Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis toitu koju kaasa osta?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: mis toitu koju kaasa osta?

Postitas:
Kägu

Mis sorti toitu te koju tellite või kaasa ostate, Tallinnas? Me oleme ostnud aasia toitu, hamburgereid, pitsat. Sushi eriti ei maitse. Muud midagi ei suudagi nagu välja mõelda. Meil on tavaks, et kui mees ja vanem poeg pole kodus, siis me noorema pojaga süüa tegema ei hakka, vaid ostame endale midagi. Enam aga ei suuda midagi välja mõelda. Kas peale mainitud pitsa, aasia toidu ja hamburgerite on veel toite, mida on tavaks kaasa osta?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt enamus kohti peaks olema valmis ka toidu kaasa pakkima, täitsa tavalisi praade näiteks. suvalises kohvikus/restoranis võid küsida, kas nad kaasa ka pakivad. Ma ise kasutan seda teenust harva, aga alati kui olen küsinud, on neil selleks otstarbeks karbid olemas ja valmis seda tegemea.

Wolti lehelt võid ka inspiratsiooni saada, kust nende kaudu toitu tellida saab.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mina olen oma karbiga igasugustes restoranides toitu kaasa võtmas käinud käinud ja pole veel kusagilt tagasi saadetud saanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma haistan siit juba uut teemat, mis varsti ilmub nagu buffeeteema. Kas käite oma nõudega kaasa võtmas või kasutate ühekordseid pakendeid.
Eelmine kägu oleks pidanud lisama, et ta ikka maksab toidu eest, mõni äkki muidu ei saa aru:)

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tavaline toit ei ole karbist süües eriti maitsev. Muidu me oleme tellind texasest neid tacosid jms, aga ka mehhiko stiilis road vettivad transpordi käigus läbi ja maitse ei ole see, rääkimata temperatuurist.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu esimene eelistus toidu puhul on Aasia – seega nt Villa Thaist Taipärast toitu (riisi teeme ise kodus), Chakrast India hautiseid (neid saab kodus soojendada), Yuist sushi burritot ja onigirisid. Tokumarust kausitoitu. Niisama sushit ka muidugi.
Tunnistan, et vahel võtame maale sõites Circle K-st kaheraudse…

Pitsat kaasa ei osta, jahtub. Pasta ammugi – sööme kohapeal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma haistan siit juba uut teemat, mis varsti ilmub nagu buffeeteema. Kas käite oma nõudega kaasa võtmas või kasutate ühekordseid pakendeid.

Eelmine kägu oleks pidanud lisama, et ta ikka maksab toidu eest, mõni äkki muidu ei saa aru:)

maksan ikka 🙂
rõhutasin oma nõusid selle pärast et kui keegi kardab et restoran ei paku kojutoomist ja neil pole nõusid mille sisse pakkida kaasavõetavat toitu – kui kardad siis mine oma nõuga ja enamikel kohtadest ei ole probleemi sulle toidu koju kaasa andmisega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina ei viitsi süüa teha, siis ma teen pelmeene – ahju torkamise vaev ainult.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen viimasel ajal tellinud koju peamiselt woltiga. Seal on valik ju suht lai. Hiinakate asemel mina eelistan India toite. chakra ntx on ok. kui tahad midagi kodusemat, siis lido on ka nüüd woltiga liitunud, saad osta suppi või kanašnitslit 😀

Soovitaksin lisaks ka mingeid gruusia, aseri kohti. head toidud on näiteks kiš-miš restoranis, millel on ka kojutellimise võimalus http://www.kishmish.ee/
Koduleht on neil selline hästi 90ndad ja teenindajad räägivad peamiselt vene keeles, aga nende aseri toidud on päris autentsed. ma olen sealt koju tellinud, aga seal on see asi, et pead maksma sularahas. Kui ise järgi lähed, siis seal saab kaardiga ka maksta.

Siis ma olen kasutanud https://pizzakoju.ee/ lehte, kus ei ole ainult pizzakohad, vaid saad tellida näiteks ka Tommi tavernist.

nüüd on ju veel bolti toidukuller, seda pole proovinud

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna meil on juba päris suured lapsed ja vanematel ka väga ebakorrapärase tööajaga töö, siis selle asemel, et kuskilt valmistoitu koju tellida, oleme läinud lihtsamat teed: käime paar korda kuus hulgikas ja ostame keldrisse-sügavkülma palju selliseid tooteid, millsest saab väga kiiresti mingi sooja toidu valmis teha: erinevad purgisupid, 2,5 kg kottidega ettevalmistatud sügavkülmutatud juurikad, suurpakendites kotlette, pihve, suitsukanakintse jne. lisaks ostame rimist soodukate ajal tihti sügavkülma nende suuri lasanjesid (meie teismelise lemmik).
kindlasti on sügavkülmas ka pelmeene ja kapis mitu pakki koogipulbreid (saab kiiresti õuna-rosinakooki teha). + ootamatute külaliste tarvis mõned pakid eelvormitud pirukaid ja saiakesi (sama raha eest, mis saab tavapoes 6 sügavkülmutatud saiakest, saab hulgikas 20.-se paki)

pojal oli vahel komme peale kooli (enne trenni) kodunt läbi hüpates panna sügavkülmast tarldrikule ühe kiievi või požarski kotleti ja juurde friikartuleid ja/või lillkapsaõisikuid, 3 minutiga oli mikros korralik kõhutäis valmis.
nüüd on ta hakanud eelistama purgiboršši.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen viimasel ajal tellinud koju peamiselt woltiga.

