Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )

Teema: Mis toite te hoidiste teete?

Postitas:
Kägu

Esmalt need tomatimöksid ei ole tulisoolased enamasti. Mis retsept sul on, et tuisoolaseks teeb? Teiseks, vähemalt mina tean küll rohkem mehi, kes ei söö sibulat ja küüslauku, kui mehi, kes ei sööks moosiga pannkooke.

Kuule, meestemoosi nimi oli ammu enne olemas kui need sinu teada sibulavihkajatest mehed, tee sellest järeldus, et ka mehed on ehk muutunud nagu ka meestemoosi retsept.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtame kasvõi kartuli-kruubipuder: mulgipuder, punnega puder, poolvillane puder, trumpatrill, kärutädipuder, segapuder jne ja ma tean täpselt mis toidust jutt käib.

Abikaasa tädimehel Antsul oli kaheksa venda ja kolm õde, kõigil abikaasad ja lapsed, lapselapsed. Nende suguvõsa ajaloost on meil kõigil, ka näiteks minu lastel ja nende abikaasadel Kana-Anne kook ja roog nimega Sepiku Sussid. Suguvõsa mehe poolt on suur, liikmeid üle Eesti ka kolmes maakonnas ikka väga tihedalt. Aga proovime su imevõimeid kohe. Mis on Kana-Anne koogi peamine koostisosa ja mis pühade ajal on sadades peredes laual Sepiku Sussid?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt need tomatimöksid ei ole tulisoolased enamasti. Mis retsept sul on, et tuisoolaseks teeb? Teiseks, vähemalt mina tean küll rohkem mehi, kes ei söö sibulat ja küüslauku, kui mehi, kes ei sööks moosiga pannkooke.

Kuule, meestemoosi nimi oli ammu enne olemas kui need sinu teada sibulavihkajatest mehed, tee sellest järeldus, et ka mehed on ehk muutunud nagu ka meestemoosi retsept.

Ei eitagi, et nimi oli mingis ringkonnas enne olemas. Muidugi oli. Aga miks eeldada, et kõik teavad, mis toit on näiteks sinu jaoks kaamelitatt, munasegadik või purjus kukk. Vähem oma kohalikku žargooni ja inimesed mõistavad paremini.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtame kasvõi kartuli-kruubipuder: mulgipuder, punnega puder, poolvillane puder, trumpatrill, kärutädipuder, segapuder jne ja ma tean täpselt mis toidust jutt käib.

Abikaasa tädimehel Antsul oli kaheksa venda ja kolm õde, kõigil abikaasad ja lapsed, lapselapsed. Nende suguvõsa ajaloost on meil kõigil, ka näiteks minu lastel ja nende abikaasadel Kana-Anne kook ja roog nimega Sepiku Sussid. Suguvõsa mehe poolt on suur, liikmeid üle Eesti ka kolmes maakonnas ikka väga tihedalt. Aga proovime su imevõimeid kohe. Mis on Kana-Anne koogi peamine koostisosa ja mis pühade ajal on sadades peredes laual Sepiku Sussid?

See, et SINA ei tea ei tähenda, et see levinud poleks või kellegi suguvõsanimetus. Just nimelt googledamine annabki teada, kas see on levinud või ei.
Me kõik teame, mis on kräsupea kook, brita kook jne – meestemoos on ju sisuliselt sama asi.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et SINA ei tea ei tähenda, et see levinud poleks või kellegi suguvõsanimetus. Just nimelt googledamine annabki teada, kas see on levinud või ei.
Me kõik teame, mis on kräsupea kook, brita kook jne – meestemoos on ju sisuliselt sama asi.

Kõik peale minu teavad 🙂 Kas sa veidi ei liialda? Siin eespool on vähemalt kaks inimest, kes samuti ei teadnud, mis on see toit, mida osad kutsuvad meestemoosiks. Seda foorumiteemas, mis pole erakordselt populaarne.
Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna. Nüüd siis tean, aitäh valgustamast.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Justnimelt see paindumatus on mulle vastukarva. See keelerikastaja siin vahepeal juba tegi selgeks, kuidas iGa HaRiTuD iNiMeNe jU tEaB.

