Esileht Ilu ja tervis Mis vanuses algas teil menopaus.

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )

Teema: Mis vanuses algas teil menopaus.

Postitas:
Kägu

Need kes siin väidavad, et 50 aastaselt pole mingeid märke menopausist võiksid ka lisada, et neil on kas hormoonspiraal või võtavad beebipille; muud moodi on see sügavalt ebatõenäoline, et mingeid sümptomeid ei ole.

Ei ole hormoonspiraali ega võta beebipille. 7a tagasi lasin end steriliseerida. Päevad on regulaarsed kuigi olen 51. Kuumahoogusid pole.

Mis tunnused need olema peaksid?

51-aastaselt võiks teemaga ehk menopausi tunnustega oluliselt rohkem kursis olla kui taandada see vaid kuumahoogudele ja päevadele.

Kuidas sa saad väita, et sul menopausi märke ei ole kui sa isegi ei tea mis (peri)menopausi tunnused on?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Algas 49-aastaselt,  sünnitasin viimase lapse 41-aastaselt. Peale seda lasin 45-a. steriliseerida. Nüüd olen 51a.

Minu üleminekuiga oli alguses jube, tohutud kuumahood iga 2-3 tunni tagant, nii päeval kui öösel ja ikka nii, et higi nirises mööda keha alla. Muremõtted (eriti öösel), ärevushäired (enne pole olnud), närvilisus, libiido täitsa nullis.

Kuna öösel magada korralikult ei saanud, olin pidevalt väsinud ja selle tõttu sõin igasugu rämpsu sisse, et veidigi energiat saada. Loomulikult tõusis sellepeale kehakaal mõnuga(2-aastaga 15kg) ja ajas veel rohkem tigedaks ja närvi. Juuksed ka läksid lahti ja hakkasid kammides peast tulema.

Kannatasin seda jampsi aasta aega. Nii tööl kui kodus kasutasin kuumahoogude ajal ventilaatorit. Üritustel oli alati lehvik kotis, sest kui see hoog tuli olin näost punane, süda peksis ja higi nirises. Jube! Ostsin kolme eri sorti looduslikke tablette, et ehk aitavad. Ei aidanud!

Siis lasin HAR tabletid ikkagi välja kirjutada, kuigi ma olin natuke nende vastane. Kartsin kõrvaltoimeid, aga elukvaliteet oli nii kehv, et olin nõus kõike proovima, ainult et parem hakkaks.

Olen nüüd HAR tablette söönud igapäevaselt 9 kuud. Kiirelt kadusid kuumahood, kuigi isegi praegult vahest tunnen neid, ei ole nad tugevad vaid kerged. Unehäired veel esinevad, aga mitte nende vastikute higiniristavate kuumahoogudega. Millegipärast kaob uni ära umbes 4 ajal öösel ja siis hakkan igasugu mõtteid veeretama(vahest tõusen ka ärevuse peale ka). See unetu olek kestab mul tavaliselt 1,5 tundi. Siis magan edasi.

Libiido ikka nullis, aga kui vaja teen ära, ja kui tahan siis ka naudin seda. Tihti ei tahagi, pigem kaasa pärast. Nagu ei viitsi enam. Äkki tuleb hiljem millalgi tahtmine tagasi. Vähemalt loodan küll, et tuleb.

Olen alati liikumist armastanud ja söömist ka jälginud, et figuuri hoida ja ennast mõnusalt ja ilusana tunda. Peale seda ülemineku tralli, on mul suht savi. Olen paksem, siis olen. Kui saan need üleliigsed 15 kilo kunagi alla, siis tore, aga ma ei suuda sellega praegult veel tegeleda.

Niiet, vot selline lugu siis minuga. Kellel see periood valutult läheb, olge tõesti õnnelikud.  Ja need, kes kannatavad nagu mina, soovin jõudu! Et see naiste elu peab ka nii vaevaline olema. Küll kannata päevi, sünnitusi, igasugu karvaeemaldusi, beebipille, tissitamisi jne. Ja kui mõtled, et nüüd nagu aeg endale elada, tittesid pole, päevi pole, siis tuleb mingi üleminekuiga täie rauaga sulle selga ja tee mis tahad.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need kes siin väidavad, et 50 aastaselt pole mingeid märke menopausist võiksid ka lisada, et neil on kas hormoonspiraal või võtavad beebipille; muud moodi on see sügavalt ebatõenäoline, et mingeid sümptomeid ei ole.

