Esileht Kodunurk Mis toidukraam peaks kodus varuks olema?

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Mis toidukraam peaks kodus varuks olema?

Postitas:

Ooot. Mis siin naljakat on, mis teeb mind Su meelest naljakaks? Ka ise kasutad sõna prepper. Kas naljakas on see, et ma käona esine siin käokooris?
Naljakas (et mitte öelda kurb) on mulle see, kuidas ma tulin teadliku otsusena siia kurikuulsasse foorumisse, et leida mõttekaaslasi ja aidata neid, kes infot otsivad, ise juurde infot saada, ja kuidas ma näen… et infovahetuse ja toetamise asemel on algkooli tasemel mõnitamist ikka uskumatult palju.
See pole siin ainult minu juhtumiga. Sirvisin ka mujal ringi.
Kui ma lapse sain, keegi tuttav hoiatas mind, et tee mis sa teed, vaata et sa Perekooli foorumisse eales ei lähe, sest seal on nii palju vastikust, tigedust. Ma ei läinudki. Nüüd väga palju aega hiljem tulin siis siia, et õpitundi saada omale nahale.
Iseenesest on Su toiduvarusoovitus hea. Aga miks peab selle juures mind niimoodi solvama? Mis see sulle juurde andis, et teisele inimhingele haiget said teha?
Sellistel hetkedel on mul raske küll inimestest aru saada.
veelkord, vabandan paljusõnalisust. Mul tõesti oleks palju öelda – oma meelest küll – , aga sel ei ole niimoodi mõtet.
Teemasse: läheb nüüd õue, lahkun, vahtramahlalänikut vahetama. Soovitus kõigile, kel puud lähedal. Vahramahla on lihtne panna. lõika saega sõrmejämedune oks kusagilt käeulatusest maha ja seo köndi otsa nööriga pooleteisene plastpudel, mõne järgmise oksa külge. Hea, kui päikesepoolsel küljel. See puule parem kui augupuurimine.
Minu idee on mh võimalikult palju korilastelt õppida.
Nagu Mikita ütelnud on: Prepper on meie tavaline nn maamemm.
Rohkem ma siia kommenteerima ei tule. Vali oma lahinguid, nagu inglased ütlevad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palgapäev tuleb, lähen ostan kõik vajalikud varud ära, loodan, et koroona ootab senikaua. Kui täna peaks viirus saabuma, oleks kööga, sest ainult paar eurot palgapäevani jäänud (ei tasu silmi pööritada, ma pole ainus nii väikese sissetulekuga).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 16:39; 26.02 19:50; 26.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ooot. Mis siin naljakat on, mis teeb mind Su meelest naljakaks?

Minu arvamus sinust on kujunenud sinu postituste järgi. Pole aru saanud, et sa oleksid prepper selle sõna õiges ja otseses tähenduses. Minu meelest pole sa isegi hästi organiseeritud valmistuja. Võimalik muidugi, et mõni sinu postitus on jäänud mul märkamata, aga loetu alusel pole sa prepperist isegi kaugelt mööda käinud. SUl pole enamikku prepperi varustusest ja mina, kes ma pole isegi päris prepper, aga selle teemaga 12 aastat tegelenud nii ametialaselt, õigemini erialaselt, kui ka hobina, olen rohkem teadlik. Ohtudest, tarvidustest jms. Kas sinult on midagi õppida…

Enda meelest solvanud ma sind pole. Minu arvates oled sa mitte-tõsiseltvõetav prepperduse 🙂 alal. Ja see on minu arvamus. Ma olen ekslik. Lähen nüüd oma panic-roomis varustust vahetama.

Head teed. Usun, et oled asjalik inimene, aga prepperi-elu õpetaja mitte nii väga.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.02 16:36; 25.02 19:08; 25.02 19:12; 25.02 19:24; 25.02 19:50; 26.02 16:11; 26.02 16:43; 26.02 20:28; 26.02 20:52; 26.02 21:22; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ülimalt oluline toit, mida varuda ja tarbida kahe suupoolega, on küüslauk. Küüslauku süüa toorelt tükeldatuna, ja võimalikult kohe pärast tükeldamist, siis on tal suurim immuunsuse tõstmise võime.

