Esileht Koolilaps mis vanuses laps võib minna koolikatsetele?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: mis vanuses laps võib minna koolikatsetele?

Postitas:

Kas keegi oskab öelda, on mingit vanuselist piirangut ka lapsele koolikatsetele minekul? Mõtlen seda, et tavaliselt käivad seal vist 6-aastased, kes sügisel kooli lähevad. Kui mu laps on veel 5-aastane, aga lugeda oskab ja 12-piires arvutamisega saab vast ka hakkama, et kas võiks proovida? Lihtsalt tekkis mõte proovida. Kui kogemata sisse saaks, oleks tore teada, kui mitte, siis teb täpsemalt mida küsitakse ja saab järgmisel aastal uuesti proovida:)

+2
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 23:46; 14.01 23:14; 14.01 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata konkreetse kooli vastuvõtukorrast. kui mina oma oktoobris sündinud lapsega kunagi lütseumi katsetele läksin, siis oli tükk tegu ja vaidlemist, et saaks avalduse ära täita.

kusjuures ma mäletan, et olen mingi kooli tingimustest lugenud ka šellist punkti, et katsetel saab käia ühe korra. suunatud oli see siis pigem niisuguse praktika vastu, et kui sisse ei saa, võtan lapsele koolipikenduse ja proovin järgmisel aastal uuesti. aga no ega enam koolipikendust ka nii lihtsalt ei saa vist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse praeguses I klassis kõige noorem saab 7 veebruarikuus ja osad lapsed said juba oktoobris 8. Kui 5-aastane saab katsetega kooli sisse, siis täiendavat komisjoni otsust kool ei nõua.
Küll aga manitseks enne katsetele minekut mõtlema – kui saabki sisse, mis edasi. Kuuene võiks veel aasta lasteias küpseda. Näen oma lapse pealt, kel sünnipäev vahetult kooli alguse järel. Ta on igati tasemel, kiire ja taibukas, kuid osadest pea aasta noorem, kasvult pisem, töötahe väiksem ja keskpäeval üksi koju jõudes vajaks ta hädasti lihtsalt täiskasvanut seltsiks. Tagantjärele tarkus ei vii siin kahjuks kuhugi ja muidugi ei ole katastroofi, aga lihtsalt – sotsiaalne pool ja tasakaal võiks veel aasta oodata, eriti poisslapse puhul. Siinsamas on varem kooli minekust igal aastal juttu – keerulised hetked ei pruugi saabuda kohe, vaid mõne aasta möödudes teismeeas.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaheteistkümne piires arvutamisega küll sisseastumine ei piirdu, võidakse küsida palju erinevaid küsimusi ja tehakse erinevaid teste. Täiesti mõttetu on 5-aastast panna vastama küsimusele, et kas Estonia teatris käid ja mida seal vaatasid, mis raha oli Eestis enne eurot ja kes oli 500-kroonisel, kelle nime kannab Tallinna lennujaam ja kas sulle meeldib mõni Eesti luuletaja ja muid küsimusi, millele 5-aastaselt vastamine on kuidagi kummaline.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean last, kes kevadel sündinuna 6-aastaselt kesklinna kooli sisse sai ja seal ka igati edukalt õppinud on. Ja tean ka teist last, kes aasta lõpus sündinud ja keda 6-aastaselt teise kesklinna kooli ei võetud vanuse tõttu ning läkski aasta hiljem.
Aga teemaalgatajal soovitan oma mõte peast välja visata. Kui info otsimine käib perekoolist ja mitte koolidest, siis ilmselgelt pole mõtet last kuhugi katsetele vedada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui last pole plaanis kooli saata, siis tõesti ei soovita. Mõni laps ehmatab seal ikka päris ära.

Aga kui ta on suur lugeja (sh loeb ka 2 klassi kirjandust), arvutab 12 piires kiirelt, tunneb kujundeid, lahendab loogika- ja teksülesandeid, on väga hea mäluga, etteütlused enam-vähem õiged, julge suhtleja ja laia silmaringiga ning sa plaanid ta kooli panna, siis miks ka mitte.