Ei ole hormoonspiraali ega võta beebipille. 7a tagasi lasin end steriliseerida. Päevad on regulaarsed kuigi olen 51. Kuumahoogusid pole.

51-aastaselt võiks teemaga ehk menopausi tunnustega oluliselt rohkem kursis olla kui taandada see vaid kuumahoogudele ja päevadele.

Kuidas sa saad väita, et sul menopausi märke ei ole kui sa isegi ei tea mis (peri)menopausi tunnused on?

Kui ma tunnen end samamoodi kui 10 või 20 aastat tagasi siis vist pole neid?

Olen aru saanud et peaks mingi kaalutõus või meeleolu kõikumine olema. Seda pole. Kehakaal on teismeeast saati enam-vähem samasugune olnud. Ei ole ülekaalu.

Unetust, libiido langust, tupe kuivust pole. Tervis on ka korras. No tõesti ei oska nuputada.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen aru saanud et peaks mingi kaalutõus või meeleolu kõikumine olema. Seda pole. Kehakaal on teismeeast saati enam-vähem samasugune olnud. Ei ole ülekaalu.

Unetust, libiido langust, tupe kuivust pole. Tervis on ka korras. No tõesti ei oska nuputada.

Põhitunnus palkudel vist ongi see, et üritatakse ennast sellest klimakteeriumi teemast kuidagi distantseerida. Või sul see toimub kõik nii vargsi ja juba pikema aja jooksul et sa ei saa arugi. Kellel hiljem hakkab, sellel tavaliselt tuleb järsemalt ja on ka raskesti talutavam.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel hiljem hakkab, sellel tavaliselt tuleb järsemalt ja on ka raskesti talutavam.

Heldus küll! Kust te sellist infot küll hangite?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel hiljem hakkab, sellel tavaliselt tuleb järsemalt ja on ka raskesti talutavam.

• Heldus küll! Kust te sellist infot küll hangite?

Järsemaid muutusi kehal ikka raskem taluda. Kui aeglasem protsess siis kohanemine kergem.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

47.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalne. Ära pane neid miinustajaid tähele. Perekoolis saavad kõik miinustada, kes julgevad öelda, et neil on kõik hästi.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Unetust, libiido langust, tupe kuivust pole.

Olen 46 ja kõik need kolm sümptomit platsis. Siit ka küsimus, et kas need ongi nüüd jäädavalt nii ja elu ongi läbi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised kuidas sru saate, kas tegemist lagava menopausi või hoopis ootamatu rasedusega? Kas teete rasedustesti? Või kasutate ikkagi edasi rasedusvastaseid vahendeid? Olen peagi saamas 52 aastaseks ja siiani päevad igakuiselt käinud, viimasel ajal küll vahed olnud 21-29 päeva. Sel kuul aga juba 32 päeva vahe ja olen mures, et äkki rase hoopis. Eks peab rasedustesti ostma vist.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal päevad ära jäid, ei tea, hormoonspiraal oli. Kuumahood hakkasid nii 52-selt umbes. Nüüd olen 54 ja on menopaus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised kuidas sru saate, kas tegemist lagava menopausi või hoopis ootamatu rasedusega? Kas teete rasedustesti? Või kasutate ikkagi edasi rasedusvastaseid vahendeid? Olen peagi saamas 52 aastaseks ja siiani päevad igakuiselt käinud, viimasel ajal küll vahed olnud 21-29 päeva. Sel kuul aga juba 32 päeva vahe ja olen mures, et äkki rase hoopis. Eks peab rasedustesti ostma vist.

Pole mõtet fantaasiamaailmas elada..ise 52

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole mõtet fantaasiamaailmas elada..ise 52

Loodan südamest, et pole rase, see oleks tohutu kergendus.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

58

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures siin on midagi valesti. Kui sa just IVF-ga last ei saanud, siis loomulik rasestumine peaks muutuma raskeks kui mitte võimatuks umb 10 aastat enne menopausi. Seega 41 aastane sünnitaja peaks menopausi ootama 50+ vanuses.