Samuti käib närvidele, kui neid vähemlevinud regioonipõhised või suisa suguvõsa nimed tulevad kasutusse nt toidugruppides. Nagu iga üks peaks teadma, kuidas tema külas mingit toitu (millel on ka laialdaselt kasutuses olev nimi) kutsutakse. Küsida ka ei julge, et mis see kärutädipuder on õigupoolest, sest siis hakatakse kraesse 😀 Keegi järmine vastab, et aga minu juures kutsutakse seda hoopis vanaonupuustiseks, keegi kolmas ütleb hööhöö, mis sellel üldse mingite kärudega pistmist on. Öelge siis kohe, et nagu mulgipuder ja veel parem – ütle, kuidas valmistad.

Räägime suuremas foorumis, räägime ka kõigile arusaadavas keeles oleks mu meelest mõistlik lähenemine.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest mehed on ju mehiselt soolaselembelised mitte mingi maasikamoosi? :p

Mh? Et sööd palju soola (!) = pigem mees. Naine = roosamannamagus armastus moosikeste ja limonaadikeste vastu?

Esmalt need tomatimöksid ei ole tulisoolased enamasti. Mis retsept sul on, et tuisoolaseks teeb? Teiseks, vähemalt mina tean küll rohkem mehi, kes ei söö sibulat ja küüslauku, kui mehi, kes ei sööks moosiga pannkooke.

Sa loed ka kõike nii mustvalgelt. Esiteks oli tegu kerge huumoriga, sest eksisteerib stereotüüp, et mehed söövad rammusaid praade ja naised kergeid salateid või maiustavad koogitükiga. Nagu nt pubides on “meeste amps”, “ämma ahvatlus”, “naistekas” jne minu meelest veidi lamedapoolsed naljanimed.
St meestemoos võiks olla millegi sellise kirjeldamiseks, mida mees lihakäntsaka kõrvale “maiustamiseks” uhab. St sobib soolase toiduga ja on tugevalt maitsestatud. Nagu on ka stereotüüpne, et mees sööb küüslauku, sibult ja pekki, siis seisab nagu tala (see oli vist kalaga samas) ja need teised “habemega” naljad.

Ja noh, mul polegi mingit meestemoosi retsepti, sest ma ei olnud sellist nimetust enne kuulnud! Tegin täiesti omad, meelevaldsed järeldused sarnastest nimetustest toidukultuuris.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St meestemoos /…/mees sööb küüslauku, sibult ja pekki, siis seisab nagu tala (see oli vist kalaga samas) ja need teised “habemega” naljad.

Ja noh, mul polegi mingit meestemoosi retsepti, sest ma ei olnud sellist nimetust enne kuulnud!

Seega on see on Heinode väljend? Ma ka polnud kuulnud, seepärast küsisingi. Ilma igasuguse irooniata küsisin, miks tomati, tšilli, küüslaugu kastet mingis rahvakihis meestemoosiks kutsutakse. Peast käis läbi, et ilmselt on mingi umbes nagu Salvesti toode, mille nimi on onuheinolikult “Tõeliste Külameeste Tomatimoos” ja see on kahe silma vahele jäänud poes.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks mitte teadmiseks võtta siis (kes googeldada ei taha), et meestemoos on meestemoos ja sellega leppida, mitte jahuda, et meestemoosi meestemoosiks ei või nimetada, sest mingi hulk inimesi pole sellest kunagi kuulnud.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik peale minu teavad ???? Kas sa veidi ei liialda? Siin eespool on vähemalt kaks inimest, kes samuti ei teadnud, mis on see toit, mida osad kutsuvad meestemoosiks. Seda foorumiteemas, mis pole erakordselt populaarne. Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna. Nüüd siis tean, aitäh valgustamast.

kuule sa oled ikka täitsa hüsteerias selle õnnetu moosi pärast, pole vaja. Ja küsida võib, ka siin anti lühike täpne vastus umbes viiendas kommentaaris.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna.

Küsida tohib küll, aga mitte kommenteerida nagu see oleks mingi minu väljamõeldis, see meeste moos. Ma enda arust ei halvustanud kedagi, vastasin kenasti teema alguses, vaatamata sellele, et küsiti kas meestest tehtud.

Nende suguvõsa ajaloost on meil kõigil, ka näiteks minu lastel ja nende abikaasadel Kana-Anne kook ja roog nimega Sepiku Sussid.

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna. Nüüd siis tean, aitäh valgustamast.

Justnimelt see paindumatus on mulle vastukarva. See keelerikastaja siin vahepeal juba tegi selgeks, kuidas iGa HaRiTuD iNiMeNe jU tEaB.

