad. hambaravi peab ilmselt edasi lükkuma, kuni laste isalt ka elatusraha ehk laekuma hakkab.

Sa lihtsalt norid hetkel. Tuletan meelde, et ma pole üks neist, kes deklaratsiooniraha ise arvutada ei oska ja siin ulub – ma olen lihtsalt mõtle inimene ja saan aru, miks see raha oluline võib olla. Kui sa ise ei oska arvutada ja sellepärast kade oled, siis näe – sellesse teemasse ma panin arvutuskäigu kenasti kirja: http://www.perekool.ee/index.php?id=57905&class=forum_schnell&action=view_post&post=8811181

Vahest seletad, kuidas planeerimisoskuseta inimene tuleb lahutatud üksiku naisena toime 4-lapselise pere majandamisega, eramu, kodulaenu, auto, ehituse, töölkäimise, lapse erahoiu jms seonduvate asjadega? Millega sina tegeled, et oma planeerimisoskust paremaks pead?[/tsitaat]Millega mina tegelen?! Loomulikult magan päevast päeva jalad seina peal ja olen rikka mehe ülalpeetav!

Ka minul on alaealist 4 last! Ma käin täiskohaga tööl ja pole kindlasti mingi päevavaras, nagu sa kahtlustad. Ja nagu juba ühes varasemas kommentaaris ütlesin, siis tean suurepäraselt, mida tähendab kitsalt elamine.

Asi on lihtsalt selles, et kõik on valites kinni ning kui oled teinud mingi valiku, siis ole sellega rahul.

Kui me konkreetselt sinust räägime, siis ilmselt elad siiski üle oma võimete, kui sul ALATI teatud ajaks rahaasjad hapud on ning muul ajal elad toiduabist.
Loomulikult tuleb igal inimesel ette ootamatuid olukordi, ootamatuid rahalisi väljaminekuid, aga kui inimene ütleb ALATI… ja see on kestnud vähemalt viimased 4 aastat, siis on vaja ikka asjad teise pilguga üle vaadata, et selline olukord ei kestaks järjepidevalt.
Seega, ikkagi on kõik planeerimise taga kinni.
Ehk on vaja majast loobuda või odavama, väiksema maja vastu vahetada jne.

Mina isiklikult ei ole just sel põhjusel maja ostnud ja end muude laenudega lõhki tõmmanud, et ma tean, et abielu ei pruugi olla püsiv nähtus. Ehkki me saaks abikaasa palgaga kokku maja jaoks laenu võtta, siis minu kaine mõistus ütleb seda, et ma pean arvestama ka variandiga, et kas tuleksin maja maksmisega ka üksi toime. Arvan, et ei tule ja sellepärast ma ka sellist kohustust ei võta.
Maja oli vaid näide, sarnaselt võib siin igasuguseid erinevaid asju võrdluseks tuua.

Aga, kui sina ütled, et sulle sobib niimoodi – elada peost suhu, veebruarikuuks olla näljas ja miinustes, siis keegi ei keela sul sellist elu elamast, aga ära tule teistelt inimestelt selles osas kaastunnet kerjama. See on konkreetselt sinu isiklik valik, mille parandamiseks sa ei taha muudatusi teha.

Ja see, et sul on lapsed ei ole mitte mingi garantii, et saad tulumaksu tagastust. Võimalusi selleks on mitmeid erinevaid alustades sellest, et lapsevanem pole tööl käinud ja tal lihtsalt pole millegi pealt tagasi saada, lõpetades sellega, et kohtutäitur võtab kõik võlgade katteks ära (saan aru, et perekooli tegelaste hulgas on selline asi täiesti tavaline ja vägagi tõenäoline).
Jah, saan aru, et sind ei puuduta ei üks ega teine asjaolu, aga väga paljusid, kes siin kirjutab, tegelikult puudutab (loe kas või neid teemasid, kus kurdetakse, et kas tõesti võtab kohtutäitur kõik mu tulumaksu tagastuse ära).

Seega, jutu võib kokku võtta nii, et loogiline, et paljudel noortel peredel, üksikvanematel või paljulapselistel on rahaga meie riigis raske, aga ära ulu juba 2 kuud varem deklaratsiooni teemal perekoolis. See ei kiirenda raha saamist.

Aa, et mina olen kade ja ei oska arvutada, kui palju tulumaksutagastust saan?
Tase! Selle lausega sa siiski reedad seda, et oled ühes kambas nendega, kes siin hommikust õhtuni sellel teemal undavad ja et teema erutab sind vägagi.
Erinevalt sinust ja neist teistest habisejatest, kes üle teema siin arvutuskäiku küsivad pole mul vaja eelnevalt mingeid arvutusi teha. Enne pole mõtet lastud looma nahka jagada, kui loom käes on.
Kui ma kord deklaratsiooni täitma hakkan, küll siis saan teada, ehkki kui oleks vaja eelnevalt arvutada, siis oskaksin seda teha küll, sest minu amet lausa eeldab, et mõistaksin seda teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Heheh… millistest intressidest käib jutt! Olematu summa pealt olematute pangaintressidega nagu väga palju ei teeni või kuidas? Oled ikka täiesti elukauge inimene. Selleks, et intressidega midagi teenida, peab olema ka vastav algkapital. Või soovitad aktsiaid osta ja börsil mängida nt 300 euroga? Kõige tõenäolisemalt kaob see raha siis lihtsalt hundikurku ja muud ei midagi… Nii et kui inimestele nõu anda ja huupi lahmida ning süüdistada neid arutus shoppamises, võiks ikka esmalt püüda end nende inimeste asemele panna ja pisut mõelda, millistest summadest üldse jutt käib. [/tsitaat]Ma kirjutasin hoiustamisest.