Hea ülevaate, kas su laps on katsteks valmis saada sa lahendades TV “Koolikatseteks valmis”. Kui ta need juhendid iseseisvalt läbi loeb ja ül püstituset aru saab+ enam-vähem õigesti lahendada oskab, siis saab ta ka suure tõenäosusega kuhugi kooli sisse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-aastast ei hakkaks katsetele viima. Mis siin ikka nii lõbusat on. Minu arust oli päris stressirohke aeg. Mu suve lõpus sündinud laps oleks ilmselt saanud ka viieselt need katsed tehtud (luges 5-aastaselt pakse raamatuid, arvutas vähemalt 100 piires, tundis kella jne). Läks kooli ikkagi äsja seitsmeseks saanuna (sai sisse kõikidesse katsetega koolidesse, kuhu proovis) ja saab ideaalselt hakkama ka üksi koolis käimisega, trennidesse mineku ja sealt tulekuga, üksi kodus olemisega jne. Aasta varem oli ju ikka päris titt ja oleks paljudest klassikaaslastest olnud 2 aastat noorem.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema, kas sul on igav? Tahad lihtsalt tuttavate ees hoobelda, et näe, minu 5aastane tegi katsed ära? Jah, ta võib akadeemilise testi tõesti ära teha, sest ega see väga raske olegi ja pisut arukam 5aastane saab sellega hakkama küll. Aga kool ei ole ju lihtsalt lugemine ja 12-piires arvutamine, vaid loetust tuleb ka aru saada, pärast kooli peab laps ise koju tulema, koolis peab kehalises ise riietuma, peab päevikut täitma, peab püsivust omama, et terve koolipäeva suudaks vastu pidada jne.
Katsetel käib isegi palju lapsi, ära väsita õpetajaid lihtsalt oma uudishimu rahuldamiseks. Su laps jõuab koolis käia 12 aastat ja lapse tegelikke võimeid ja võimekust ei näita üldse see, kas ta tegi 5aastaselt koolikatseteks testid ära või mitte, vaid see, kuidas ta need 12 aastat läbib.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu oktoobris sündinud laps luges 5aastaselt pakse raamatuid, sh kirjatähtedes raamatuid, kirjutas suht veatult, arvutas vabalt 100 piires. kooli läks õigel ajal ehk siis, kui oli 8 saamas. mitte hetkekski ei tulnud mõtet, et paneks varem kooli, sest lugemisest ja arvutusoskusest tähtsam on sotsiaalne küpsus ning raskused tulevad sageli alles põhikoolis, kui õppekava muutub raskemaks ja lisanduvad uued ainud (füüsika, keemia).
lugemisoskus ja 10-20 piires arvutamisoskus on minu meelest enamiku 5aastaste, kellega vanemad on viitsinud tegeledea, normaalne areng.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 12:51; 15.01 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa tahad oma last aasta varem kooli panna? See, et ta koolikatsed läbib, ei näita veel, et ta tervikuna kooliküps oleks. Mul on üks laps, kes läks aasta varem kooli ja nii kaugele jõudmine, et see tema puhul tõesti õige on, võttis üle poole aasta aega ja konsultatsioone erinevate spetsialistidega (Rajaleidja keskuses hinnati kooliküpsust), samuti käis laps eelkoolis. Oli füüsiliselt umbes nii suur nagu temast aasta vanemad ja sotsiaalselt sama küps kui nemad, kohusetundlik, ja lisaks kõigele oskas arvutada (palju rohkem kui 12 piires), 5,5aastaselt veeris (kooli alguseks enam mitte) ja kirjutas enam-vähem õigesti, trükitähtedes.
