Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: …

Postitas:

+15
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 02.04 08:25; 02.04 10:04; 02.04 11:04; 02.04 12:32; 02.04 12:49; 02.04 13:16; 02.04 18:56; 06.04 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära murra pead, lihtsalt rohkem sa teda ei usalda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt hakkas oma pakkust hiljem kahetsema ning selle asemel, et sulle teada anda, lootis, et äkki oled sina ka unustanud. Kas just loom, aga eks selliseid lubajaid on teisigi.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:49; 06.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud mehed on sellised. Nad ei täida lubatud asju või ei täida kokkulepitud mahus. Ei ilmu õigel ajal kohale jnejne.
Nad lihtsalt unustavad asjad ära, kuigi lubaduse andmise ajal nad usuvad ise ka mida räägivad. Väga väsitav

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl on see üpris tavaline mitmete inimeste puhul. Palju on selliseid inimesi, kelle strateegiaks probleemide puhul on vältimine. Et ehk kaob probleem ise ära, kui seda ignoreerida ja tihti ju kaobki. Teisalt on neil ka kalduvus kohustusi (eriti ebameeldivaid) edasi lükata. Mina selle üle küll ei imesta, meil tööl pooled sellised.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks lähedane inimene on selline. Ta on väga nõutud töömees. Ütleme, et it-mees, või hoopis pesumasinate parandaja. Midagi taolist, mida aeg-ajalt meil kõigil vaja läheb. Igasugused lehma lellepojad ja omakandi inimesed kutsuvad kogu aeg appi. Mitte tasuta, ikka raha eest. Aga tal on ju oma pere ja palgatöö ka. Ta on iseloomult pehme, lahke inimene. Ta ei ütle kellelegi ära. Ütleb, et jah-jah, kohe kui aega saab, kohe tuleb! Tõde on see, et ta lihtsalt ei saa kunagi seda aega. Mõned agressiivsemad hädalised tulevad talle isegi koju järele ja abikaasa peab neid siis tõrjuma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks lähedane inimene on selline. Ta on väga nõutud töömees. Ütleme, et it-mees, või hoopis pesumasinate parandaja. Midagi taolist, mida aeg-ajalt meil kõigil vaja läheb. Igasugused lehma lellepojad ja omakandi inimesed kutsuvad kogu aeg appi. Mitte tasuta, ikka raha eest. Aga tal on ju oma pere ja palgatöö ka. Ta on iseloomult pehme, lahke inimene. Ta ei ütle kellelegi ära. Ütleb, et jah-jah, kohe kui aega saab, kohe tuleb! Tõde on see, et ta lihtsalt ei saa kunagi seda aega. Mõned agressiivsemad hädalised tulevad talle isegi koju järele ja abikaasa peab neid siis tõrjuma.

See on vist midagi muud, kui see, millest jutt. Sest tema tuttavad teavad, et tal pole aega ju. Ja kui inimene ütleb – kohe, kui aega saab. Siis nii tulebki asja võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi see küll võis olla, mis tegemata jäi ja otseselt su elu ohtu seadis? Kirjuta meile sellest, siis otsustame edasi, kas vedas sind tõesti alt, või võis mõni tähtsam asi vahele tulla.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:50; 02.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on see, et parem mitte selliste inimestega suhelda. Muudkui lubatakse, teed plaane ja iga kord pead pettuma, mitte midagi kunagi ei toimu. Siis kaotakse ära, vaikitakse see asi maha, ei mingit vabandusi. Kui tegemist on sellise meesterahvaga, siis ausalt, ära näe vaeva ja lõpeta suhtlus. Kokkuvõttes sulle endale nii parem, pole mõtet loota, et inimene muutub. Sain aru et meie standardid on täiesti erinevad ja mina kunagi nii teistega ei käituks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui lubaja arvates elu otseselt ohus pole, siis võibki lubaduse jätta täitmata ja ei pea ka teisele inimesele põhjendama tegemata jätmist? Minu arust on elementaarne viisakus ka see, et okei, tulebki enda arust tähtsam asi ootamatult vahele, siis võtab lubaja mobiili ja helistab ning annab juhtunust teada. Pole ju ka raske öelda, et kuule, ma ei jõua sinu asjaga tegeleda. Või on parem jätta teine inimene lihtsalt ootama, mõistatama (et mis siis nüüd juhtus) ja vastuseta? Ei saa tulla nii tähtsat asja vahele, et ei leia kasvõi 2 minutit helistamiseks.

