Esileht Ilu Mis tooni kuld teile meeldib

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mis tooni kuld teile meeldib

Postitas:
Kägu

Punane, kollane, valge, roosa…

Minu silmale on kollane see kõige “kullam” kuld.
Punane meenutab nõukaaega, roosa mõjub kuidagi odavalt (ilmselt selle hiljutise roosa kulla trendi tõttu, kus seda tooni hakati kõikvõimalikes disainides kasutama).
Valge kuld on muidugi väärikas ja kaunis, aga ei eristu visuaalselt väga muudest hõbedastest metallidest.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valge.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõuka ajal oli meil ikka kollane kuld.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valge loomulikult! Kollast on juba ammu häbi ning odav kanda.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõuka ajal oli meil ikka kollane kuld.

Ei olnud, seda “nõukaaja kulda” nimetatakse punaseks kullaks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib valge.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roosa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollane kuld on nii nõuka. Vaese inimese kuld.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollane kuld on nii nõuka. Vaese inimese kuld.

Nõukaajal ei olnud kollast kulda siinmail küll saada. Ikka punane oli see 583.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla värv tuleks valida nahatooni järgi, et mis värv hakkab nahal särama. Külma tooniga inimese peal särab külm ja sooja tooniga nahal särab soe. Kui need ära vahetada, siis muutub metalli värv ka imelikuks ja plassiks vale naha alatooni tõttu.

Roodiumiga kaetud valge kuld on kõige puhtam valgem ja seega sobib kõigile, aga katmata valge kuld on hallika alatooniga ja sobib ainult külmale alatoonile. Kollane kuld muidugi sobib ainult soojale nahale. Roosa kuld sobib kõige paremini külma alatooniga tumedale (neegri) nahale ja ei sobi üldiselt ühelegi heledale nahatoonile.

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nõukaajal ei olnud kollast kulda siinmail küll saada. Ikka punane oli see 583.

Ikka nimetatakse seda kollaseks kullaks.

Aastal 2000 tõin Dubaist endale 750 prooviga ehted, kuid ka see toon on oma aja ära elanud, kuigi näeb parem välja, kui kõige odavam.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollane. Valge kuld meeldib kombineeritult kollasega. Aga ainult valget kulda ei fänna – siis juba pigem hõbe.

Aga tegelikult kannan kulda vähe, hetkel on mu lemmikud hoopis ühed minimalistlikud puidust ja teised suured epovaigust kõrvarõngad 🙂

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannan nii valget, punast kui ka kollast kulda. Meeldivad kõik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi üldse kuld, kannan hõbedast ehteid.

Kulda on ehtekarp täis, kingiks ja päranduseks saadud. Hoian alles, et kui elujärg kehvemaks peaks minema, saab vähemalt maha müüa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna kannan ainult hõbedavärvi ehteid, siis abielu- ja kihlasõrmused on valgest kullast. On ka valgest kullast teemantitega sõrmused, aga neid ei kanna iga päev. Üleüldiselt igapäevaehetena kannan hoopis hõbedat- sama suur valik olematu hinnaga. Vahest ei saa keegi tänaval peale vaadates nagunii aru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljaninad. Kulla värvus ei sõltu selle proovist vaid kullale lisatud metalli värvusest. Vask annab punaka tooni.
Ja muide, ka nõukaajal oli heledam, kollakas kuld täiesti olemas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roosa kuld sobib kõige paremini külma alatooniga tumedale (neegri) nahale ja ei sobi üldiselt ühelegi heledale nahatoonile.

Roosa kuld sobib väga hästi heleda nahaga inimesele, kelle naha, juuste ja silmade tunnusmärgiks on madal kontrast ning pehmed ja soojad toonid. Ehk siis Soft Autumn tüüp värviteooria järgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollane, sobib kõige rohkem, kuna on soe nahatoon. Ei sobi valge kuld (ega ka hõbe). Mingil ajal tekkis vee valge kulla hullus, siis otsin ka mõned ehted, aga mis ei sobi, see ei sobi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollast kulda nimetati nõuka-ajal ersatsiks ja peeti koledaks. Vasesisaldusega punakas kuld oli hinnas ja kollast ei kandnud vist keegi, sest kollast värvi olidki mittekullast odavad ehted. Mul on kõiki värve ja kui nõuka-ajal ma ei kandnud kollast, siis peale nõuka-aega pikalt ei kandnud punast, sest see meenutas nõuka-aega, siis nüüd on kõik eelarvamused kadunud ja kannan vaheldumisi, mille järgi tuju tuleb, aga üldiselt pigem harva. Mida vanemaks saad, seda vähem seda “enesekindlust”, mida ehted ja riided annavad, vajad. Mugavus muutub aina tähtsamaks.

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib ja sobib punane või roosa kuld.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib roosa kuld, sobib mu nahatooniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina märkasin enda puhul sellist asja, et nooremana sobis mulle hõbe või valge kuld – kandsingi ainult seda tooni ehteid. Aga nüüd, mil olen 40ndate lõpus, on hakanud kuld rohkem sobima, teeb naha kuidagi säravamaks. Eriti täheldan seda kõrvarõngaste ja prilliraamide puhul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu Mis tooni kuld teile meeldib