See küll tõsi pole. Saadakse ka paar aastat enne menopausi lapsi või isegi siis, kui arvatakse, et menopaus käes. Aga ootamatusi võib ikka juhtuda.

Ei muidugi. Arstid valetavad: viljakus hakkab langema umbes 10 aastat enna menopausi, kuna munarakkude arv ja kvaliteet hakkab vähenema ja menstruaaltsükkel muutub ebaregulaarseks. Kuigi mõned naised jäävad ise lapseootele ka 40. eluaastates, hakkab üldiselt naise viljakus langema juba peale 35. eluaastat.

No kuidas kellelgi. Me proovisime ja ponnistasime end lolliks kümme aastat ja last ei tulnud ega tulnud. Sain 36 ja kolm rasedust, mis kõik päädisid terve tugeva lapse sünniga, tulid robinal üksteise otsa ilma, et midagi oleks ponnistanud või sättinud. Hea kui hingetõmbeks vahepeal aega anti:)

Looduse teed on tabamatud.

Viimane laps sündis, kui olin 41. Ja 45-aastaselt menopaus.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Unetust, libiido langust, tupe kuivust pole.

Olen 46 ja kõik need kolm sümptomit platsis. Siit ka küsimus, et kas need ongi nüüd jäädavalt nii ja elu ongi läbi?

Ei ole elu läbi. Mu ema on natuke üle 60 ja ütleb, et nüüd on päris normaalne juba olla. Temal algas millalgi 50+. Hormoonasendusravi ei kasutanud, kuumahood olid tugevalt, unega oli ka probleeme (on tegelikult natuke senimaani).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul algas 45-aastaselt, siis jäid päevad ära, tulid kuumahood, higistamine ja kõik muud sümptomid. Kannatasin seda aasta, elukvaliteet langes kolinal, siis pöördusin arstile ja 46-aastaselt alustasin Activelle manustamist. See lahendas menopausiga kaasnevad hädad paari päevaga (kaasnev on söögiisu märgatav kasv ja naha rasvasemaks muutumine, sh akne tagasitulek).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma kohe 47. enamik sümptomeid olemas (eriti unetus), aga vereanalüüs näitab, et östrogeeni on, nii et tapab, ja enne päevi oli FSH 4. Ehk siis günekoloogilt ma ilmselt abi ei saa. Veel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma kohe 47. enamik sümptomeid olemas (eriti unetus), aga vereanalüüs näitab, et östrogeeni on, nii et tapab, ja enne päevi oli FSH 4. Ehk siis günekoloogilt ma ilmselt abi ei saa. Veel.

Mis arst ja mis tingimustel neid analüüse teeb? Kellelt peaks küsima? Ise käisin perearstil oma higistamishoogude probleemiga (olen 40) ja arst lihtsalt kehitas õlgu selle peale, ei mingeid analüüse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis arst ja mis tingimustel neid analüüse teeb? Kellelt peaks küsima? Ise käisin perearstil oma higistamishoogude probleemiga (olen 40) ja arst lihtsalt kehitas õlgu selle peale, ei mingeid analüüse.

võid lausa kodus ise teha https://tervisetestid.ee/tooted/menopausi-kiirtest-n2

aga muidu tegelevad sellega ikka naistearstid

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Menses algas 13aasteaselt. Lapsed sündisid, kui ma olin 20- ja 31aastane. Perimenopaus 47aastaselt, kui päevad muutusid väga ebaregulaarseks (varem oli olnud üsna kellavärgi täpsusega) ning menopaus 48aastaselt, ainus muu sümptom lisaks mensese ärakadumisele olid paari kuu jooksul mõned üksikud “soojaksminemised” (ei higistamist, ei punetavat nägu ega dekolteepiirkonda). Emal ja emaemal täpselt samamoodi enam-vähem samas vanuses +/- 3 aastat, järelikult pärilikkusega tugevalt seotud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tegi endokrinoloog, sest pidin niikuinii tema juurde minema. FSH-d saab ise ka ITK ja Synlabi laborites tellida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tegi endokrinoloog, sest pidin niikuinii tema juurde minema. FSH-d saab ise ka ITK ja Synlabi laborites tellida, maksab 10 euro kanti.

