Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis toimub inimese peas

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Mis toimub inimese peas

Postitas:
Kägu

Huvitav on see, et sekkutakse kõhukottide, turvatoolide jms osas, kuid kui nt mõni ema oma last kuskil tutistab või sõimab, siis hoitakse küll eemale

Kusjuures ei hoita eemale. Viimasel ajal on väga palju laste kaitseks välja astutud ning usun, et selline julgus vaid tõuseb.

Üks tuttav naine (kes armastab ka väga targutada koguaeg) just rääkis et nägi ühte isa mänguväljakul lapse peale rääkimas aga et ta ei julgenud küll sekkuda, oleks äkki peksa saanud. Samas on täpselt seda tüüpi kes läheb “vale” kõhukotiga emale nn kallale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei viitsi ammu süveneda sellesse, mis toimub inimeste peas, nagunii seal midagi tarka ei toimu ja välja seda ka ei mõtle, mis seal on. Milleks siis ennast vaevata?
1,5 aastast näoga sõidusuunda ei paneks aga mina ka, kuid kedagi sõimama ka ei läheks. Mõtleks ainult omaette – mis selle inimese peas küll ometi toimub.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ga võtagi nii nagu laupkokkupõrkel, et üks seisab täiesti paigal ja teine tuleb täie lauluga tagant sisse.

Aga laupkokkupõrkel ei ole TAVALISELT nii, et üks seisab ja teine tuleb täie lauluga. Laupkokkupõrkel on tavalisem siiski see, et mõlemad sõidavad.

Ma ei saa nüüd täpselt aru, mida sa sellega öelda tahad?

Laupkokkupõrkel pole vahet, kas sõidad vastu seina või sõidad teise sarnase autoga kokku. Erinevus tuleb siis, kui üks autodes on suurem.

Tagant sisse sõites on raskem õnnetus see, kui üks seisab ja teine liigub. Kui mõlemad sõidavad, on põrge kergem.

Pole vahet, kumb õnnetus sinuga juhtub. Vahe on selles, millises toolis su laps õnnetuse hetkel on. Kui keegi sõidab sulle tagant sisse ja su laps on SSS toolis, siis on see tema jaoks ebaturvalisem. Kui keegi sõidab sulle eest otsa, siis on turvalisem, kui su laps on SSS toolis. Millisesse õnnetusse sa satud, seda sa ei saa ette prognoosida. Ja loomulikult oleks kõige parem, kui õnnetusi ei juhtuks.

Põhikooli füüsikas olen nõrk. Aga mina olen olnud õnnetuses, kus maanteel pidurdades sõitis meile teine auto tagant otsa. Kiirabiga viidi haiglasse löökpadjaga NSS toolis olnud 3-aastane. Turvahällis olnud peaaegu 1-aastane vaadati kohapeal üle ja kui teist last poleks olnud vaja haiglasse viia, siis sellega oleks tema puhul kõik piirdunudki. Kuna vanem tuli haiglasse viia, siis pidin mina ja noorem laps ka kaasa minema ja siis vaadati ka noorem uuesti üle, aga erinevalt vanemast lapsest ei peetud tema puhul edasist sekkumist vajalikuks. Vanemal lapsel oli kaelavigastus, mitte küll väga tõsine, aga kaelatugi pandi ja järgmine päev ei saanud laps valu tõttu pead küljelt-küljele keerata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki see räuskaja oli oma lapse avariis kaotanud ja nüüd lihtsalt ei suuda ennast enam ohjeldada?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki see räuskaja oli oma lapse avariis kaotanud ja nüüd lihtsalt ei suuda ennast enam ohjeldada?

Viimase viie aasta jooksul on hukkunud Eestis 2 alla 4-aastast last (2015 ja 2016), ei tahaks uskuda et nende emad käivad ja räuskavad nüüd.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui oled SSS toolis ja keegi tagant sisse sõidab, siis paiskud ju ettepoole ehk tekivad need vigastused, mis tekiks siis, kui istud NSS toolis ja sõidad ise vastu puud. Enamasti on ju nii, et kui keegi sulle tagant sisse sõidab, siis sa ise sel ajal ei sõida, seisad või oled just pidurdanud.
Mis sinu koolifüüsika ütleb?

kui sa vastu puud sõidad, siis muutub auto kiirus hetkeliselt 90 -> 0

Kui keegi tagant sisse sõidab (ja halvimal juhul tal 90, sina seisad), siis sama raskete autode korral saab maksimaalselt auto kiirus tõusta mingi kiiruseni, kuni on kineetilised energiad võrdsed ja energiaülekannet enam ei toimu. Lisaks veel mõlema auto deformatsioon võtab rohkem energiat endasse (puusse sõites puu on üsna jäik). Puusalt lastes võib pakkuda, et maksimaalselt kolmandik energiast puussesõisuga võrreldes

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis toimub inimese peas