Vanem laps õppis lugema 4-aastaselt ja 5-aastaselt luges juba pakse lasteraamatuid (ka normaalse kirjasuurusega 100+ lk raamatuid, lisaks lõppematult koomikseid), arvutas mitmesaja piires, kirjutas. 6-aastaselt kirjutas ta juba ka kirjatähtedega ja perfektselt õigesti, välja arvatud komad ja keerulisemad võõrsõnad. Aga sotsiaalselt polnud enne 7-aastaseks saamist üldse kooliküps. Ausaltöeldes oleks ta endaga hakkamasaamise poolest võinud veel koolipikendustki saada. Tema loomulikult ei läinud varem kooli.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 17:55; 15.01 02:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahepeal oli aeg, kui taheti varem kooli panna raha pärast, et ei peaks lasteaiatasu maksma. Isegi Ekspress kirjutas sellest probleemist aastal 2013-4 umbes.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:13; 15.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem kooli, varem ülikooli, varem tööle… Mis selle mõte on? Varem pensionile ikka ei saa 🙂 Kuhu kiiret? Jätke lastele pikem lapsepõlv, las nad küpsevad. Kool pole ju naljaasi, ka lapsevanemale mitte. Ela ise veel aastake rahulikult ja lase lapsel olla.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõttetu on 5-aastast panna vastama küsimusele, et kas Estonia teatris käid ja mida seal vaatasid, mis raha oli Eestis enne eurot ja kes oli 500-kroonisel, kelle nime kannab Tallinna lennujaam ja kas sulle meeldib mõni Eesti luuletaja ja muid küsimusi, millele 5-aastaselt vastamine on kuidagi kummaline.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:46; 15.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea miks nii õelad siin jälle? Miks keegi arvab, et ma infot ainult siit otsin? Lihtsalt soovisin erinevaid arvamusi kuulata ja olen tänaseks otsusele jõudnud, kuidas edasi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 23:46; 14.01 23:14; 14.01 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis lasteaedades te lapsed käivad, et enamik 5-aastaseid kõik loevad ja 10-20 piires arvutavad. Jah, mu laps oskab seda, sest olen talle õpetanud. Kahjuks lasteaias õpitakse tähti alles. Mure ongi selles, et mu arvamuse kohaselt lasteaias lapsel õppimise koha pealt igav ja selleks otsin ise erinevaid viise, kuidas last arendada. Kooli teda siiski vägisi aasta varem suruma ei hakka. Kahjuks on meil nn tavalasteaed ja vähemalt mu lapse rühmas, kus on koos 4-6a, keegi teine laps veel lugeda ei oska. Õnneks nad joonistavad ja meisterdavad päris huvitavaid asju lasteaias, seda osa ma ei oska ise lapsele õpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 23:46; 14.01 23:14; 14.01 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis lasteaedades te lapsed käivad, et enamik 5-aastaseid kõik loevad ja 10-20 piires arvutavad. Jah, mu laps oskab seda, sest olen talle õpetanud. Kahjuks lasteaias õpitakse tähti alles. Mure ongi selles, et mu arvamuse kohaselt lasteaias lapsel õppimise koha pealt igav ja selleks otsin ise erinevaid viise, kuidas last arendada. Kooli teda siiski vägisi aasta varem suruma ei hakka. Kahjuks on meil nn tavalasteaed ja vähemalt mu lapse rühmas, kus on koos 4-6a, keegi teine laps veel lugeda ei oska. Õnneks nad joonistavad ja meisterdavad päris huvitavaid asju lasteaias, seda osa ma ei oska ise lapsele õpetada.

