Esileht Väikelaps Mis temperatuuriga sellist kombinesooni kanda?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mis temperatuuriga sellist kombinesooni kanda?

Postitas:

Appi, kogenud lapsevanemad, mul on see kombinesoon, laps sai sugulastelt kingiks.
https://www.mytoys.de/outburst-baby-softshell-overall-fuer-maedchen-9012626.html
Pole kirjas ei kombeka siltidel ega müüjate lehtedel, mis temperatuuridega seda kanda saab. Mul esimene laps, mõmmigi ma ei saa aru ma neist sügise ja talveriietest. Beebiga oli lihtsam, aga nüüd ta kalpsab ringi juba.
Pildi järgi on raske aru saada, aga äkki keegi oskab pakkuda. Seest on karvane, aga mingit voodrit ega vatiini ei ole. Hoolimata puhvis välimusest on ta sõrmede vahel pigistades tegelikult õhuke. Nagu…
Pluss 10
Pluss 3
0
Miinus 5
?
Ma saan aru, et sõltub ka, mis alla panna, aga no soovitage variante, nt toariided pluss see, mis temperatuuriga?
Meriinoriided pluss see?
Ma nii tüdinenud sellest närvamisest, äkki on külm, äkki on palav, no vihale ajab. Me oleme vahel paar tundi ka järjest õues, vahepeal läheb mingi 3 kraadi soojemaks või tuleb päike välja, jälle laps valesti riides…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 11:39; 07.11 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestis võiks ikka veekindel olla, see on softshell, sellega ei saa niiske liiva või pingigi peale istuda.
selle artikli puhul on tegemist üleminekuhooaja rõivaga, aga eesti kliimasse pole just püksiosa poolest väga sobiv.
jope veel, aga alumine osa võiks olla veekindel.
võid vaadata kohalikke või põhjamaade tooteid, need enamasti ilmastikukindlad. eesti sügised on väga märjad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 12:33; 07.11 12:37; 07.11 12:45; 07.11 13:06; 07.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mis sa ikka närvad, kui pole päris beebi, pole elu küsimus, et natuke kuum või külm poleks.
mul sellise ilmaga kevad-sügis komplekt, lenne püksid+jope, jalas all puuvillane sukkpüks v legging, üleval pika varrukaga t-särk ja fliis, mille saab vahelt ära võtta, kui kauem palava päikse käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 12:33; 07.11 12:37; 07.11 12:45; 07.11 13:06; 07.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sry, lugesin lohakalt, sul juba on see kombekas, siis sellega saad minna pigem kuiva ilmaga, ja miks mitte päikselise, sest softshelli eelis, et on hingav.
siis temperatuur 10 ümber, muidugi olenevalt, mis alla paned, ja lapsest, et kuidas kannatab kuuma/külma. katsud kukalt. ära saad alati mingi kihi alt võtta ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 12:33; 07.11 12:37; 07.11 12:45; 07.11 13:06; 07.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestis võiks ikka veekindel olla, see on softshell, sellega ei saa niiske liiva või pingigi peale istuda.

selle artikli puhul on tegemist üleminekuhooaja rõivaga, aga eesti kliimasse pole just püksiosa poolest väga sobiv.

jope veel, aga alumine osa võiks olla veekindel.

võid vaadata kohalikke või põhjamaade tooteid, need enamasti ilmastikukindlad. eesti sügised on väga märjad.

Mis jutt see on, et suftshelliga ei saa niiske liiva peal olla? Softshell on just hea niiske liiva ja muru jaoks. Softshelli populaarsus selles seisnebki, et ei pea olema eraldi kuiv ailma riided ja siis märja ilma riided. Tõsi, ilmselt päris lombist soristamist ei kannata (kuigi paljud väidavad, et on ok). Lisaks on antud toote tehasenäitajad, et veehülgavus 10 000 mm.

Puht pildi järgi ja kapuutsist paistva voodri järgi pakuks, et sobib hästi praegusteks ilmadeks 0 kuni +10 kraadi. 0-ringis soojem aluskiht vajadusel ja +10 õhem aluskiht. Aga samas ilma voodrit nägemata/katsumata on raske arvata. Tundub olevat soojem softshell. No umbes nagu praegu käivad paljud fliisvoodriga kummiriietega. Kui laps on piisavalt vana, siis katseta ära ja küsi talt, kas soe/külm jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eestis võiks ikka veekindel olla, see on softshell, sellega ei saa niiske liiva või pingigi peale istuda.

selle artikli puhul on tegemist üleminekuhooaja rõivaga, aga eesti kliimasse pole just püksiosa poolest väga sobiv.

jope veel, aga alumine osa võiks olla veekindel.

võid vaadata kohalikke või põhjamaade tooteid, need enamasti ilmastikukindlad. eesti sügised on väga märjad.