Täpselt sellel põhjusel panen ma Perekooli aeg-ajalt pausile, sest lihtsalt ei talu seda ärapanemist ja  kuidas-sa-sellist-lihtsat-asja-ei-tea– stiilis õiendamist, kui midagi küsida julged. Nagu jube raske oleks selgitada, sest tõesti kõik asjad ei ole guugeldatavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St meestemoos /…/mees sööb küüslauku, sibult ja pekki, siis seisab nagu tala (see oli vist kalaga samas) ja need teised “habemega” naljad.

Ja noh, mul polegi mingit meestemoosi retsepti, sest ma ei olnud sellist nimetust enne kuulnud!

Seega on see on Heinode väljend? Ma ka polnud kuulnud, seepärast küsisingi. Ilma igasuguse irooniata küsisin, miks tomati, tšilli, küüslaugu kastet mingis rahvakihis meestemoosiks kutsutakse. Peast käis läbi, et ilmselt on mingi umbes nagu Salvesti toode, mille nimi on onuheinolikult “Tõeliste Külameeste Tomatimoos” ja see on kahe silma vahele jäänud poes.

Veits nagu jah, aga mitte otseselt labane. Pigem selline maavillane. Nagu öeldud – pole minu stiil, aga ma olen ka suurema osa elust Tallinnas pursuielu elanud ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna.

Küsida tohib küll, aga mitte kommenteerida nagu see oleks mingi minu väljamõeldis, see meeste moos. Ma enda arust ei halvustanud kedagi, vastasin kenasti teema alguses, vaatamata sellele, et küsiti kas meestest tehtud.

Nende suguvõsa ajaloost on meil kõigil, ka näiteks minu lastel ja nende abikaasadel Kana-Anne kook ja roog nimega Sepiku Sussid.

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Ma ei tea, kas terve eesti teab, aga ka meestemoosi ei tea terve eesti, nagu selgub. Mehe suguharu on suur ja genist leiab kuni “twice removed” veresugulasi elusolevaid paarsada. Pluss siis nende abikaasad, kellel kõigil sepiku sussi nähes suu hakkab vett jooksma.
Kana-Anne kooki ise teha ei oska, sega ka retsepti ei tea, aga peamine koostisosa on nisujahu 🙂 Muna läheb minimaalselt, kui üldse, sest nimi on mitte kanadest, vaid prouast, kelle perenimi oli Kana. Sees käib õun ja rosinad.
Põhimõtteliselt lähedane lugu on Sepiku Sussiga. Nimi on ammu kadunud Sepiku talu Aleksandri järgi ehk Sepiku Sassi järgi. Tegu on rohkel soolapekiga praetud musta koduleivaga, mida süüakse väga vähese suhkruga tehtud pihlakamoosiga. Sepiku Sass nimelt jõi kõvasti ja see oli tema uusaasta peenem söök, muuks raha polnud. Kuidagi sai sassist suss ja musta koduleiba rohke soolatud praepekiga kihiti kuuma nö võileivatordina süüakse uusaastaööl. Aitäh küsimast, vastan meelsasti, googeldama ei saada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda korraldust perekooli reeglites ma tõesti ei teadnud, et kui keegi kasutab sõna, mida sa ei tea, pead seda googeldama, sest küsida ei tohi. Ei tohi küsida, et mis see on, kuidas tehakse, mis kandist see sõna ja millest see sõna.

Küsida tohib küll, aga mitte kommenteerida nagu see oleks mingi minu väljamõeldis, see meeste moos. Ma enda arust ei halvustanud kedagi, vastasin kenasti teema alguses, vaatamata sellele, et küsiti kas meestest tehtud.

Nende suguvõsa ajaloost on meil kõigil, ka näiteks minu lastel ja nende abikaasadel Kana-Anne kook ja roog nimega Sepiku Sussid.

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Ma ei tea, kas terve eesti teab, aga ka meestemoosi ei tea terve eesti, nagu selgub. Mehe suguharu on suur ja genist leiab kuni “twice removed” veresugulasi elusolevaid paarsada. Pluss siis nende abikaasad, kellel kõigil sepiku sussi nähes suu hakkab vett jooksma.

Kana-Anne kooki ise teha ei oska, sega ka retsepti ei tea, aga peamine koostisosa on nisujahu ???? Muna läheb minimaalselt, kui üldse, sest nimi on mitte kanadest, vaid prouast, kelle perenimi oli Kana. Sees käib õun ja rosinad.