Ainult et kui see seljakastiga rattur lõpuks sinu juurde jõuab, on kenasti vormistatud roast saanud sageli mittemidagiütlev ühepajatoit.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

On veel üks võimalus – tavalised supermarketi valmistoiduosakonnad. Ei ma ei mõtle neid tädiga soojatoidu lette kus kraam päev otsa kuumas rääsumas seisab. Mõtlen neid tootjate poolt pakendatud ja jahutatud karpides valmistoite, mida näiteks Prismades on väga suures valikus. Alates tavalistest guljašist ja kana wokist kuni eksootiliste nimetustega uushipsterite salatite ja muude roogadeni välja. Hinnatase alates 1 eurost karp, samas üle 4-5 euro ei ulatu isegi kõige kallimad road.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult et kui see seljakastiga rattur lõpuks sinu juurde jõuab, on kenasti vormistatud roast saanud sageli mittemidagiütlev ühepajatoit.

No kui see nii oleks, siis ma ju sealt üle ühe korra ei telliks. pealegi ma elan sellises kandis, kus miskipärast kõik wolti kullerid on seni autoga käinud. Üks oli mootorrattaga, aga jalgrattureid ei ole mul olnud.

Mul on kodu lähistel ka piisavalt palju söögikohti, ma ei pea tellima linna teisest otsast, et toit kulleri autos minuni jõudes kuidagi läbiklopitud oleks. Kas sul on nii olnud või sa lihtsalt tahad kiunuda?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millises hulgilaos käite?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mina ostsin kojuviimiseks kaks kilo apelsine ja pool kilo porgandeid – teen mahla. Lisaks ka kreeka jogurtit. Lapsele ostsin koju kaasa paki sihkvasid.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahel ostan toidupoe soojaletist, nt pilaffi või ahjukartuleid ja Kiievi või Požarski kotlette.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tavaks, et kui mees ja vanem poeg pole kodus, siis me noorema pojaga süüa tegema ei hakka, vaid ostame endale midagi.

Meil noorema lapsega täpselt samamoodi:)

Lisaks pitsale, hamburgerile ja aasia toidule oleme ostnud/tellinud veel šašlõkki ja lasanjet.

Tegelikult ma ei saa aru, miks analoogsetes teemades hakkab alati keegi seletama, kuidas tema oma sügavkülmikut täidab või pelmeene keedab. Minu meelest nn vähendatud koosseisuga kodus olles ongi see mõnu, et ise tegema ei hakka ja sööd midagi tavapärasest erinevat.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tavaks, et kui mees ja vanem poeg pole kodus, siis me noorema pojaga süüa tegema ei hakka, vaid ostame endale midagi.

Meil noorema lapsega täpselt samamoodi:)

Lisaks pitsale, hamburgerile ja aasia toidule oleme ostnud/tellinud veel šašlõkki ja lasanjet.

Tegelikult ma ei saa aru, miks analoogsetes teemades hakkab alati keegi seletama, kuidas tema oma sügavkülmikut täidab või pelmeene keedab. Minu meelest nn vähendatud koosseisuga kodus olles ongi see mõnu, et ise tegema ei hakka ja sööd midagi tavapärasest erinevat.

Just, meil ei ole see probleem, et poleks aega teha. Ma töötan kodus ja mitte täiskoormusega (kuigi eraettevõtjana on seda keeruline arvestada), nii et tavaliselt ma teen nullist tervislikke toite kodus. Toidu kaasa ostmine on meil pigem harv luksus ja pigem teeme seda nädalalõppudel, kui on aktiivseid tegevusi päev täis ja kahju aega toiduvalmistamisele kulutada. Siis kas sööme väljas või ostame midagi koju kaasa. Vanem poeg on tihti spordiüritustel ja abikaasa vahel töösõitudel. Siis kasutame noorema lapsega ära, et esiteks saab odavamalt, pole vaja neljale osta, aga teiseks ma vist ei oskakski teha nii väikest kogust nagu kahele vaja. Täna ostsime Süsi Grillist pitsat (et kas on parem kui see pitsa, mis me tavaliselt oma kodu lähedalt ostame), ühe nuudliroa ja ühed grillitud krevetid.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna meil on juba päris suured lapsed ja vanematel ka väga ebakorrapärase tööajaga töö, siis selle asemel, et kuskilt valmistoitu koju tellida, oleme läinud lihtsamat teed: käime paar korda kuus hulgikas ja ostame keldrisse-sügavkülma palju selliseid tooteid, millsest saab väga kiiresti mingi sooja toidu valmis teha: erinevad purgisupid, 2,5 kg kottidega ettevalmistatud sügavkülmutatud juurikad, suurpakendites kotlette, pihve, suitsukanakintse jne. lisaks ostame rimist soodukate ajal tihti sügavkülma nende suuri lasanjesid (meie teismelise lemmik).