Nagu sinu poolt tsiteeritud kommentaaris kirjutasin, siis palju muidugi sellega ei teeni, küll aga on mõistlik panna see korraga sülle sadanud suurem summa (peale võlgade ja vajalike asjade tasumist) eraldi arvele, hoiusele. Hoiuse juures pangakaarti pole ning raha pole võimalik nii kergelt kasutada. Intressi teenib küll vähe, aga tiba rohkem kui arvelduskontol.
Seega, las see raha seal seisab selle momendini, kuni tulevad need nn. iga-aastased rasked ajad.

Elukauge?
Arvan, et elukauge on tormata tulumaksuga tagastatud summaga poodi omale hilpe ostma, kunstküüsi panema ja muud nõmedust tegema, mida kahtlemata suur osa siinsetest \”täna-hirmus-hädas-näljas-paljas\” tibisid teevad.

Eks inimesene, kes pole eluski mõelnud, et raha võiks rasketeks aegadeks säästa ning, et rahaga võiks tasa ja targu ringi käia peab säästmise soovitust loomulikult elukaugeks, nõmedaks ja mõttetuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see 4 lapse ema, kellele soovitus mõeldud, aga ütleks siiski: kulla inimene, kas soovitus maha müüa eramu, kui see on laenuga ostetud ja kui praegune turuhind on tõenäoliselt laenusummast palju väiksem /ja uue hüpoteeklaenu (sest mingi eluase on ju vaja asemel osta, eks ole/ intress on palju kõrgem), ikka on hea soovitus? Esiteks tähendaks see rahalist kaotust ja teiseks ka 5-liikmelise pere elamistingimuste olulist halvenemist, emotsionaalsest kaotusest rääkimata. Tunnista parem, et oled selles vaidluses kaotajaks jäänud.[/tsitaat]Võimalik, et see nii ongi, nagu kirjutad, et maja eest ei saa sellist hinda, et laenujääkigi tasuda, aga see konkreetne maja ja majalaen on konkreetselt selle inimese valik.
Kui oled soovinud omale sellise kohustuse võtta, siis pidid sellega laenu võttes ka arvestama, et pika laenuperioodi jooksul võib kõike juhtuda.
Ütlen veel kord, see on inimese oma valik ning nüüd takka järgi sellel teemal siin tähelepanu ja kaastunnet kerjata on mõttetu.
Ongi vaid kaks võimalust, kas nüüd lepid selle saatusega või võtad midagi ette… Aga perekoolis räusata ja teistele vaat, et lausa etteheiteid teha, et sul on nii raske elu ei ole mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan väga hästi ju hakkama, ainukesena väidad sina, et ma hakkama ei saa, kuna mul tulumaksutagastuseelarvesse sisse on kirjutatud. Väheke ohmu ikka oled vist. Maja mahamüümine, et oleks vaba arveldusraha, on siis sinu meelest näide heast planeerimisoskusest või? Lubage naerda. Loodetavasti on sul endal hooldaja olemas.
Vaielda sa ilmselgelt ei oska ja lihtsalt loobid mingeid suvalisi väiteid, ilma mingi seoseta. Järgmisena kindlasti tuleb veel soovitus lapsed lastekodusse anda – kõik ikka sellepärast, et ma tulumaksutagastuse kohta julgesin öelda, et see on ka vajalik raha eelarves.[/tsitaat]Kas ikka saad suurepäraselt hakkama? Tsiteerin pisut ühte sinu varasemat kommentaari: \”tulen täpselt ots-ostasga kokku tänu toiduabile ja põhimõtteliselt nälgimisele\”. Ei tundu just, et oled suurepäraselt hakkamasaav.
Ma arvan, et sa ise oled väheke ohmu. Esiteks, mina AINUKESENA ei väida siin midagi, sa ei suuda enam järge pidada, et sa siin vaidled mitme erineva inimesega ning teiseks arvan, et sul on luulud, kui kahtlustad, et sinuga diskussiooni astunud inimene teeb seda vaid sellepärast, et on kade, kuna ei oska ise tulumaksutagastust välja arvutada. Või ehk on hoopis kade sinu nälgimisele ja kehvale elukorraldusele?

Muide, sa nelja lapse ema, kas paned tähele, kuidas sa siin teisi ohmuks, lolliks, kadedikeks, tigedikeks,\”loodetavasti on sul endal hooldaja olemas\”, totaalseks jobuks, sisutühjaks inimeseks sõimad? Põhimõtteliselt oled pea igas oma kommentaaris näidanud oma põlastust ja suhtumist kaasvestlejasse.
Kui ma ei eksi, siis sinule on siin küll viisakalt vastatud.
Tundub, et oled ebameediv inimene ja lisaks veel rumal ka. Väga ei imestagi, et oled omadega seal, kus oled. Sinu jutt ja suhtumine selgitab nii mõndagi.