Ee…mis mõttes? On ju kirjas, et veekindel 10000 mm. Seda on siis vähe või? Mis need numbrid siis olema peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 11:39; 07.11 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

softshell on softshell, las ta siis katsetab. ma tegelen spordiriiete müügiga välismaal, ja tootjad ise ei liigita softshell-rõivaid veekindlate alla. aga ega ma ei keelagi ju panna.
fliisvoodriga kummiriidega ikka ei ole võrreldav. kõige parem on niikuinii ise katsetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 12:33; 07.11 12:37; 07.11 12:45; 07.11 13:06; 07.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pildi järgi pakun ka, et sobib väikeste plussidega, aga ka +5 ja +5 vahel on vahe.
Lausvihmaga, jah, ei paneks, aga lihtsalt niiske ja sombuse ilmaga kindlasti.
Parajalt palju sõltub ka lapsest, pigem katsetaks nö vähemaga, kui jahe hakkab, siis oled teine kord targem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/kui-soe-ja-veekindel-on-softshell/

tundub selline maitse- ja usuküsimus, et kellele sobib, ja miks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.11 12:33; 07.11 12:37; 07.11 12:45; 07.11 13:06; 07.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jah, kuidas kellegi kogemused ja eelistused. Pildi järgi ma ütleksin, et mina paneksin selle kombe praegu küll lapsele selga, aga sinna alla kindlasti mingi sooja kihi, sest muidu hakkab ikka vist külm. Nt koduriietele aluskombe (ütleme fliisist või villast) ja siis selle peale. Ja kui täiega sajab, siis ma seda ei paneks, sest niiviisi see küll vett ei pea nagu nt Lenne või Huppa k/s õueriided. Ma usun, et see kombe sobib hästi hoopis autosõitudeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge jutuga, et softshell ei pea vett, peab küll. Meil oli jonathani softshell, laps läks lausvihmaga jalgsi lasteaeda ja ei vettinud läbi, oli seest kuiv. Aga teemasse – see tundub selline autosõidu kombekas, praeguste ilmadega (tallinnas on 1 kraad sooja) enam selga ei paneks. Et toariided (retuusid ja mingi pluus pluss pusa) võiks ju sobida. Kui juhtub jälle 5-7 kraadi sooja olema, siis fliiskombe/meriinokombe alla, talvesaabas ja paksem müts ja võib proovida, kas hakkab jahe. Oleneb lapsest. Ei ole vaja üle põdeda ja paaniliselt kraade taga ajada 🙂 Pigem vähem kihte kui kubujuss 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda kolmesele paneksin tänase ilmaga (0 kraadi ringis) selle kombe alla toariided + fliis- või meriinokombe/komplekti, ca -5ni võiks minu laps seda nii kanda.
Kahjuks või õnneks tuleb endal katsetada, kuidas just sinu lapsele sobib. Isegi kui tootja paneb kraadid juurde, ei pruugi sinu lapsele nende kraadide juures sobida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootekirjelduses kirjas, et veekindlus 10,000 mis on väga hea aga hingavus on 1000 mis on väga halb.
Mina isiklikult pole kunagi olnud soft shell fänn. Liikuvale lapsele minu arust nii kehva hingavusega riie võrdub nagu kile sees olemisega. Hea hingavus algab minu jaoks 5000-st.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

softshell on softshell, las ta siis katsetab. ma tegelen spordiriiete müügiga välismaal, ja tootjad ise ei liigita softshell-rõivaid veekindlate alla. aga ega ma ei keelagi ju panna.

fliisvoodriga kummiriidega ikka ei ole võrreldav. kõige parem on niikuinii ise katsetada.

Softshell ei olegi veekindel. Veekindel on kummiülikond.
Niiskete ilmade korral on softshell vägagi omal kohal. Üldjuhul nii +5 kuni +15 kantav, sõltub muidugi ka tuulest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshell peab vett ju täiesti normaalselt. Meil softshell jope ja püksid komplektina kasutusel juba mitmed aastad. Kui dressid/retuuspüksid ja pikkade käistega pusa all siis kuni 0-kraadini seljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshell võib olla ikkagi külm tuulise ilmaga. Pole ju vaja vaadata ainult kraade vaid ka tuulekülma. Novembris paistab sul kusagil veel päike või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Mis temperatuuriga sellist kombinesooni kanda?