Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: Mis toite te hoidiste teete?

Postitas:
Kägu

Kokkuhoiu ja soodsamalt majandamise teemades mainitakse alati, et suure kokkuhoiu annab ise hoidiste tegemine.  Ma vist teen valesid hoidiseid, sest süüa ma nendest teha ei oska ja peret nendega ära ei toida, pigem on need lisandiks päris söögile ja mingit erilist kokkuhoidu nad ei anna. Borši põhi on ainus, millest süüa saab teha. Mis hoidiseid te teete ja mis toite te hoidistest teete?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tomatiga tehtud hoidised (sibila, suvikõrvitsa, küüslaugu vüi millega iganes) saab kasutada suppide ja kastmete juures. Lasagne ja vormiroad ka.

Ploomikompotti teengi just leivasupi jaoks.

Teised on meilgi pigem salatid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestemoosi söön keedukartuliga, pole midagi muud juurde vajagi. Kuna kastmeid väga ei tee, siis sööngi kõikvõimalike ämbrisalateid kastme asemel, panen suppidesse ja isegi leiva peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestemoosi

Vabandage minu harimatuse pärast, aga mis asi see meestemoos on?  Midagi meestest tehtud?

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestemoosi

Vabandage minu harimatuse pärast, aga mis asi see meestemoos on? Midagi meestest tehtud?

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

+14
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

No ma olen sinust aasta vanem ja just nii seda nõukaajal kutsuti.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marineeritud kõrvits ja kurk, purgisalatid aitavad palju värske köögivilja pealt kokku hoida, kui see poes kallis ja platmassist on. Selliseid asju on isegi odavam suvel osta ja talveks purki panna, kui ise aiamaad ei ole.

Ja siis igas vormis tomatit purgis, kui endal kasvuhoone. Osa kohe valmis pastakaste, osa vähem maitsestatud, et teiste toitude sisse panna. Hoiab raha kokku ja maitse vahe on suur. Aga noh kasvuhoone pidamine on rohkem hobi, kui see ei meeldiks siis ilmselt turu tomatit ise sisse ei teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

No ma olen sinust aasta vanem ja just nii seda nõukaajal kutsuti.

Pange googlesse ja terve esimene lehekülg õiget vastust täis ja siiani erinevaid versioone sellest müügilgi, lisaks retsepte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

No ma olen sinust aasta vanem ja just nii seda nõukaajal kutsuti.

Pange googlesse ja terve esimene lehekülg õiget vastust täis ja siiani erinevaid versioone sellest müügilgi, lisaks retsepte.

Kas tõesti on võimalik, et inimesed ei tohi enam midagi teistmoodi kutsuda kui “õige” on? Mul on sugulased igas eesti kandis ja kõik teavad mis meeste moos on. Tule taevas appi tõesti.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on keldris:

eemainitud borš

seenereguu, millele valan peale hapukoore, ajan kuumaks ja sööme pastaga

marineeritud kurk seljanka või majoneesikastme sisse

marinara kaste, mis tuleb ainult soojaks ajada ja pasta peale panna

püreestatud kõrvits, millest tuleb kõrvitsa püreesupp

kuubikuteks lõigatud porgand kartulisalati jaoks

sama marineeritud kurgiga

no siis lisaks salatid

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

No ma olen sinust aasta vanem ja just nii seda nõukaajal kutsuti.

Pange googlesse ja terve esimene lehekülg õiget vastust täis ja siiani erinevaid versioone sellest müügilgi, lisaks retsepte.

Kas tõesti on võimalik, et inimesed ei tohi enam midagi teistmoodi kutsuda kui “õige” on? Mul on sugulased igas eesti kandis ja kõik teavad mis meeste moos on. Tule taevas appi tõesti.

Said must valesti aru. Õige all pidasin silmas, et kohe esimesed vasted on õiged, et millega tegu on kui otsida meeste-moos. Mõningatel juhtudel (vähem kasutatavad) leiab ehk hästi otsides üks-kaks vastet või retsepti. Praegusel juhul kui keegi selle otsingusse paneb saab kohe aru millega tegu ja et see siiski levinud nimi. See, et keegi ütleb, et pole seda 56 a jooksul kuulnud ei tähenda, et see levinud või tuntud poleks.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka 50+ ja polnud meeste moosi varem kuulnud. Ilmselt oli see mingites piirkondades levinum kui teistes. Meie kandis seda ei kasutatud. Olime küll suguvõsa, kus palju hoidistati ja erinevaid tomati-sibula mökse tehti, aga meeste moosiks neid ei kutsutud.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Said must valesti aru. Õige all pidasin silmas, et kohe esimesed vasted on õiged, et millega tegu on kui otsida meeste-moos. Mõningatel juhtudel (vähem kasutatavad) leiab ehk hästi otsides üks-kaks vastet või retsepti.