Ega sa oma neljale lapsele vist kuigi suur eeskuju pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]Nii, et siis 4 lapse sünnitamine teeb kangelaseks?
Kõik need Rääkimata loo jmt. saadete süüdimatud ja toimetulematud suurpered oma sajapealise lastekarjaga on kangelased?

Sa vist ei ole oma kangelase juttu korralikult lugenud. Just seda ta ju kirjutaski, et deklari ajal ulub tal tuul taskus.
Samuti kirjutas ta selgelt, et tuleb ots-otsaga kokku, elab toiduabist ja kohati nälgib. Kas see on sinu jaoks tõesti HÄSTI toime tulemine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, et siis 4 lapse sünnitamine teeb kangelaseks?
Kõik need Rääkimata loo jmt. saadete süüdimatud ja toimetulematud suurpered oma sajapealise lastekarjaga on kangelased?

Sa vist ei ole oma kangelase juttu korralikult lugenud. Just seda ta ju kirjutaski, et deklari ajal ulub tal tuul taskus.
Samuti kirjutas ta selgelt, et tuleb ots-otsaga kokku, elab toiduabist ja kohati nälgib. Kas see on sinu jaoks tõesti HÄSTI toime tulemine? [/tsitaat]

Jah, minu jaoks on see nimelt hästi toime tulemine, sest paljudes peredes, kus on kaks last ja ka kaks vanemat olemas, ei saada nende kahe lapsegi toitmisega hakkama, olgu siis põhjuseks töökaotus või midagi muud. Ja ma olen kaugel sellest, et halvustada ühtesid või teisi, teadmata kõiki tagamaid! Sina oled see, kes süüdistab teisi \”kaastunde kerjamises, ulumises, kunstküünte paigaldamises ja hilpude ostmises\”. Kaastunnet pole keegi siin minuteada kerjanud ja kaks kuud, nagu sa väljendud, ulunud ka pole keegi, veel vähem see isik, keda sa niisuguses tegevuses kahtlustad. Ja kust sa võtad endale jultumuse väita, et tead, mille peale inimesed selle raha kulutavad? See on tüüpiline arutu lahmimine, mis minus isiklikult tekitab vaid põlgust. Igal juhul suhtun ma suurema sümpaatiaga inimestesse, kes ei oska deklaratsiooniga tagastatavat summat välja arvata, kui et sinusugustesse kõiketeadjatesse.

Please wait...
Postitas:
alexander

OH JUMAL!! TÕESTI???

Hämmastav kui tigedaid inimesi siin on 🙂 Inimesi kes ilmselt mujalt tähelepanu ja soovitud kiitust ei saa ja siis \”käo\” all siin ennast pushivad.

JUBE TÜÜTU!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millega mina tegelen?! Loomulikult magan päevast päeva jalad seina peal ja olen rikka mehe ülalpeetav!

Ka minul on alaealist 4 last! Ma käin täiskohaga tööl ja pole kindlasti mingi päevavaras, nagu sa kahtlustad. Ja nagu juba ühes varasemas kommentaaris ütlesin, siis tean suurepäraselt, mida tähendab kitsalt elamine.

Asi on lihtsalt selles, et kõik on valites kinni ning kui oled teinud mingi valiku, siis ole sellega rahul.

Kui me konkreetselt sinust räägime, siis ilmselt elad siiski üle oma võimete, kui sul ALATI teatud ajaks rahaasjad hapud on ning muul ajal elad toiduabist.
[/tsitaat]