Ma sooviks ka teada neid ime lasteaedasid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis lasteaedades te lapsed käivad, et enamik 5-aastaseid kõik loevad ja 10-20 piires arvutavad. Jah, mu laps oskab seda, sest olen talle õpetanud. Kahjuks lasteaias õpitakse tähti alles. Mure ongi selles, et mu arvamuse kohaselt lasteaias lapsel õppimise koha pealt igav ja selleks otsin ise erinevaid viise, kuidas last arendada. Kooli teda siiski vägisi aasta varem suruma ei hakka. Kahjuks on meil nn tavalasteaed ja vähemalt mu lapse rühmas, kus on koos 4-6a, keegi teine laps veel lugeda ei oska. Õnneks nad joonistavad ja meisterdavad päris huvitavaid asju lasteaias, seda osa ma ei oska ise lapsele õpetada.

Minu lapsed polegi lasteaias käinud.
5-aastaselt läksid muusikakooli, enne seda arendasime neid kodus ise.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 17:55; 15.01 02:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas lugema kohe neljaseks saades, ka kodune laps olnud. Mõne lapse puhul piisab, kui tal on aega mõelda ja keegi, kes saab ta küsimustele kohe vastata. Katsetele siiski varem ei viinud, kuueselt käiski ainult kodulähedases koolis katsetel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:13; 15.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka laps, kes võiks igas mõttes aasta varem kooli minna, umbes 5a saades muutus kuidagi nii suureks lapseks, töökaks-tasakaalukaks-enesekindlaks, tahaks ainult õppida ja nüüd käib ringi nagu elav entsüklopeedia, sest loeb hästi ja palju ja saab aru ka. Aga teda varem kooli panna ei mõtlegi, sest see on kohustus, erinevalt lasteaiast.
Küll aga eelistaks edaspidi kooli, kus oleks võimalik mõnes aines individuaalselt kiiremini edasi liikuda, kui sellist olemas oleks. Teistpidi on valehäbi koolist küsida ka, kuidas neil sellega on 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis lasteaedades te lapsed käivad, et enamik 5-aastaseid kõik loevad ja 10-20 piires arvutavad. Jah, mu laps oskab seda, sest olen talle õpetanud. Kahjuks lasteaias õpitakse tähti alles. Mure ongi selles, et mu arvamuse kohaselt lasteaias lapsel õppimise koha pealt igav ja selleks otsin ise erinevaid viise, kuidas last arendada. Kooli teda siiski vägisi aasta varem suruma ei hakka. Kahjuks on meil nn tavalasteaed ja vähemalt mu lapse rühmas, kus on koos 4-6a, keegi teine laps veel lugeda ei oska. Õnneks nad joonistavad ja meisterdavad päris huvitavaid asju lasteaias, seda osa ma ei oska ise lapsele õpetada.

Ma sooviks ka teada neid ime lasteaedasid

lasteaias ei õpetatagi 4-5aastaseid lugema, seda tehakse kodus, kui lapsega tegeletakse. loetakse koos raamatuid, tänavasilte jne. tehakse koos poenimekirja, laps kirjutab oma jäätise üles nt jne. õppimine käib igapäevaelu kõrvalt mänguliselt, keegi ei tuubi 3aastasele tähti pähe.
lasteaial on oma õppekava, mida järgitakse, kuid see ei tähenda seda, et vanem ei peaks ise lapsega tegelema.
meie rühmas lugesid 5selt mitmed, samas oli seal ka palju selliste vanemate lapsi, kes arvasid, et ei viitsi ise lapsele tähti õpetada, küll lasteaias või koolis õpivad lugema. ei tasu mainida, et potitreening jäeti ka lasteaia hooleks, küll seal kambaga õpivad 😀
need lapsed, kes lugeda oskasid, said sel ajal, kui teised tähti õppisid, raamatut lugeda. tähtede jms kirjutamine kulub ära ka neile, kes seda teha oskavad, ka koolis ju harjutatakse kirjutamist.

Küll aga eelistaks edaspidi kooli, kus oleks võimalik mõnes aines individuaalselt kiiremini edasi liikuda, kui sellist olemas oleks. Teistpidi on valehäbi koolist küsida ka, kuidas neil sellega on ????

paljud koolid pakuvad individuaalset õppekava ka andekamatele lastele

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 12:51; 15.01 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mis lasteaedades te lapsed käivad, et enamik 5-aastaseid kõik loevad ja 10-20 piires arvutavad. Jah, mu laps oskab seda, sest olen talle õpetanud. Kahjuks lasteaias õpitakse tähti alles. Mure ongi selles, et mu arvamuse kohaselt lasteaias lapsel õppimise koha pealt igav ja selleks otsin ise erinevaid viise, kuidas last arendada. Kooli teda siiski vägisi aasta varem suruma ei hakka. Kahjuks on meil nn tavalasteaed ja vähemalt mu lapse rühmas, kus on koos 4-6a, keegi teine laps veel lugeda ei oska. Õnneks nad joonistavad ja meisterdavad päris huvitavaid asju lasteaias, seda osa ma ei oska ise lapsele õpetada.

