Esileht Lapse ootamine Mis teste/uuringuid teete lisaks?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Mis teste/uuringuid teete lisaks?

Postitas:

Olen teise lapse ootel. Vanust juba üksjagu ning põen ka kroonilist haigust, mistõttu olen uurinud erinevaid teste, mida on võimalik täna lisaks tavapärastele uuringutele teha. Neid on aga nii meeletult palju ja nad maksavad ka väga palju. Seega ma küsin, mis teste teete te veel lisaks ning miks just seda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaalun niptify testi tegemist, kuna samuti vanust on. Kui oscar test ei tuvasta riske, aga mul ikka mingi kahtlus on, siis teen tasulise. Pole veel samas 100% otsustanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 20:18; 03.11 19:48; 03.11 20:03; 04.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen panorama ja vistara testid juure. Horizon testi otsustasin mitte teha, sest see on vanemate geneetiline test ja annab loote kohta vaid õenäosuse kas ta võib vanematelt haiguse pärida.
vanus 35, IVF ja varem katkemine olemas.
Hiljem mõtlesin teha veel lisaultraheli raseduse teises pooles, et hinnata loote haiguste riske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OSCAR elimineerib edukalt kolm trisoomiat, aga geneetilisi haigusi on rohkem. Kaalun Kõige laiema Panorama(+Vistara)  testi tegemist, mis tuvastab lisaks kolmele trisoomiale ka mirkodeletsioone ja sugukromosoomide häireid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kui midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kui midagi

Sama, vanust 35, kolmas laps.

Kõik riiklikud uuringud teen, lasen lapse ka vaktsineerida…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus ligi 40 aga kuna riiklikult rahastatud testid korras olnud siis midagi lisaks ei tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt käi Oscar uuringus, kui seal mingid kõrged riskid tulevad, siis suunatakse tasuta Niptify testile. Muidu aga kui arst vajalikusk ei pea aga ise soovid, siis ongi valikus peamiselt kas Niptify või Panorama.

Ise saan kuu pärast 38 ja vanus veel riske ei tõstnud. Muidugi on mul juba ka kolmas laps (esimesega tõstaks ilmselt vanus rohkem riski) ja  kindlasti võetaks arvesse varasemate raseduste kulgemisi, mis mul probleemita olnud. Krooniliste haigustega on ilmselt nii ja naa – sõltub haigusest, kas see mõjutab rasedust ehk loodet, kas pead tarvitama ravimeid ja milliseid jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vistara. Alla selle pole minu arvates mõttet muud tehagi ????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vistara. Alla selle pole minu arvates mõttet muud tehagi ????‍♀️

Nii kallis test, aga pole võimalik tuvastada loote kromosoomihaigusi, mikrodeletsioone ega sugu. Tuleks nipt või panorama veel juurde teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 20:18; 03.11 19:48; 03.11 20:03; 04.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vistara. Alla selle pole minu arvates mõttet muud tehagi ????‍♀️

Nii kallis test, aga pole võimalik tuvastada loote kromosoomihaigusi, mikrodeletsioone ega sugu. Tuleks nipt või panorama veel juurde teha.

Just mõistlik. Soo ja kromosoomhaigused saad ultrahelis ka enamasti teada. Vistara kontrollib neid haigusi, mis on väga tõsised, aga ultraheli  ei tuvasta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:57; 03.11 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vistara. Alla selle pole minu arvates mõttet muud tehagi ????‍♀️

Nii kallis test, aga pole võimalik tuvastada loote kromosoomihaigusi, mikrodeletsioone ega sugu. Tuleks nipt või panorama veel juurde teha.

Just mõistlik. Soo ja kromosoomhaigused saad ultrahelis ka enamasti teada. Vistara kontrollib neid haigusi, mis on väga tõsised, aga ultraheli ei tuvasta.

Ega ikka ei saa, oscari sõeluuring leiab vaid 85-90% downe. Tean ikka päris mitut juhust, kus kuklavolt u 1 cm ja madalad riskid, aga sündinud down.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 20:18; 03.11 19:48; 03.11 20:03; 04.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis ei ole ju sul vaja pikalt kaaluda, kas teha vereanalüüsid juurde või ei 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:57; 03.11 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis ei ole ju sul vaja pikalt kaaluda, kas teha vereanalüüsid juurde või ei ????

Seda kindlasti, sest võimalik, et meile on kõik lapsed oodatud. Otsustame peale oscarit mehega koos, kas teha lisauuringuid või mitte 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 20:18; 03.11 19:48; 03.11 20:03; 04.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panorama ja Vistara. Otsivad erinevaid haiguseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Mis teste/uuringuid teete lisaks?