Sa oled ikka äärmiselt ülbe inimene. Ma pole ALATI elanud toiduabist, teen seda vaid viimased 3 kuud. ALATI on mul olnud lihtsalt talviti sissetulekud väiksemad ja kulutused suuremad – nagu ilmselt VÄGA PALJUDEL INIMESTEL – sellest rääkisingi. Viimase 4 aasta jooksul on minu elu muutunud raskemaks sellepärast, et sündis mu pesamuna, mees kaotas töö ja keeras ära ja pidin temast lahku minema. Elatist ta ei maksa, andsin asja kohtusse. Viimastel aastatel, nagu ehk oled sinagi märganud, on toidukorv läinud poole kallimaks, samas palgad vähenenud. Lisaks tõstis Tallinn maamaksu 2,5 korda, mida uneski ei osanud ette näha ja mis õnneks nüüd ära kaob (jälle jääb lisaraha üle, olukord paraneb).
Minu vanal töökohal, kus olin 15 aastat ja mind kolm korda edutati, teenisin enne lapsehoolduspuhkusele minekut 21500 brutos, seega oletasin, et saan endale veel ühte last lubada. Vahepeal tehti aga tasustamise alused nii ümber, et tööle tagasi minnes oleksin vähemalt pool aastat saanud vaid miinimumpalka – enamus palgas moodustas mul varem tulemustasu. Kuna mehest mingit tolku polnud (maksin kinni tema poolt tekitatud võlgu ja kahjusid), asutasin enne Vh lõppu uut töökohta otsima. Kandideerisin ühte kohta tööle, sain ka (panka). Samal ajal pakuti mulle veel teiski kohta personalifirma vahendusel ja läksin sinna, kuna seal palk suurem ja igatpidi inimlikum korraldus. Olen rahul, kuid palk on seal sellegipoolest vaid 2/3 eelnevast. Samas on mul võimalus seal saada tulevikus korralikku tulemuspalka, kui oma arendusprojektid käima saan lükatud. Seega pole mingit põhjust ostida aktiivselt uut tööd, kuigi hoian ikkagi silmad lahti.
Maja on mul pärandus, 3-toaline. Oli väga halvas korras, pidin renoveerima laenuga ja seda buumiajal. Panin ka kanalisatsiooni, erastasin maa. Ikka pole kõik valmis, eelmisel aastal sain Kredexi suurperede toetuse (ilmselt jällegi tänu sellele, et ma üldse planeerida ei oska ja muidu ka mõttetu inimene olen). Kevadel hakkan ehitama, enamuse tüüdest üritan ise sugulase abiga ära teha. Oskan ise palju ehitustöid teha, kuna olin saamatu üksikema laps, kes isegi konservikarpi avada ei suutnud – alates 13.aastaseks saamisest olid kõik meestetööd minu õlul nii linnakorteris kui suvilas.
Maniküüris pole kunagi käinud. Juuksuris käin 2 korda aastas lõikusel, värvin ise.
Lapsehoolduspuhkuse ajal käisin ülikoolis, nüüd olen akadeemilisel. Jäänud on veel poole aasta ained ja lõputöö, see on hetkel ka aja- ja rahapuuduse taga – enne peab noorim laps saama tavalasteada koha.

Seleta nüüd palun, mis valikutest sa räägid? Mulle hakkab tunduma, et sa oled Universumi Direktor, kõik maailm allub sinu valikutele ja sa arvad, et teistel on see ka nii. Mina näiteks ei valinud, et masu tuleb. Mina ei valinud, et mu mehel ilmnesid depressiooniseisundis psühhoos ja ta muutus alkohoolikuks. Mina ei valinud, et suurfirma, kus ma aastaid edukalt töötasin, oma töötajaid hinnata ei oska ja ainult omakasu peale mõtleb. Mina ei valinud, et vaatamata lapse 2-nädalaselt lasteaia- ja sõimejärjekordadesse panemist pole tal vajadusel kohta. Ma ei valinud, et ma pean oma kodualuse maa eest maksma ulmesummasid tänu Savisaare debiilsusele.

Mida ma siis valisin – valisin mehe, keda armastasin ja kellega lootsin surmani koos olla. Valisin oma lastele eluväärsed tingimused turvalises elurajoonis vanavanemate ajalooga majas, OMA majas.

Ja siin teemas tegin valiku – vastasin, et arvan, et inimestel võib seda raha tõesti vaja minna ja sellepärast, et oma kulusid kontrolli alla hoida, PLANEERIVAD tulumaksutagastuse oma EELARVESSE.

Nüüd on sellest mingi jant tekkinud, sellest, et ma otsesele rünnakule vastasin, on nimetatud minu vastuseid enesekiitmiseks. Ma ju röögin vaid, kuidas asjad on. Kui kellegi meelest on see kiitlemine, siis järelikult peab ta minu kirjeldatud ju kiiduväärseks.
Mina arvan, et ma saan hästi hakkama, kuna ma olen paadunud optimist ja mu klaas on alati poooltäis. Ma saan hästi hakkama, sest:
– mul pole kohtutäiturid kaelas
– ma pole maksehäireregistris
– mul on soe kodu, toredad lapsed
– mu lapsed on hästi söönud, riides
Väga hästi läheks siis, kui ma ka endale midagi lubada saaksin – aga selle saavutan ma aasta jooksul

NB! Mina ei leia, et 4-lapse vanemad on kangelased. Oma eraelu korraldamine ei ole kangelastegu.

Ehk tasuks minuga vaielnud inimestel lugeda uuesti minu esimest postitust siin teemas 19/01/2012 00:21 ja uuesti mõtelda, kuidas selline postitus saab põhjustada süüdistuse oskamatus planeerimises. KUIDAS ON IGAAASTASE MIINUSE KATMINE IGAASTASE PLUSSIGA elamine üle oma võimete?

Üle oma võimete elamine tähendab priiskamist. Kindlasti ei töhenda üle oma võimete elamine seda, kui inimene elab äärmiselt kokkuhoidlikult ja maksab lihtsalt kõik oma teenitud raha jooksvateks kuludeks. Seda nimetatakse lihtsalt vaesuseks.

On üks ilus ütlemine meie esiisadelt \”inimene mõtleb, jumal juhib\”. Me võime kuitahes palju planeerida, ikka juhtub, et võime sattuda kitsikusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata selle 4 lapse ema juttu, kui tahad solvanguid näha. Mina pole kedagi solvanud ega sõimanud. Lihtsalt imestan, et ise 4 lapse ema ja selline suuvärk.