Ma sooviks ka teada neid ime lasteaedasid

lasteaias ei õpetatagi 4-5aastaseid lugema, seda tehakse kodus, kui lapsega tegeletakse. loetakse koos raamatuid, tänavasilte jne. tehakse koos poenimekirja, laps kirjutab oma jäätise üles nt jne. õppimine käib igapäevaelu kõrvalt mänguliselt, keegi ei tuubi 3aastasele tähti pähe.

lasteaial on oma õppekava, mida järgitakse, kuid see ei tähenda seda, et vanem ei peaks ise lapsega tegelema.

meie rühmas lugesid 5selt mitmed, samas oli seal ka palju selliste vanemate lapsi, kes arvasid, et ei viitsi ise lapsele tähti õpetada, küll lasteaias või koolis õpivad lugema. ei tasu mainida, et potitreening jäeti ka lasteaia hooleks, küll seal kambaga õpivad ????

need lapsed, kes lugeda oskasid, said sel ajal, kui teised tähti õppisid, raamatut lugeda. tähtede jms kirjutamine kulub ära ka neile, kes seda teha oskavad, ka koolis ju harjutatakse kirjutamist.

Küll aga eelistaks edaspidi kooli, kus oleks võimalik mõnes aines individuaalselt kiiremini edasi liikuda, kui sellist olemas oleks. Teistpidi on valehäbi koolist küsida ka, kuidas neil sellega on ????

paljud koolid pakuvad individuaalset õppekava ka andekamatele lastele

Just, need oskused tulevad kodust, mitte lasteaiast.
Meenus, kui mu laps oli algklassides ja üks mu sõbranna tuli oma sama vana, aga tavakoolis käiva lapsega külla. Lapsed hakkasid Geopoli mängima, kuid sõbranna laps ei teadnud ühtegi riiki, pealinnnadest rääkimata. Sõbranna keelas lapsel edasise mängimise, kuna ta laps muutus kurvaks, et midagi ei tea. Sõbranna ise põhjendas umbes nii, et miks peab laps selliseid asju teadma, koolis ei nõuta, järelikult pole vaja.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:46; 15.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliminekuks on vajalik kooliküpsus. Laps võib olla ülinutikas, arvutada miljoni piires ja lugeda süvakirjandust aga siiski ei pruugi olla kooliküps. Kõige olulisem on, kas ta jaksab 3-5 koolitundi järjest ühe koha peal istuda, oma aega oodata, sõpru leida, vajadusel kaaslast aidata? Kas ta soovib veel mängida või põleb soovist päevade kaupa olla koolipingis? Kooli minekut ei tasu otsustada vaid lugemise ja arvutamise põhjal, seal on vaja asja oluliselt üldisemalt vaadata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliminekuks on vajalik kooliküpsus. Laps võib olla ülinutikas, arvutada miljoni piires ja lugeda süvakirjandust aga siiski ei pruugi olla kooliküps. Kõige olulisem on, kas ta jaksab 3-5 koolitundi järjest ühe koha peal istuda, oma aega oodata, sõpru leida, vajadusel kaaslast aidata? Kas ta soovib veel mängida või põleb soovist päevade kaupa olla koolipingis? Kooli minekut ei tasu otsustada vaid lugemise ja arvutamise põhjal, seal on vaja asja oluliselt üldisemalt vaadata.

Ole nüüd. Iga normaalne algklassilaps soovib veel mängida. Koolipäev algklassides kestab siiski ainult 4-5 tundi. Sellestki peaaegu pool on muusika, kunst, kehaline. Millest selline kujutis, et koolis käimine on üks tõsine ja tuim rügamine, mis võtab lapsepõlve ära? Minu laps oli esimesse klassi minnes 6a7k vana ja oleme otsusega väga rahul. Kõik oleneb konkreetsest lapsest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps mis vanuses laps võib minna koolikatsetele?