Küüslauku soovitav ka ajatada aknal klaaspurkides, rohelistes värsketes on väga palju väge.

Minul käis hirmulaine ära kuu tagasi, praeguseks olen harjunud mõttega, et seda viirust ei peata miski ja me lihtsalt harjume elama maailmas, kus on suurem protsent nõrkade suremust.

Ning kõige olulisem on iseenda elustiil üle vaadata (muuhulgas ka kurjust harvendada). Immuunsust tõsta! terve olla.

Ja minu meelest praegu on toitu vaja varuda eelkõige selleks, et paanikalainega kaasnev sotsiaalmajanduslik kriis üle elada. Tugevad jäävad ellu, maailm läheb edasi.

PS. Andestage mu paljusõnalisus! ????

Puhka jalga ja tegele oma ärevusega. Pärast seda proovi teha lühemaid postitusi. Siis on arutelu konstruktiivsem. Ja kõigil sellest rohkem kasu.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 22:29; 26.02 10:26; 26.02 11:07; 26.02 19:02; 26.02 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks toitu vaja-lähen tööle. Seal peaks igal ajahetkel ca 400 000 eest toiduvarusid olema. Säilivusaeg 2 kuud-5 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:05; 26.02 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et see viirus tapab nõrga immuunsüsteemiga inimesi, on minu arust palju paremad väljavaated asjast kergesti läbi tulla neil, kes sellel ajal, kui prepperid isolatsioonis värisesid, muretsesid ja kuivaineid pugisid, hoopis sporti tegid (tugevam immuunsüsteem), rahvarohketes kohtades käisid (tänu kokkupuudetele erinevate haigustekitajatega tugevam immuunsüsteem), jaanuaris lõunamaareisil olid (d-vitamiin ja immuunsus), palju ja lõbusasti suhtlesid (immuunsüsteem ja suur sotsiaalvõrgustik, mis aitab ärevatel aegadel). Prepperid kindlasti panevad pahaks, aga see on minu arvamus, mis on leidnud ka mitmes gripilaines minu ümbruskonnas kinnitust, kui raskesti põdesid just need ärevad nõrgukesed, mina aga ei saanud nohugi.
Ja siin ka mõned eluterved viisid, kuidas immuunsust tõsta:
https://brainmd.com/blog/8-quick-and-natural-ways-to-boost-your-immune-system/

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

virginia woolfis (FB grupp) oli see hiljuti jutuks, et nimekirjas on nt niisked salvrätikud, aga pole ei sidemeid, tampoone ega mähkmeid, mis paneks naised üldiselt ja eriti väikelastega naised kehva olukorda.

Väga hea on Mooncup vahend. Neid on erineva nimetusega. Natuke võib vajada esialgu harjumist, aga tasub ära.
https://www.mooncup.co.uk/

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et see viirus tapab nõrga immuunsüsteemiga inimesi, on minu arust palju paremad väljavaated asjast kergesti läbi tulla neil, kes sellel ajal, kui prepperid isolatsioonis värisesid, muretsesid ja kuivaineid pugisid, hoopis sporti tegid (tugevam immuunsüsteem), rahvarohketes kohtades käisid (tänu kokkupuudetele erinevatele haigustekitajatele tugevam immuunsüsteem), jaanuaris lõunamaareisil olid (d-vitamiin ja immuunsus), palju ja lõbusasti suhtlesid (immuunsüsteem ja suur sotsiaalvõrgustik, mis aitab ärevatel aegadel). Prepperid kindlasti panevad pahaks, aga see on minu arvamus, mis on leidnud ka mitmes gripilaines minu ümbruskonnas kinnitust, kui raskesti põdesid just need ärevad nõrgukesed, mina aga ei saanud nohugi.