Planeerimisoskuse puudumisest rääkis ta ise. Minu fakti nentimine ei ole mingi süüdistus. Planeerimisoskuse puudumine pole kuritegu, et selle eest süüdistus esitatakse.

Seda ka, et planeerimisoskus ning pisikese sissetuleku suveperioodil talveperioodiks kõrvale panemine, ongi keeruline ning oluline. Just seetõttu, et sissetulek on väike, tulebki planeerida väga hoolsalt ning varu omada. Pole mõtet foorumis sappi pritsida ning väikest (teadaolevalt!) sissetulekut oma kehva planeerimisvõime põhjuseks tuua. Tihti ei parane kehv planeerimisoskus ka sissetulekute suurenedes, ikka kulub kõik ära.[/tsitaat]

Milline suuvärk? Kas ma olen ropendanud või vandunud? \”Väheke ohmu\” pole küll minuteada kumbagi, samuti see, kui ma kedagi tühihingeliseks pean.
Kas 4 lapse sünnitamine peaks mu allaheitlikuks \”kass viis keele ära\” tüübiks muutma? Või pühakuks?

Kordan veelkord – mu sissetulekud olid päris normaalsed, lisaks oli mul mees toeks. Kui 2 aasta jooksul reageerisin nii toetuse kadumisele kui ka palga vähenemisele ja väljaminekute suurenemisele nii, et ikkagi ots-otsaga kokku tulen, siis SEE ONGI PLANEERIMINE. Maksan kõik maksud ära ja kui söögirahast puudu tuleb, käin toiduabis. Selle eest ka muide maksan, kuutasu. Ja tulumaksutagastus on MINU RAHA, see ongi minu säästufond. ja mul ei ole päevade küsimus see, millal tagsi saab – mitte kellegil pole siin olnud. Küsitakse lihtsalt abi, palju tagastust saada on, et teaks sellega arvestada. Nii teevad inimesed, kes OMA KULUSID JA TULUSID PLANEERIVAD.

Kui ma ei planeeriks, siis oleks mu maja ammu juba panga poolt sundmüüki pandud.

Alustasin teemasse vastamist ainult sooviga näidata, et inimesi ei saa hinnata vaid selle järgi, et nad foorumis mingi teema all nõu küsivad. Aga sellegipoolest ei jõua osadele ikka üldse kohale, ainult üks sõna trummeldamas peas \”planeerimisoskuseta\”.

Rohkem ei näe põhjust siin teemas vastata. Selge see, et mina pole planeerimisoskustega perekoolikate tasemel, olen rumal, jubeda suuvärgiga ja saamatu inimene 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka äärmiselt ülbe inimene. Ma pole ALATI elanud toiduabist, teen seda vaid viimased 3 kuud. ALATI on mul olnud lihtsalt talviti sissetulekud väiksemad ja kulutused suuremad – nagu ilmselt VÄGA PALJUDEL INIMESTEL – sellest rääkisingi. Viimase 4 aasta jooksul on minu elu muutunud raskemaks sellepärast, et sündis mu pesamuna, mees kaotas töö ja keeras ära ja pidin temast lahku minema. Elatist ta ei maksa, andsin asja kohtusse. Viimastel aastatel, nagu ehk oled sinagi märganud, on toidukorv läinud poole kallimaks, samas palgad vähenenud. Lisaks tõstis Tallinn maamaksu 2,5 korda, mida uneski ei osanud ette näha ja mis õnneks nüüd ära kaob (jälle jääb lisaraha üle, olukord paraneb).
Minu vanal töökohal, kus olin 15 aastat ja mind kolm korda edutati, teenisin enne lapsehoolduspuhkusele minekut 21500 brutos, seega oletasin, et saan endale veel ühte last lubada. Vahepeal tehti aga tasustamise alused nii ümber, et tööle tagasi minnes oleksin vähemalt pool aastat saanud vaid miinimumpalka – enamus palgas moodustas mul varem tulemustasu. Kuna mehest mingit tolku polnud (maksin kinni tema poolt tekitatud võlgu ja kahjusid), asutasin enne Vh lõppu uut töökohta otsima. Kandideerisin ühte kohta tööle, sain ka (panka). Samal ajal pakuti mulle veel teiski kohta personalifirma vahendusel ja läksin sinna, kuna seal palk suurem ja igatpidi inimlikum korraldus. Olen rahul, kuid palk on seal sellegipoolest vaid 2/3 eelnevast. Samas on mul võimalus seal saada tulevikus korralikku tulemuspalka, kui oma arendusprojektid käima saan lükatud. Seega pole mingit põhjust ostida aktiivselt uut tööd, kuigi hoian ikkagi silmad lahti.
Maja on mul pärandus, 3-toaline. Oli väga halvas korras, pidin renoveerima laenuga ja seda buumiajal. Panin ka kanalisatsiooni, erastasin maa. Ikka pole kõik valmis, eelmisel aastal sain Kredexi suurperede toetuse (ilmselt jällegi tänu sellele, et ma üldse planeerida ei oska ja muidu ka mõttetu inimene olen). Kevadel hakkan ehitama, enamuse tüüdest üritan ise sugulase abiga ära teha. Oskan ise palju ehitustöid teha, kuna olin saamatu üksikema laps, kes isegi konservikarpi avada ei suutnud – alates 13.aastaseks saamisest olid kõik meestetööd minu õlul nii linnakorteris kui suvilas.
Maniküüris pole kunagi käinud. Juuksuris käin 2 korda aastas lõikusel, värvin ise.
Lapsehoolduspuhkuse ajal käisin ülikoolis, nüüd olen akadeemilisel. Jäänud on veel poole aasta ained ja lõputöö, see on hetkel ka aja- ja rahapuuduse taga – enne peab noorim laps saama tavalasteada koha.