PS küsisin nõu ja kirjeldasin analüüsitulemusi ka kliinik.ee lehel günekoloogile. öeldi, et ei mingit menopausi niipea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen 53.

48-aastaselt jäid seni täiesti regulaarsed päevad ära. järgmisel korral enam lihtsalt ei alanud. muid sümptomeid polnud. hiilides on lisandunud kaalutõus ja libiido langus. ei mingeid kuumahooge ega unetust. kaaluga ma väga ei võitle, sest 55-lt 62-le mind veel ei morjenda, aga mis aitaks libiidot tõsta?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

olen 53.

48-aastaselt jäid seni täiesti regulaarsed päevad ära. järgmisel korral enam lihtsalt ei alanud. muid sümptomeid polnud. hiilides on lisandunud kaalutõus ja libiido langus. ei mingeid kuumahooge ega unetust. kaaluga ma väga ei võitle, sest 55-lt 62-le mind veel ei morjenda, aga mis aitaks libiidot tõsta?

Mul on täpselt sama mure libiidoga, olen alles 47. Ja ma ei ole sellele kusagilt vastust ega lahendust leidnud. Kõikjal räägitakse vaid “rahuldust pakkuvast ja vastastikusel usaldusel põhinevat paarisuhtest”.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Libiido on täiesti nullis. Jube!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovige E-vitamiini süüa. See on nn naisvitamiin.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oleks küsimus seoses menopausiga.

Vanus on mul 47. Esimest korda jäid päevad ära detsembri lõpus, muidu käinud väga regulaarselt. Oli väike määrimine kuid see ka kõik. Samas on imelikud kõhuvalud, munasarjade piirkonnas ja alaseljavalu, mida mäletan eelmistest rasedustest. Öösiti higistan vahepeal, see on olnud varem enne päevade algamist, nüüd natuke rohkem. Pissile ajab ka rohkem kui tavaliselt, vahepeal oleks justkui natuke valus.

Rasedusteste olen teinud vähemalt kolm, kõik negatiivsed.

Kas olen nüüd jõudnud menopausi, või tegemist millegi muuga. Põletikuga? Suguhaigusega? Need valud on kohati üsna suured, eriti istudes.

Sügisest saati olen võtnud olude sunnil antidepressante, lugesin et tsüklihäired võivad kaasneda. Olen ka varem tarvitanud neid ja siis selliseid muresid ei olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan osta menopausitesti. See on 99,9 täpsusega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oleks küsimus seoses menopausiga.

Vanus on mul 47. Esimest korda jäid päevad ära detsembri lõpus, muidu käinud väga regulaarselt. Oli väike määrimine kuid see ka kõik. Samas on imelikud kõhuvalud, munasarjade piirkonnas ja alaseljavalu, mida mäletan eelmistest rasedustest. Öösiti higistan vahepeal, see on olnud varem enne päevade algamist, nüüd natuke rohkem. Pissile ajab ka rohkem kui tavaliselt, vahepeal oleks justkui natuke valus.

Rasedusteste olen teinud vähemalt kolm, kõik negatiivsed.

Kas olen nüüd jõudnud menopausi, või tegemist millegi muuga. Põletikuga? Suguhaigusega? Need valud on kohati üsna suured, eriti istudes.

Sügisest saati olen võtnud olude sunnil antidepressante, lugesin et tsüklihäired võivad kaasneda. Olen ka varem tarvitanud neid ja siis selliseid muresid ei olnud.

Minul algas samas vanuses täpselt nii perimenopaus. Õnneks soovitas günekoloog hormoonasendusravi. Esimese hooga olin kahtlev, aga lugesin/uurisin ja kahtlused hajusid. Kõik kaebused kadusid umbes 1-2 kuuga, paranes uni, kadusid kõhuvalud, mida ma ei olnud osanud hormoonidega seostadagi. Tänaseks üle aasta ravi ja enesetunne väga hea.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )

Esileht Ilu ja tervis Mis vanuses algas teil menopaus.