Täiesti nõus. Tegelege talisuplusega, reisiga soojadesse ja eksootilistesse maadesse, sportige õues.
Ma olin 4a tagasi pidevalt tatise ninaga, oktoobrist aprillini köhiv, iga väiksema viiruse korjasin üles. Siis hakkasin meres ujumas käima, olenemata ilmast aasta läbi. Nagu uuesti oleks sündinud- mitte kordagi pole enam haige olnud. Reisin ka palju- jaanuaris olin Aasias ja ca kuu pärast lähen Hispaaniasse.
Paniköörid ja terviseärevikud võiks teki all lõdisemise asemel enda füüsilise tervisega tegeleda, siis saaks ka vaim tugevamaks.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kogu seda varu hoida aegumise eest? Ostan kuivainete ja pähklite hunniku ära, pakin putukate ja hiirte kindlalt ära. Ja kui vaja nt jahu, võtan tagavarast kõige vanema paki? Ja ostan uue jahu ja panen kõige alla/taha vms?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:48; 26.02 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kogu seda varu hoida aegumise eest? Ostan kuivainete ja pähklite hunniku ära, pakin putukate ja hiirte kindlalt ära. Ja kui vaja nt jahu, võtan tagavarast kõige vanema paki? Ja ostan uue jahu ja panen kõige alla/taha vms?

Just nii.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 16:39; 26.02 19:50; 26.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisin ka palju- jaanuaris olin Aasias ja ca kuu pärast lähen Hispaaniasse.
Paniköörid ja terviseärevikud võiks teki all lõdisemise asemel enda füüsilise tervisega tegeleda, siis saaks ka vaim tugevamaks.

Aga nad ongi vaimselt nõrgad ja haavatavad. Ise muidugi arvavad, et jube targad on.
Ma olen ka viimase 17 aasta jooksul ainult korra haige olnud, angiinis. Positiivne ellusuhtumine, trennid, palju naeru, terved inimsuhted, 2-3 soojamaareisi + samapalju nädalalõpureise aastas, iga teine nädalavahetus spaas ja elu on lill.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:05; 26.02 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses varude soetamisega, huvitav, miks kõigis soovituslikes toiduvarude nimekirjades nagu olevalmis.ee jt. on kuivikud esirinnas? Ma elu sees ei söö kuivikuid, murran hambd, mis siis veel teen kui välja ka ei tohi minna. ???? Kõhtu nad ka ei täida, küll võtavad aga ruumi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 16:39; 26.02 19:50; 26.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kogu seda varu hoida aegumise eest? Ostan kuivainete ja pähklite hunniku ära, pakin putukate ja hiirte kindlalt ära. Ja kui vaja nt jahu, võtan tagavarast kõige vanema paki? Ja ostan uue jahu ja panen kõige alla/taha vms?

Põhimõtteliselt jah. Tavalises köögikapis on vähemalt meil kõik asjad nii, nagu enamikul inimestest. Et katsud enne selle pudruriisi ära süüa, mile best before on varem ja veendud, et kapi tagaservas ei seisa mõni pakk aastast 2011 🙂 .

Kui rääkida varudest, siis pole paha teha tabel. Meil on mitmekordselt dubleeritud. Esmalt on hoiuruumides sildistatud, millal millel bb on. Paar korda kuus ikka käin seal ja tegelikult tean juba peast, mis mul seal esmajoones tuleb välja vahetada. Ja teiseks on mul köögikapi sees paberil tabel, millal millelgi bb on. Ja tegelikult on ka excel arvutis, koopia pilves, koopia mehe arvutis, koopia töökoha arvutisja sellest veel foto mobiilis :-), mis küll on lihtsalt mugavuse pärast. Poes hea vaadata. Olen püüdnud kõik asjad välja vahetada min 3 kuud enne bb (best before) aega. See tegelikult pole üldse ajamahukas, kui sul just pole angaaritäit varusid.

Kogu see toiduhügieeni ja säilivuse jälgimine on ülioluline, kui varusid pidada.

Üldiselt sellised kauasäilivad asjad…ma ei tea, mida sinu pere palju sööb, aga meil näiteks riis. Kui mul köögikapis otsa saab, siis toon poest uue, aga tarvitusele võtan hoiuruumist mõne eelmise (ikka vägagi säilivusajas oleva) ja asendan selle poest tooduga, mil kaugem tähtaeg.