Minu arust on viisakas rääkimine etem, kui lihtsalt olukorra eiramine. Pea liiva alla peitmine näitab minu arust ka seda, et inimesel puudub elementaarne suhtlemisoskus (rääkimata oskusest teistega arvestada).

Eks ta vastastikune asi ole. Võib ka ise telefoni võtta ja huvi tunda, kas täna õnnestub või mitte.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 10:50; 02.04 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, et mis toimub selliste inimeste peades? Kas nad üldse mõtlevad midagi? On nad nagu loomad?

Nt inimene pakub välja, et teeb kolmapäevaks ühe asja ära (omaalgatuslikult). Kuid seejärel lubadust ei täida ja ei pea ka vajalikuks põhjendada, et mis siis juhtus. Lihtsalt vaikib asja maha ja kõik. “Unustaks” nagu asja ära. Küsisin ise, et kas siis tegi seda, millest varasemalt rääkisime. Seejärel tuli paar vabandust, et oi-oi, üks ja teine asi tulid vahele ning teeb asja ülehomme ära. Inimest natuke juba teades, siis ilma küsimata poleks sedagi “põhjendust” andnud. Samas nüüd jällegi vaikus. Minu jaoks täiesti mõeldamatu, et käitun teise inimesega niimoodi.

See on osade inimeste omadus. Sul on ainus võimalus valida, kas suhtled või ei suhtle. Kui ilma suhtlemata on kordades parem, ära siis suhtle. Ja kui asja on väga vaja, tee ise, ära looda kellegi peale. Kui aga sa ise ei saa teha ja teine lubadus ei täida, siis mis valikud sul on? Leppida või otsida muid lahendusi. Enda tuju rikkuda on viimane asi, mida sellises olukorras teha. MIks sina pead end kehvasti tundma, kui teine ei täida lubadusi? Ah? Ega sina kehvasti käitunud, teine ju, miks sina selle endale töödelda võtad ja end kehvasti tunned? Mida kiiremini õpid ära, teiste jamad pole enda kanda, seda kergem elada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on inimesi, kes annavad kergekäeliselt lubadusi, teised peavad lubadusi, nui neljaks.
Kas see on olnud korduv?
Arvesta, et inimeste jaoks on hetkeolukord uus ja ei tule ehk kiirelt ja kohe kõigi asjadega toime.
Aga kuna sa selliseid inimesi loomadeks, mitte tiimikaaslasteks pead ja tundub (andeks, kui eksin) oled pealehüppaja ja käre tüüp, siis inimene ilmselt ei tule hetkel toime ja kardab su reaktsiooni ega ei julge anda selgitusi ega ka adekvaatset vastust. Kardetavasti võib see süveneda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitme korra mangumise ja meelde tuletamise järel härrad või prouad lubadustemurdjad peavad ennast liigutamise vääriliseks?

Raske on aru saada, miks sa seda “teenust” kangekaelselt just sellelt inimeselt tahad saada?
Mitte midagi sa ei pea manguma, juba esimesest korrast said ju aru, et temast asja ei ole ja – hopp järgmine lahendus, järgmine inimene, järgmine pesumasinaremontija jne. Mida iganes.

Aga nagu sa teemaalgatuses hästi ütlesid – loomad – see kehtib ka sinu kohta.
Miks peab erineva tulemus saavutamiseks kasutama sama meetodit, sama inimest? Ei pea ju.