Sain tõesti sinust valesti aru, vabandan õiendamise pärast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igasuguseid marineeritud asju ma ei tee, a la kurgid, tomatid, seened jms, mis on rohkem nagu garneeringuks ja pealegi on poes müüdavad erinevad talukurgid paremad, ma lihtsalt ei oska neid teha. Marineeritud kõrvitsat ma ei söö üldse.

Hoidisena teengi põhiliselt tomatimöksi: sibul, paprika, tomat, fenkol, tšilli. Seda saab kasutada näiteks pastakastme tegemiseks, lihtsalt riisiga süüa, mõne muu kastme või supi sisse. saab süüa nii “otse purgist” meetodil aga ka nii et praed pannil (hakk)liha, valad selle möksi peale ja sisuliselt ongi toit valmis. kartul-makaron-riis-tatar no mis meeldib, juurde ja korras.

Seentest ainsana teen kukeseeni, võis soolaga praetuna kuumalt purki. Neid niisama otse purgist süüa ei kannata, neid tulebki panna mõne toidu sisse 😀 Jällegi kas pastaroog, kaste, riisitoit. Võiga kukekad on supermõnusad. Lased pannil kuumaks, valad vahukoore peale, redutseerid. Lisad veidike tilli, valmiskeedetud pasta, kaane all minutikese haudub kui pliit juba kinni ja rohkem muud ei ole vaja.

Moosidest teen ploomimoosi, kirsimoosi, punasesõstratarretist. Mõnikord pohlamoosi. Maasikaid eelistan toormoosina sügavkülmast. Pohlamoosist saab purukooki teha. teisi moose söön niisama. Näiteks jäätise või küpsistega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka 50+ ja polnud meeste moosi varem kuulnud. Ilmselt oli see mingites piirkondades levinum kui teistes. Meie kandis seda ei kasutatud. Olime küll suguvõsa, kus palju hoidistati ja erinevaid tomati-sibula mökse tehti, aga meeste moosiks neid ei kutsutud.

Seda kohtab peamiselt laatadel ja erinevate “käsitöö”mooside lettidel. Minu lemmik on see https://www.maavili.ee/product/joonase-meestemoos/
Ega kui ei käi ja ei uuri ega siis teadmised alati kusagilt otse pähe ei hüppagi.

Siin traditsioonilisema retsepti omad https://meestemoos.ee/

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma vaatan, et need meestemoosid on siiski kõik sellised ühtlased, nagu ongi moosi moodi, minu möks (unustasin mainida, et porgandit panen ka sisse) on tükiline, mitte nii paks nagu salat, aga mitte ka nii vedel nagu supp, kindlasti mitte aga ei ole see püree.

olen seda retsepti siin varem jaganud, no visuaalselt midagi sellist, aga ma panen sinna rohkem erinevaid asju sisse. ja siis sellega saab teha eelkirjeldatud pasta- ja riisitoitusid

https://nami-nami.ee/retsept/20142/tomati-fenkolihoidis/

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liskas boršipõhjale ja marineeritud kurkidele on sahvris veel muudki. Mädarõika-küüslaugu-tomati möglat kasutame nii prae kõrval kui ahjuliha marineerimiseks, tomati-sibula hoidis nii pastakastmesse kui vormiroogadesse, kompotid magustoitudesse.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seentest ainsana teen kukeseeni, võis soolaga praetuna kuumalt purki. Neid niisama otse purgist süüa ei kannata, neid tulebki panna mõne toidu sisse ???? Jällegi kas pastaroog, kaste, riisitoit. Võiga kukekad on supermõnusad. Lased pannil kuumaks, valad vahukoore peale, redutseerid. Lisad veidike tilli, valmiskeedetud pasta, kaane all minutikese haudub kui pliit juba kinni ja rohkem muud ei ole vaja.

Kõik muu tore, kuid milleks ometi see või? See läheb ju rääsuma.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seentest ainsana teen kukeseeni, võis soolaga praetuna kuumalt purki. Neid niisama otse purgist süüa ei kannata, neid tulebki panna mõne toidu sisse ???? Jällegi kas pastaroog, kaste, riisitoit. Võiga kukekad on supermõnusad. Lased pannil kuumaks, valad vahukoore peale, redutseerid. Lisad veidike tilli, valmiskeedetud pasta, kaane all minutikese haudub kui pliit juba kinni ja rohkem muud ei ole vaja.

Kõik muu tore, kuid milleks ometi see või? See läheb ju rääsuma.

Ma ka ei pane seeni võiga praetuna purki ega ka külmuta nii. Kupatan omas mahlas, parajalt soola ja siis otse purki või sügavkülma. Ja on kohe söödavad ka otse purgist. Võid lisan pärast toidu valmistamise ajal, kui üldse tahan.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

Jah, sina pole kuulnud, siis järelikult pole olemas või oli dinosauruste ajal.
Aga kas vanaproua googeldada ei oska?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meestemoosi

Vabandage minu harimatuse pärast, aga mis asi see meestemoos on? Midagi meestest tehtud?