Põhimõtteliselt lähedane lugu on Sepiku Sussiga. Nimi on ammu kadunud Sepiku talu Aleksandri järgi ehk Sepiku Sassi järgi. Tegu on rohkel soolapekiga praetud musta koduleivaga, mida süüakse väga vähese suhkruga tehtud pihlakamoosiga. Sepiku Sass nimelt jõi kõvasti ja see oli tema uusaasta peenem söök, muuks raha polnud. Kuidagi sai sassist suss ja musta koduleiba rohke soolatud praepekiga kihiti kuuma nö võileivatordina süüakse uusaastaööl. Aitäh küsimast, vastan meelsasti, googeldama ei saada.

Vau! Ilus traditsioon. Rikas suguvõsa teil

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kana-Anne kooki ise teha ei oska, sega ka retsepti ei tea, aga peamine koostisosa on nisujahu ???? Muna läheb minimaalselt, kui üldse, sest nimi on mitte kanadest, vaid prouast, kelle perenimi oli Kana. Sees käib õun ja rosinad. Põhimõtteliselt lähedane lugu on Sepiku Sussiga. Nimi on ammu kadunud Sepiku talu Aleksandri järgi ehk Sepiku Sassi järgi. Tegu on rohkel soolapekiga praetud musta koduleivaga, mida süüakse väga vähese suhkruga tehtud pihlakamoosiga. Sepiku Sass nimelt jõi kõvasti ja see oli tema uusaasta peenem söök, muuks raha polnud. Kuidagi sai sassist suss ja musta koduleiba rohke soolatud praepekiga kihiti kuuma nö võileivatordina süüakse uusaastaööl. Aitäh küsimast, vastan meelsasti, googeldama ei saada.

Tänan sind väga. Kook tuleb tuttav ette, aga Sepiku Sussidest ei teadnud tõesti midagi, aga tundub küll mõnus suutäis. Kindlasti proovin kui soolapekki ostan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kutsuti ammu-ammu sibula-porgandi-tomatimöksi.

siis ikka väga ammu, nii sadakond aastat tagasi, oma elu( 56 aastat) jooksul pole kuulnud.

No ma olen sinust aasta vanem ja just nii seda nõukaajal kutsuti.

Pange googlesse ja terve esimene lehekülg õiget vastust täis ja siiani erinevaid versioone sellest müügilgi, lisaks retsepte.

Kas tõesti on võimalik, et inimesed ei tohi enam midagi teistmoodi kutsuda kui “õige” on? Mul on sugulased igas eesti kandis ja kõik teavad mis meeste moos on. Tule taevas appi tõesti.

Perekoolis hakatakse kohe ohkima, kui keegi kuuleb mingit enda jaoks uut sõna. Inimestel on uhke tunne oma piiratust näidata.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis igas vormis tomatit purgis, kui endal kasvuhoone. Osa kohe valmis pastakaste, osa vähem maitsestatud, et teiste toitude sisse panna. Hoiab raha kokku ja maitse vahe on suur.

Naturaalne tomatikonserv on poes üks odavamaid asju.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Kutsung tähendab küll hoopis midagi muud, kui sina arvad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Kutsung tähendab küll hoopis midagi muud, kui sina arvad.

Tahtsin ka öelda, et tahtis parimat, aga tuli välja nagu ikka. See “kutsung” mõjus seal koomiliselt samas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Kutsung tähendab küll hoopis midagi muud, kui sina arvad.

Ei arva ma midagi, tean väga hästi, mis kutsung on, imestasingi, et siiani keegi ei kobisenud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see on ju midagi muud, see on ju teie peresisene kutsung neile roogadele. Kui kogu küla ja üle eesti teisedki piirkonnad neid massiliselt nii kutsuvad, siis tunnistan, et ma ei tea ja oleksin täitsa rõõmus kui meile ka kirjeldaksid, mis koogi ja roaga tegu on. Igal juhul on toredad nimed.

Kutsung tähendab küll hoopis midagi muud, kui sina arvad.

Ei arva ma midagi, tean väga hästi, mis kutsung on, imestasingi, et siiani keegi ei kobisenud.

Aa sa meelega kasutasid, et provotseerida jah 😉 Muidugi, muidugi. Nii kaval.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa sa meelega kasutasid, et provotseerida jah ???? Muidugi, muidugi. Nii kaval.