Kui pikad saavad ühe mõtleva isendi juhtmed olla?
Nagu ahv, kes hüppab ja hüppab ja rippuvat banaani kätte ei saa, selle asemel, et kast alla panna, selle otsa ronida ja banaan ära võtta.
Või hankida oma banaan üldse mujalt, kui kasti peale ise ei tule…

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 16:03; 02.04 19:33; 02.04 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see asi, mille see teine inimene “lubas” ära teha, on tema või sinu töökohustus?
kas ta andis selle lubaduse selleks, et sinu pidevast mangumisest pääseda või pakkus ta tõesti ise sulle reaalset abi. kas te rääkisite ka lahti, milles see “abi” teie mõlema arvates peaks seisnema?

ka mul on meilboksis hetkel abisoove, aga kuigi ma olen lubanud justkui aidata, siis see, mida mina konkreetses asjas aitamise all mõtlen, erineb kahjuks kardinaalselt sellest, mida nood abi ootajad minult ootavad.
nt üks EL projekti rahataotlus. pole minu töö. pole ei mulle kuuluv ettevõte ega asutus, mis mulle selle eest tasu maksaks. (meie ettevõte on neilt vahel ürituste jaoks ruume rentinud)
minu abi oleks, et kui nad saavad oma paberimajanduse kokku, siis olen valmis enne üle vaatama, kus neil midagi täiendada vaja. aga täiendused teevad nad siiski ise.
nende arusaamine on selline, et ma peaksin terve selle paberimajanduse ise algusest lõpuni kokku kirjutama, teadmata seda, mis maj.seis neil on, mida nad reaalselt vajavad, kus seda raha kasutama hakkavad jne.
lihtsalt lambist võõrale riigiasutusele ca 20lk projekti kirjutada oma vabast ajast ja tasuta, no otsige palun lolle mujalt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nii töökaaslase või ülemusega käituksin, oleks sel mingi põhjus. Näiteks oled ülemus ja oled oma töötajaga jämedalt käitunud. Teda solvanud, taga rääkinud, teda kuidagi ähvardanud, teiste töötajate poolt olnud vms. Hiljem ise unustasid, aga tema mitte. Töötajad on ka inimesed. Mõni andestab, mõni vihkab sind elu lõpuni. Sulle seda muidugi näkku ei öelda, naeratatakse ja tehakse oma kohustuslikud ülesanded ära. Ülejäänuga võid seenele sõita. Ülemus peab ka oskama olla, sa ei saa inimesele näkku sõita ja peale seda kui sinul tuju muutub, talt teeneid oodata. Vähemalt minu loogika kohaselt ise teeksin nii kui ülemus oleks ebameeldiv kuju ja töötajana pean talle alluma siis muus osas laseksin ta igas mõttes üle ja ei ütleks midagi. Aga ma ei tea, mis sinu töötajal põhjus on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eespool ….. Nüüd .

Aga muidugi, iga lugeja näeb ju erinevaid tahke.
Sest su jutt on nii segane, kui vähegi veel olla saab..

(ok, ma oleks ehk VEEL segasemalt suutnud kirjutada, aga ma olen andekas ka ja ma oleks seda meelega teinud)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 16:03; 02.04 19:33; 02.04 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on vist palju selliseid, kes lubavad ja siis tõmbavad vaikselt uttu. Kuidas muidu põhjendada seda, et teemaalgatus ja teemaalgataja teisedki postitused on saanud mõne üksiku tunnustuse ja palju rohkem laitusi. Ja siis veel mõni näägutab, et oleks võinud ise ikka uurida, kas teine on juba tegema hakanud. Mina leian, et kui lubatud, siis lubatud. Vastutustundlik inimene teeb ja tema puhul on solvav selline naakumine.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et kui lubatud, siis lubatud. Vastutustundlik inimene teeb ja tema puhul on solvav selline naakumine.

No kolleegist mees viskas kogemata, vestluse käigus, et tuleb annab teemaalgataja mehele pisut lõuga (kuna too süstemaatiliselt petab teemaalgatajat), aga siis hiljem kaine peaga hakkas mõtlema, et see on ikkagi kuritegu ja üleüldse, pole end vaja võõrastesse asjasse toppida.