Seleta nüüd palun, mis valikutest sa räägid? Mulle hakkab tunduma, et sa oled Universumi Direktor, kõik maailm allub sinu valikutele ja sa arvad, et teistel on see ka nii. Mina näiteks ei valinud, et masu tuleb. Mina ei valinud, et mu mehel ilmnesid depressiooniseisundis psühhoos ja ta muutus alkohoolikuks. Mina ei valinud, et suurfirma, kus ma aastaid edukalt töötasin, oma töötajaid hinnata ei oska ja ainult omakasu peale mõtleb. Mina ei valinud, et vaatamata lapse 2-nädalaselt lasteaia- ja sõimejärjekordadesse panemist pole tal vajadusel kohta. Ma ei valinud, et ma pean oma kodualuse maa eest maksma ulmesummasid tänu Savisaare debiilsusele.

Mida ma siis valisin – valisin mehe, keda armastasin ja kellega lootsin surmani koos olla. Valisin oma lastele eluväärsed tingimused turvalises elurajoonis vanavanemate ajalooga majas, OMA majas.

Ja siin teemas tegin valiku – vastasin, et arvan, et inimestel võib seda raha tõesti vaja minna ja sellepärast, et oma kulusid kontrolli alla hoida, PLANEERIVAD tulumaksutagastuse oma EELARVESSE.

Nüüd on sellest mingi jant tekkinud, sellest, et ma otsesele rünnakule vastasin, on nimetatud minu vastuseid enesekiitmiseks. Ma ju röögin vaid, kuidas asjad on. Kui kellegi meelest on see kiitlemine, siis järelikult peab ta minu kirjeldatud ju kiiduväärseks.
Mina arvan, et ma saan hästi hakkama, kuna ma olen paadunud optimist ja mu klaas on alati poooltäis. Ma saan hästi hakkama, sest:
Väga hästi läheks siis, kui ma ka endale midagi lubada saaksin – aga selle saavutan ma aasta jooksul

NB! Mina ei leia, et 4-lapse vanemad on kangelased. Oma eraelu korraldamine ei ole kangelastegu.

Ehk tasuks minuga vaielnud inimestel lugeda uuesti minu esimest postitust siin teemas 19/01/2012 00:21 ja uuesti mõtelda, kuidas selline postitus saab põhjustada süüdistuse oskamatus planeerimises. KUIDAS ON IGAAASTASE MIINUSE KATMINE IGAASTASE PLUSSIGA elamine üle oma võimete?

Üle oma võimete elamine tähendab priiskamist. Kindlasti ei töhenda üle oma võimete elamine seda, kui inimene elab äärmiselt kokkuhoidlikult ja maksab lihtsalt kõik oma teenitud raha jooksvateks kuludeks. Seda nimetatakse lihtsalt vaesuseks.

On üks ilus ütlemine meie esiisadelt \”inimene mõtleb, jumal juhib\”. Me võime kuitahes palju planeerida, ikka juhtub, et võime sattuda kitsikusse. [/tsitaat]

Kõik muidu arusaadav, ainult üks küsimus jääb – kui said aru, et mehega jama, siis milleks neljas laps?? Et nagu vh pärast?? Laps on ju peale vh-d ainult kulu ja kui 3 last olemas, siis neljas teha seepärast, et vh on hea, on jama põhjendus.

Please wait...
Postitas:
Silkus

Mina küll kuskilt välja ei loe, et enne lapsetegmist mehega jama oli ja et laps VH pärast tehtud on. Kui lähtuda kronoloogilisest järjekorrast, siis mees jamaks läks ju peale lapse sündi: \”Viimase 4 aasta jooksul on minu elu muutunud raskemaks sellepärast, et 1.sündis mu pesamuna, 2. mees kaotas töö ja 3. keeras ära ja 4.pidin temast lahku minema. 5.Elatist ta ei maksa, 6.andsin asja kohtusse.\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik muidu arusaadav, ainult üks küsimus jääb – kui said aru, et mehega jama, siis milleks neljas laps?? Et nagu vh pärast?? Laps on ju peale vh-d ainult kulu ja kui 3 last olemas, siis neljas teha seepärast, et vh on hea, on jama põhjendus.[/tsitaat]

APPI, APPI, APPI…. Katus sõidab sul ikka korralikult, nii lolli ila annab ikka suust välja ajada!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

APPI, APPI, APPI…. Katus sõidab sul ikka korralikult, nii lolli ila annab ikka suust välja ajada!!![/tsitaat]

Minu vanal töökohal, kus olin 15 aastat ja mind kolm korda edutati, teenisin enne lapsehoolduspuhkusele minekut 21500 brutos, seega oletasin, et saan endale veel ühte last lubada.