Asjadega, mis kiiresti maitset muudavad, nii pole mõtet teha, sest siis kaob mott ja moraal 🙂 kiiresti, kui heaolu olukorras kogu aeg mingit vanapoolset sööki pead sööma. See on vastik. Ja vastikuid asju pole ka mõtet varuda. Kui ikka räime tomatis ei söö, pole mõtet seda ka “juhuks, kui” varuda, see on kokkuvõttes ressursi raiskamine, olenemata odavusest.

Aga jah, kokkuvõtlikult just nii, nagu sa kirjeldad.
Kui varusid poleks, siis oleks küllalt raske praegu alustada, lisaks vajab varude tekitamine kiiresti märgatavaid rahalisi vahendeid. Neid on targem tekitada pikema ajaperioodi jooksul. Ega praegu pole mõtet närutada tuleviku nimel. Rahulikult ikka. Kriisi ju pole, seega võta rahulikult ja paanikaks mina põhjust ei näe. Midagigi varudes on parem kui mitte midagi.

Ega varud pole ju mitte ainult mingite globaalsete katastroofide või konfliktide jaoks. Need kuluvad marjaks näiteks lihtsamate asjade korral nagu töökaotus, vastik ilm, lumetuisk, ootamatud külalised, isu kirsikompoti järgi või jalaluumurd 🙂 Kes ei tahaks, et kui isu tuleb, saaks omaenda varudest midagi head võtta. Asendada saab sama või teise tootega ju natuke hiljem, kui kips maas või ilm parem.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.02 16:36; 25.02 19:08; 25.02 19:12; 25.02 19:24; 25.02 19:50; 26.02 16:11; 26.02 16:43; 26.02 20:28; 26.02 20:52; 26.02 21:22; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konservide ja piimapulbritega muidugi nii just ongi, et tavapäraselt meie pere ei söö neid. Aga no kass on olemas. Kui vanaks lähevad enne sõda/koroonaviirust/…. (täida lünk sobivaga) siis kass aitab hädast välja. St sööb konservid ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:48; 26.02 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konservide ja piimapulbritega muidugi nii just ongi, et tavapäraselt meie pere ei söö neid. Aga no kass on olemas. Kui vanaks lähevad enne sõda/koroonaviirust/…. (täida lünk sobivaga) siis kass aitab hädast välja. St sööb konservid ära.

Piisav hulk aega ENNE aegumist saab konservid alati viia ka näiteks mõnele nn supiköögile (Päästearmee, Oleviste jne) või toidupanka. Või valda sotsiaaltöötajale või maal elades mõne vaesema pere ukse taha, kasvõi salaja. Endal hea meel ja ressurss suunatud õigesse kohta. Kassi jaoks võib selline konserv olla kübe soolane ja vürtsine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.02 16:36; 25.02 19:08; 25.02 19:12; 25.02 19:24; 25.02 19:50; 26.02 16:11; 26.02 16:43; 26.02 20:28; 26.02 20:52; 26.02 21:22; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas piimavärke ilma külmkapita/elektrita säilitada? Milliseid osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 16:30; 26.02 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks üldse varuma peaks? Kas koronaviiruse kartuses? Võimalus on ju toit poest koju tellida. Kui ei julge kulleriga ka kohtuda, paneb siis ukse taha :). .

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas piimavärke ilma külmkapita/elektrita säilitada? Milliseid osta?

Piimaga on nii, et on olemas need kõrgpastöriseeritud piimad, mis minu teada säilivad avamata toatemperatuuril mingi kolm kuud. Siis on olemas piimapulber. Kondentspiimad plekkpurgis, suhkruga ja suhkruta. Juustud plekkpurgis on ka täiesti olemas, kuigi enamasti on plekis mingi hale juuustulaadne toode. Pead uurima, sest on ka täiesti normaalseid juustusid plekis. Meil küll väheses valikus lettidel.

Juustu ka kuivatatakse ja müüakse kuivatatuna ning mõned kõvad juustud seisavad ka päris kaua ilma külmikuta. Mida kuivem, seda üldiselt kauem. Sõira kui ise teed, ka saad kuivatada, st maksimum nõrguda lasta, siis seisab jahedas keldris või põhjapoolses hoiuruumis normaalselt. Aga mitte aastaid :-), vähemalt ei maksa sellega katsetada.

