Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mis trenni teete?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mis trenni teete?

Postitas:

Kas keegi raseduseplaneerimise ajal ka pilatest on harrastanud. See peaks olema hea trenn naisele, kes planeerib last. Või mis arvate? Jagame kogemusi :))
Mis trenni üldse teete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen joogat, aga kuna hakkasime ka üritama, siis mõtlen, kas see on äkki liiga koormav? Kas peaksin ära jätma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus pole haigus…õigemini tulevane rasedus, mida isegi veel pole. Mis te pablate! Teie keha on ju selle koormusega harjunud. Trenni ära jätmine oleks teema siis, kui juba rasedus käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin ujumas, aga just selleks, et end regulaarselt liigutada enne rasedust. Mõned aktiivsemad suvised spordialad tuleb ehk tulevikus vahepeal ära jätta aga, eks saab siis arstiga konsulteerida, kui see vajalikuks peaks osutuma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd ei tea, kas see on teemasse, aga … Lootsin eelmiselt suvel VÄGA triipe saada ja sisuliselt läks kogu mu suvi selle nahka. Küll ei saanud ma regulaarselt jooksmas käidud, sest äkki … Küll ei julgenud ma mehega rattamatka planeerida, sest äkki … Praegu olen tagantjärele tark ja tean, et tegelikult ajas see mind kõik liigselt stressi. Kerge füüsiline koormus oleks ainult abiks olnud ja vaimset pinget maandanud. Need perioodid, kui jooksmisega korraks järjele sain, oli väga hea olla.
Ehk siis õige on, et keha on mingi koormusega harjunud ja loobumisele tasub hakata mõtlema siis, kui rasedus reaalselt kohal.
Lihtsalt minu mõtted 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin vähemalt 5x nädalas erinevates trennides( bodypump, zumba, body). Vaevalt füüsiline aktiivsus raseduse planeerimisel takistuseks võiks saada, pigem raseduse korral võiks natuke tagasi tõmmata trenni koha pealt. Enda loogika et kui on treenitud lihased on äkki ka endal kergem raseduse ajal või eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot mina olen kuulnud et vähemalt IVF-i puhul on küll nii, et mingit füüsilist tegevust pesastumise perioodil ei soovitata. Eks IUI ajal on sama.
Miks ei peaks ka tavarasestumisel nii olema ? Millal sa täpselt tead millal on sul pesastumine, ehk raputadki trenniga midagi paigast ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 22:06; 24.01 10:12; 25.01 14:16; 25.01 14:18; 26.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen ikka ka päris aktiivselt sporti – suviti rattavõistlused, talviti suusavõistlused, vahel isegi 10h trenni nädalas kokku. Kuigi mul on olnud kaks katkemist 6+ suuruses, siis olen igasugu kirjandust uurinud ja olen järeldusele jõudnud, et niikaua kui määrimist raseduse alguses ei ole, võib trenni edasi teha, kuigi mitte üle 140 pulsiga. Ja kui rasedus katkema peab, siis katkeb ta isegi siis, kui kõnnid ainult tööle ja pärast koju või isegi siis kui sa poekotti poest koju tirid. Ja kui rasedus on mõeldud püsima, siis ei ole vahet, kas sa teed maatöid nagu vanad eestlased või käid sörkimas – need ei tohiks midagi teha. Kuigi jah, ka minul läks eelmise hooaja lõpp selle luhta, et ei saanud ennast võistlustele kirja panna ja kellelegi midagi lubada, et juhul kui rase olen siis äkki… Suvise perioodi lahendasime sedasi, et ei planeerinudki rasedaks jäämist – kuna peale 1. katkemist määrati bakteri ravi antibiotsiga mitu korda siis ei tohtinudki rasestuda ning siis sai juba hakatud spordihooajaks valmistuma…sügisel aga jälle hakkasin vähe lõdvemalt võtma – rahulikud trennid. Kahjuks ka see rasedus katkes, kuid ilmselt on hormoonides minul probleem ning trenni tegemine või mittetegemine ei mõjuta raseduse püsimajäämist. Seega, minu arvamus on ka, et rasedus ei ole haigus. Loomulikult ei ole ühelgi naisel mitte kunagi soovitav näiteks teetöö masinatel töötada – see raputamine on igal juhul ebatervislik, oled sa rase või mitte. Kuid igasugune tervisesport tuleb ainult kasuks niikaua kuni arst ei ole sind riskirasedaks määranud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 09:46; 24.01 11:54; 25.01 15:40; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane Kägu | 24/01/2012 09:46

sa teed jõudsalt trenni, endal on olnud kaks katkemist 6+ suuruses jne, aga tuled ikka siia rääkima, et trenn ei mõjuta katkemisi.