Minu jutt loll ila?? Ise ta kirjutab, et laps vh pärast tehtud aga nagu näha… läks halvasti ja peale vh-d asi hapu. Ei mina parasta kegagi. Naine võib/peab sünnitama niipalju lapsi kui ta suudab üksi üleval pidada. Ilmselt temal on see arv 4.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Minu vanal töökohal, kus olin 15 aastat ja mind kolm korda edutati, teenisin enne lapsehoolduspuhkusele minekut 21500 brutos, seega oletasin, et saan endale veel ühte last lubada.

Minu jutt loll ila?? Ise ta kirjutab, et laps vh pärast tehtud aga nagu näha… läks halvasti ja peale vh-d asi hapu. Ei mina parasta kegagi. Naine võib/peab sünnitama niipalju lapsi kui ta suudab üksi üleval pidada. Ilmselt temal on see arv 4.[/tsitaat]

Misasja? Hindas sissetulekuid piisavaks, järelikul tegi lapse Vh pärast?! No tõesti ju loll iba, nõustun käoga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On üks ilus ütlemine meie esiisadelt \”inimene mõtleb, jumal juhib\”. Me võime kuitahes palju planeerida, ikka juhtub, et võime sattuda kitsikusse. [/tsitaat]Üks tädi on selle teema sujuvalt oma personaalteemaks teinud. Milleks küll selline eneseupitamine ja kiitust norivad kommentaarid? Tahad medalit saada?

Jah, oled küll ilus, tark ja osav aga tõesti jääb arusaamatuks, mis point on seda perekoolis sellise teema all kirjutada? Kui vajad kaastunnet või nõuandeid, siis võiks ikka oma teema teha.
Ma ei näe sinu elus midagi erakordselt. Tänapäeva ühiskonnas, kus suur osa paaridest läheb lahku, kus suur osa naisi kasvatavad oma lapsi üksinda, kus suur osa naisi ei saa oma meestelt pennigi, samas on kohustused ja väljaminekud… Täiesti tavapärane elu ju! Eks me kõik võiteleme siin elus igapäevase toimetulemise eest!
Usun, et kui meist siin igaüks hakkaks oma elu ja traagikat kirja panema, siis me saaks märksa õõvastavamaid asju lugeda. Palju muidugi oleneb ka sellest, millise nurga alt asi kirja panna. Ka täiesti tavalise ja normaalse elu saab nii mustade värvidega kirja panna, et terve perekool nutab ja avaldab kaastunnet.

Ole kindel, et su elu on üsna ilus ja kena selle kõrval, mida elavad mõned inimesed. Kui sa mind ei usu, siis vaata mõnikord näiteks Puutepunkti saateid, kus emad (sageli üksikemad) võitlevad oma lapse koha eest eesti ühiskonnas, kus emad võitlevad oma laste õiguse eest saada vajalikku, elementaarset ravi jne. jne.
Siis mõtle korraks selle peale, mis on üks olmeline rahaprobleem selliste muredega võrreldes ja siis ütle, kas sul on väga põhjust viriseda või mingit erilist kangelasema mängida!
Igaühel meist on kanda oma taak. Vähesed, kes elavad sama muretut elu kui linnuke oksa peal. Võid kindel olla, et inimestel leidub palju hullemaid muresid. Millegipärast on liik inimesi, kes usuvad, et nende mured on kõige suuremad ja kõige enam tähelepanuvajavamad.

Sinu kohati sõimav ja vastas alandav kõnepruuk hakkas ka mulle silma. Tavaliselt kasutatakse sellist taktikat siis, kui ebakindel inimene ei oska ennast muudmoodi vastase jaoks kehtestada.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Minu hinnangul on siin ikka vähemalt 4 tädi, kes omavahel kemplevad. Lihtsalt 1-2 esitab süüdistusi ja paar teist üritavad lolli järjekindlusega tõestada, et üks neist pole kaamel. No ja polegi ju see inimene üritanud väita, et ta elu on halb ja ta ei tule toime, vastupidi ju! Tundub, et sul samuti tekstist arusaamisega raskusi. Üldse on imetlusväärne, kui mööda siin algsest teemast kakeldakse.

Ma ka pole veel leidnud teemasid, kus tagastuse kuupäevast räägitakse, lihtsalt küsitakse ju, palju tagasi saab. Täiesti mõistetav uudishimu, samamoodi, nagu mind näiteks huvitab minu saadav palk (arvutan ise selle ka läbi, kontrollin oma raamatupidajat), aastalõpu preemia või saadav dekreediraha. Kuidas saab heaks planeerimisoskuseks (kuum sõna!)nimetada seda, et \”vaatan, palju arvele laekub, ega see summat ei muuda\”. Nii ju räägivad inimesed, kes ei ela peost-suhu, kellele on ükskõik. Ma küll ei kujuta ette, kuidas näiteks miinimumpalgast saab kuidagi mingeid sääste varuda. Aga meie hulgas on ju ometi päris palju neid, kes ei saa sedagi, näiteks lapsehoolduspuhkusel emad, kellel emapalk läbi. Nii nad siis hellitavad mõtteid tulutagastusest, et oleks mingigi oma raha (eelmise aasta emapalgalt makstud tulumaksu arvelt näiteks). Täiesti inimlik ja mnõistetav, mida siin kurjustada? Olge parem rõõmsad, et teie elu on parem ja teile see summa tähtis pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on selle ühe proua näide väga eluline, millest võiksid noored naised õppust võtta. Mitte paha pärast ei ütle, aga tõesti, siin kehtib see, et tark õpib teiste vigadest…