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

Novott siis. Meie peres kutsuti seda toitu letšoks.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi. Novott siis. Meie peres kutsuti seda toitu letšoks.

Letso sisaldas alati paprikat, meeste moosis seda tavaliselt polnud. Nõukaaegne meeste moos koosnes kõige levinumalt ainult sibulast ja tomatist ja erines täielikult ehtsast letšost.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada nn meestemoos on ikka kreftine, tšilli v habaneroga tomatihoidis. Laatadel müüakse pisikestes purkides, sest see on tõesti käre värk. Magusa porgandiga pole nagu kuulnudki, aga vbl on päris omapärane.
Tomati-sibula-paprikahoidis on meil letšo. Porgandit kasutan Toome, Korea, kimchi ja kapsasalatis, tomatihoidistes mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magusa porgandiga pole nagu kuulnudki, aga vbl on päris omapärane.

Sibul on ka pärast kuumutamist magus ju. Mina panen porgandit värvi ja tiheduse pärast ja kui teha piisavalt krehvtine, siis see magus väga hästi tasakaalustab ja ei pea eraldi suhkrut lisama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rääkida hoidistest selles mõttes, et mis on purgis või karbis, mitte sügavkülmutatud, siis meie teeme rassolnikut purki suppidest. Ka teeme liha-kala autoklaavis, kohe mitmesugust ja päris palju. Igasuguseid tomati-küüslaugu-tšilli-paprika-sibula mökse ka. Mõned nt alõtšaga, mõned ilma, mõned ingveri või mädarõikaga. (Meestemoosist pole kunagi kuulnud. Miks meeste? Mis sel meestega pistmist on? 🙂 ) Marineeritud asju väga ei armasta, piprakurki, seeni ja kõrvitsat ainult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest mehed on ju mehiselt soolaselembelised mitte mingi maasikamoosi? :p

Mulle sellised regionaalsed või suguvõsa nimed pakuvad tavaliselt peavalu, sest need, kes neid kasutavad, ei adu, et mis mõttes sa ei tea, mis on karvane puder või ämmapangesalat mismõttttees

Pigem vist teatud kasutajate paindumatu suhtumise tõttu, aga kõige parem kirjeldab neid mittemidagiütlevaid nimetusi minu jaoks tunne “cringe”

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem vist teatud kasutajate paindumatu suhtumise tõttu, aga kõige parem kirjeldab neid mittemidagiütlevaid nimetusi minu jaoks tunne “cringe”

Mina jällegi arvan, et sellised nimetused näitavad just inimese avarat silmaringi. Võtame kasvõi kartuli-kruubipuder: mulgipuder, punnega puder, poolvillane puder, trumpatrill, kärutädipuder, segapuder jne ja ma tean täpselt mis toidust jutt käib. Ja kui ei tea, siis uurin välja, mitte ei hakka õiendama, et mis kärutädipuder, kas see on kärust ja tädist tehtud või. Vaat selline kommenteerimine näitab puhast lollust. Kas lastevorst on ka lastest tehtud siis?

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest mehed on ju mehiselt soolaselembelised mitte mingi maasikamoosi? :p

Mh? Et sööd palju soola (!) = pigem mees. Naine = roosamannamagus armastus moosikeste ja limonaadikeste vastu?

Esmalt need tomatimöksid ei ole tulisoolased enamasti. Mis retsept sul on, et tuisoolaseks teeb? Teiseks, vähemalt mina tean küll rohkem mehi, kes ei söö sibulat ja küüslauku, kui mehi, kes ei sööks moosiga pannkooke.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem vist teatud kasutajate paindumatu suhtumise tõttu, aga kõige parem kirjeldab neid mittemidagiütlevaid nimetusi minu jaoks tunne “cringe”

Mina jällegi arvan, et sellised nimetused näitavad just inimese avarat silmaringi. Võtame kasvõi kartuli-kruubipuder: mulgipuder, punnega puder, poolvillane puder, trumpatrill, kärutädipuder, segapuder jne ja ma tean täpselt mis toidust jutt käib. Ja kui ei tea, siis uurin välja, mitte ei hakka õiendama, et mis kärutädipuder, kas see on kärust ja tädist tehtud või. Vaat selline kommenteerimine näitab puhast lollust. Kas lastevorst on ka lastest tehtud siis?

Õiendanud pole siin keegi, lihtsalt küsiti, et mis see meeste moos on. Saime aru, pidanuks salaja googeldama. Selge, salat, mida naised ei söö. Söövad ainult mehed. Üks naine oli ka, kes meestepovidlot sõi, elas kuskil Viljandimaal, aga suri maha. Seepärast on meestemoos asjakohane nimetus.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )


Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?