Esileht Kodunurk Mis umbrohi (või taim)?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Mis umbrohi (või taim)?

Postitas:
Kägu

Vaarikapeenrasse oli tekkinud mulle tundmatu umbrohi; lehed suhteliselt suured ~15cm pikad, ovaalsed, umbrohi ise väga kõrge polnud, 20-30cm ja tänaseks oli juba veidi longu vajunud, kuigi meil öökülma pole olnud. Üllatus oli mulle punaka tooniga porgandjas juur, no oligi umbes suure porgandi suurune. Googeldades midagi sarnast ei leidnud, aga võib-olla ma ei osanud õigeid märksõnu kasutada. Taime välimuses oli midagi tuttavat, mingi ilutaim äkki? Kuskohast ta mu vaarikapeenrasse tekkis, on ka selgusetu, suvel alles rohisin. Pilti kahjuks ei teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun verev lemmalts, kisu välja, see on väga leviv võõrliik -kunagi oli ka meie tavaline lemmalts võõrliik, see taimeke, mis pillub seemneid kuprast toreda plõksuga laiali. Sama teeb verev lemmalts, tal on ainult punased õied ja ka juur on punane.

https://www.looduskalender.ee/n/node/4830

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varemerohi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varemerohi?

Vereurmarohi pigem ikka. Sellel on kah oranz juur ja piimjad mahl lehtede murdmisel. sellne taim

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vereurmarohtu ma tunnen ja sellel nüüd küll ovaalsed lehed ja porgandisarnane juur pole, verev lemmalts ka pigem mitte, olen seda parkides näinud ja hoopis teine taim. varemerohi ei sarnane ka üldse. Leherootsud olid ka selgelt eristatavad (heledamad või tumedamad, enam ei mäleta), kõik juba ammu välja rohitud, kui järgmisel aastal veel midagi tärkab, siis teen kindlasti pildi. Algul mõtlesin, et äkki kompostist mingi bataaditükk kasvama läinud, aga see peaks pigem kartulisarnane olema. Samas kasvas ka üks taimeke, mille lehed väga viinapuu moodi (viinamarjaseemnest kasvama läinud?), seda ma üles ei kitkunud, vaatan, kas elab talve üle. Lehed olid pigem nagu diifenbahhial, samas mitte suvaline puhmas vaid vastakud lehed varrel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kahtlustad bataati, siis nii võibki olla. Meie kliimas mugulat ei moodustugi.

Eestis kasvanud bataadimugulad. Meie kliimas nad oma täit suurust  ei saavuta. Foto: Heli Kuusk

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kahtlustad bataati, siis nii võibki olla. Meie kliimas mugulat ei moodustugi.

Eestis kasvanud bataadimugulad. Meie kliimas nad oma täit suurust  ei saavuta. Foto: Heli Kuusk

Just sellised roosakad juurikad olidki nagu pildil üleval, kahjuks antud pildilt pole lehti näha ja bataati googeldades andis ka minu meelest teise kujuga lehti enamasti, samas siin https://et.fepqep.org/959635-sweet-potato-leaf-disease-TOWKSI üsna sarnased kuigi palju piklikumad olid (või on pildil hoopis kartulilehed?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

või on pildil hoopis kartulilehed

Jah, need on kartulilehed. Bataadi lehe suurus ja kuju võib varieeruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi varemerohi. Juuri kasutatakse ka ravimtaimena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varemerohul on must juur. Ühe aastaga ta küll porgandi jämeduseks ei kasva. Pikk ja peenike nagu mädarõikalgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varemerohul on must juur. Ühe aastaga ta küll porgandi jämeduseks ei kasva. Pikk ja peenike nagu mädarõikalgi.

Mitte ühe aastaga vaid paari kuuga, juulis alles rohisin. Küll on kahju, et ma pilti ei teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane kevadel bataat maha ja vaata, mis kasvab. Ega muidu rahu ei saa!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun verev lemmalts, kisu välja, see on väga leviv võõrliik -kunagi oli ka meie tavaline lemmalts võõrliik, see taimeke, mis pillub seemneid kuprast toreda plõksuga laiali. Sama teeb verev lemmalts, tal on ainult punased õied ja ka juur on punane.

https://www.looduskalender.ee/n/node/4830

Verev lemmalts tundub tõesti olevat, tean seda ühes pargis kasvavat ja tõesti olid lehed samasugused. Ainult et kirjelduse järgi peaks vereval lemmaltsal pindmine juurestik olema mitte selline tubli keskmise suurusega porgand.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Mis umbrohi (või taim)?