Ei kasutanud meelega, enda arust kirjutasin kutsumine, pärast nägin, et kutsung on. Ei teagi mis meeltesegadus mind valdas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on ju öeldud, et meestemoos on meestemoos nagu seda on kräsupeakook või brita kook. See ei ole kellegi suguvõsaretsept, vaid laialdasemalt kasutatud nimetus.
Aga see perekooli abitus teemades “aga mis see on” küsimuse esitamine paljudes teemades on lihtsalt naljakas, vahepeal ei tule nädal aega vastust. Tõesti selmet korra googlesse panna meestemoos ja vastuse saab kiiremini kui selle küsimuse trükkimine ja vastuse ootamine siin teemas. Googeldamine on veel nii lihtsaks tehtud, et märgi kusagil tekstis sõna meestemoos ära, tee parem klikk ja vajuta ‘Search google for… ja see sama fraas’ mis avaneb kohe uues aknas. See lihtsalt nii tihe, et keegi mainibki mingi sõna siis tuleb teemast välja küsimus, aga mis see, miks see hea on ja sada küsimust veel – no päriselt ka, googelda ja loe. Ja siis kui saadakse vastus siis hakatakse ikka, et issver, ma pole kuulnudki – no ei saa olla. MINA ei tea. Ja siis kaitsepositsioon – appi, ma 50 aastat elanud, pole kunagi kuulnud. Terve suguvõsa! ka ei tea (jajah).

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jessas, see on foorum. Siin käivad inimesed suhtlemas. Sa muidu kukud keset vestlust ka guugeldama, kui kohe ei jaga ära, millest juttu käib? Muidu äkki vestluskaaslane pööritama silmi ja ütleb et omg research täiesti tegemata

Pluss asi on ka selles, mis nimetused levinumad on. Kräsupea kooki leiab igas supermarketis ja juba aastakümneid, meestemoosi pigem mitte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jessas, see on foorum. Siin käivad inimesed suhtlemas. Sa muidu kukud keset vestlust ka guugeldama, kui kohe ei jaga ära, millest juttu käib? Muidu äkki vestluskaaslane pööritama silmi ja ütleb et omg research täiesti tegemata

Pluss asi on ka selles, mis nimetused levinumad on. Kräsupea kooki leiab igas supermarketis ja juba aastakümneid, meestemoosi pigem mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pluss asi on ka selles, mis nimetused levinumad on. Kräsupea kooki leiab igas supermarketis ja juba aastakümneid, meestemoosi pigem mitte.

https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/talu-toidab/talu-toidab-hoidised-kastmed/meeste-moos-200g/p/958741
https://www.rimi.ee/epood/en/products/talu-toidab—farmer-s-market/talu-toidab-canned-foods-sauces/meeste-moos-virtini-nuga-200g/p/958731

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jessas, see on foorum. Siin käivad inimesed suhtlemas. Sa muidu kukud keset vestlust ka guugeldama, kui kohe ei jaga ära, millest juttu käib? Muidu äkki vestluskaaslane pööritama silmi ja ütleb et omg research täiesti tegemata

Sa kukud keset vestlust ka määgima nagu siin mõni, et issand, mis sõnu sa kasutad, ma küll ei ole kuulnud?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis hakatakse kohe ohkima, kui keegi kuuleb mingit enda jaoks uut sõna. Inimestel on uhke tunne oma piiratust näidata.

Ära võta kõike enda järgi– ei hakka siin keegi ohkima. Vahel ongi huvitavam kuulata, mida teised käod arvavad, selle asemel, et kohe googeldada. Nii tekivadki huvitavad arutelud. Enamasti ma googeldan päris palju, aga vahel ei tee maseda just nagu mingi põhimõtte pärast või nii. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jessas, see on foorum. Siin käivad inimesed suhtlemas. Sa muidu kukud keset vestlust ka guugeldama, kui kohe ei jaga ära, millest juttu käib? Muidu äkki vestluskaaslane pööritama silmi ja ütleb et omg research täiesti tegemata

Sa kukud keset vestlust ka määgima nagu siin mõni, et issand, mis sõnu sa kasutad, ma küll ei ole kuulnud?

Ma üldiselt küsin, kui ma mingi sõna või väljendi tähendust ei tea. Pärast olen targem. Kas ma peaks siis pigem lambanäoga jõllitama, kui jutt juba kariloomadeni jõudis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )


Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?