TA aga läks änksi täis ja nüüd käib nagu uni peale…

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 16:03; 02.04 19:33; 02.04 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt kipuvad sellised inimesed suht asendamatud olema kahjuks, ise ka paariga kokku puutunud, ega olegi midagi teha, kui tahad midagi, millele asendajat ei ole, siis tuleb leppida v ilma olla.
Asendatavatel selline strateegia lihtsalt kaua ei tööta, võetakse järgmine, nende ainuke võimalus on pehmekesi otsida, kes lepivad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on Sinuga mingi kamm, ja sellepärast ta ei teegi. Prioriteetide küsimus. Ilmselt ta teab ka, et Sa otse küsima ei tule (vaid laotad probleemi Perekoolis laiali).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ei ole sobib näide, aga minule tihti helistavad hädalised lehmalellepojad, kelle arvates on TÜ lõpetanud jurist nii notar, advokaat, kui maksuspetsialist. Tegelikult ei tööta ma ühelgi selle erialal.
Jutt on selline, mul on homme notarisse minek, notar saatis lepingu – ma ei saa sellest aru, mis seal on jne. Eks siis lubadki, et hea küll vaatan üle. Teine tuttav hakkas ettevõtjaks – siis tuleb sealt – töölepingud, üldkoosoleku protokollid jne. Ega siis otse ei küsitagi, aga sedasi, et ei saa aru, kuidas seda teha jne.
Tunnistan, et olen ka katteta lubaduse andnud ja inimene, keda olen enne seda korduvalt aidanud – solvus nii, et katkestas minuga igasugused suhted.
Helitas keset puhkust ja jälle oli mingi probleem, andsin temale lahenduse, see ei sobinud ja ütlesin, et kui puhkuselt tööle lähen, siis vaatan mis saab teha. Juhtus see, mis juhtuma pidi- 2 nädalat hiljem tööle minnes läks meelest, see inimene enam ühendust ei võtnud ja arvasin, et sai asja korda. siis kui meelde tuli, helistasin – vastati solvunult, et nüüd ei ole enam abi vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 08:49; 06.04 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel juurde, et tegelikult võiks minu töö veel rohkem sellest teisest inimesest sõltuda. Olen teda niigi säästnud ja ise hakkama saanud.

Osa inimestel on selline fiosoofia, et kui ta on juba midagi lubanud, siis ta on sulle isegi ju rõõmu valmistanud, ega sa ometi ei saa oodata, et ta veel midagi teeks ka. Osa inimesi annavad nii palju lubadusi, et ega nad hiljem enam ei mäletagi, mida nad kellelegi lubanud on. Ja osal on lihtsalt nii palju teha või muud kohustused tähtsamad, et nad ei jaksa oma lubadusi täita, kuigi lubamise hetkel nad uskusid, et jõuavad neid täita.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga on nii, et ma enam ei julge midagi lubada. Mul on kolm last, töö ja pere ja hobid ja nii palju asju vaja pidevalt meelde jätta, et mul lähevadki asjad meelest ära. Viimasel ajal ütlen jaburalt lihtsate ja üldse mitte tüli tegevate asjade peale ka, et ma ei julge lubada, ole hea, helista mulle üle, siis võin su auto peale võtta küll, vastasel juhul raudselt unustan. Ma võin eelmisel päeval isegi märkmikusse vaadata, järgmisel päeval unustan end tööd tegema või mõtteid mõlgutama ja ongi ununenud. Õnneks kõik nüüd juba teavad, et unustan ja minu selgitus, et ma luban, et aitan ainult siis kui meelde tuletad, on neile juba usutav. Aastaid ma ikka lubasin, sest mulle tundus, et no seda on ju võimatu ära unustada, aga ikka unustasin. Nüüd olen õnneks jõudnud arusaamisele, et ega ma ennast ilmselt muuta ei suuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sellisel polegi seal peas midagi. Aga kusjuures needsamad pohhuistid nõuavad ja eeldavad tavaliselt teistelt minutipealt lubaduste täitmist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka lubadusi andnud, mida täita ei suuda. Nüüd püüan neid mitte anda, sest olen aru saanud, et oleb läbi põlenud. Tegelikult ma usun, et meie ümber on palju minusuguseid, kes väga tahaks, aga lihtsalt ei jaksa, aga samas ei julge eriti veel tööl öelda, et ma ei jaksa praegu..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )