Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis tüüpi teie olete? (Puhkus)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Mis tüüpi teie olete? (Puhkus)

Postitas:
Kägu

Kas armastate aktiivset puhkamist või niisama nö lebotamist?

Pani kirjutama, kuna tulin just puhkuselt ja kui mõni kolleeg küsis, et noh, millega sina siis tegelesid, vastasin, et enamus ajast puhkasin kodus (muidugi mitte päevast päeva toas nelja seina vahel, ikka käisin üritustel ka, aga noh-Eesti piires!), siis tehti suured silmad ja no need kaastundlikud pilgud rääkisid enda eest 🙂

See on vist paljudele sisse kodeeritud, et puhkus = kuskile kaugele reis, peab koguaeg käima ja nägema, kogema, midagi asjatama. Kui keegi veedabki oma puhkuse kodus (või isegi Eestis), siis on nagu liiga igav ja tavaline?
Mina tunnen, et ma puhkan just nii kõige paremini. Reisil olles on alati nii palju sebimist ja stressi, et suur osa ajast ei möödu just puhkuse tähe all.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelistan olla diivanikaunistus, lõunani magada aga mõnel päeval tahaks ikka ka kusagil “väljas”(Eesti piires) käia.
Selline 50:50

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hah, just mõtlesin, et tööle minnes hakkab see küsimine pihta, et mis tegid. Mul sama- puhkasin, kodus! Isegi ühelegi üritusele ei läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahan enamuse aja olla kodune ja niisama lebotada, aga kindlasti ka korra-paar kodulinnast välja saada (kasvõi mõnda teise Eesti linna, päev Riias või Helsingis vms).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka selline, et mulle väga meeldib reisida ja teen seda ka, aga kindlasti pean saama ka niisama nädala kodus passida. See pole üldse kolleegide asi (:

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkond ja kolleegid kiidavad puhkust Eestis taevani ja keelduvad siit suvel lahkumast.
Viimane nädal oli küll nii super ilm, et kindlasti ei oleks raatsinud kusagile minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen pigem reisil käiv tüüp. 3-4 päeva kodus – kusjuures mul on elamine maal, seega õues ikka tegemist on – on suht maksimum, mil mul veel igav ei hakka. Sealt edasi hakkan juba välja kippuma. Eestis puhkamise võlule ei ole ka seni veel pihta saanud. Ei ole ka sellist suurt sõprade seltskonda, kellega koos ringi vuristada või suvel kord kohtuda. Aga kuidas teised koleegid puhkavad, mind küll kulmu kergitama ei pane. See on ju täpselt nii, et mis kellegile meeldib. Mul on kolleege, kes reisivad palju ja ka sellised, kes pole elus Eestist väljas käinud. Toredad inimesed on kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjeldan kolleegidel laia naeratusega ja põlevate silmadega, kuidas ma rohisin, vilju korjasin, marju vekkisin ja nii edasi. Tüütan kõik selle jutuga üsna kiiresti ära ja mingeid peavangutamisi ei pane tähelegi. Pärast on rahu majas.
Tegelikult lebotan oma kahe marjapõõsa vahel ja mõnikord käin tiigis ujumas. Muud ei viitsi. No niitma peab ka natuke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhkuse ajal puhkan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käiks reisil, kui oleks võimalik. Paraku praegu ei ole ja seega istun kodus. Reisil olles suur seikleja-sebija ilmselt ei oleks, puhkaks pigem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kodukakk ehk puhkan kodus. Reisimine on stress mu jaoks, ka Eesti piires, seega tänan ei. Niisama 24/7 toas ei passi, mul on aktiivset liikumist nõudev hobi, seega kogu oma puhkuse veedan õues liikudes. Kolleegid on meil õnneks muhedad, kes teeb samamoodi kodukakku ja tegeleb puhkuse ajal hobidega, kes reisib laias maailmas ringi ja jagab muljeid, kedagi viltu ei vaadata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jagan, nädalakese korralikult etteplaneeritult reisime perega kuhugi kaugemale ja ülejäänud osa oleme kodus. Viimane puhkus möödus reisi, remondi ja lebotamisega täidetult. Kõike jõudsime. Väga mõnus puhkus oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina puhkan maakodus mere ääres. Keeldun kategooriliselt mööda üritusi traavimast. Välismaale reisin külmemal ajal, suved veedan siin. Ujun, pikutan ja vaatan merd, loen jmt. Puhkus tähendab minu jaoks aja maha võtmist. Magan kaua, söön tund aega oma hilist hommikusööki jmt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuna mu puhkus, siis kogu aeg ju ei reisi, ikka maksimum 2 nädalat. Kodus lebotada meeldib ka, sekka mõni suveetendus või väike paaripäevane väljasõit Eestimaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul puhkus 38 päeva, sellest suvel 4 nädalat. Siis tahaks küll kodus olla (elame linnamajas ja maakodu ka olemas), aga mees mul reisihimuline, niisiis veedame 10-12 päeva kusagil Euroopas. Talvepuhkuse veedame kusagil kaugemal soojal maal.
Üldiselt katsume jaanid ja jõulud kodus olla, suurema aja puhkusest ka. Pole minus seda rändamise geeni. Kui juba reisil, siis on tore, aga stressi seal ka omajagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhkus tähendab minu jaoks aja maha võtmist. Magan kaua, söön tund aega oma hilist hommikusööki jmt.

Sama siin. Just see hommikusöögi pikaldane nautimine on minu teema 🙂

Head puhkust, käod 🐦

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puhkus see kodus veel on? Koristamine, pesu ja nõude pesu jne jne. Puhkus on selline kui lähen kodust ära, soovitavalt Eestist välja, viskan jalad kuskil hotellis seinale, hommikul söön mõnuga ja kiirustamata, siis lähen randa, ujun ja päevitan. Edasi lähen ja jalutan, uurin vaatamisväärsusi. Keha puhkab, aju puhkab…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt olen ise see lebotaja – esiteks pole reisimiseks raha, teiseks on see tõesti väsitav, eriti väikese eelarvega. Küll aga toimetan kodus. Jah, muidugi koristustööd on nõmedad, aga puhkuse ajal on päris hea teha asju, mis muidu ajapuudusel tegemata nt koristada mingeid vähekasutatavaid kappe-sahtleid, pesta-triikida kardinaid, sorteerida fotosid jms. Samuti teen tihti remonti või õigemini renoveerin igal hetkel vana maja. Õnneks (irooniaga öeldes) on meil tavaliselt kehv suusailm ja siis pole asja ei randa, ei õue. Hakkasin aga mõtlema, et kas see siis polegi aktiivne puhkus, kui ma higimull otsa ees mööda maja ringi traavin ja lihvin, värvin, lõigun midagi, tassin puitmaterjali, mööblit, ronin mööda seinu ja laealuseid jne. Et aktiivne puhkus võrdub justkui välisreisiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lebotamine tuleb kõne alla ainult siis kui väljas on nii palav, et seal midagi teha ei saa.
Mul on lapsel see probleem, et peale vaheaega kooli minnes õpetaja käsib kirjutada või rääkida oma puhkusest. 99% kirjutab pikalt ja laialt, kus nad kõik reisisid. Minu oma kirjutab lühidalt- kodus olin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina soovin et mu puhkusel oleks mingi plaan või eesmärk. poole puhkuse ajast reisin, siis on reis. Kodus on ka hea, aga ka siis tahan mingit suuremat tegevust. Nt õmblen midagi suuremat, loen läbi kõik ‘tahaks lugeda’ raamatud mis kogunenud on, selleks asugustiks on nimekiri 12 erineva tegevusega mida pean puhkuse lõpus tegema stiilis lähen piknikule ja joonistan ühe pildi – ükski pole töine

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma 56 päevase suvepuhkuse veedan maal. lebotan, loen, istutan lilli, niidan muru, rohin peenraid. sõidan rattaga, ujun, kolan metsas. hommikukohv venib lõunani, jalutame mehega mööda aeda ringi ja peame plaane. vahel käime haapsalus õhtusöögil või mõnel kontserdil. avatud talude päeval ostsime hunniku lahedaid taimi. augustisse sain omale “tervendava aia loomine” koolituse. elu nagu lill 🙂 mõned korrad käime tallinnas ka – peseme pesu puhtaks ja kastame lilled ära.
reisimas käime talvel, siis kui siin on rinnuni lumi ja ulguvad põhjatuuled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib ka puhata kodus, teha midagi ära kodus ja lihtsalt puhata. kulgeda aeglases tempos. aga kui pärast hakata meenutama, mida ma olen teinud, näinud, kogenud erilist, siis seda pole.
nüüd ongi nagu kahju, et ma selline olen. ühelt poolt mulle meeldib rutiin. teha midagi ära kodus. teiselt poolt on kahju, et ma ei taha reisida, see väsitab mind.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu puhkusesse mahub erinevaid asju, aga mingi osa peab olema selline, et ühtegi plaani ei ole, ärkan siis kui ärkan, pika hommikusöögi ajal mõtlen, et kas ja mida ma sel päeval üldse teen.

Kodust ära ma üldjuhul üle nädala ei taha olla. Olgu seal võõrsil kuitahes hea (hotellis, ema juures külas jms), oma kodus on ikka kõige parem olla… Mul on vahel kohe tunne, et koduseinad laevad mind.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegutsen aias, käin mere ääres, sõidan rattaga, kirjutan, loen, magan, söön, võimlen, teen mõned lühikesed tripid Eestis, katsetan uusi retsepte. Vihmaste ilmadega korrastan kappe, albumeid, sorteerin tööriistu, loen, kuulan muusikat.
Külalised käivad, grillin, teen lõket.
Puhkus on pikk ja mõnus, saan ennast kõigest välja lülitada, sügisel hakkab uuesti töö peale, see on pingeline ja nõuab süvenemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlemat tüüpi st. puhkan maakodus ja reisin. Eile lebotasin rannas, õhtul käis sõbranna külas. Praegu joon hommikukohvi ja mõlgutanud mõtteid. Reedel läheme perega reisile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema teeb koha kadedaks. Ma olen 39-aastane ja pole elus kuskil mujal reisil käinud kui Soomes ja Lätis. Raha lihtsalt pole, kuigi käime mehega mõlemad tööl. Seega istumegi põhimõtteliselt terve puhkuse aja korteris ja nääkleme. Lapsed teevad ka ainult etteheiteid, kuidas kõik teised alatasa reisivad. Unistus on, et enne pensionile minekut saaks nii palju raha koguda, et kasvõi üks kord kuskile sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka segatüüp. Kindlasti nädal puhkusest tahan veeta mõnd uut riiki uudistades. Rohkem ka jälle ei raatsi, koduigatsus tuleb.
Kodus vedelemine meeldib ka, eriti kui saan üksi olla. Ja nt kodu koristamine on mulle suur mõnu. Eriti armastan suurpuhastust:D Hing kohe heliseb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme mehega aktiivsed inimesed ja puhkame samuti aktiivselt. See tähendab, et muidugi on päevi, kus lihtsalt vedeleme (täna vist üks selline tulemas, kuna on vihmane ja jahe), aga üldiselt tegutseme kogu aja. Kui kodu, aed või niisama ümbrus nokitsemist-korrastamist ei vaja, siis lähne tingimata vähemalt ühele nädalasele Eesti ringreisile + 2-3 nädalalõputretti + vähemalt 1 välisreis + mõni kontsert või suveetendus. Mina olen laatade fänn, mehele meeldivad spordivõistlused. Külaskäijad ja võõrustajad me suurt pole – kohtume pigem mõnel üritusel või kohvikus, kuigi aegajalt tuleb ka seda teha, et päev-paar kulub külalistele.
Suvi läbi niisama kodus passida küll ei raatsi. Mind selline mökutamine ärritab, see pole mingi puhkus. Õnneks meil mehega mõlemal pikemad puhkused kui tavaline 28 kalendripäeva, saame tegutseda ja saab ka kodus olla.
Kolleegid on samamoodi pikkade puhkustega, seega küllap nad teavad omast käest mismoodi seda sisustada ja teiste käest ei uurita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on olnud aegu, kus iga hinna eest pidin kuskil käima ja üliaktiivselt puhkama. Siis tundsin kodus passijatele kaasa, sest oma ninast vahel ei oska kaugemale vaadata ja keegi nagu ei seleta ka ju tavaliselt, et ooooo mul oli niii mõnus puhkus, lesisin diivanil ja vaatasin telekat, terve aasta olin oidanud seda aega. Pigem öeldakse kõhkleval toonil, et ei teinud midagi. Nüüd eelistan niisama olemise puhkust. ja kui keegi kahetseva pilgu viskab, siis lisan entusiastlikult, kui mõnus see oli ka kui väga ma seda nautisin, et keegi ei saaks kaasa tunda mu igavale puhkusele

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Reisimine on stressirikas töö, aiandusex ei ole mul absoluutselt annet, randades vedeldud & mööda yritusi kolistatud sai lastega omal ajal kõriauguni, loen aga igal pool & alailma.

Ei, sõbrad, puhkus on siis, kui mõne klassikalise Might & Magicu installikad yles leian & nädala või paar kuskil Erathia kandis goblinchikuid notin.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Mis tüüpi teie olete? (Puhkus)