Sa ei ole pädev ju siis sellel teemal üldse kindlaid väiteid esitama.

Ma saan aru, et sa oleksid aktiivset trenni teinud ja kõik rasedused oleks püsima jäänud ja siis tuled ütlema, et näe, trenn ei mõjutanud ja rasedus jäi püsima.

Midagi sa oma jutuga ei tõestanud siin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 22:06; 24.01 10:12; 25.01 14:16; 25.01 14:18; 26.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane, mis sa tigetsed. Olen spetsiaalselt arstide käest küsinud, kui palju ja mida ma võin teha, ja ilmselgelt ma usaldan oma arste, sest neil on minu analüüside tulemused ning ka põhjused-tagajärjed teada. Kui olen teada saanud, et olen rase, siis tõesti olen piirdunud pikkade jalutuskäikudega ja kui probleemid ilmnesid siis arsti nõuandel olin ka kaks nädalat kodus diivanikaunistus ning rasedused katkesid kõigest hoolimata.

Mida ma tahan öelda on see, et igal ühel on probleemid ja põhjused erinevad – sport ei mõjuta hormoone. Ja rahulikult olemine ei mõjuta hormoone. Kui on hormoonidest tingitud katkemine, siis võivad aidata ainult meditsiinilised abinõud, kui neid piisavalt vara manustada.

Ja kui mul on olnud 2 aastat probleeme üldse rasestumisega, siis kas ma ülejäänud elu pean seisma panema?? Et hea kui julgen üldse tööle minna, sest VÕIBOLLA olen ma just rasestumas, ja VÕIBOLLA olen ma juba 5 päeva rase ja VÕIBOLLA see rasedus jälle katkeb??? Kas mitte siin pikaaegsetele rasestuda proovijatele ei soovitada mitte mõelda pingsalt rasestumisets ning ei soovitata oma tavapärast elu edasi elada ning mitte stressata?

Ja kui sa nüüd uuesti minu kirja loed, siis loed sealt ka välja, et aktiivse võistlemise-spordi hooajal ma üldse vältisin rasestumist, et mitte vaevata oma pead iga kuu, et kas ma nüüd VÕIN rase olla või mitte…

Ilmselgelt on aktiivne liikumine ja füüsiline vorm rasedale ja üldse inimesele parem, kui oleks teine variant – ma nutaksin kodus ja sööksin ennast stressist paksuks, et miks ma ometi rasedaks ei jää ja miks minu hormoonid nii sassis on…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 09:46; 24.01 11:54; 25.01 15:40; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane, kui sa pole trenni ajal rasedust somaarust kindlat väita minu meelest.

Pigem ootaks vastukaja nendelt, kes on korraliku trenni ajal suutnud raseduse lõpuni kanda.

See, et sul on omal mingi tervislik põhjus ei tähenda veel et teistel samamoodi on

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 22:06; 24.01 10:12; 25.01 14:16; 25.01 14:18; 26.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane, kui sa pole trenni ajal rasedust ilusasti ära kandnud, siis pole sul mõtet midagi kindlat väita minu meelest.

Pigem ootaks vastukaja nendelt, kes on korraliku trenni ajal suutnud raseduse lõpuni kanda.

See, et sul on omal mingi tervislik põhjus ei tähenda veel et teistel kõik samamoodi peaks olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 22:06; 24.01 10:12; 25.01 14:16; 25.01 14:18; 26.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin ujumas(2 korda kuus).
Ja see ongi kõik,kuna peale tööd olen nii väsinud.
Ma ei jõuaks trennis küll midagi teha.

