Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis vahe on erinevatel kinnisvara hindajatel?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mis vahe on erinevatel kinnisvara hindajatel?

Postitas:

Kui ma lasen oma korteri hinnata, siis mille järgi ma pean hidaja valima? Ja kas neil on ka hinnavahe? Swedbank pakub poole hinnaga hindamist… Mõtlen, kas peaks kellegi teise valima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille jaoks sa lased hinnata? Kui panga jaoks siis valid panga kodulehel tolevast nimekirjast hindaja. Hindamiskriteeriumid on samad nii, et võta soodsaima hinnaga hindaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on selles, et mõni hindaja on neid objekte ka näinud, millega ta sinu korterit võrdleb ja mõni hindaja paneb täitsa huupi.
Kõige odavama hinnaga tegija tõenäoliselt ei näe eriti ka vaeva, et see sinu korteri hind tuleks reaalne. Olen näinud mitmeid erinevaid hindamisakte ja mõni ei kõlba kassi saba alla ka mitte.
Mis mõttes pank pakub poole hinnaga? Et nad nagu ise teevad selle hindamise või? Kui nii, siis usu mind, sealt ei saa ometi mingit normaalet hinda ju tulla, sest vaevalt, et pangast keegi su korterit vaatama tuleb ja pelgalt fotode järgi ükski ormaalne hindaja sinu vara ei hinda. Kindlasti soovitan ma korteri hindamine tellida selliselt hindajalt, kes tegutseb samas piirkonnas, kus sinu korter asub. Kui elad Tallinnas, siis ei ole mõtet akti tellida Pärnust. Näiteks Pindi aktid on väga lihtsalt koostatud, aga näiteks Arco Vara ja Domuse omad on juba põhjalikumad. Uuri tuttavatelt, kas nad oskavad ehk kedagi soovitada sulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 21:18; 17.09 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahe on, kas pank aktsepteerib antud hindaja arvamust või mitte ning loomulikult hinnavahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan veel lisada, et mille jaoks sulle seda hindamist vaja on? Kaarel siin kirjutab, et nagu polekski erilist vahet ja vali kõige odavam hind. Aga kui juhtub nii, et hindaja hindab selle korteri üle, põhjustel, mida ma enne loetlesin või hoopiski madalamaks, kui tegelikult peaks olema? Kõik oleneb hindamise põhjusest? Vale hindaja puhul võid kas kõvasti \”lüpsta\” saada või siis tuleb see sulle millalgi hiljem negatiivselt tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 21:18; 17.09 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahan veel lisada, et mille jaoks sulle seda hindamist vaja on? Kaarel siin kirjutab, et nagu polekski erilist vahet ja vali kõige odavam hind. Aga kui juhtub nii, et hindaja hindab selle korteri üle, põhjustel, mida ma enne loetlesin või hoopiski madalamaks, kui tegelikult peaks olema? Kõik oleneb hindamise põhjusest? Vale hindaja puhul võid kas kõvasti \”lüpsta\” saada või siis tuleb see sulle millalgi hiljem negatiivselt tagasi. [/tsitaat]Mis mõttes vale hindaja puhul?
Tavaliselt on vaja objekti hinnata ostu-müügitehingu või mõne muu panga ja laenulepingu muutmisega seotud tehingu puhul, mis juba iseenesest eeldab, et kasutada tohib ainult kas panga enda hindamist või panga poolt aktsepteeritud hindajat.
Kõik kinnisvarabürood, keda pank aktsepteerib, annavad õiglast hinda, nende erinevate büroode hinnang tuleb sarnane, pisut ehk siia-sinna, aga suurusjärk on sama. Hindajat kuidagi mõjutada, altkäemaksu anda vmt. ei ole võimalik.
Kui kinnisvarabürooga oleksid sellised sobingud võimalikud, siis pank neid enam enda hindajana ei aktsepteeriks ning usu, ükski kinnisvarabüroo ei sooviks seda, et nad panga silmis aktsetpi kaotaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis vahe on erinevatel kinnisvara hindajatel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.