Võid saad ka soolalahuses hoida. Aga see on hirmus kunst, seda peab enne uurima, sest ega see nali pole, kui selline asi roiskub. Olen saanud maitsta ka 6 kuud soolalahuses seisnud võid, oli okei, aga tegija oli ka toiduainetetööstuse tehnoloogia haridusega, aastakümneid pika konserveerimise ja säilitamiskogemusega ning või oli enda tehtud.

Ning täiesti tõsiselt rääkides, kui on kustumatu soov piimale peaaegu pideva ligipääsu järele ning miskipärast on tunne, et seda peaks varuma, osta mingi kogus piimapulbrit ja kui tingimusi ja teadmisi on, võta mõned kitsed 🙂 Aga mitte selle haiguspuhangu pärast. Ikka siis, kui idee meeldiks, võimalusi on ja võimalusi on ka kitsede eest head hoolt kanda. Mina isiklikult täna seda ei teeks 🙂 sest mul pole piisavalt teadmisi kitsede tervisest ja söötadest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.02 16:36; 25.02 19:08; 25.02 19:12; 25.02 19:24; 25.02 19:50; 26.02 16:11; 26.02 16:43; 26.02 20:28; 26.02 20:52; 26.02 21:22; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sügavkülmas saab enamvähem kõike säilitada. Näiteks leiba ja saia, mahla, sinki. Juustu pole proovinud, aga mis temagagi juhtub

Mitte midagi olulist ei juhtu. Kõvad juustud on sügavkülmutamiseks eelistatud. Ega neil pärast sulamist nüüd sama maitse ei ole, aga kuskile pasta või küpsetise peale on täiesti ok. Annab ka niisama näksida. Aga külmuta väikeste tükkidena, mitte inimese pea suuruse suure kamakana 🙂 Olen seda aastaid teinud, mitte varumise pärast. Lihtsalt aegajalt tekib majja mingeid nagu näiteks Juustukuningate kinkepakke, mida ei jõua ära süüa.

Kui sulatad, siis kohe külalistele snäkilauale panna ei saa – on niisked 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.02 16:36; 25.02 19:08; 25.02 19:12; 25.02 19:24; 25.02 19:50; 26.02 16:11; 26.02 16:43; 26.02 20:28; 26.02 20:52; 26.02 21:22; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on alati 1-2 nädalajagu toitu kodus. Ostangi korra nädalas vähemalt nädala jagu korraga, ja ka vahetult enne juurde ostmist on nädala jagu ikka siin ja seal olemas, et kui peaksin üksi kodus haigeks jääma või peaks raha kontolt kaduma, siis süüa veidikeseks ikka jagub.

mul on kodus alati: mõned pakid pelmeene ja kalapulki ja paar kilo hakkliha, külmutatud aedvilju, purgisalateid (kõrvitsasalat, toome salat, hapukurk), paar purgisuppi, taassuletav kondenspiim kohvi peale, kinnine pakk kohvi, kinnine pakk riisi või tatart, kinnine pakk makarone ja hommikuputru ja suhkrut ja jahu, mõni purk tomatikastet makaronide juurde, pakk küpsiseid või šokolaadi, enamasti leidub ka moosi või mett.
Elan linnakorteris ja see kõik on ilusti ühes köögikapis ja külmikus, eriti ruumi ei võta.

paar korda aastas proovin varude tühjendamise kuu teha, kus söön kogunenud jäägid ära enne kui uued asemele ostan, et ka kaua säilivad toiduained halvaks ei läheks.
elu on näidanud et ülal nimetatud varudest saan tavaliselt 1-mitu nädalat nii ära elada, et juurde tuleb osta ainult leiba ja mune.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 18:59; 26.02 11:09; 26.02 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva toiduvaru hädaolukordade puhuks, 2200 kcal päevas, 1 inimesele (sakslaste kriisiabi soovitused):

Vesi 2o l

Teraviljad ja -tooted, leib, kartulid, nuudlid, riis – 3,5 kg

Juurvili, kaunviljad – 4 kg, osaliselt konservidena

puuviljad, pähklid – 2,5 kg, puuviljad osaliselt konservidena või kauasäilivad

piim, piimatooted – 2,6 kg

kala, liha, muna/munapulber – 1,5 kg

Õlid, rasvad – 350 g

Lisaks suhkrut, mett, shokolaadi.