Minu igapäevane kodune trenn on siis nõudepesu,pesu pesemine,koristamine,lapsega võimlemine,lapsega mängimine,söögi valmistamine jne.
Ja talvel käin ma kelgutamas ka 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 24/01/2012 09:46 olen.
mina sain aru, et teemaalgataja uuris siin, mis trenni teevad inimesed, kes püüavad rasestuda. Mina teen trenni ja samuti üritan rasedaks jääda – seega justkui kvalifitseeruks siin arvamust avaldama.
Kirjutasin siia enda loo – mis trenni ma teen ja mis probleemid on. Ehk keegi saab sellest targemaks – kas siis käituda sedasi nagu mina või vastupidi, teha kõik teistmoodi kui mina. Eks igaüks teab, või kui ei tea, siis on arstid kes soovitavad.

Tark ju õpib teitse vigadest/kogemustest ja ma ei ole kade oma kogemusi jagama….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 09:46; 24.01 11:54; 25.01 15:40; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kogemus piirdubki ju vaid katkemistega trenni tegemise ajal, see oli tõesti õppetund teistele, kui vaadata sinu pealt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 22:06; 24.01 10:12; 25.01 14:16; 25.01 14:18; 26.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane Kägu, lugesin justkui enda kirjutatud teksti 🙂 – kontrollisin mitu korda, et ega ma ise seda ei ole kirjutanud (Kägu alt nimelt – sest ei taha enda kasutajanime alt kirjutada, sest Eesti on väike ja tõenäosus, et keegi otsad kokku viib on liiga suur).
olen Kägu | 24/01/2012 09:46 – Igaljuhul tore lugeda, et kellelgi on sarnane mõttemaailm ja suhtumine sporti, nagu mul! 🙂 Hoian sulle igaljuhul pöidlaid ja varbaid, et varsti oleks ka sul väike vääks kodus! 🙂

Just!!! – igaüks peab iseendaks jääma, ja sport on üks asi, mis aitab stressimõtetest eemale saada ning elada oma elu õnneliku ja rõõsana – küll siis ka laps meie juurde lõpuks tulla tahab, võibolla väikse arstidepoolse jõupingutusega, aga sellest hoolimata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 09:46; 24.01 11:54; 25.01 15:40; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a tagasi last oodates tegelesin bodypump’ga, mängisin tennist, jooksin, sõitsin rattaga, ujusin jne. Laps polnud planeeritud. Bodypump jäi siis ära kui arst raseduse tuvastas (ca 6 nädal). Tennist mängisin kuni 3 kuuni. Rattaga enam nii aktiivselt ei sõitnud kui enne ja alates 5 kuust kasutasin ratta asemel velorgomeetrit jõusaalis. Igapäevaselt ujumas, rasedate joogas, rasedate võimlemises (palliga) käisin kuni lõpuni.

Rasedal on vaja võhma ja mingid kodutööd nüüd võhma ja vastupidavaust küll ei anna. Nüüd plaanin uuesti rasedaks jääda ja seni kuni ei tea kindlalt, et olen rase, ei hakka oma pead pseudoprobleemidega vaevama. Lõõgastunud naine jääb ka tõenäolisemalt rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tegin nii rasedust planeerides ja ka kogu raseduse aja palju trenni.kuna olen seda juba 12 aastat teinud ,siis ei olnud mõtteski jätta treeninguid ära.samas olin arsti sõnul riskirase- vanust palju ja ka rasedusaegne diabeet(sellele tuli liikumine muidugi kasuks).
tegin 6korda nädalas vähemalt 2 trenni järjest-bodypump ja spinn.
viimase bodypumpi tegin kolm nädalat enne lapse sündi(sündis planeeritud keisriga).
mingeid rasedusaegseid vaevusi mul ei olnud.kaalu ei lisandunud rohkem kui 7 kg ja see kõik kadus lapse sünniga.kunagi pole mul olnud seljavalusid.
mina soovitan küll kõigil normaalset elu jätkata ja mitte kinni jääda mõttesse – et mis kui äkki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mis trenni teete?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.