kindlasti on sügavkülmas ka pelmeene ja kapis mitu pakki koogipulbreid (saab kiiresti õuna-rosinakooki teha). + ootamatute külaliste tarvis mõned pakid eelvormitud pirukaid ja saiakesi (sama raha eest, mis saab tavapoes 6 sügavkülmutatud saiakest, saab hulgikas 20.-se paki)

pojal oli vahel komme peale kooli (enne trenni) kodunt läbi hüpates panna sügavkülmast tarldrikule ühe kiievi või požarski kotleti ja juurde friikartuleid ja/või lillkapsaõisikuid, 3 minutiga oli mikros korralik kõhutäis valmis.

nüüd on ta hakanud eelistama purgiboršši.

Külmutatud friikad mikros D: D:

Omal ajal sai Saarioineni singipitsat nii valmistatud. Vettinud plönn (vabandan väljendust).

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas eraldi külmutatud friikad mikros valmistamiseks. Ja valikus, vähemaalt 4-5 sorti meie Selveris.

0
-1
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Enamikest retoranidest on võimalik toitu koju tellida läbi ühe või teise teenusepakkuja, vali mida tahad. Ise eelistan õiget restoranitoitu siiski restoranis süüa, mitte maksta sama hinda + teenustasu ja süüa kodus diivanilaua taga plastkarbist. Koju tellingi vist ainult nn ‘kiirtoitu’ ja seda ka karmidel pohmellipäevadel.

/ninakaspreili

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas eraldi külmutatud friikad mikros valmistamiseks. Ja valikus, vähemaalt 4-5 sorti meie Selveris.

Kas saaks mingit linki Selveris müüdavates mikrolaineahjus valmistatavatest friikatest, mul laps on ka nendest rääkinud, et hea oleks peale kooli neid süüa, kuid ma pole neid Selverist leidnud.
Tänan!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vapianost saad igasugu pastasid tellida näiteks 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas saaks mingit linki Selveris müüdavates mikrolaineahjus valmistatavatest friikatest, mul laps on ka nendest rääkinud, et hea oleks peale kooli neid süüa, kuid ma pole neid Selverist leidnud.

Tänan!

google vastas sellise, see küll prisma oma, aga ehk müüakse sama selveris ka
https://www.prismamarket.ee/entry/friikartulid-mikrolaineahjus-kupsetamiseks–180-g/7310500097343

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan!

google vastas sellise, see küll prisma oma, aga ehk müüakse sama selveris ka

https://www.prismamarket.ee/entry/friikartulid-mikrolaineahjus-kupsetamiseks–180-g/7310500097343

Tänan lingi eest! Kas Selveris müüakse samasuguseid mikrolaineahju friikaid, ma näinud küll pole? Prismat minu kodukoha läheduse pole

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan lingi eest! Kas Selveris müüakse samasuguseid mikrolaineahju friikaid, ma näinud küll pole? Prismat minu kodukoha läheduse pole

Ei tea, ma ei käi Selveris ja friikartuleid ka enamasti ei osta. Lihtsalt googeldasin. Aga järgmine googeldamine väidab, et need on ka mikrolaineahjus tehtavad ja need on e-selveris olemas: http://aviko.ee/doc_39.html

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan!

Meil mõlemal on selleks täpselt sama suurt ajakulu vaja. Mine ja otsi, ega minagi neid teisiti ei otsi, kui kas googlega või selveri e-poest. Tõsi, ma arvan. et nende e-poes tootekirjendused võivad olla ebatäiuslikumad kui pakendi ja pärispoes.
Kel janu, sel jalad. Oskad küll.

Headus tõstis mul pead, äkki sa tõesti ei oska googeldada. Siin on üks ja kõik selle tootja kartulid (Selveris on neid ka mitut sorti) kõlbavad mikros kasutamiseks.

Ja poes on valmistuskirjelduses see ka teistel olema, prill pähe ja pakendeid lugema 🙂 Minu lemmikud on ühed kartulisektorid, aga mul ei tule nimi meelde, valge kollase ja punasega pakk. ja ned ma ostan hoopis Prismast. Selveris on mitu-mitu sorti selliseid, mis kõlmavad teha nii ja naa ning paar sorti spetsiell mikro jaoks. Googelda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen viimasel ajal tellinud koju peamiselt woltiga.

Boltiga on hetkel tasuta ja miinimumtellimust pole.

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud mis toitu koju kaasa osta?