Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis vahe on haiguslehel ja üleviimislehel?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mis vahe on haiguslehel ja üleviimislehel?

Postitas:

Olen rase ja küsisin arstilt kas ma saaks kuu enne dekreeti koju jääda kuna töötan sellises kohas kus on palju nakkushaiguseid (lasteaias): Ta pani mulle aja 3 jaanuariks sotsiaaltöötaja juurde ja ütles, et tema siis annab üleviimislehe. Mulle ei jõudnud kohale mis asi see on? Samas on mul praegu suured probleemid seljavaludega ja mõtlesin, et jääks siis parem haiguslehele ja küsiks seda ämmaemandalt! Kumb aga oleks kasulikum?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 08:03; 21.12 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks leht on haigestumine raseduse ajal ehk siis see leht antakse juhul, kui jääd haigeks nt nohu, köhu jm HAIGUSED

Üleviimine kergemale tööle lehe saadki siis, kui töö on raske või enesetunne raseduse aeg ei võimalda tööl käida, kuid sa pole otseselt haige (seljavalu). Üleviimise leht läheb dekreediraha ja vanemahüvitise arvestusse sisse. Dekreeti pead minema 70 päeva enne tähtaega. http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed dekreeti 2013 siis mõjutab sinu dekreediraha ja VH ainult 2012.a leht, 2013.a oma enam mitte.

Haiguslehe raha ja päevad ei lähe VH arvestusse st ei vähenda seda
(küll aga vähendab sünnitushüvitist (dekreediraha))
ja
haigusleht (rasedale ALATI kood 019!) ei kohusta minema rasedus-sünnituspuhkusele(dekreeti) juba 70p enne tähtaega.

Väljastatakse sinu HAIGESTUMISE või VIGASTUSE puhul raseduse ajal (st gripp, nohu, hambavalu, luumurd, seljavalu, toonused jne haiguslik seisund)

\”Üleviimine kergemale tööle\” leht läheb aasta keskmise arvestusse ka VH puhul st reeglina vähendab seda (70% eelmise aasta keskmisest on tavaliselt väiksem kui hetke palk)
ja
selle lehe puhul on kohustus minna dekreeti I võimalusel st 70p enne tähtaega.

Väljastatakse, kui rase on küll terve kuid tehtav töö ei sobi rasedale (sundasend, külm/kuum, raskuste tõstmine, töö jalgadel, nakkusoht jms)

Mõlema lehe puhul maksab Haigekassa sulle kodus olles 70% eelmise aasta keskmisest miinus tulumaks st rahaliselt on kahjulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saa õigesti aru, et kui lähen ükskõik kumma lehega alates 2013 siis see enam minu dekreedi rahasid ja vh-d ei mõjuta? mA Sünnitan 2013 mais.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 08:03; 21.12 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sinu sünnitushüvitis (dekreediraha) ja VH arvutatakse 2012.a alusel
st
kõik, mis saad kätte 2012 (palk, preemia, puhkusetasu jne)läheb arvesse.
Mis saad 2013, see ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis vahe on haiguslehel ja üleviimislehel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.