Ma ise ei ole varunud, ainult 10 l mineraalvett on olemas.

Loen seda nimekirja ja mõtlen, et mida hakkad sa peale kriisiolukorras juuviljade, nuudlite, riisi ja piimaga? Juurvilju võid veel toorelt süüa, aga mida sa teed nuudlite ja riisiga? Piim läheb hapuks hetkega. Kõige lihtsam on ju säilitada, transportida ja valmistada pakisuppe. Natuke kuuma vett peale ja ongi valmis. Mitte, et see kuigi tervislik oleks, aga kui on kriis ja sul on vaja kiiresti süüa valmistada võimalikult väikese energiakuluga, siis ei hakka sa ju juurvilju koorima, hakkima ning keetma/hatuama, eriti ilma lihata või riisi 20 minutit keetma. Mis sa selle keeduriisiga üldse pärast teed? Sööd lihtsalt ära? No kui on viimane nälg käes, küllap siis söödki, aga mõttekam oleks siiski varuda paki/purgisuppe. Ja milline veekulu on kriisiolukorras köögivilju pesta ning riisi keeta, selle asemel, et 0,5 liitrit vett lisada purgisupile, paar minutit keeta ja ongi toit valmis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva toiduvaru hädaolukordade puhuks, 2200 kcal päevas, 1 inimesele (sakslaste kriisiabi soovitused):

Vesi 2o l

Teraviljad ja -tooted, leib, kartulid, nuudlid, riis – 3,5 kg

Juurvili, kaunviljad – 4 kg, osaliselt konservidena

puuviljad, pähklid – 2,5 kg, puuviljad osaliselt konservidena või kauasäilivad

piim, piimatooted – 2,6 kg

kala, liha, muna/munapulber – 1,5 kg

Õlid, rasvad – 350 g

Lisaks suhkrut, mett, shokolaadi.

Ma ise ei ole varunud, ainult 10 l mineraalvett on olemas.

Loen seda nimekirja ja mõtlen, et mida hakkad sa peale kriisiolukorras juuviljade, nuudlite, riisi ja piimaga? Juurvilju võid veel toorelt süüa, aga mida sa teed nuudlite ja riisiga? Piim läheb hapuks hetkega. Kõige lihtsam on ju säilitada, transportida ja valmistada pakisuppe. Natuke kuuma vett peale ja ongi valmis. Mitte, et see kuigi tervislik oleks, aga kui on kriis ja sul on vaja kiiresti süüa valmistada võimalikult väikese energiakuluga, siis ei hakka sa ju juurvilju koorima, hakkima ning keetma/hatuama, eriti ilma lihata või riisi 20 minutit keetma. Mis sa selle keeduriisiga üldse pärast teed? Sööd lihtsalt ära? No kui on viimane nälg käes, küllap siis söödki, aga mõttekam oleks siiski varuda paki/purgisuppe. Ja milline veekulu on kriisiolukorras köögivilju pesta ning riisi keeta, selle asemel, et 0,5 liitrit vett lisada purgisupile, paar minutit keeta ja ongi toit valmis.

Nõus, panin need siia pigem koguste pärast, et oleks mingi ülevaade. nad soovitavad pigem konserve/purgitoite.
Kui ma aga mõtlen enda eelistustele, siis haiguskarantiinis olles sööksin heameelega siiski “päris” juurvilju, mitte paki-/purgisuppi.
https://www.bbk.bund.de/SharedDocs/Downloads/BBK/DE/Publikationen/Broschueren_Flyer/Buergerinformationen_A4/Checkliste_Ratgeber.pdf?__blob=publicationFile

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 22:29; 26.02 10:26; 26.02 11:07; 26.02 19:02; 26.02 23:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )


Esileht Kodunurk Mis toidukraam peaks kodus varuks olema?