Näiteks selles osas, et mitte iialgi ei tea, mis elu ette toob.
Lapsi tehes ja laenu võttes peab ALATI arvestama sellega, et kas saad hakkama ka siis, kui mees mingil põhjusel kõrvalt ära kaob.
Ega kõike ei saa loomulikult ette näha, aga maksimaalselt planeerida ja ennetada võimalikke ebameeldivusi ning minimeerida riske on küll võimalik.

Ehk tasuks just seda silmas pidada, et laenu ei tohi kergekäeliselt võtta. Seda tasuks teha vaid eluaset ostes, kindlasti aga mitte remondiks, mööbli või auto ostuks.
Kodu nii naljalt säästudest ei osta, kõik muu aga on mõeldav. Ja kui ei ole mõeldav, siis järelikult pole sa nii ehk naa võimeline ka laenu tasuma.

Kui minu palk oleks olnud 21 500.- bruto ja lisaks veel (sel ajal ilmselt oli) ka mehe palk, siis on see päris kopsakas summa, millest saab tasapisi ja targu soetada mööblit, teha remonti jne.
Aga tavaliselt inimese ahnus on selline, et tahaks kõike ja kohe.

Eks iga inimene teab ise kuidas teeb, aga siiski võiks näiteid elust enesest endale silme ette seada…
Ega kunagi ei saa ju öelda, mis tulevik toob ja kunagi ei saa täpselt öelda, kuidas õige, kuidas vale on, aga kui oled mingi otsuse teinud ja vastu võtnud, siis vastuta ka selle eest ja takkajärgi pole mõtet enam viriseda.
Kui midagi on pärast halvasti, siis ei ole mitte eesti riik ega teised inimesed süüdi, vaid iseenda tehtud vale valik.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Ikka ei saa aru, mida siin nüüd sellel 4 lapse ema elul niiviga on, et seda nii negatiivseks näiteks peab tooma. Tema ka ju ei virise, kas kõigil teistel läheb siis tõesti nii hästi? Mul küll ei lähe, kah elan hetkel ikka tunduvalt kehvemalt, kui näiteks 2006. aastal ja ootan, et majandusõitseng ka meite maale saabuks. Minu meelest on ikka pea kõigil raske sel perioodil, kui VH läbi ja lasteaiakohta pole. Aga see aeg on ju ajutine, lapsed kasvavad, saavad lasteaeda, lähevad kooli. Kas siis peaks elu seisma panema, lapsi mitte sünnitama ja üürikas elama, et äkki tekib kunagi selline moment, kus ei olegi kogu aeg vaba raha? 4lapse ema kirjutab ju, et maja oli väga halvas seisus, mis see mööbli ostmine siia puutub. Väga halvas sesius majale ei tee targu mingit remonti ka. Kui katus ikka läbi, siis ei hakka ju sarika kaupa katust vahetada. Saaksin aru, kui ta oleks võtnud sms-laenu. Aga eluasemelaenu võtsid buumiajal pea kõik, sest ka üürikad olid ülikallid. Need muidugi ei võtnud, kes ise siis veel koolis käisid või väga noored olid või lihtsalt vähe teenisid. Nüüd on muidugi vanad elutargad kanad ise 🙂
Kui ikka väga kehvaks läheb, saab maja ju maha müüa, kui maja oli pärandvara ja sellele võetud renoveerimislaen, siis vast pole tegu teab mis suure laenusummaga. Väga kehvas seisus maja aga müües müüakse ju põhim. ainult krunti, buumiajal oli ikka suur hinnavahe lihtsalt krundil või majal. Endagi sugulane ostis odavalt halvas seisus kortereid, kõpitses üles ja müüs päris korraliku vaheltkasuga maha.
Korterit üürides aga pole midagi kogunud, kõik lendab lihtsalt tuulde. Samamoodi pole mingi investeering mõne paneelika korter ja sinna pole mõistlik palju lapsi sünnitada, mis elu see on. Karda tulevikku ja ela kogu elu vireledes või kuidas sinu jutust aru saada? Lõpmatu targutamine käib siin, kõik sellised elukunstnikud koos, et anna abi 🙂 Läheb halvasti, sõimatakse saamatuks. Ütled, et nii halvasti ei lähegi, päris hästi läheb – siis nimetatakse kiitlejaks ja \”kangelaseks\”.
Raske rahuldada seda perekooli kana 😀
Aga kõik istuvad oma suurepäraste elude kõrvalt miskipärast perekoolis ja otsivad teiste silmast pindu.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis teil ometi viga on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.