Esileht Erivajadustega laps Mis toimub Heleni koolis?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Mis toimub Heleni koolis?

Postitas:
K4gu

Imelik lugu Õhtulehes: https://www.ohtuleht.ee/1045207/kanal-2-sudamesoov-taidab-terve-elu-lastekodus-kasvanud-pimeda-noormehe-unistuse

Ma ei saa aru, pimedatele digimaailmas pääsemist võimaldavad rakendused on juba üle kümne aasta olemas ja toimivad, kuidas saab nii olla, et pimedatele mõeldud koolis hariduse omandanud inimene saab arvutikursused alles 18-aastaselt ja enne seda on ta arvutitest kõigest kuulu järgi teadlik? Kas meil pole arvutiõpetust kooliprogrammis sees? Rääkimata sellest, et ajalehed, meedia, ka paljud raamatud ongi pimedatele kättesaadavad üksnes digitaalselt – sest punktkirjas ei jõua neid keegi ära trükkida. Mis toimub seal Heleni koolis, et sealt väljub arvutioskuseta inimene?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei oska sulle öelda, kuidas täpselt Heleni koolis on õppetöö korraldatud, aga läksin nende kooli kodulehele ja otsisin sealt üles kooli õppekava. Kooli programmis on arvutiõpe ehk informaatika ette nähtud RÕK õppekaval, ehk siis normintellektiga õpilastele, kord nädalas. See pime noormees on vaimupuudega. Kui ta nüüd õppis LÕK õppekava järgi, siis on neile otseselt tunnijaotusplaani järgi informaatikat ette nähtud ei ole, aga on valikaine õpilaste vajadustest lähtuvalt(mida iganes see tähendab). Kui õppis aga TÕK õppekaval, siis neile pole informaatikat üldse ette nähtud. Enamasti oleneb sellise juhul õpetaja enda digipädevustest ja kooli võimalustest, kas kasutab õppetöös lastega arvuteid. Seega on täiesti võimalik, et see noormees tõesti teadis arvutitest vaid kuulu järgi. Need pimedatele mõeldud programmid pole ka kõik päris tasuta, koolil vbl lihtsalt pole sellist resurssi, et muretseda kõik vajalikud litsentsid ja igale nägemispuudega õpilasele oma IT-vahendid. Ilmselt tavaliselt tegeleb selle osaga lapse perekond, aga see poiss on lastekodust.
Lisan igaks juhuks juurde, et see on lihtsalt minu arvamus, tutvudes kooli kodulehega ja omades veidi töökogemust puudega lastega(pimedatega töökogemus puudub).

+1
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Erivajadustega laps Mis toimub Heleni koolis?