Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?

Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )

Teema: Mis toite te hoidiste teete?

Postitas:
Kägu

Tundub, et see on lihtsalt järjekordne Perekooli müüt, kuidas hoidised raha aitavad kokku hoida

Mu meelest inimesed ei tee hoidiseid selle eesmärgiga, et raha kokku hoida.

Inimesed teevad hoidiseid, sest:

1) meeldib moosi keeta jms

2) maitsevad isetehtud moosid/seened jm paremini

3) on oma aiamaa, kus meeldib taimi kasvatada

4) meeldib metsas seenel ja marjul käia

5) saab teha asju, mida poest osta ei saa.

Mul endal ei ole küll kunagi seda muljet olnud, et hoidistatakse kuidagi erilise kokkuhoiu eesmärkidel. Vanasti tehti seda selleks, et see oli hea moodus talveks mitmekesisemat toidulauda saada, nüüd seda muret ei ole, et talvel poest tomatit ei saaks või et see poe õunapovidlo oleks ainus moos, mida müüakse.

Mina hoidistan, sest mulle meeldib. Ja mulle meeldib ka kasvuhoones ise tomateid kasvatada ???? Kas see just kuidagi odavam tuleb – vaevalt. Aga mõnus on, annab hea emotsiooni. Mulle enda tehtud asjad maitsevad ka. Ja no näiteks ploomimoosi ma poest kuskilt ei ole leidnud. Ketšupit ja tomatipastat tõesti ise ei tee, neid ostan. Samuti ostan maasika toormoosi, oma peenra maasikad sööme niisama värskelt ära.

Noh, eks mingid vaesed, kel nüüd suur peretortuse lootus ka nina alt ära tõmmati, rehkenda jah kõik ümber rahaks. Võiksid pigem juurde teenida, mitte teiste rahakoti pärast muretseda.

Kommentaariga olen rohkem kui nõus. Täpselt nii teen ja mõtlen minagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokkuhoiu ja soodsamalt majandamise teemades mainitakse alati, et suure kokkuhoiu annab ise hoidiste tegemine. Ma vist teen valesid hoidiseid, sest süüa ma nendest teha ei oska ja peret nendega ära ei toida, pigem on need lisandiks päris söögile ja mingit erilist kokkuhoidu nad ei anna. Borši põhi on ainus, millest süüa saab teha. Mis hoidiseid te teete ja mis toite te hoidistest teete?

Hoidised on peamiselt salatimaterjaliks. Salat on ju oluline osa toidust, üsna kallis pealegi, muudab toidu palju mitmekesisemaks, annab olulisi mikroelemente. Näiteks on mul u. 10 erinevat salatit keldris. Jah, muidugi, kindlasti me sööme vahele ka toorsalatit aga mitte iga kord. Boršipõhi, seljankapõhi. Seeneseljanka ja aedviljane seljankapõhi. Tomatihoidised lähevad pastakastmeks, lasanjele jne, igale poole, kus ketšupit või kuumtöödeldud tomatit on vaja. Kompotte- moose saab magustoitude juurde, kisselli tegemiseks, koogi vahele panemiseks jne kasutada. Vee sees purgis on suurem kogus jõhvikaid, nendest teeme ohtralt jõhvika- tuhksuhkru komme. Lisaks on näiteks keldris kastidesse laotud õunu, liiva sees porgandeid, kastitäs kartuleid.

Sügavkülmakirstu materjalist saab aga küll kõike: erinevat liiki seentest seenekastmeid, seenepirukaid, seenesalateid. Smuutimaterjal ( marjad), spinat, karulauk, kõrvitsasupi ja ühepajatoidu ja aedviljasupi materjale, erinevat maitserohelist. Ise tehtud hakkliha vaakumpakendis, ise valmistatud pasteet, kondiliha, ribisid jne, kõik portsudena pakendatud, ostetud suurem ports korraga ( kilohinnalt odavam ja maitselt parem kui poest ostetu).

Jah, ja kohe tuleb keegi ironiseerima ja küsib, kas sa tööl ka üldse käid. Sest see, kes ei jaga isetegemise võlu, ei saa ka aru, kuidas nii saab. Olen kogenud. Sedagi, et kui muud enam öelda pole – aga peab ju ütlema! -, siis nenditakse, et oled maakas ja teatris-kinos ei käi. Seegi loetud ja nö kogetud

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidistamise ajakulu on oluliselt väiksem, kui isude järgi poes käimisel. Mida rohkem on kodus erinevaid valikuid võtta, seda väiksem on variant, et teed mõttetu sõidu poodi jäätise või singi järgi. Raha kokkuhoid tuleb samast asjast – isude jaoks on enamasti kõik olemas ja juhuoste tuleb vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli kokahuviline pensionärist naabrimees suvekodus, tema tegi endale talveks hoidiseid just söömise eesmärgil. Talvel ostis juurde kana, aga muidu toituski hoidistest, supipõhjadest ja enda kasvatatud kartulist. Peaksin ka ise seda harrastama, aga siis viivad jalad poodi ning ostad seda ja toda ja veel kolmandat mida ju otseselt vaja pole. Kunagi oli “Märgatud Eestis” saates mees, kes toitus ainult õuntest…

Mul on harjumus hoidiseid teha. Suppe sööme reaalselt toiduna (rassolnik, kapsasupp, borš, köögiviljast püreesupp). Ka talvel nt teen kapsasuppi korraga suure potitäie, ülejäänu panen purki, järgmisel korral hea võtta (säilitamiseks tomatipastat lisan). Mees armastab ikrad, seda sööb niisama terve purgi. Supid on reaalselt kokkuhoid aja mõttes (tuled nt suusatamast, ilge nälg: purgisisu potti, puljong peale ja esmane nälg läinud).  Hapukurgid on ka ehk aja kokkuhoid, neid näksime õhtul, kui tahaks end rämpsust paksuks süüa, aga mõistus soovitab ennem lahjat kurki.

Käisin enne keldris, 3 suurt kabatšokki veel vedelesid, neljas oli soss. Eirasin probleemi, panin ruttu ukse kinni 🙂

Ema keldris on u 100 moosipurki aegade hämarusest, mitte ei tea, mida nendega teha. Kusjuures pooled viskasin juba julmalt ära. Meie moose ei söö, st magusat peaaegu üldse mitte.

Googli abi kasutasin, et teada, mis on marinara kaste. Meeste moos jms nimetan ma lihtsalt möginateks või möksideks. Kindla retsepti järgi ei tee ma pea mitte midagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 91 kuni 94 (kokku 94 )


Esileht Kodunurk Mis toite te hoidiste teete?